REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1458369
Ogłoszenia
Życzenia.

 
Zajęcia opiekuńcze podczas strajku

 
Oświadczenie Woli Kontynuacji

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że z dniem 20 marca 2019 r. upływa termin składania Oświadczenia Woli Kontynuacji pobytu dziecka w świetlicy szkolnej na rok szkolny 2019/2020. Dokument należy pobrać ze strony internetowej szkoły i osobiście złożyć w sekretariacie.

Po tym terminie należy na nowo złożyć Kartę Zapisu Dziecka do świetlicy zgodnie z Regulaminem Świetlicy SP 16.

 
Oświadczenie Woli Kontynuacji

Szanowni  Państwo!

Informujemy, że od  1 marca do 20 marca 2019r. można składać  Oświadczenie Woli Kontynuacji pobytu dziecka w Świetlicy Szkolnej na rok szkolny 2019/2020.

Oświadczenie należy pobrać ze strony internetowej szkoły zakładka „Dokumenty do pobrania -  Oświadczenie Woli Kontynuacji” .

Kompletne wnioski należy składać w godzinach pracy sekretariatu tj. 715 – 1515 do 20.03.2019r.

Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrzone.  Należy na nowo wziąć udział w rekrutacji do świetlicy szkolnej zgodnie z Regulaminem Świetlicy SP 16.

 
Spotkanie informacyjne w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

Spotkanie informacyjne w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

odbędzie się 1.03.2019 r. w bibliotece szkolnej:

w godz. 8.30 – 9.30  dla rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 16 we Wrocławiu,

w godz. 10.30 – 11.30 dla rodziców ubiegających się o miejsce dla dzieci w oddziałach przedszkolnych w Przedszkolu nr 16 we Wrocławiu.

Serdecznie zapraszamy

Dyrektor ZSP nr 16 we Wrocławiu wraz z nauczycielami

 
Poczta Walentynkowa

POCZTA   WALENTYNKOWA

W związku ze zbliżającym się dniem Św. Walentego uruchamiamy Pocztę Walentynkową.

W środę (13 lutego) w holu szkoły dostępna będzie skrzynka.

Kartki powinny być w kopertach, na której należy umieścić imię i nazwisko oraz klasę ucznia, któremu chcecie wysłać taką kartkę.

 

Nasz listonosz 14 lutego o godz.  11 zabierze skrzynkę i zacznie roznosić kartki.

 

 
Trener osiedlowy

 
Zgodnie z Zielonym Kalendarzem Edukacyjnym rozpoczęliśmy Miesiąc Oszczędzania Energii

 
Rekrutacja

 
KIERMASZ

 
Główny Inspektor Sanitarny

 

 
Życzenia

 
„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

 
"Wymienianie się jest fajne”

"Wymienianie się jest fajne”

Dnia 6.12.2018r. z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległosci WOLONTARIAT szkolny przygotuje 100 pysznych kanapek. Akcja zostanie połączona ze zbiórką artykułów higienicznych dla wychowanków domu małego dziecka (żel pod prysznic, dezodorant, perfumy itp.)
W tym dniu tz. 6 grudnia przynosimy kosmetyki i wymieniamy na kanapki*.

*Z racji, że zbiórki artykułów połączona jest z 100 rocznicą odzyskania niepodległości będzie dostępnych tylko 100 kanapek. Jednoczesnie zachęcamy do włączenia się do akcji w momencie kiedy wszystkie kanapki zostaną już zjedzone.

Startujemy o 9:10!!
ZAPRASZAMY☺
Wolontariat☺

 
KIERMASZ

 
LIST Minister Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie,

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

 

Z wyrazami szacunku

Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej , Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny

 
Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

 
Radosna Parada

11 listopada 2018 obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasza szkoła co roku uczestniczy w Radosnej Paradzie Niepodległości. Tegoroczna parada  przybierze formę 4 pochodów, które wystartują z 4 różnych miejsc we Wrocławiu, będących jednocześnie  miejscami zbiórek. Nasza szkoła będzie uczestniczyć w  pochodzie pod nazwą  „Czerwone Maki”, który startuje przy EPI Markecie/ul. Powstańców Śląskich. Sugerowana barwa dla strojów i przebrań to czerwień. „Czerwone Maki” zajmują na placu Wolności sektor nr 2 – drugi od sceny. Na miejscu uczestnicy  otrzymają biało-czerwone folie, za pomocą których utworzą flagę Polski widzianą z lotu ptaka.

Harmonogram Parady:

10.15 – zbiórka przy EPI Markecie/ul. Powstańców Śląskich

10.30 - wymarsz

11.20 – dotarcie do Placu Wolności i zajęcie miejsc w sektorach

11.30 – rozpoczęcie uroczystości na pl. Wolności

11.30- 12.15 – oficjalna część (apel niepodległościowy, przemówienia, hymn państwowy,    podwieszenie flagi Polski)

12.15 – 13.00 – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

13.00  – planowane zakończenie uroczystości na pl. Wolności

Spotkanie organizacyjne uczniów chętnych do wzięcia udziału w Paradzie odbędzie się poniedziałek 5 listopada 2018 o godz. 12.10 w bibliotece szkolnej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Paradzie uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami.

 

 

 

 
Muzyczny Świat

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku nasza szkoła nawiązała współpracę ze Szkołą Muzyczną I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu.

Celem  współpracy jest przede wszystkim przygotowanie uczniów do odbioru muzyki poważnej, dostarczenie wrażeń, emocji i przeżyć, propagowanie wśród uczniów postaw i wartości patriotycznych, utrwalenie wiadomości poznanych na lekcjach muzyki i uzupełnienie wiedzy już istniejącej.

W ramach współpracy uczniowie naszej szkoły oraz rodzice będą mogli brać udział  w koncertach organizowanych w naszej placówce  przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu.

Mamy nadzieję, że współpraca ze Szkołą Muzyczną da wszystkim uczniom naszej szkoły możliwość „żywego” i niepowtarzalnego kontaktu z muzyką i rówieśnikami.

Już dzisiaj zapraszamy na listopadowy koncert z okazji Święta Odzyskania Niepodległości (szczegóły podamy wkrótce).

 

 
KIERMASZ CIAST

 
Kilka słów o „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2018/2019

 

 

Miło nam poinformować, że w SP16 realizowany będzie program, którego głównym celem jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie, a także propagowanie zdrowego odżywiania. Aby skutecznie i trwale ukształtować nawyki żywieniowe - dzieci nie tylko otrzymują porcje owoców i warzyw, ale również uczestniczą w działaniach edukacyjnych informujących o zaletach spożywania owoców i warzyw. Każda szkoła uczestnicząca w programie, zgodnie z wytycznymi MEN realizuje różnego rodzaju działania poświęcone zdrowemu żywieniu oraz pochodzeniu owoców i warzyw.

Uczniom z klas I-V uczestniczącym w programie udostępnia się 2, 3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Dzieci otrzymują szereg polskich owoców i warzyw oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca lub zatwierdzona szkoła, w przypadku gdy samodzielnie przygotowuje i udostępnia owoce i warzywa dzieciom.

 

 

program owoce w szkole

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.