REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1288327
Ogłoszenia
Kolędowy spektakl

Serdecznie zapraszamy na kolędowy spektakl słowno- muzyczny  w dniu 22 stycznia 2017r. godz. 17:00 w Parafii pw. Św. Trójcy


 
Co zrobić, żeby zwiększyć aktywność dziecka?

Zgodnie z powiedzeniem „słowa uczą, ale przykłady pociągają” dzieci i młodzież uczą się bardzo wiele o aktywności fizycznej od swoich rodziców i pozostałych członków rodziny (babcia, dziadek, ciocia, wujek itd.). Dlatego daj dziecku przykład! Zarówno przedszkolak, jak i nastolatek obserwuje to, co robią jego rodzice i potrzebują ich osobistego przykładu. Jeśli rodzic mówi jedno, a robi coś innego, jest niespójny i niewiarygodny dla dziecka, zgodnie z powiedzeniem „Rób to, co mówię, nie to, co robię”. Rodzice i opiekunowie dziecka pomagają mu nie tylko przekazać pozytywne nastawienie do aktywności fizycznej, lecz także pomagają w umiejętnym równoważeniu siedzącego i aktywnego trybu życia.

Wskazówki dotyczące promowania aktywności fizycznej w rodzinie dotyczą trzech obszarów działań – tworzenie pozytywnego modelu aktywności fizycznej w rodzinie, ograniczenia czasu spędzanego przed telewizorem czy komputerem oraz współpracy z przedszkolem/szkołą.

 • Ogranicz czas przed ekranem (czas na oglądanie TV, komputera)
 • Dowiedz się, ile czasu Ty i cała rodzina spędzacie przed ekranem, a potem ustal limity dla całej rodziny. Badania dowodzą, że dzieci w wieku 2 lat i starsze nie powinny spędzać więcej niż 2 godziny, oglądając TV lub grając na komputerze. Nie używaj komputera lub TV jako nagrody lub kary dla Twojego dziecka.
 • Podczas oglądania TV aktywnie wykorzystaj przerwę reklamową: zrób w czasie przerwy pajacyki, pompki, proste ćwiczenia rozciągające, bieg w miejscu.
 • Zawsze wyłączaj TV i komputer podczas posiłku i odrabiania lekcji.
 • Nie stawiaj TV w pokoju dziecka, niech będzie tam, gdzie możesz sprawować kontrolę nad czasem.

Bądź partnerem szkoły, do której chodzi Twoje dziecko!

Zazwyczaj osobami, którym najbardziej zależy na ich dzieciach, są rodzice, dlatego nie powinni pozostawiać tak ważnej sprawy, jaką jest zdrowie ich dzieci, wyłącznie nauczycielom. Rodzice mają naprawdę duże możliwości wspierania aktywności fizycznej dziecka w szkole. Oto kilka przykładów, w jaki sposób rodzice mogą zadbać o właściwą porcję ruchu dziecka podczas pobytu w szkole:

 • dowiedz się, jaka jest oferta dodatkowych zajęć ruchowych w szkole;
 • porozmawiaj z przedstawicielami szkolnej rady rodziców, dyrektorem lub napisz list do władz gminy, jeśli uważasz, że powinno być więcej zajęć ruchowych w szkole (na przykład w ramach świetlicy);
 • zostań członkiem rady rodziców, aby móc wpływać na sprawy związane ze zdrowiem Twojego dziecka i aktywnością fizyczną (np. zakup stojaków na rowery, sprzętu sportowego, dofinansowanie zajęć na pływalni itp.);
 • wspieraj, zachęcaj szkołę do zaszczepienia pozytywnych idei związanych z aktywnością fizyczną;
 • włączaj się w organizację imprez, których celem jest promowanie aktywności fizycznej, np. szkolna wyprzedaż używanego sprzętu sportowego itp.;
 • oferuj swoją pomocą jako wolontariusz, aby pomóc w organizacji zajęć popołudniowych (rekreacyjnych i sportowych).

Pamiętaj!

Brak czasu to często tylko wymówka. Jeśli zdrowie Twojego dziecka jest dla Ciebie priorytetem, zorganizuj dobrze swój czas, aby było w nim miejsce na aktywność fizyczną. Młodsze dzieci coraz częściej przejmują od swoich rodziców nawyki siedzącego spędzania czasu wolnego. Oto kilka praktycznych sposobów na ich aktywizację.
Pomagaj dzieciom być aktywnymi!  Zamiast oglądania telewizji lub gry na komputerze, zachęcaj dzieci do aktywności z przyjaciółmi poprzez zabawę w berka, grę w koszykówkę lub jazdę na deskorolce czy rowerze.
Dawaj dzieciom zabawki (piłki, skakanki, latawce lub gry zręcznościowe), które będą je pobudzać do aktywności fizycznej.

Źródło: “Broszura dla rodziców - zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w wieku szkolnym”, Instytut Żywności i Żywienia

Artykuł pochodzi ze strony http://www.szkolawformie.pl/node/508

 
II Charytatywny Koncert Noworoczny

 

 
Bezpłatne zajęcia baseballowe

Baseball we Wrocławiu nie jest nową dyscypliną. Nie każdy jednak miał okazję spróbować swoich sił w tym sporcie!alt

Co sobotę, na Hali w IX Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu przy ul. Piotra Skargi 31 odbywają się bezpłatne zajęcia baseballowe skierowane do dzieci i młodzieży. W soboty na Stadionie Olimpijskim odbywają się treningi dla dorosłych. Wszystko w ramach projektu ,,Baseball dla wszystkich - szkolenia dla każdej grupy wiekowej”. Profesjonalny sprzęt do gry w baseball i certyfikowana kadra trenerska to jedne z atutów (ale na pewno nie wszystkie), które z pewnością zachęcą do udziału w zajęciach.

Zapraszamy wszystkich - dzieci, młodzież, a także dorosłych!

PEŁNA ROZPISKA ZAJĘĆ BASEBALLOWYCH:

 • DZIECI (7-9 i 10-12 lat): sobota; 10:00 – 10:30; Hala Sportowa w LO 9 (ul. Piotra Skargi 31 - wejście od ul. Nowa)
 • MŁODZIEŻ (13-15 i 16-18 lat): sobota; 11:30-13:00; Hala Sportowa w LO 9 (ul. Piotra Skargi - wejście od ul. Nowa)
 • DOROŚLI (18 lat i więcej): środa: godz. 21:00 - 23:00, (Hala AWF na Stadionie Olimpijskim - wejście od ul. Mickiewicza)
 
Zajęcia “Total fitness” w Klubie Rodzica “Mamusiowo”

Młode mamy też mogą spędzać swój wolny czas aktywnie! Zachęcamy do udziału w zajęciach “total fitness”, które prowadzi Małgorzata Smektała-Siek. To dobry sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków!

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu - w poniedziałki oraz czwartki w godzinach 20:30-21:30Klubie Rodzica “Mamusiowo” (Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 7 przy ul. Suwalskiej 5).

Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 71 712 00 13 lub poprzez adres e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
MOŻESZ ZOSTAĆ MIKOŁAJEM

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji:


„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

 

12.12.2016 r. – 19.12.2016 r.

 

Pomagamy dzieciom z Domu Małego Dziecka przy ulicy Parkowej we Wrocławiu oraz samotnym matkom ze Schroniska i Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi przy ulicy Strzegomskiej we Wrocławiu.

 

W tym roku dzieci oraz matki potrzebują:

 • Pieluchy typu pampers jednorazowe
 • Środki pielęgnacji dla niemowląt i małych dzieci, np.: kremy do twarzy, mydełka i szampony dla dzieci
 • Chusteczki higieniczne nawilżające
 • Żywność o długim terminie ważności, np.: kasza, makaron, mąka, ryż, puszki, konserwy

 

Dary można składać do specjalnych koszy w holu szkoły oraz u wychowawców klas.
Czekamy również na pamiątkowe zdjęcia darczyńców.


Zebrane podarunki zostaną przekazane wszystkim potrzebującym
z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

 

Za Wasze cieplutkie serduszka serdecznie dziękujemy!!

My i... Wasz Święty Mikołaj!!!

 

Małgorzata Symber, Małgorzata Sanigórska, Hanna Szczecińska,
ks. Maciej Paleczny

 
WARSZTATY ŻYWIENIOWE W NASZEJ SZKOLE

Już w ten piątek (2.12) do klas drugich zawitają studenci dietetyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i przeprowadzą warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia i pokażą uczniom, że warto dbać o zdrowie!alt

Wiedza zostanie przekazana w postaci quizów i zabaw, tak aby w oryginalny sposób pokazać uczniom jak ułożyć zbilansowaną dietę. Dodatkową atrakcją będą eksperymenty, dzięki którym uczestnicy na własne oczy zobaczą ilość cukru, soli oraz tłuszczu zawartą w produktach spożywanych przez nich na co dzień. Aby zmotywować uczestników do działania przewidziane są również nagrody za aktywność!

 
Góra Grosza 2016 - ruszamy od poniedziałku!

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich Uczniów, Rodziców i Pracowników szkoły do udziału w XVII edycji GÓRY GROSZA. Jak co roku, pieniądze zbieramy do klasowych puszek w ciągu dwóch tygodni: akcja trwa od 28 listopada do 9 grudnia. Po tym terminie nastąpi ogłoszenie, która z klas zebrała najwięcej monet. Wszystkie pieniądze zostaną przesłane za pośrednictwem Poczty Polskiej do siedziby Towarzystwa Nasz Dom. Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swojej rodzinie. LICZY SIĘ KAŻDY GROSZ!


 
Biofeedback

 


Z przyjemnością informujemy, że od listopada tego roku rozpoczął prace gabinet terapii metodą EEG Biofeeddback.

EEG-biofeedback to rodzaj terapii, dzięki której pacjent w sposób świadomy uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal w mózgu, tak aby mózg pracował wydajniej i szybciej. Dzięki sprzężeniu zwrotnemu pacjent wie, kiedy jest skoncentrowany, a kiedy przestaje się koncentrować. Pozwala to nauczyć się reakcji własnego mózgu i tak modyfikować jego pracę, aby funkcjonował efektywnie.  Terapia może poprawić szybkość uczenia się, poprawić koncentrację, polepszyć pamięć jednocześnie przyczyniając się do rozwiązania problemów szkolnych. Jest też skuteczna w przypadku dysleksji, dysortografii.

Zajęcia terapeutyczne prowadzi dwóch wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Zapraszamy do zapoznania się z bliższymi informacjami w zakładce BIOFEEDBACK.

 
Podaruj Misia!

 

 

PODARUJ

PLUSZOWEGO MISIA MAŁYM PACJENTOM PRZYLĄDKA NADZIEI

25 listopada na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” zorganizowała akcję „Podaruj misia pacjentom Przylądka Nadziei”. Chcemy, żeby w tym wyjątkowym dniu każdy mały pacjent kliniki dostał pluszaka, do którego będzie mógł się przytulić! 

Żeby podarować dzieciom miśka i uśmiech, trzeba zrobić z nami trzy proste kroki:

 1. Kupić nowego misia dla dziecka chorego na raka
 2. Zrobić sobie z nim zdjęcie i wysłać je przez naszą stronę:

www.dzienmisia.naratunek.org

 1. Zebrane misie w szkole dostarczymy do  Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”: ul. Bujwida 42, 50-368 Wrocław

Na koniec, Fundacja przekaże przytulanki małym pacjentom Przylądka Nadziei w Dniu Pluszowego Misia, czyli 25 listopada 2016 roku!

Zależy nam na tym, żeby każdy pacjent Przylądka Nadziei dostał pluszaka, do którego będzie mógł się przytulić! Ale chcemy również, żeby dzieci chore na raka zobaczyły, ilu mają Przyjaciół wokół siebie! To dlatego czekamy nie tylko na misie, ale i na zdjęcia wszystkich, którzy kupili przytulanki małym pacjentom. Bardzo ważne jest to, żeby misie były nowe. Pamiętajmy o tym, że dzieci chore na raka mają zwykle bardzo obniżoną odporność, więc nie możemy im przekazywać żadnych używanych zabawek.

Zbiórka trwa do 24 listopada 2016 r.

 
“Zadbaj o formę jesienią - gimnastyka dla każdego” - bezpłatne zajęcia sportowe

W ramach projektu “Aktywnie i zdrowo przez pokolenia” odbędą się zajęcia sportowe przy siłowniach plenerowych oraz w salach.

Zajęcia mają na celu integrację oraz naukę pracy z partnerem treningowym. Polegać będą na zwiększeniu mobilności i zakresu ruchu, aktywizacji mięśni głębokich oraz świadomemu używaniu mięśni posturalnych, nauczaniu prawidłowej techniki podstawowych ćwiczeń i ruchów dla naszego ciała jak przysiady, wykroki, pchanie, ciągniecie, rotacje, skoki. Będziemy zwiększać gibkość i elastyczność mięśni oraz uczyć się technik relaksacyjnych. Uczestnicy będą również mieli okazję do popracowania nad siłą, wytrzymałością oraz wydolnością. A to wszystko przełoży się na poprawę naszej postawy ciała będzie stanowiło doskonała profilaktykę dla wad postawy a także zagwarantuje dobre samopoczucie. Zapraszamy całe rodziny - rodziców z dziećmi i dziadków z wnukami.
Harmonogram zajęć:
4.11.2016 r. godz. 18.00 - 19.00
Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210
5.11.2016 r. godz. 12.00 - 13.00
Siłownia plenerowa w Parku Grabiszyńskim
19.11.2016 r. godz. 10.00 - 11.00
Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210
19.11.2016 r. godz. 12.00 - 13.00
Siłownia plenerowa w Parku Grabiszyńskim

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisyhttp://www.miastowformie.pl/gimnastyka

Zajęcie sportowe organizowane są przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, program “Miasto w formie” dzięki wsparciu Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich we współpracy z trenerem personalnym Bartłomiejem Walczakiem.
Termin:
04.11.2016 (piątek), 18.00 to 19.11.2016 (sobota), 13.00
 
Nakrętki dla Hospicjum

 

 
XV Edycja Radosnych Obchodów Święta Niepodległości we Wrocławiu.

Radosna Parada Niepodległości z udziałem wrocławian prowadzonych przez Marszałka Józefa Piłsudskiego (w tej roli Stanisław Melski), Rafała Dutkiewicza prezydenta Wrocławia, władz miejskich, wojewódzkich i wojskowych, harcerzy oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego przejdzie ulicami miasta już po raz piętnasty.

Parada wyruszy z Rynku o godzinie 12.30 i przejdzie trasą:

Rynek – ul. E. Gepperta – ul. K. Wielkiego – ul. Teatralna – pl. Teatralny – ul. H. Modrzejewskiej do pl. Wolności, gdzie odbędą się imprezy towarzyszące: widowisko plenerowe przygotowane przez uczniów XVII LO, ogłoszenie wyników konkursów dla dzieci i młodzieży, miasteczko harcerskie ZHR i in.

 • Radosną Paradę Niepodległości organizuje miasto Wrocław - Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Biuro Festiwalowe Impart 2016 (LINK)
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości organizuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki i Garnizon Wrocław (LINK)

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i paradowania 11 listopada 2016 roku.

 
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI CZYTAJ PL!

Darmowe czytanie i słuchanie przez 30 dni (akcja jest w 100% darmowa i trwa przez cały listopad, a użytkownicy otrzymują dodatkowe 7 dni na dokończenie rozpoczętych książek). 
"Żywieniowa integracja - zdrowo i pozytywnie" - bezpłatne warsztaty

 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty żywieniowe połączone z degustacją, które odbędą się w ramach projektu “Aktywnie i zdrowo przez pokolenia”. Interaktywne warsztaty pn. “Żywieniowa integracja - zdrowo i pozytywnie” będą poświęcone przygotowaniu zdrowych, pełnowartościowych posiłków. Uczestnicy będą mogli skosztować przekąsek oraz przekonać się, że tradycyjna kuchnia polska nie musi być kaloryczna.

Warsztaty będę wzbogacone o edukację psychodietetyczną, która jest absolutnym odkryciem XXI wieku. Pomaga w przyjemny sposób poradzić sobie ze sferą odżywiania. Bez względu na wiek i stan ducha dowiesz się jak przygotowywać zdrowe posiłki na co dzień - szybko, łatwo i przyjemnie. Prowadzące odpowiedzą na pytania jak skutecznie zrzucić nadmierne kilogramy opierając się na wiedzy żywieniowej i psychologicznej, jak motywować się do zmiany nawyków czy uprawiania sportu, tak by łączyć pokolenia i zachować poczucie przyjemności z tego, co się robi. Uczestnicy dowiedzą się także jak wprowadzać prozdrowotną zmianę stylu życia całej rodziny - na pokolenia. Na warsztaty zapraszamy całe rodziny- dziadków z wnukami, rodziców z dziećmi.

Harmonogram warsztatów:

28.10.2016 r. godz. 13.00 - 16.00 - temat: Przekąski
Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210
18.11.2016 r. godz. 16.30 - 19.30 - temat: Przekąski
Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210
25.11.2016 r. godz. 17.00 - 20.00 - temat: Kuchnia tradycyjna
Miejsce: Centrum Edukacji Społecznej, ul. Koreańska 1A, duża sala
26.11.2016 r. godz. 10.00 - 13.00 - temat: Kuchnia tradycyjna
Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210

Udział warsztatach jest bezpłatny. Na zajęcia obowiązują zapisy.

Liczba miejsc jest ograniczona. Limit miejsc: 20 osób

Zapisy: http://www.miastowformie.pl/zdrowoipozytywnie

Warsztaty organizowane są przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, program “Miasto w formie” dzięki wsparciu Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich we współpracy z Poradnią Psychodietetyczną Rymkiewicz.

Autor: Justyna Marszałek

Termin:
28.10.2016 (piątek),
13.00 to 16.00
18.11.2016 (piątek),
16.30 to 19.30
25.11.2016 (piątek),
17.00 to 20.00
26.11.2016 (sobota),
10.00 to 13.00
 
Zbiórka zniczy

Zbliża się 1 listopada - dzień pamięci o zmarłych. Już po raz trzeci nasza szkoła weźmie udział w zbiórce zniczy w ramach akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia", organizowanej przez TVP Wrocław - Studio Wschód. Zachęcamy uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły do przyniesienia symbolicznego znicza. Wszystkie lampki przed świętem Wszystkich Świętych zostaną przetransportowane na cmentarze na Litwie i Ukrainie. Zbiórka w naszej szkole odbywa się w holu szkoły i potrwa do 28 października. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej TVP Wrocław:

http://www.studiowschod.org.pl/akcja_znicze.htm

 

 
Biblioteka

UWAGA!!! Od listopada następuje zmiana godzin pracy biblioteki szkolnej!

 

Biblioteka zaprasza uczniów:

poniedziałek

9:30-16:30 przerwa na "Język maszyn" 13:15-14:00

wtorek

9:00-16:00 przerwa na "Koło filmowe" 13:15-14:45

środa

Dzień pracy wewnętrznej

czwartek

9:00-16:00

piątek

7:30-13:30

 
Kilka słów o programie w roku szkolnym 2016/2017

 

 
GODZINY ZAJĘĆ I LEKCJI W SZKOLE

 
Dzień Tabliczki Mnożenia

 
zapraszamy na koncert pn. Rytm Wrocławia

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 4 z 5


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.