REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1990310
Archiwum rok szkolny 2016/2017


ROBOTYKA

W ubiegłym tygodniu wszystkie klasy drugie miały zajęcia z robotyki. Firma Bricks for Kids, która przygotowała warsztaty wprowadziła dzieci w świat konstrukcji i planowania. Uczniowie pracując w parach mieli za zadanie zgodnie z instrukcją złożyć pojazd, a następnie po włożeniu silnika uruchomić swoją zabawkę. Było dużo zabawy, ale i skupienia. Konstruktorzy pojazdów byli z siebie bardzo dumni i szczęśliwi, bo mogli pokierować własnym pojazdem.

ZEW

 
ZAPRASZAMY NA DZIEŃ SPORTU W ZSP16

 
Spotkanie z nową dyscypliną sportu – piłka ręczna plażowa

W piątek 19 maja na Placu Solnym dzieci z naszej Szkoły miały możliwość uczestniczenia w Campie Piłki Ręcznej Plażowej. Impreza miała za zadanie dotrzeć do najmłodszych miłośników sportu, jak i wszystkich mieszkańców Wrocławia i przybliżyć nową dyscyplinę sportu, którą już w lipcu będzie można podziwiać podczas rozgrywanych we Wrocławiu The World Games czyli Igrzysk Sportów Nieolipmijskich. Dzięki temu doświadczyły niepowtarzalnej okazji poznania elementów technicznych typowych dla piłki ręcznej plażowej, zrozumienia jej zasad oraz miały możliwość zagrania na Placu Solnym. Camp poprzedził Turniej Piłki Ręcznej Plażowej, który należy do ogólnopolskiego cyklu Mistrzostw Polski Summer Superliga, w którym zagrały najlepsze polskie drużyny oraz reprezentacja Polski. Wrażenia i doświadczenia jeszcze na długo pozostaną w pamięci.

Zdjęcia z imprezy dostępne poniżej.

Marta Łyszczyk

 

 
,,Artur Siódmiak ponownie gościem w naszej Szkole!"

09 maja mieliśmy przyjemność gościć w naszej Szkole Artura Siodmiaka wraz z Jego Fundacja Akademią Sportu. Okazją do spotkania była wizyta psychologa sportu Marcina Kochanowskiego, który przeprowadził wykłady motywacyjne dla ponad 100 dzieci oraz zainspirował do doskonalenia umiejętności i podejmowania treningów sportowych. Po wykładach dzieci miały okazje potrenować piłkę ręczna z Mistrzem Arturem Siódmiakiem, sprawdzić siłę swojego rzutu oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Zainteresowanie treningami piłki ręcznej w naszej szkole jest ogromne, a dzieci z wielka satysfakcja robią błyskawiczne postępy w nauce gry w piłkę ręczna. Uśmiech dzieci, wdzięczność i ich zadowolenie jest wspaniałą nagroda dla trenera. Projekt Akademia Małych Mistrzów zapewnia dzieciom treningi dwa razy w tygodniu, a ich efekty już są wyraźnie widoczne mimo, ze dzieci trenują od września ubiegłego roku. Niezwykle istotne jest, aby na tym etapie edukacyjnym dotrzeć do dzieci i stworzyć im dogodne warunki, by ,,połknęły bakcyla" sportu.

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

Marta Łyszczyk

 
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Promowanie czytelnictwa w naszej szkole to już tradycja.

6 czerwca po raz kolejny uczniowie klas I-III prezentowali swoje umiejętności pięknego czytania.

Głównym celem konkursu było przede wszystkim motywowanie do czytelnictwa, rozbudzanie pasji czytania oraz  doskonalenie umiejętności wyraźnego i głośnego czytania.

Dobrane do wieku uczestników teksty pochodziły z popularnych książek dla dzieci.

Poziom prezentowanych umiejętności był bardzo wysoki, więc nie było łatwo wyłonić tych najlepszych.

Jury, po naradzie, postanowiło wyróżnić trzech uczniów, po jednym na każdym poziomie.

Oto nazwiska wyróżnionych uczniów:

 

Dariusz Romanowicz 1a

Zofia Jaśkiewicz 2d

Hanna Bulak 3e


Pozostałym uczestnikom również gratulujemy, ponieważ pięknie reprezentowali swoje klasy.

ZEW

 

ZEW

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 41


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.