REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1990315
Archiwum rok szkolny 2016/2017


ONE OF THE BEST!

Dnia 12 maja odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród w II Wrocławskim Konkursie Czytelnictwa i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych  "Discover English Speaking Countries 2017". Gala miała miejsce we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W konkursie, który składał się z III etapów, uczeń klasy 4a - Jakub Dojlido zajął  II miejsce. Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością wiedzy o krajach oraz umieć wykorzystać w konkursie zdobytą wiedzę z danej przeczytanej książki. Organizatorzy już teraz zapraszają przyszłych uczniów klas 4, 5 i 6 do wzięcia udziału w przyszłorocznej III edycji. Tematem przewodnim ma być Australia. W tym roku były to Stany Zjednoczone Ameryki.

 
Nasze książki dla Was

Drodzy uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy naszej szkoły. Jeszcze tylko czerwiec i będziemy się z Wami żegnać. Smutno nam, ale mamy coś dla Was, abyście zawsze o nas pamiętali. Napisaliśmy dla Was książki. Znajdziecie w nich namiastkę naszych marzeń , fantazji oraz wyobraźni. Zapraszamy Was w podróż po Kubie, zapoznacie się z pięknymi  krajobrazami Włoch, poznacie  zainteresowania naszych najbliższych oraz ich marzenia kiedy byli tacy jak my. Będą opowieści o naszych „milusińskich” zwierzętach oraz ciekawe przygody naszych przyjaciół. Dowiecie się jaki sen miała Dorotka i o czym marzyła szczypiornistka Żaneta. Zabierzemy Was także w podróż kosmiczną na Marsa oraz poznacie zagadkowe gbory należące do Władzi. Wszystkie książki znajdziecie na szkolnym blogu literackim lub w bibliotece szkolnej. Zapraszamy wszystkich do interesującej lektury. Miłego czytania!

Uczniowie klasy 3c

 
WDUSŚ - Podchody Ekologiczne

 

12 maja w Parku Leśnickim uczniowie z klasy 3a brali udział w Podchodach Ekologicznych- konkurencja drużynowa dla przedszkoli ,szkół podstawowych i gimnazjów biorących udział w projekcie. Celem zmagań było kształtowanie postawy wrażliwego na degradację środowiska przyrodniczego człowieka oraz znającego przyrodę i umiejącego korzystać z jej zasobów, dostarczenie dzieciom radości i wyzwalanie w nich postawy aktywności twórczej inspirowanej tematyką przyrodniczą. Na wyznaczonej trasie zostały umieszczone przystanki, przy których drużyny  miały do wykonania zadania z zakresu wiedzy o lesie, ekologii i szeroko pojętej wiedzy przyrodniczej, za które otrzymywały punkty. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i sprawnością. Pozwoliło to na zdobycie I miejsca. Na zakończenie zabawy każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i pełni nowych wrażeń. Chętnie rozmawiali o swoich przeżyciach i doświadczeniach.

 

Renata Piotrowska

koordynator WDUSŚ

 
Szlakiem Piastowskim

10-11 maja dzieci z klas 2f i 2h pojechały na wycieczkę "Szlakiem Piastowskim". Uczniowie zwiedzili najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny- Muzeum w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ruiny XIV- wiecznego zamku w Wenecji. W drugim dniu dzieci zwiedziły Ostrów Lednicki- miejsce chrztu Polski, na który przeprawiły się promem, a na koniec Wielkopolski Park Etnograficzny.

ZEW

 
25 kwietnia odbył się XVII MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY dla klas trzecich

Naszą szkołę reprezentowało trzech najlepszych matematyków. Zmagali się oni w rozwiązywaniu zadań, których tematem przewodnim były The Word Games, które w tym roku odbywają się we Wrocławiu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, trzymając kciuki.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 41


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.