REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1240315
Ogłoszenia
MOŻESZ ZOSTAĆ MIKOŁAJEM

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji:


„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

 

12.12.2016 r. – 19.12.2016 r.

 

Pomagamy dzieciom z Domu Małego Dziecka przy ulicy Parkowej we Wrocławiu oraz samotnym matkom ze Schroniska i Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi przy ulicy Strzegomskiej we Wrocławiu.

 

W tym roku dzieci oraz matki potrzebują:

 • Pieluchy typu pampers jednorazowe
 • Środki pielęgnacji dla niemowląt i małych dzieci, np.: kremy do twarzy, mydełka i szampony dla dzieci
 • Chusteczki higieniczne nawilżające
 • Żywność o długim terminie ważności, np.: kasza, makaron, mąka, ryż, puszki, konserwy

 

Dary można składać do specjalnych koszy w holu szkoły oraz u wychowawców klas.
Czekamy również na pamiątkowe zdjęcia darczyńców.


Zebrane podarunki zostaną przekazane wszystkim potrzebującym
z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

 

Za Wasze cieplutkie serduszka serdecznie dziękujemy!!

My i... Wasz Święty Mikołaj!!!

 

Małgorzata Symber, Małgorzata Sanigórska, Hanna Szczecińska,
ks. Maciej Paleczny

 
WARSZTATY ŻYWIENIOWE W NASZEJ SZKOLE

Już w ten piątek (2.12) do klas drugich zawitają studenci dietetyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i przeprowadzą warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia i pokażą uczniom, że warto dbać o zdrowie!alt

Wiedza zostanie przekazana w postaci quizów i zabaw, tak aby w oryginalny sposób pokazać uczniom jak ułożyć zbilansowaną dietę. Dodatkową atrakcją będą eksperymenty, dzięki którym uczestnicy na własne oczy zobaczą ilość cukru, soli oraz tłuszczu zawartą w produktach spożywanych przez nich na co dzień. Aby zmotywować uczestników do działania przewidziane są również nagrody za aktywność!

 
Góra Grosza 2016 - ruszamy od poniedziałku!

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich Uczniów, Rodziców i Pracowników szkoły do udziału w XVII edycji GÓRY GROSZA. Jak co roku, pieniądze zbieramy do klasowych puszek w ciągu dwóch tygodni: akcja trwa od 28 listopada do 9 grudnia. Po tym terminie nastąpi ogłoszenie, która z klas zebrała najwięcej monet. Wszystkie pieniądze zostaną przesłane za pośrednictwem Poczty Polskiej do siedziby Towarzystwa Nasz Dom. Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swojej rodzinie. LICZY SIĘ KAŻDY GROSZ!


 
Biofeedback

 


Z przyjemnością informujemy, że od listopada tego roku rozpoczął prace gabinet terapii metodą EEG Biofeeddback.

EEG-biofeedback to rodzaj terapii, dzięki której pacjent w sposób świadomy uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal w mózgu, tak aby mózg pracował wydajniej i szybciej. Dzięki sprzężeniu zwrotnemu pacjent wie, kiedy jest skoncentrowany, a kiedy przestaje się koncentrować. Pozwala to nauczyć się reakcji własnego mózgu i tak modyfikować jego pracę, aby funkcjonował efektywnie.  Terapia może poprawić szybkość uczenia się, poprawić koncentrację, polepszyć pamięć jednocześnie przyczyniając się do rozwiązania problemów szkolnych. Jest też skuteczna w przypadku dysleksji, dysortografii.

Zajęcia terapeutyczne prowadzi dwóch wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Zapraszamy do zapoznania się z bliższymi informacjami w zakładce BIOFEEDBACK.

 
Podaruj Misia!

 

 

PODARUJ

PLUSZOWEGO MISIA MAŁYM PACJENTOM PRZYLĄDKA NADZIEI

25 listopada na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” zorganizowała akcję „Podaruj misia pacjentom Przylądka Nadziei”. Chcemy, żeby w tym wyjątkowym dniu każdy mały pacjent kliniki dostał pluszaka, do którego będzie mógł się przytulić! 

Żeby podarować dzieciom miśka i uśmiech, trzeba zrobić z nami trzy proste kroki:

 1. Kupić nowego misia dla dziecka chorego na raka
 2. Zrobić sobie z nim zdjęcie i wysłać je przez naszą stronę:

www.dzienmisia.naratunek.org

 1. Zebrane misie w szkole dostarczymy do  Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”: ul. Bujwida 42, 50-368 Wrocław

Na koniec, Fundacja przekaże przytulanki małym pacjentom Przylądka Nadziei w Dniu Pluszowego Misia, czyli 25 listopada 2016 roku!

Zależy nam na tym, żeby każdy pacjent Przylądka Nadziei dostał pluszaka, do którego będzie mógł się przytulić! Ale chcemy również, żeby dzieci chore na raka zobaczyły, ilu mają Przyjaciół wokół siebie! To dlatego czekamy nie tylko na misie, ale i na zdjęcia wszystkich, którzy kupili przytulanki małym pacjentom. Bardzo ważne jest to, żeby misie były nowe. Pamiętajmy o tym, że dzieci chore na raka mają zwykle bardzo obniżoną odporność, więc nie możemy im przekazywać żadnych używanych zabawek.

Zbiórka trwa do 24 listopada 2016 r.

 
“Zadbaj o formę jesienią - gimnastyka dla każdego” - bezpłatne zajęcia sportowe

W ramach projektu “Aktywnie i zdrowo przez pokolenia” odbędą się zajęcia sportowe przy siłowniach plenerowych oraz w salach.

Zajęcia mają na celu integrację oraz naukę pracy z partnerem treningowym. Polegać będą na zwiększeniu mobilności i zakresu ruchu, aktywizacji mięśni głębokich oraz świadomemu używaniu mięśni posturalnych, nauczaniu prawidłowej techniki podstawowych ćwiczeń i ruchów dla naszego ciała jak przysiady, wykroki, pchanie, ciągniecie, rotacje, skoki. Będziemy zwiększać gibkość i elastyczność mięśni oraz uczyć się technik relaksacyjnych. Uczestnicy będą również mieli okazję do popracowania nad siłą, wytrzymałością oraz wydolnością. A to wszystko przełoży się na poprawę naszej postawy ciała będzie stanowiło doskonała profilaktykę dla wad postawy a także zagwarantuje dobre samopoczucie. Zapraszamy całe rodziny - rodziców z dziećmi i dziadków z wnukami.
Harmonogram zajęć:
4.11.2016 r. godz. 18.00 - 19.00
Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210
5.11.2016 r. godz. 12.00 - 13.00
Siłownia plenerowa w Parku Grabiszyńskim
19.11.2016 r. godz. 10.00 - 11.00
Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210
19.11.2016 r. godz. 12.00 - 13.00
Siłownia plenerowa w Parku Grabiszyńskim

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisyhttp://www.miastowformie.pl/gimnastyka

Zajęcie sportowe organizowane są przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, program “Miasto w formie” dzięki wsparciu Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich we współpracy z trenerem personalnym Bartłomiejem Walczakiem.
Termin:
04.11.2016 (piątek), 18.00 to 19.11.2016 (sobota), 13.00
 
Nakrętki dla Hospicjum

 

 
XV Edycja Radosnych Obchodów Święta Niepodległości we Wrocławiu.

Radosna Parada Niepodległości z udziałem wrocławian prowadzonych przez Marszałka Józefa Piłsudskiego (w tej roli Stanisław Melski), Rafała Dutkiewicza prezydenta Wrocławia, władz miejskich, wojewódzkich i wojskowych, harcerzy oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego przejdzie ulicami miasta już po raz piętnasty.

Parada wyruszy z Rynku o godzinie 12.30 i przejdzie trasą:

Rynek – ul. E. Gepperta – ul. K. Wielkiego – ul. Teatralna – pl. Teatralny – ul. H. Modrzejewskiej do pl. Wolności, gdzie odbędą się imprezy towarzyszące: widowisko plenerowe przygotowane przez uczniów XVII LO, ogłoszenie wyników konkursów dla dzieci i młodzieży, miasteczko harcerskie ZHR i in.

 • Radosną Paradę Niepodległości organizuje miasto Wrocław - Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Biuro Festiwalowe Impart 2016 (LINK)
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości organizuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki i Garnizon Wrocław (LINK)

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i paradowania 11 listopada 2016 roku.

 
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI CZYTAJ PL!

Darmowe czytanie i słuchanie przez 30 dni (akcja jest w 100% darmowa i trwa przez cały listopad, a użytkownicy otrzymują dodatkowe 7 dni na dokończenie rozpoczętych książek). 
"Żywieniowa integracja - zdrowo i pozytywnie" - bezpłatne warsztaty

 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty żywieniowe połączone z degustacją, które odbędą się w ramach projektu “Aktywnie i zdrowo przez pokolenia”. Interaktywne warsztaty pn. “Żywieniowa integracja - zdrowo i pozytywnie” będą poświęcone przygotowaniu zdrowych, pełnowartościowych posiłków. Uczestnicy będą mogli skosztować przekąsek oraz przekonać się, że tradycyjna kuchnia polska nie musi być kaloryczna.

Warsztaty będę wzbogacone o edukację psychodietetyczną, która jest absolutnym odkryciem XXI wieku. Pomaga w przyjemny sposób poradzić sobie ze sferą odżywiania. Bez względu na wiek i stan ducha dowiesz się jak przygotowywać zdrowe posiłki na co dzień - szybko, łatwo i przyjemnie. Prowadzące odpowiedzą na pytania jak skutecznie zrzucić nadmierne kilogramy opierając się na wiedzy żywieniowej i psychologicznej, jak motywować się do zmiany nawyków czy uprawiania sportu, tak by łączyć pokolenia i zachować poczucie przyjemności z tego, co się robi. Uczestnicy dowiedzą się także jak wprowadzać prozdrowotną zmianę stylu życia całej rodziny - na pokolenia. Na warsztaty zapraszamy całe rodziny- dziadków z wnukami, rodziców z dziećmi.

Harmonogram warsztatów:

28.10.2016 r. godz. 13.00 - 16.00 - temat: Przekąski
Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210
18.11.2016 r. godz. 16.30 - 19.30 - temat: Przekąski
Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210
25.11.2016 r. godz. 17.00 - 20.00 - temat: Kuchnia tradycyjna
Miejsce: Centrum Edukacji Społecznej, ul. Koreańska 1A, duża sala
26.11.2016 r. godz. 10.00 - 13.00 - temat: Kuchnia tradycyjna
Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210

Udział warsztatach jest bezpłatny. Na zajęcia obowiązują zapisy.

Liczba miejsc jest ograniczona. Limit miejsc: 20 osób

Zapisy: http://www.miastowformie.pl/zdrowoipozytywnie

Warsztaty organizowane są przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, program “Miasto w formie” dzięki wsparciu Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich we współpracy z Poradnią Psychodietetyczną Rymkiewicz.

Autor: Justyna Marszałek

Termin:
28.10.2016 (piątek),
13.00 to 16.00
18.11.2016 (piątek),
16.30 to 19.30
25.11.2016 (piątek),
17.00 to 20.00
26.11.2016 (sobota),
10.00 to 13.00
 
Zbiórka zniczy

Zbliża się 1 listopada - dzień pamięci o zmarłych. Już po raz trzeci nasza szkoła weźmie udział w zbiórce zniczy w ramach akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia", organizowanej przez TVP Wrocław - Studio Wschód. Zachęcamy uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły do przyniesienia symbolicznego znicza. Wszystkie lampki przed świętem Wszystkich Świętych zostaną przetransportowane na cmentarze na Litwie i Ukrainie. Zbiórka w naszej szkole odbywa się w holu szkoły i potrwa do 28 października. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej TVP Wrocław:

http://www.studiowschod.org.pl/akcja_znicze.htm

 

 
Biblioteka

UWAGA!!! Od listopada następuje zmiana godzin pracy biblioteki szkolnej!

 

Biblioteka zaprasza uczniów:

poniedziałek

9:30-16:30 przerwa na "Język maszyn" 13:15-14:00

wtorek

9:00-16:00 przerwa na "Koło filmowe" 13:15-14:45

środa

Dzień pracy wewnętrznej

czwartek

9:00-16:00

piątek

7:30-13:30

 
Kilka słów o programie w roku szkolnym 2016/2017

 

 
GODZINY ZAJĘĆ I LEKCJI W SZKOLE

 
Dzień Tabliczki Mnożenia

 
zapraszamy na koncert pn. Rytm Wrocławia

 
Bieg po zdrowie- gra terenowa

 

Bieg po zdrowie to drużynowa gra terenowa z elementami profilaktyki zdrowotnej. Do wspólnej zabawy zapraszamy już 24 września, w godz. 12.30 -16.00. Na chętnych czekają atrakcyjne nagrody! Bieg po zdrowie odbędzie się na Wyspie Piaskowej w ramach X Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia.

Uczestnicy będą mieli do pokonania 12 stanowisk owocowo-warzywnych. Przy każdym z nich w zamian za wykonanie prostego zadania ruchowego otrzymają składnik potrzebny do przyrządzenia smakowitego i przede wszystkim zdrowego koktajlu. Kierunek ich drogi wyznaczy mapa. Po zebraniu wszystkich składników drużyna uda się do stanowiska kulinarnego, gdzie pod nadzorem specjalistów przygotuje koktajle ze zgromadzonych składników. Jury oceni współpracę zawodników, kreatywność przepisów, estetykę wykonania, smak oraz nazwę wymyślonego przepisu.

Na trzy najlepsze drużyny czekać będą nagrody, a najbardziej kreatywne przepisy zostaną opublikowane na stronach WCRSu.

W zabawie mogą wziąć udział drużyny 2-6 osobowe: rodziny - przynajmniej jedna osoba dorosła i dzieci bez limitu wieku, drużyny młodzieżowe od 12 roku życia (za pisemną zgodą rodzica) oraz grupy mieszane (osoby dorosłe i niepełnoletnie, minimalny wiek uczestnika wynosi 12 lat).

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest on-line tutaj.

Zapisać się będzie można także na miejscu od godz. 11.00 do 14.00. Limit miejsc: 250, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

 
Szkoła w Formie

 

 

Drodzy Państwo, w ramach programu Szkoła w Formie można skorzystać z bezpłatnych warsztatów kulinarnych pt.

 

Z alergią pokarmową na co dzień


Na warsztaty serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi od  9-10 r.ż., uczniami szkoły podstawowej. Zajęcia mają w praktyczny sposób przybliżyć zagadnienia alergii, by łatwiej oswoić się z nią w codziennym, zabieganym, wypełnionym obowiązkami życiu.

Zagadnienia, które zostaną poruszone podczas spotkania:
1. Czym jest alergia? – pokrótce omówione zostaną rodzaje alergii i nietolerancji pokarmowych.
2. Niepokojące symptomy, mogące świadczyć o alergii.
3.
Najczęstsze alergeny pokarmowe, źródła ich występowania.
4.
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności – jako konsumenci jesteśmy chronieni i mamy prawo do informacji.
5. Jak poruszać się w gąszczu dostępnych artykułów spożywczych i znaleźć informacje niezbędne dla alergika.
6.
Produkty przyjazne dla alergika, czyli czym zastąpić alergeny we własnej kuchni.
7. Smakowite ukoronowanie warsztatów – wspólnie przygotujemy smaczne „co nieco” :-)

Prowadzący: Grażyna Karczewska
Termin i miejsce warsztatu:
Uwaga! Zmiana terminu szkolenia
10.10.2016 r. godz. 14:00 - 16:30, pl. Dominikański 6, sala 210

Obowiązują zapisy: maksymalna liczba uczestników to 20 osób ZAPISY
Uwaga! Wszystkich rodziców prosimy o zabranie ze sobą deseczek oraz nożyków

 
Warsztaty dla rodziców

 

ZAPRASZAMY RODZICÓW

NA KOLEJNE WARSZTATY


Zapraszamy  rodziców na kolejny warsztat  z cyklu „Świadomi dorośli – mniej przemocy”. Projekt jest współfinansowany przez Gminę Wrocław (www.wroclaw.pl) i Stowarzyszenie FamiLANDIA, realizowany w ramach konkursu „Koordynacja i realizacja programów profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy we wrocławskich placówkach oświatowych”.

Warsztaty odbędą się w dwóch terminach :

 • 27.09.2016    godz.16.00-18.00

TEMAT : „Emocje dziecka – skąd wiedzieć co dziecko przeżywa i jak mu pomóc sobie z tym radzić?”
Pojedynczy warsztat na temat trudnych emocji, jakie może przeżywać dziecko i zachowania dziecka pod ich wpływem. Zwraca uwagę rodzicom i opiekunom na potrzeby dziecka, doświadczającego tych przeżyć oraz wskazuje na sposoby radzenia sobie z nimi. Warsztat skierowany jest do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Czas trwania: 2h.

 • 8.10.2016     godz.16.00-18.00

TEMAT : „Gadki o gatkach – proste rozmowy o trudnych sprawach”
Jednorazowe spotkanie, które ma na celu przygotowanie rodziców i opiekunów do odbycia ważnych rozmów z dziećmi na temat ich seksualności i bezpieczeństwa. Wskazuje dorosłym w jaki sposób wyposażyć dziecko w podstawową wiedzę o zagrożeniach oraz w umiejętności reagowania w trudnych sytuacjach, by ochronić swoją intymności. Warsztat skierowany jest do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Czas trwania: 2h.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest wcześniejsze dokonanie zapisu. Bliższe informacje i zapisy u pedagoga szkolnego - pani Małgorzaty Dobruckiej.

 
Rowerowy Peleton

 
Zapraszam Rodziców, Dyrektorów szkół oraz Nauczycieli do zapoznania się z bogatą ofertą zajęć dla dzieci i młodzieży oraz wydarzeń kulturalnych placówki na rok 2016/2017

 

>>Oferta w pdf - kliknij<<

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 4 z 5


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.