Odsłon : 1199033
Archiwym Galeria Świetlica 2016/2017
Gra terenowa

Uczniowie grupy XIII, podczas 8 Targów Książek dla Dzieci i Młodzieży wzięli udział

w grze terenowej, która polegała na odszukaniu w określonym czasie 10 miejsc w obrębie

Targów oraz rozwiązaniu rebusów, szyfrów, zagadek.

Dzieci wykazały się znajomością książek Martina Widmarka i Heleny Willisseria

"Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", sprawnością oraz błyskotliwością.

Zabawa dostarczyła uczniom wiele emocji, radości i satysfakcji.

Wśród zgłoszonych wrocławskich szkół zajęli wysokie IV miejsce.

KMO - sadzonki

Uczniowie Gr. XIV w ramach zajęć Klubu Młodego Odkrywcy siali nasiona kwiatów oraz wysadzali w szkolnym ogródku rośliny, które wcześniej wraz ze starszymi kolegami posiali i posadzili w mini ogródku w sali świetlicowej. Teraz niecierpliwie czekają, aż szkolny ogród zazieleni się i przystroi w barwne kwiaty.

Wiosenne mandale

Uczniowie grupy V podczas zajęć świetlicowych poznali historię, znaczenie nowej techniki plastycznej – mandali. Z dużym zainteresowaniem oglądali jak mnisi z Tybetu usypywali mandale z kolorowego piasku oraz rozwiązywali QUIZ -MILIONERZY o przedmiotowej tematyce. Z ogromnym zaangażowaniem tworzyli też własne projekty wg poznanych zasad. Stworzenie mandali własnego autorstwa dostarczyło dzieciom wiele radości, pozwoliło twórczo się spełnić.

KMO - fizyka

Młodzi członkowie KMO tym razem sprawdzali działania sił fizycznych  na sobie. Dlaczego nie możemy latać choć ręce same się unoszą? Czy każde ciało wprawione w ruch wytwarza energię? Na te z pozoru trudne pytania wspólnie poszukiwaliśmy odpowiedzi ucząc się jednocześnie cierpliwości wykonując ponownie doświadczenie, jeśli za pierwszym razem nie było efektu.

Zajęcia o cyberprzemocy

28 kwietnia 2017 gościliśmy ponownie na zajęciach panią socjoterapeutkę Elżbietę Sienkiewicz. Zajęcia prowadzone były metodą warsztatową. Tematem zajęć była CYBERPRZEMOC. Cyberprzemoc to coraz częściej spotykana forma przemocy, która wykorzystuje nowe technologie (przede wszystkim Internet). Polega m.in. na stosowaniu gróźb, zastraszaniu czy poniżaniu w sieci, ale też wykonywaniu i publikowaniu w przestrzeni medialnej zdjęć lub materiałów wideo bez zgody osoby, która jest ich właścicielem, która się na nich znajduje. Cyberprzemoc może występować we wszystkich społeczeństwach i grupach wiekowych, a anonimowość związana z funkcjonowaniem w Internecie zachęca sprawców do działania oraz powoduje trudności w wykrywaniu zjawiska. Istotą zajęć było wspólne definiowanie pojęcia cyberprzemoc, wskazywanie przykładów, poszukiwanie sposobów na radzenie sobie z tym zagrożeniem. Pani Ela tłumaczyła nam i uświadomiła nam, że w razie zagrożenia, nie jesteśmy sami i zawsze mamy prawo prosić innych o pomoc. Dziękujemy ponownie za bardzo ciekawe zajęcia.

Uczniowie klasy 3c, 3f

Warsztaty Wielkanocne w grupie XXI

Uczniowie z klasy 3b przed świętami wykonywali różnorodne prace wielkanocne kształtujące kreatywność, były to np. kartki z materiałów włókienniczych i kurczaki z dużych styropianowych jaj.

S. A. Jąkalska

Zaczytana świetlica

Dzieci z grupy XIX w ramach działań „Zaczytana Świetlica” wybrały się do pobliskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej, mieszczące się przy ul. Jesiennej. Celem wizyty było przede wszystkim kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych młodych ludzi, wyrabianie nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza. Uśmiechnięta  pani Bibliotekarka przeprowadziła zajęcia o kotach.  Przedstawiała wiele ciekawych faktów z życia tych zwierząt. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach ruchowych. Na koniec zajęć dzieci mogły skorzystać z księgozbiorów biblioteki i samodzielnie poczytać wybrane książki.

Zajęcia ze studentami Uniwersytetu Medycznego

W  świetlicy szkolnej gościli studenci pielęgniarstwa Uniwersytetu Medycznego. Celem wizyty była rozmowa z dziećmi na temat zasad zdrowego odżywiania i higieny. Podczas rozmowy z dziećmi zwróciły szczególną uwagę na szkodliwość nadmiernego i częstego spożywania słodyczy, chipsów. Zachęcały natomiast do spożywania smacznych i zdrowych szkolnych obiadów. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jak dbać o higienę.

Dziękujemy studentom za spotkanie, mile spędzony czas oraz dobre rady.

Straż Pożarna

Uczniowie klasy drugiej zwiedzili Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 3 Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu przy ulicy Krakowskiej. Dzięki życzliwości Panów Strażaków uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki pracy strażaka. Oglądali sprzęt strażacki służący ratowaniu życia i mienia ludzi, a także chroniący życie i zdrowie strażaka podczas jego trudnej pracy. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu strażackiego.

Strażacy zapewnili uczniom szkolenie z pomocy przedmedycznej w razie wypadku.

Dziękujemy bardzo Panom Strażakom za życzliwość i cenne informacje.

Tajemniczy gość - mikrobiologia

Grupę XIX odwiedziła dzisiaj mama Leny pani Marta, która na co dzień pracuje jako mikrobiolog i immunolog.  Opowiedziała o bakteriach tych dobrych i złych. Zwróciła szczególna uwagę, jakie znaczenie mają dobre bakterie dla naszego organizmu, a jak należy przestrzegać się przed złymi. Na zakończenie zajęć, dzieci samodzielnie szukały bakterii na terenie szkoły.

Dziękujemy za ciekawe i pouczające zajęcia.

Klub Młodego Odkrywcy - eksperymentów ciąg dalszy

Podczas zajęć KMO uczniowie Gr. XIV wykonując samodzielnie doświadczenie sprawdzali, czy pusta butelka jest rzeczywiście pusta.

« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4