REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1173596
Ogłoszenia
XV Edycja Radosnych Obchodów Święta Niepodległości we Wrocławiu.

Radosna Parada Niepodległości z udziałem wrocławian prowadzonych przez Marszałka Józefa Piłsudskiego (w tej roli Stanisław Melski), Rafała Dutkiewicza prezydenta Wrocławia, władz miejskich, wojewódzkich i wojskowych, harcerzy oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego przejdzie ulicami miasta już po raz piętnasty.

Parada wyruszy z Rynku o godzinie 12.30 i przejdzie trasą:

Rynek – ul. E. Gepperta – ul. K. Wielkiego – ul. Teatralna – pl. Teatralny – ul. H. Modrzejewskiej do pl. Wolności, gdzie odbędą się imprezy towarzyszące: widowisko plenerowe przygotowane przez uczniów XVII LO, ogłoszenie wyników konkursów dla dzieci i młodzieży, miasteczko harcerskie ZHR i in.

  • Radosną Paradę Niepodległości organizuje miasto Wrocław - Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Biuro Festiwalowe Impart 2016 (LINK)
  • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości organizuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki i Garnizon Wrocław (LINK)

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i paradowania 11 listopada 2016 roku.

 
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI CZYTAJ PL!

Darmowe czytanie i słuchanie przez 30 dni (akcja jest w 100% darmowa i trwa przez cały listopad, a użytkownicy otrzymują dodatkowe 7 dni na dokończenie rozpoczętych książek). 
"Żywieniowa integracja - zdrowo i pozytywnie" - bezpłatne warsztaty

 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty żywieniowe połączone z degustacją, które odbędą się w ramach projektu “Aktywnie i zdrowo przez pokolenia”. Interaktywne warsztaty pn. “Żywieniowa integracja - zdrowo i pozytywnie” będą poświęcone przygotowaniu zdrowych, pełnowartościowych posiłków. Uczestnicy będą mogli skosztować przekąsek oraz przekonać się, że tradycyjna kuchnia polska nie musi być kaloryczna.

Warsztaty będę wzbogacone o edukację psychodietetyczną, która jest absolutnym odkryciem XXI wieku. Pomaga w przyjemny sposób poradzić sobie ze sferą odżywiania. Bez względu na wiek i stan ducha dowiesz się jak przygotowywać zdrowe posiłki na co dzień - szybko, łatwo i przyjemnie. Prowadzące odpowiedzą na pytania jak skutecznie zrzucić nadmierne kilogramy opierając się na wiedzy żywieniowej i psychologicznej, jak motywować się do zmiany nawyków czy uprawiania sportu, tak by łączyć pokolenia i zachować poczucie przyjemności z tego, co się robi. Uczestnicy dowiedzą się także jak wprowadzać prozdrowotną zmianę stylu życia całej rodziny - na pokolenia. Na warsztaty zapraszamy całe rodziny- dziadków z wnukami, rodziców z dziećmi.

Harmonogram warsztatów:

28.10.2016 r. godz. 13.00 - 16.00 - temat: Przekąski
Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210
18.11.2016 r. godz. 16.30 - 19.30 - temat: Przekąski
Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210
25.11.2016 r. godz. 17.00 - 20.00 - temat: Kuchnia tradycyjna
Miejsce: Centrum Edukacji Społecznej, ul. Koreańska 1A, duża sala
26.11.2016 r. godz. 10.00 - 13.00 - temat: Kuchnia tradycyjna
Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210

Udział warsztatach jest bezpłatny. Na zajęcia obowiązują zapisy.

Liczba miejsc jest ograniczona. Limit miejsc: 20 osób

Zapisy: http://www.miastowformie.pl/zdrowoipozytywnie

Warsztaty organizowane są przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, program “Miasto w formie” dzięki wsparciu Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich we współpracy z Poradnią Psychodietetyczną Rymkiewicz.

Autor: Justyna Marszałek

Termin:
28.10.2016 (piątek),
13.00 to 16.00
18.11.2016 (piątek),
16.30 to 19.30
25.11.2016 (piątek),
17.00 to 20.00
26.11.2016 (sobota),
10.00 to 13.00
 
Zbiórka zniczy

Zbliża się 1 listopada - dzień pamięci o zmarłych. Już po raz trzeci nasza szkoła weźmie udział w zbiórce zniczy w ramach akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia", organizowanej przez TVP Wrocław - Studio Wschód. Zachęcamy uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły do przyniesienia symbolicznego znicza. Wszystkie lampki przed świętem Wszystkich Świętych zostaną przetransportowane na cmentarze na Litwie i Ukrainie. Zbiórka w naszej szkole odbywa się w holu szkoły i potrwa do 28 października. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej TVP Wrocław:

http://www.studiowschod.org.pl/akcja_znicze.htm

 

 
Biblioteka

UWAGA!!! Od listopada następuje zmiana godzin pracy biblioteki szkolnej!

 

Biblioteka zaprasza uczniów:

poniedziałek

9:30-16:30 przerwa na "Język maszyn" 13:15-14:00

wtorek

9:00-16:00 przerwa na "Koło filmowe" 13:15-14:45

środa

Dzień pracy wewnętrznej

czwartek

9:00-16:00

piątek

7:30-13:30

 
Kilka słów o programie w roku szkolnym 2016/2017

 

 
GODZINY ZAJĘĆ I LEKCJI W SZKOLE

 
Dzień Tabliczki Mnożenia

 
zapraszamy na koncert pn. Rytm Wrocławia

 
Bieg po zdrowie- gra terenowa

 

Bieg po zdrowie to drużynowa gra terenowa z elementami profilaktyki zdrowotnej. Do wspólnej zabawy zapraszamy już 24 września, w godz. 12.30 -16.00. Na chętnych czekają atrakcyjne nagrody! Bieg po zdrowie odbędzie się na Wyspie Piaskowej w ramach X Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia.

Uczestnicy będą mieli do pokonania 12 stanowisk owocowo-warzywnych. Przy każdym z nich w zamian za wykonanie prostego zadania ruchowego otrzymają składnik potrzebny do przyrządzenia smakowitego i przede wszystkim zdrowego koktajlu. Kierunek ich drogi wyznaczy mapa. Po zebraniu wszystkich składników drużyna uda się do stanowiska kulinarnego, gdzie pod nadzorem specjalistów przygotuje koktajle ze zgromadzonych składników. Jury oceni współpracę zawodników, kreatywność przepisów, estetykę wykonania, smak oraz nazwę wymyślonego przepisu.

Na trzy najlepsze drużyny czekać będą nagrody, a najbardziej kreatywne przepisy zostaną opublikowane na stronach WCRSu.

W zabawie mogą wziąć udział drużyny 2-6 osobowe: rodziny - przynajmniej jedna osoba dorosła i dzieci bez limitu wieku, drużyny młodzieżowe od 12 roku życia (za pisemną zgodą rodzica) oraz grupy mieszane (osoby dorosłe i niepełnoletnie, minimalny wiek uczestnika wynosi 12 lat).

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest on-line tutaj.

Zapisać się będzie można także na miejscu od godz. 11.00 do 14.00. Limit miejsc: 250, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

 
Szkoła w Formie

 

 

Drodzy Państwo, w ramach programu Szkoła w Formie można skorzystać z bezpłatnych warsztatów kulinarnych pt.

 

Z alergią pokarmową na co dzień


Na warsztaty serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi od  9-10 r.ż., uczniami szkoły podstawowej. Zajęcia mają w praktyczny sposób przybliżyć zagadnienia alergii, by łatwiej oswoić się z nią w codziennym, zabieganym, wypełnionym obowiązkami życiu.

Zagadnienia, które zostaną poruszone podczas spotkania:
1. Czym jest alergia? – pokrótce omówione zostaną rodzaje alergii i nietolerancji pokarmowych.
2. Niepokojące symptomy, mogące świadczyć o alergii.
3.
Najczęstsze alergeny pokarmowe, źródła ich występowania.
4.
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności – jako konsumenci jesteśmy chronieni i mamy prawo do informacji.
5. Jak poruszać się w gąszczu dostępnych artykułów spożywczych i znaleźć informacje niezbędne dla alergika.
6.
Produkty przyjazne dla alergika, czyli czym zastąpić alergeny we własnej kuchni.
7. Smakowite ukoronowanie warsztatów – wspólnie przygotujemy smaczne „co nieco” :-)

Prowadzący: Grażyna Karczewska
Termin i miejsce warsztatu:
Uwaga! Zmiana terminu szkolenia
10.10.2016 r. godz. 14:00 - 16:30, pl. Dominikański 6, sala 210

Obowiązują zapisy: maksymalna liczba uczestników to 20 osób ZAPISY
Uwaga! Wszystkich rodziców prosimy o zabranie ze sobą deseczek oraz nożyków

 
Warsztaty dla rodziców

 

ZAPRASZAMY RODZICÓW

NA KOLEJNE WARSZTATY


Zapraszamy  rodziców na kolejny warsztat  z cyklu „Świadomi dorośli – mniej przemocy”. Projekt jest współfinansowany przez Gminę Wrocław (www.wroclaw.pl) i Stowarzyszenie FamiLANDIA, realizowany w ramach konkursu „Koordynacja i realizacja programów profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy we wrocławskich placówkach oświatowych”.

Warsztaty odbędą się w dwóch terminach :

  • 27.09.2016    godz.16.00-18.00

TEMAT : „Emocje dziecka – skąd wiedzieć co dziecko przeżywa i jak mu pomóc sobie z tym radzić?”
Pojedynczy warsztat na temat trudnych emocji, jakie może przeżywać dziecko i zachowania dziecka pod ich wpływem. Zwraca uwagę rodzicom i opiekunom na potrzeby dziecka, doświadczającego tych przeżyć oraz wskazuje na sposoby radzenia sobie z nimi. Warsztat skierowany jest do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Czas trwania: 2h.

  • 8.10.2016     godz.16.00-18.00

TEMAT : „Gadki o gatkach – proste rozmowy o trudnych sprawach”
Jednorazowe spotkanie, które ma na celu przygotowanie rodziców i opiekunów do odbycia ważnych rozmów z dziećmi na temat ich seksualności i bezpieczeństwa. Wskazuje dorosłym w jaki sposób wyposażyć dziecko w podstawową wiedzę o zagrożeniach oraz w umiejętności reagowania w trudnych sytuacjach, by ochronić swoją intymności. Warsztat skierowany jest do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Czas trwania: 2h.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest wcześniejsze dokonanie zapisu. Bliższe informacje i zapisy u pedagoga szkolnego - pani Małgorzaty Dobruckiej.

 
Rowerowy Peleton

 
Zapraszam Rodziców, Dyrektorów szkół oraz Nauczycieli do zapoznania się z bogatą ofertą zajęć dla dzieci i młodzieży oraz wydarzeń kulturalnych placówki na rok 2016/2017

 

>>Oferta w pdf - kliknij<<

 
BEZPŁATNE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W SP 16 WE WROCŁAWIU - ROK SZKOLNY 2016/2017

 

BEZPŁATNE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W SP 16 WE WROCŁAWIU - ROK SZKOLNY 2016/2017

 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 4 z 4


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.