REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1361259
Ogłoszenia
Życzenia

 
„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

 
"Wymienianie się jest fajne”

"Wymienianie się jest fajne”

Dnia 6.12.2018r. z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległosci WOLONTARIAT szkolny przygotuje 100 pysznych kanapek. Akcja zostanie połączona ze zbiórką artykułów higienicznych dla wychowanków domu małego dziecka (żel pod prysznic, dezodorant, perfumy itp.)
W tym dniu tz. 6 grudnia przynosimy kosmetyki i wymieniamy na kanapki*.

*Z racji, że zbiórki artykułów połączona jest z 100 rocznicą odzyskania niepodległości będzie dostępnych tylko 100 kanapek. Jednoczesnie zachęcamy do włączenia się do akcji w momencie kiedy wszystkie kanapki zostaną już zjedzone.

Startujemy o 9:10!!
ZAPRASZAMY☺
Wolontariat☺

 
KIERMASZ

 
LIST Minister Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie,

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

 

Z wyrazami szacunku

Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej , Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny

 
Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

 
Radosna Parada

11 listopada 2018 obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasza szkoła co roku uczestniczy w Radosnej Paradzie Niepodległości. Tegoroczna parada  przybierze formę 4 pochodów, które wystartują z 4 różnych miejsc we Wrocławiu, będących jednocześnie  miejscami zbiórek. Nasza szkoła będzie uczestniczyć w  pochodzie pod nazwą  „Czerwone Maki”, który startuje przy EPI Markecie/ul. Powstańców Śląskich. Sugerowana barwa dla strojów i przebrań to czerwień. „Czerwone Maki” zajmują na placu Wolności sektor nr 2 – drugi od sceny. Na miejscu uczestnicy  otrzymają biało-czerwone folie, za pomocą których utworzą flagę Polski widzianą z lotu ptaka.

Harmonogram Parady:

10.15 – zbiórka przy EPI Markecie/ul. Powstańców Śląskich

10.30 - wymarsz

11.20 – dotarcie do Placu Wolności i zajęcie miejsc w sektorach

11.30 – rozpoczęcie uroczystości na pl. Wolności

11.30- 12.15 – oficjalna część (apel niepodległościowy, przemówienia, hymn państwowy,    podwieszenie flagi Polski)

12.15 – 13.00 – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

13.00  – planowane zakończenie uroczystości na pl. Wolności

Spotkanie organizacyjne uczniów chętnych do wzięcia udziału w Paradzie odbędzie się poniedziałek 5 listopada 2018 o godz. 12.10 w bibliotece szkolnej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Paradzie uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami.

 

 

 

 
Muzyczny Świat

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku nasza szkoła nawiązała współpracę ze Szkołą Muzyczną I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu.

Celem  współpracy jest przede wszystkim przygotowanie uczniów do odbioru muzyki poważnej, dostarczenie wrażeń, emocji i przeżyć, propagowanie wśród uczniów postaw i wartości patriotycznych, utrwalenie wiadomości poznanych na lekcjach muzyki i uzupełnienie wiedzy już istniejącej.

W ramach współpracy uczniowie naszej szkoły oraz rodzice będą mogli brać udział  w koncertach organizowanych w naszej placówce  przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu.

Mamy nadzieję, że współpraca ze Szkołą Muzyczną da wszystkim uczniom naszej szkoły możliwość „żywego” i niepowtarzalnego kontaktu z muzyką i rówieśnikami.

Już dzisiaj zapraszamy na listopadowy koncert z okazji Święta Odzyskania Niepodległości (szczegóły podamy wkrótce).

 

 
KIERMASZ CIAST

 
Kilka słów o „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2018/2019

 

 

Miło nam poinformować, że w SP16 realizowany będzie program, którego głównym celem jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie, a także propagowanie zdrowego odżywiania. Aby skutecznie i trwale ukształtować nawyki żywieniowe - dzieci nie tylko otrzymują porcje owoców i warzyw, ale również uczestniczą w działaniach edukacyjnych informujących o zaletach spożywania owoców i warzyw. Każda szkoła uczestnicząca w programie, zgodnie z wytycznymi MEN realizuje różnego rodzaju działania poświęcone zdrowemu żywieniu oraz pochodzeniu owoców i warzyw.

Uczniom z klas I-V uczestniczącym w programie udostępnia się 2, 3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Dzieci otrzymują szereg polskich owoców i warzyw oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca lub zatwierdzona szkoła, w przypadku gdy samodzielnie przygotowuje i udostępnia owoce i warzywa dzieciom.

 

 

program owoce w szkole

 
Konkurs

 
ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT

 
Uwaga

 
Zarządzenie Nr 95/2018/2019

Zarządzenie Nr 95/2018/2019

Dyrektora ZSP 16 we Wrocławiu z dnia 24.09. 2018 roku

w sprawie: ustalenia dni wolnych od zajęć dydaktyczno- wyrównawczych

Na podstawie § 5 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017 poz. 1603) informuję, że po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustalam, (za zgodą organu prowadzącego z dnia 20 IX 2018) w roku szkolnym 2018/2019 następujące dni wolne od zajęć dydaktyczno- – wychowawczych:  02 maja 2019 roku.

 

Małgorzata Mazur- dyrektor SP 16

 
Informacja o Wrocławskim Budżecie Obywatelskim

 
UWAGA

Rok 2018/2019
Informacje dotyczące płatności za  obiady.
1. Płatności należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca z góry.

We wrześniu opłata za obiady wynosi 123,50zł,
a dla dzieci które skorzystają z obiadu 03.09.2018 w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 130,00zł.

Informacje dot. opłat za obiady będą wysłane mailem od października.

2.Dla wpłat po terminie system nalicza odsetki

3.Opłaty proszę dokonywać na konto  
(podane na stronie internetowej szkoły)

4.Do 15-go września należy dostarczyć aktualne zaświadczenia lekarskie
dla dzieci, które wymagają diety -kontynuacja

 

Intendent
Ewa Pruszkowska-Muchorowska

 
Szanowni Rodzice !

Od dnia 27.08.2018r.-30.08.2018r.
w godz. od 10:00-13:00 u Intendenta w budynku przedszkolnym, można podpisać umowę 
na obiady  na rok szkolny 2018/2019. Ułatwi to organizację na początku września.

Druk umowy zamieszczony jest na stronie szkoły w zakładce stołówka. Prosimy o wypełnienie
w dwóch egzemplarzach.

Serdecznie zapraszamy !

 
Uwaga Rodzice !!!

Uczniowie, którzy chcą skorzystać  
z obiadu na stołówce szkolnej w dniu 03.09.2018-rozpoczęcie roku szkolnego, powinni zostać  wpisani
na listę znajdującą się na portierni do dnia 31.08.2018r.

Dziękujemy

 
Witaj Szkoło!

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 16 WE WROCŁAWIU

3 września 2018 r.

godz. 9.00, hala sportowa - klasy 1, klasy 2, klasa 4a,

godz.11.00, hala sportowa - klasy 3,  klasy: 4 b, 4 c, 4 d, 4 e, klasy 5, klasy 6.

 
Komunikat

 
Uwaga

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.