REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1240317
Ogłoszenia
ZBIÓRKA BATERII

 
Konkurs- Zakładka do książki

 
Zapraszamy do udziału!

WSPIERAMY  NASZE  FINALISTKI  Z  ODYSEI  UMYSŁU Uśmiech

Po licznych zapytaniach zdecydowaliśmy, że PRACE Z TECHNICZNYCH KONKURSÓW WIELKANOCNYCH BĘDĄ SPRZEDAWANE, a zebrane pieniądze przeznaczymy na bardzo ważny cel – pomoc dla naszych reprezentantek OU!! Uśmiech

 

W naszej szkole od kilku lat, w ramach programu edukacyjnego ODYSEA UMYSŁU, działają drużyny kreatywnych uczniów.

W tym roku szkolnym jedna z drużyn odniosła ogromny sukces podczas Eliminacji Regionalnych – zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu, a tam… zdobyła tytuł wicemistrza Polski!! Nagrodą dla kreatywnych uczennic i trenerek jest prawo, by reprezentować naszą szkołę i kraj w Światowych Finałach kreatywności w USA. Finały odbędą się już pod koniec maja.

Aby nasza drużyna mogła pojechać do USA, potrzebna jest kwota około 70 tys. złotych (przelot w obie strony, zakwaterowanie, wyżywienie i inne wydatki związane z konkursem).

Wielkanocne prace konkursowe zostaną wycenione, podana zostanie cena minimalna, ale zapraszamy do wspomagania naszych dziewczyn wyższymi kwotami. J

 

Każdy może zostać MECENASEM KREATYWNOŚCI!!!

 

Organizator konkursów technicznych: S. A. Jąkalska

 
LIST OMEREK

MY uczennice  Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 16 z klasy 4, razem z dwiema trenerkami Małgorzatą Łabentowicz i Joanna Stajniak tworzymy drużynę Odysei Umysłu. Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, którego celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Podczas zajęć uczymy się kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując się w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych, czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Jesteśmy dziećmi, które nie boją się marzyć, myśleć nieszablonowo i tworzyć oryginalne rozwiązania.

Od września samodzielnie rozwiązywałyśmy problem długoterminowy oraz ćwiczyłyśmy  rozwiązywanie problemów spontanicznych. W tym roku szkolnym jako drużyna odnieśliśmy sukces podczas Eliminacji Regionalnych. Zakwalifikowaliśmy się na Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu, gdzie zdobyłyśmy tytuł v-ce mistrza Polski i tym samym mamy prawo reprezentować nasz kraj na Finałach Światowych w USA, które odbędą się już w maju bieżącego roku. Możliwość udziału w Finale Światowym to dla nas olbrzymi sukces i szansa na przyszłość. Jednakże, aby móc pojechać do USA, potrzebna jest nam kwota około 70 tys. złotych na przelot w obie strony, zakwaterowanie, wyżywienie i inne wydatki związane z konkursem.

Wraz z Rodzicami aktywnie poszukujemy sponsorów, którzy wspomogliby naszą drużynę.  Wsparcie dla naszej drużyny to świetna forma promocji na nagłośnionym, medialnym widowisku, jakim z pewnością jest Światowy Finał Odysei Umysłu, który odbędzie się na Uniwersytecie Stanowym w Michigan w dniach od 23 do 28 maja br.

We wtorek 11.04. zapraszamy na ciasto do kawiarenki odysejowej godz. 16.00 do 18.00 będzie można kupić kawę i ciastko, a zebrane pieniądze przekażemy na drużynę z Odysei Umysłu.

Od poniedziałku 10.04 do środy 12.04 będzie w szkole kiermasz świąteczny, również wspierający drużynę odysejową. Dzieci mogą mieć kieszonkowe, by móc zakupić różne rzeczy. W domu mogą zrobić też jakąś rzecz na kiermasz do sprzedaży. Zachęcam Państwa do  zaangażowania. Wspomagając nas, wspomagają Państwo utalentowane dzieci i promują rozwój zdolności twórczych.

Oto numer konta, na które można wpłacać pieniądze, aby pomóc drużynie:

Rachunek bankowy Rady Rodziców

Właściciel/Odbiorca:

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 16

ul. Wietrzna 50, 53-024 Wrocław

nr rachunku: 32 1440 1156 0000 0000 1566 6102

- w tytule proszę dopisać Odyseja Umysłu 2017r.

 

Warto nam pomóc.

Drużyna Omerki (Olga Prokopska, Lena Michałków, Julia Kawalec, Basia Kawalec, Amelia Grądziel, Maja Cichocka, Tosia Kałuża oraz trenerki: Małgosia Łabentowicz, Joasia Stajniak)

 
DZIEŃ OTWARTY

 
DZIEŃ ODRY

 

22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi zapraszamy na nadodrzańskie bulwary, by wspólnie bawić się i poznawać naszą wrocławską rzekę. Spotkanie ma pokazać Odrę jako miejsce rekreacji i wypoczynku, ale także ważny element środowiska i gospodarki.

W roku 2016 Biuro Promocji Miasta i Turystyki zorganizowało „Festyn na Bulwarze Dunikowskiego”, który spotkał się z tak ciepłym przyjęciem mieszkańców, że impreza będzie kontynuowana jako Dzień Odry i na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń. Potencjał Odry jest ogromny – zrewitalizowane nabrzeże daje możliwość wypoczynku i rekreacji, w okolicy rzeki powstaje wiele miejsc komercyjnych, wypożyczalni sprzętu, a po rzece pływają liczni armatorzy floty pasażerskiej. Odra spełnia też bardzo istotną rolę dla środowiska naturalnego i jest ważnym elementem starań Wrocławia o tytuł Zielonej Stolicy Europy. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, a chętnych także do włączenia się w naszą akcję.

Podczas imprezy swoją prezentację będą miały liczne atrakcje Wrocławia. Głód będzie można zaspokoić w food truckach, a głód wiedzy podczas licznych warsztatów w strefach: miejskiej, żeglarskiej i ekologicznej czy gospodarczej. Nie pozwolimy nudzić się nikomu – od seniora po juniora!

Szczegóły programu wkrótce na www.wroclawnadodra.pl

źródło: http://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/rozrywka/35095-dzien-odry-22-kwietnia-spotkajmy-sie-nad-odra

 

 
URUCHAMIAMY DZIECIAKI!

Uczniowie i nauczyciele Naszej szkoły biorą udział w akcji prozdrowotnej pt. „Uruchamiamy Dzieciaki”. Akcja ta organizowana jest przez Uniwersytet Medyczny i Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości oraz zbyt małej aktywności fizycznej u dzieci. Uczniowie klas IV – VI w związku z tą akcją będą brać udział w Teście Coopera (12 minutowy marszo-bieg), który zawiera 3 szczeble. Eliminacje klasowe, finał szkolny oraz finał ogólnowrocławski, który będzie miał miejsce w czerwcu na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Podczas finału wrocławskiego testu Coopera organizowane będą rozgrywki towarzyszące grom w koszykówkę oraz siatkówkę. Nauczyciele w związku z tą akcją, oprócz zachęcania dzieci do aktywności fizycznej,  uczestniczą w wykładach naukowych, podczas których poruszane są tematy związane z aktywnością dzieci, wadami postawy, otyłością, zaburzeniami psychicznymi, odpowiednią żywnością itp. Całą akcję honorowym patronatem objął Prezydent  Wrocławia oraz Jego Magnificencja Rektor prof. Marek Ziętka.

 
Kraszanki, pisanki!

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie Uśmiech

Dziś zakończyłam zbieranie technicznych prac konkursowych i przygotowałam wystawę wielkanocną PISANKI, KRASZANKI.

Uczniowie wykonali 26 przepięknych prac w 3 kategoriach, dlatego zapraszam Wszystkich do głosowania, które pomoże wyłonić najciekawsze prace.

 

Karteczki do głosowania i skrzynka na głosy znajdują się po prawej stronie stołu z pracami.

Wszystkie kartki, stroiki i pisanki mają numerki, które pomogą w głosowaniu.

Głosujemy do piątku włącznie.

Proszę głosować tylko 1 raz, ale na 3 kategorie prac.

 

Zapraszam na wystawę Uśmiech

WARTO JĄ PODZIWIAĆ!!

Sławomira Anna Jąkalska

 
Bieg po zdrowie

W roku szkolnym 2016/2017 ruszyła I edycja  programu  edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”, skierowanego do dzieci z IV klas szkół podstawowych i obejmie do 20% szkół podstawowych w Polsce. Ten nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany został w Głównym Inspektoracie Sanitarnym w Warszawie we współpracy z ekspertami. Patronami honorowymi są: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia i Rzecznik Praw Dziecka.

 

Głównym celem programu jest opóźnienie lub zapobieżenie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Istotnym celem realizowanej edukacji prozdrowotnej jest zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców. Podczas cyklu zajęć dzieci przeprowadzają wywiady z osobami niepalącymi, liczą koszty jakie generuje palenie papierosów, pracują w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów lub tworzą komiks z bohaterami programu. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Uczniowie są zachęcani do aktywnego udziału poprzez dyskusje, wymianę doświadczeń, spostrzeżeń, refleksji czy pomysłów. Aktywny udział sprzyja identyfikowaniu się z omawianą tematyką i motywuje do tego, aby zdobytą wiedzę i umiejętności stosować w codziennym życiu.

Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia będą tłem poruszanych tematów.

Program jest skierowany także do rodziców lub opiekunów uczniów, gdyż jak wskazują badania naukowe, to na nas – osobach dorosłych – spoczywa odpowiedzialność za przebieg rozwoju najmłodszych.

 
Pokażmy, że czytamy książki ! Ruszył szkolny projekt promujący czytelnictwo

 

SZKOLNY PROJEKT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO

WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY

 

 

W tym roku szkolnym nasza szkoła opracowała projekt, który zachęci uczniów do czytania oraz bardziej zintegruje naszą szkołę. Zachęcamy do uczestnictwa każdą klasę !

Aby wziąć udział w projekcie w klasach IV- VI należy:

 1. Wybrać z całą klasą jedną książkę, którą przeczytają wszyscy. Może być to dowolna książka młodzieżowa, ale nie lektura.
 2. Po przeczytaniu książki należy wykonać:
 • Ø Film, który ma trwać 3-10 minut. Filmik może tworzyć od 4 do 7 osób. Można go nagrać komórką, aparatem lub kamerą. Może to być:

-krótka inscenizacja wybranej sceny z lektury,

-wywiad z autorem,

-wywiad z czytelnikiem lektury,

-wywiad z głównym bohaterem książki,

-spot reklamowy książki,

-słuchowisko z wizualizacją.

 • Ø Plakat reklamujący waszą książkę -  format A3, dowolna technika plastyczna. Praca ma zachęcać do przeczytania waszej książki.
 • Ø Plakat – ramka do robienia pamiątkowych zdjęć (postacie przedstawione na plakacie mają zamiast twarzy otwory), format A0, temat powinien być bohater z waszej lektury.
 • Ø Ilustracje do waszej lektury – format A4, z tekstem na osobnej kartce, który zachęca do przeczytania waszej książki.
 • Ø Wybierzcie też 2-3 osoby, które będą czytać waszą lekturę dzieciom z młodszych klas.

Zachęcamy klasy I- III, aby stworzyły:

 • Ø Galerię bohaterów literackich
 • Ø Malujemy wiersz- prace inspirowane poezją

Na prace czekamy do 22 kwietnia, a wszystkie działania zakończy Szkolne Święto Książki !

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w szkolnym projekcie promującym czytelnictwo !

Barbata Bierońska, Ewa Gil, Martyna Kostowiecka

 

Powodzenia !

 
Karta rowerowa

Szanowni Państwo,

Wielkimi krokami zbliża się termin egzaminu na kartę rowerową.

W związku z tym podaję najistotniejsze informacje:

1. Proszę pobrać ze strony i wypełnić ARKUSZ ZALICZEŃ NA KARTĘ ROWEROWĄ.

W rubryce 2 należy wpisać zwrot „wyrażam zgodę”, datę i czytelny podpis

2. Wypełnioną kartę należy dostarczyć nauczycielowi techniki w nieprzekraczalnym terminie do 10 kwietnia 2017 roku (poniedziałek).

3. Osoby zdające na kartę będą miały w maju dodatkowe pozalekcyjne spotkanie, na którym będą jeździć na rowerach; dokładną datę podam na lekcjach.

4. W maju/ czerwcu należy zrobić zdjęcie legitymacyjne do karty i dostarczyć w podanym terminie, najpóźniej w dniu egzaminu praktycznego (bez zdjęcia karta nie zostanie wydana). Nie będą przyjmowane stare zdjęcia, gdyż karta będzie dokumentem do pełnoletniości. Zdjęcie należy podpisać na odwrocie. Wymiary zdjęcia:45x35 mm.

5. Osoby z klas piątych i szóstych, które chcą uzyskać kartę, teorię przypominają sobie we własnym zakresie, a na jazdę umawiają się ze mną indywidualnie. (zostaną dołączeni do grup z klas 4-tych)

6. Egzamin na kartę rowerową składa się z 2 części:

- teoretycznej – pytania testowe jednokrotnego wyboru

- praktycznej – jazdy na placu egzaminacyjnym.

7. Podaję Państwu także listę zagadnień, które należy opanować.

8. Proszę, aby dzieci uczyły się sukcesywnie i systematycznie nie tylko z książki i zeszytu, ale również z kodeksu oraz materiałów zamieszczanych na stronach WWW, między innymi: http://www.pzm.pl/turnieje/szkola-podstawowa-testy-brd-i-mtm

Z poważaniem S. A. Jąkalska

ZAGADNIENIA DO EGZAMINU NA KARTĘ ROWEROWĄ

ARKUSZ ZALICZEŃ

 
Witaminowy parasol

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było zdrowe, silne i pełne energii – codziennie zaopatrz je w kolorowy parasol ochronny, czyli warzywa i owoce będące źródłem witamin, składników mineralnych i błonnika. Warzywa i owoce są jednym z podstawowych elementów prawidłowo zbilansowanej diety dziecka i nie da się ich niczym zastąpić.alt

Warzywa i owoce zawierają…
Witaminę C, która wspomaga odporność organizmu, przyspiesza gojenie ran i odpowiada za stan naczyń krwionośnych. Podawaj swojemu dziecku produkty będące jej dobrym źródłem, np.: kapustę, paprykę, kalafior, truskawki, porzeczki, pomarańcze, kiwi.
Witaminę A (β-karoten), która chroni organizm przed infekcjami, odpowiada za dobry wzrok i stan skóry. Urozmaicaj codziennie jadłospis dziecka w marchew, pomidory, warzywa liściaste, brzoskwinie i banany. Czy może być coś lepszego do obiadu niż surówka ze świeżej marchewki z jabłkiem?
Kwas foliowy, który odpowiada za prawidłowy wzrost i funkcjonowanie komórek, korzystnie wpływa na pracę mózgu i działanie systemu nerwowego, pobudza produkcję czerwonych krwinek. Wkomponuj w posiłki swojego dziecka brukselkę, szpinak, bób, brokuły.
Potas, który zapobiega utracie masy kostnej, pomaga utrzymać prawidłowy poziom ciśnienia krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych. Nie zapomnij o pomidorach do kanapki, surówce z buraków, bananach, porzeczkach lub zielonym groszku.
Błonnik, który reguluje pracę jelit, zapobiega występowaniu zaparć, pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi, chroni przed występowaniem nowotworów jelita grubego i pomaga utrzymać prawidłową masę ciała. Dobrym źródłem błonnika są warzywa i owoce. Podając swojemu dziecku minimum dwie porcje owoców i trzy porcje warzyw dziennie, zapewniasz jemu odpowiednią podaż błonnika.

Postaw na kolory
Nie ma takiego owocu ani warzywa, które zawierałyby wszystkie niezbędne witaminy i składniki mineralne. Dlatego należy pamiętać, że prawidłowa dieta dziecka to dieta urozmaicona. Barwa spożywanych warzyw i owoców zdradza nam, jakie kryją się w nich składniki, których z kolei różnorodność potrzebna jest do prawidłowego wzrostu i funkcjonowania dzieci.
Podając czerwone pomidory, zieloną sałatę, czarne jagody, pomarańczowe marchewki i żółtą dynię, możesz mieć pewność, że zapewniasz swojemu dziecku różnorodne składniki pokarmowe, smaczne i zdrowe.

Jak uwzględnić w diecie dziecka minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie?
Najlepszym i najłatwiejszym sposobem jest wkomponowanie warzyw i owoców do każdego posiłku: liście sałaty do kanapki, kilka plasterków pomidora i kawałków papryki, banan do jogurtu, ulubiona surówka do obiadu, owoce do budyniu na podwieczorek, sałatka warzywna na kolację.
Być może wydaje Ci się, że dzieci nie lubią warzyw i owoców… Nic bardziej błędnego. Przyrządzone w odpowiedniej formie, ładnie podane smakują nawet największemu niejadkowi. Sałatka z ulubionych owoców, koktajl owocowo-mleczny, świeży sok owocowo-warzywny, zapiekanka warzywna, czy krem z dyni mogą stać się jednym z ulubionych dań Twojego dziecka.

Dobre rady

 • Wybieraj owoce i warzywa sezonowe.
 • Wybieraj produkty świeże, odpowiednio je przechowuj.
 • Najwięcej cennych składników znajduje się w surowych warzywach i owocach.
 • Nie zapomnij przed podaniem dokładnie umyć warzyw i owoców pod bieżącą wodą.

Źródło: ncez.pl
Autor: mgr inż. Natalia Gregorowicz-Parol

 
Poczta Walentynkowa

 

 

Wyraź, jak bardzo kogoś lubisz, kochasz lub szanujesz!

Wrzuć kartkę walentynkową do skrzynki, a w piątek trafi ona do adresata.

Koniecznie napisz imię, nazwisko i klasę osoby, której chcesz wysłać kartkę.

Skrzynka dostępna do czwartku, godz. 14:30

Wesołych Walentynek

życzy Samorząd Uczniowski :)


 
Zapraszamy do udziału w konkursie!

 
POMYSŁY NA FERIE ZIMOWE

Zbliżają się ferie zimowe, a wraz z nimi przerwa od zajęć w szkole. Młodsze dzieci ucieszy każda forma zabawy na świeżym powietrzu. Jeśli w dodatku jest śnieg, to wszelka aktywność z tym związana przysparza wiele uśmiechu. Sanki, lepienie bałwana, robienie aniołków czy ślizganie się na zamarzniętych kałużach to kilka z propozycji zabaw zimowych.

Można również odwiedzić lodowisko, park trampolin, basen czy po prostu przejść się do parku na spacer. Warto również sięgnąć po książkę lub zagrać w gry planszowe, które można wypożyczyć w Mediatece, i w niektórych Miejskich Bibliotekach, za darmo- jeśli tylko jest się czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Jednym z pomysłów jest skorzystanie z oferty zorganizowanych ferii zimowych dla dziecka. Można znaleźć je na stronie w linku poniżej>>>

http://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/edukacja-i-rozwoj/32026-ferie-zimowe-2017-we-wroclawiu?termin=225677

 
Szkolna zbiórka baterii

 

 
Kolędowy spektakl

Serdecznie zapraszamy na kolędowy spektakl słowno- muzyczny  w dniu 22 stycznia 2017r. godz. 17:00 w Parafii pw. Św. Trójcy


 
Co zrobić, żeby zwiększyć aktywność dziecka?

Zgodnie z powiedzeniem „słowa uczą, ale przykłady pociągają” dzieci i młodzież uczą się bardzo wiele o aktywności fizycznej od swoich rodziców i pozostałych członków rodziny (babcia, dziadek, ciocia, wujek itd.). Dlatego daj dziecku przykład! Zarówno przedszkolak, jak i nastolatek obserwuje to, co robią jego rodzice i potrzebują ich osobistego przykładu. Jeśli rodzic mówi jedno, a robi coś innego, jest niespójny i niewiarygodny dla dziecka, zgodnie z powiedzeniem „Rób to, co mówię, nie to, co robię”. Rodzice i opiekunowie dziecka pomagają mu nie tylko przekazać pozytywne nastawienie do aktywności fizycznej, lecz także pomagają w umiejętnym równoważeniu siedzącego i aktywnego trybu życia.

Wskazówki dotyczące promowania aktywności fizycznej w rodzinie dotyczą trzech obszarów działań – tworzenie pozytywnego modelu aktywności fizycznej w rodzinie, ograniczenia czasu spędzanego przed telewizorem czy komputerem oraz współpracy z przedszkolem/szkołą.

 • Ogranicz czas przed ekranem (czas na oglądanie TV, komputera)
 • Dowiedz się, ile czasu Ty i cała rodzina spędzacie przed ekranem, a potem ustal limity dla całej rodziny. Badania dowodzą, że dzieci w wieku 2 lat i starsze nie powinny spędzać więcej niż 2 godziny, oglądając TV lub grając na komputerze. Nie używaj komputera lub TV jako nagrody lub kary dla Twojego dziecka.
 • Podczas oglądania TV aktywnie wykorzystaj przerwę reklamową: zrób w czasie przerwy pajacyki, pompki, proste ćwiczenia rozciągające, bieg w miejscu.
 • Zawsze wyłączaj TV i komputer podczas posiłku i odrabiania lekcji.
 • Nie stawiaj TV w pokoju dziecka, niech będzie tam, gdzie możesz sprawować kontrolę nad czasem.

Bądź partnerem szkoły, do której chodzi Twoje dziecko!

Zazwyczaj osobami, którym najbardziej zależy na ich dzieciach, są rodzice, dlatego nie powinni pozostawiać tak ważnej sprawy, jaką jest zdrowie ich dzieci, wyłącznie nauczycielom. Rodzice mają naprawdę duże możliwości wspierania aktywności fizycznej dziecka w szkole. Oto kilka przykładów, w jaki sposób rodzice mogą zadbać o właściwą porcję ruchu dziecka podczas pobytu w szkole:

 • dowiedz się, jaka jest oferta dodatkowych zajęć ruchowych w szkole;
 • porozmawiaj z przedstawicielami szkolnej rady rodziców, dyrektorem lub napisz list do władz gminy, jeśli uważasz, że powinno być więcej zajęć ruchowych w szkole (na przykład w ramach świetlicy);
 • zostań członkiem rady rodziców, aby móc wpływać na sprawy związane ze zdrowiem Twojego dziecka i aktywnością fizyczną (np. zakup stojaków na rowery, sprzętu sportowego, dofinansowanie zajęć na pływalni itp.);
 • wspieraj, zachęcaj szkołę do zaszczepienia pozytywnych idei związanych z aktywnością fizyczną;
 • włączaj się w organizację imprez, których celem jest promowanie aktywności fizycznej, np. szkolna wyprzedaż używanego sprzętu sportowego itp.;
 • oferuj swoją pomocą jako wolontariusz, aby pomóc w organizacji zajęć popołudniowych (rekreacyjnych i sportowych).

Pamiętaj!

Brak czasu to często tylko wymówka. Jeśli zdrowie Twojego dziecka jest dla Ciebie priorytetem, zorganizuj dobrze swój czas, aby było w nim miejsce na aktywność fizyczną. Młodsze dzieci coraz częściej przejmują od swoich rodziców nawyki siedzącego spędzania czasu wolnego. Oto kilka praktycznych sposobów na ich aktywizację.
Pomagaj dzieciom być aktywnymi!  Zamiast oglądania telewizji lub gry na komputerze, zachęcaj dzieci do aktywności z przyjaciółmi poprzez zabawę w berka, grę w koszykówkę lub jazdę na deskorolce czy rowerze.
Dawaj dzieciom zabawki (piłki, skakanki, latawce lub gry zręcznościowe), które będą je pobudzać do aktywności fizycznej.

Źródło: “Broszura dla rodziców - zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w wieku szkolnym”, Instytut Żywności i Żywienia

Artykuł pochodzi ze strony http://www.szkolawformie.pl/node/508

 
II Charytatywny Koncert Noworoczny

 

 
Bezpłatne zajęcia baseballowe

Baseball we Wrocławiu nie jest nową dyscypliną. Nie każdy jednak miał okazję spróbować swoich sił w tym sporcie!alt

Co sobotę, na Hali w IX Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu przy ul. Piotra Skargi 31 odbywają się bezpłatne zajęcia baseballowe skierowane do dzieci i młodzieży. W soboty na Stadionie Olimpijskim odbywają się treningi dla dorosłych. Wszystko w ramach projektu ,,Baseball dla wszystkich - szkolenia dla każdej grupy wiekowej”. Profesjonalny sprzęt do gry w baseball i certyfikowana kadra trenerska to jedne z atutów (ale na pewno nie wszystkie), które z pewnością zachęcą do udziału w zajęciach.

Zapraszamy wszystkich - dzieci, młodzież, a także dorosłych!

PEŁNA ROZPISKA ZAJĘĆ BASEBALLOWYCH:

 • DZIECI (7-9 i 10-12 lat): sobota; 10:00 – 10:30; Hala Sportowa w LO 9 (ul. Piotra Skargi 31 - wejście od ul. Nowa)
 • MŁODZIEŻ (13-15 i 16-18 lat): sobota; 11:30-13:00; Hala Sportowa w LO 9 (ul. Piotra Skargi - wejście od ul. Nowa)
 • DOROŚLI (18 lat i więcej): środa: godz. 21:00 - 23:00, (Hala AWF na Stadionie Olimpijskim - wejście od ul. Mickiewicza)
 
Zajęcia “Total fitness” w Klubie Rodzica “Mamusiowo”

Młode mamy też mogą spędzać swój wolny czas aktywnie! Zachęcamy do udziału w zajęciach “total fitness”, które prowadzi Małgorzata Smektała-Siek. To dobry sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków!

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu - w poniedziałki oraz czwartki w godzinach 20:30-21:30Klubie Rodzica “Mamusiowo” (Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 7 przy ul. Suwalskiej 5).

Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 71 712 00 13 lub poprzez adres e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 3 z 5


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.