SWM2017
Warsztaty multimedialne "Empiria"

W maju uczniowie klasy 2b uczestniczyli w ramach projektu “Szkoła w mieście” w warsztatach multimedialnych Empiria. W ramach zajęć dzieci stworzyły własne animacje plastelinowe. Uczniowie pracując w kilkuosobowych grupach nauczyli się obsługiwać aplikację do tworzenia filmów, przygotowali scenariusze, stworzyli bohaterów i scenografię. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, dzięki czemu powstały prace, które można zobaczyć pod niżej umieszczonymi linkami:

Hydropolis

Uczniowie klasy 4c zwiedzali wystawę w Hydropolis i uczestniczyli w warsztatach: Wody słodkie, wody słone. Poznali  właściwości wody i różne sposoby ich wykorzystania w życiu człowieka.

Wrocławski Teatr Lalek

28 kwietnia klasa 3G wybrała się na spektakl pt „Ziemianie”. Przedstawienie odbyło się w Teatrze Lalek. Dzieci były aktywnymi uczestnikami spektaklu, aktorzy przemieszczali się między widzami. „Ziemianie” to opowieść o tym jak my – ludzie wpływamy negatywnie na środowisko, zapominając jak ogromny wpływ ma ono na nasze życie. Cała historia kończy się szczęśliwie. Bardzo polecamy.

Muzeum Etnograficzne

Klasa 3a odwiedziła Muzeum Etnograficzne. Uczniowie zapoznali się z historią i kulturą regionu. Podczas zwiedzania z przewodnikiem usłyszeli opowieść o dziedzictwie kulturowym Dolnego Śląska przed II wojną światową i po niej. Poznali wybrane działy rzemiosł wiejskich: kowalstwo, bednarstwo, tkactwo, garncarstwo. Duże zaciekawienie wywołała opowieść o bartnictwie i pszczelarstwie, ulach kodowych i koszkach oraz kolekcji zabytkowych uli figuralnych.

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Klasa 3a odwiedziła Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka. Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w  zajęciach plastycznych, teatralnych, muzycznych oraz ogólnorozwojowych, które pomogły w zdobywaniu wiedzy o sobie samym i o sobie wobec innych.

Muzeum Architektury

Klasy 2c i 2d uczestniczyły w zajęciach w Muzeum Architektury pod tytułem "Herbarium Św. Hildergardy". Dzieci poznały właściwości ziół, rozpoznawały je po zapachu. Samodzielnie tworzyły tabliczki ozdobne do doniczek.

Centrum Inicjatyw Wszelakich

Klasy 1b i 1d były na zajęciach w Centrum Inicjatyw Wszelakich, gdzie miały okazję stworzyć oryginalne prezenty dla mamy i taty. Świetnie się bawiły, a efekt wykonanych dzieł był przecudowny.

Narodowe Forum Muzyki

Dnia 7 kwietnia klasa 3g zwiedzała Narodowe Forum Muzyki. Dzieci mogły zobaczyć wszystkie trzy sale koncertowe, podziemia oraz uczestniczyć w trzech próbach – m.in. posłuchać Leszka Możdżera.

Oprowadzająca nas pani odpowiadała na pytania najbardziej dociekliwych uczniów, opowiadała o szczegółach konstrukcji NFM, historii powstania i koncertach, które się tam odbywają.

Było to kolejne fascynujące wyjście, z pewnością zapadnie nam głęboko w pamięci.

Odwiedzamy wrocławskie muzea!

W ramach innowacji „Szkoła w mieście” klasa 4d odwiedziła w ostatnich tygodniach dwa wrocławskie muzea - Muzeum Narodowe (12 kwietnia) oraz Muzeum Pana Tadeusza (19 kwietnia).

Podczas pierwszej wizyty zobaczyliśmy dzieła sztuki nawiązujące do tradycji wielkanocnej, przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty związane z tym świętem. W Muzeum Pana Tadeusza mieliśmy okazję podziwiać historyczny rękopis Adama Mickiewicza, zwiedzić stałą część ekspozycji, a także wziąć udział w warsztatach zdobienia papieru metodą ebru. Fotorelacja z obu, bardzo ciekawych wyjść, poniżej.

Uczniowie w ruchu

Pod koniec marca klasa 3c i 3f  uczestniczyła w zajęciach sportowych w Hali Sportowej Hasta la Vista. Zajęcia odbyły się w ramach projektu Szkoła w Mieście.

Po raz kolejny mieliśmy możliwość gry w squasha, która sprawia nam wiele radości. Squash polega na odbijaniu piłki o ścianę w wyznaczonym polu ograniczonym liniami. Jednak „strzałem w dziesiątkę” okazały się zajęcia   JUMP FIT KIDS. JUMP FIT KIDS, są to zajęcia z wykorzystaniem jednoosobowej trampoliny, na której wykonuje się ćwiczenie zaczerpnięte z różnych form fitness-u.  Aktywują wszystkie partie mięśniowe i poprawiające kondycję. Skoki na trampolinie podnoszą poziom endorfin niezbędnych do utrzymania dobrego nastroju. Zalet z uprawia tego sportu jest o wiele więcej, szczególnie, że skoki na trampolinie to rzecz ogólnorozwojowa. Można je uprawiać na każdym etapie zaawansowania i w każdym wieku.

Bawiliśmy się znakomicie. Byliśmy w prawdzie zmęczeni po zajęciach, ale bardzo zadowoleni i w doskonałych humorach.

Uczniowie klasy 3c i 3f

Prace naszej uczennicy w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W Miejskiej Bibliotece Publicznej na ul. Jesiennej można podziwiać wspaniałe prace uczennicy naszej szkoły, Moniki Wójcik.

Zapraszamy na wystawę.

« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »