REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1990252
Archiwum świetlica 2017/2018
III Indywidualny Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 8.02.2018 roku w Naszej Szkole odbył się już „III Indywidualny Szkolny Turniej Tenisa Stołowego”. Zawody były podzielone na dwie kategorie: chłopców i dziewcząt. Udział wzięło 14 uczniów z klas III-VI.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Magdalena Nieplowicz, która w decydującym pojedynku pokonała Maję Cichocką 2:0. Magda tym samym obroniła tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem. III miejsce zajęła Justyna Rojek-Nowosielska pokonując w ostatnim meczu Darynę Synkevich 2:1.

W kategorii chłopców również jak przed rokiem najlepszy okazał się Mikołaj Wieczorek, który pokonał w grupie finałowej Jasia Mączyńskiego 2:0 oraz Maćka Drozdowskiego 2:0. Drugie miejsce zajął Jaś Mączyński, a trzecie Maciek Drozdowski. W grupie walczącej o miejsca IV-VI, czwarte miejsce zajął Klaudiusz Szczepański, piąte Maks Nowotnik, a VI Antoś Gabryjelski, który tym samym zajął najwyższe miejsce wśród trzecioklasistów. Dalsze miejsca zajeli: Karol Mazur, Adaś Zoń i Patryk Połtyn.

Zwycięzcy otrzymali puchar oraz dyplomy, a najlepsze 3 osoby z każdej kategorii będą reprezentowały Naszą Szkołę w zawodach międzyszkolnych.

Serdecznie gratujemy wszystkim uczestnikom turnieju!!!

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z w/w zawodów.

Bogumił Włodarczyk

 
„Dolnośląskie Zimowe Igrzyska Dzieci w Łyżwiarstwie”

Błękitna Sztafeta i Złoty Krążek Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

1 lutego 2018r. uczniowie i uczennice Naszej Szkoły spróbowali swoich sił w zawodach, które odbyły na jednym z Wrocławskich lodowisk. Był to Nasz debiut w tej dyscyplinie, dlatego nikt się nie spodziewał, że osiągniemy tak duży sukces. Zaskoczyły dziewczynki zajmując VI miejsce spośród 14 szkół w Finale Dolnośląskim i V miejsce w Mistrzostwach Wrocławia, chłopcy natomiast VI miejsce w Finale Dolnośląskim, ale uwaga w Mistrzostwach Wrocławia uplasowali się na III miejscu, zdobywając tym samym brązowy medal Igrzysk!

Radości i szczęściu nie było końca. Gratuluję rodzicom udanych, wysportowanych dzieci, nauczycielom wychowania fizycznego efektywnego przygotowania uczniów do udziału w zawodach. Zapraszam do obejrzenia zdjęć na stronie Szkolnego Związku Sportowego.

Pozdrawiam Katarzyna Krychowska

 
Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w trójboju gimnastycznym.

Sukcesem zakończył się finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w trójboju gimnastycznym. Nasza drużyna w składzie:

  • Natalia KRUK – IVc
  • Hanna FELUŚ - IIIb
  • Aleksandra ŁOWIŃSKA - IVe
  • Nina TOPOLNICKA - IVd
  • Malwina ŚLIWIŃSKA - Vb
  • Kinga TYRCZ - Vb
  • Veronika MATVIIENKO – Ivd

zajęła wysokie 6 miejsce.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA DZIEWCZĄT

 

Miejsce

Szkoła

Punkty

1

SP 3 Złotoryja

165,7

2

SP Kiełczów

158,2

3

ZS 21 Wrocław

157,4

4

SP 36 Wrocław

148,1

5

SP 46 Wrocław

146,1

6

SP 16 Wrocław

143,5

7

SP 71 Wrocław

142,7

8

ZSP Wisznia Mała

137,4

9

SP Trzebnice

110,1

10

SSP 72 Wrocław

76,4

11

SP 80 Wrocław

69,3

12

SP Węgliniec

64,9

13

SP Rokitnica

58

14

SP Wojcieszów

56,8

15

SP Zwrócona

55,3

16

SP 2 Wrocław

46,7

17

SP 10 Legnica

28,9

18

SP 16 Legnica

28,9

19

SP 1 Bolesła

27,9

20

SP Wilków

27,8

21

SP 4 Chojnów

25,2

Nasza Szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tych zawodach – dlatego jesteśmy niezmiernie dumni z tak dobrego miejsca. W zawodach udział wzięło 21 reprezentacji z całego województwa dolnośląskiego, startowało blisko stu uczniów.

Dodatkowo niezmiernie cieszą miejsca w konkurencji indywidualnej - 9 miejsce Natalii Kruk, 13 miejsce Hanny Feluś oraz 20 miejsce Niny Topolnickiej (na 78 startujących zawodniczek).

BRAWO DZIEWCZYNY !!!


 
Szkolny konkurs z historii wrocławskiego sportu „Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj”

W Naszej Szkole odbył się I Etap konkursu z wiedzy o wrocławskim sporcie „Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj”. Wzieli w nim udział chętni uczniowie z Naszej Szkoły z klas IV-VI. W sumie zgłosiło się 10 osób. Dwoje uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów zakwalifikowało się do kolejnego etapu.

W II etapie, który będzie finałem konkursu, udział wezmą wszystkie szkoły z Wrocławia. Naszą Szkołę reprezentować będą Mikołaj Wieczorek z klasy Va oraz Kazimierz Kirszak z klasy VIa, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie.

Finał odbędzie się na przełomie marca i kwietnia. Konkurs bierze udział w XXIII edycji „Wielkiej Nagrody Wrocławia”.

Życzymy zatem powodzenia chłopakom i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik.

 
NASZA KLASA JEST NA MEDAL – Czym jest zabawa i dobry humor?

Klasa 1c  spotkała się ponownie z Panią socjoterapeutką. Tym razem zastanawialiśmy się czym jest dla nas zabawa i czy warto mieć dobry humor. Doszliśmy do wspólnego wniosku, że zabawa, dobry humor, wesołe opowiadania  i wiersze to nasz sposób na złość i negatywne emocje. A zatem bawiliśmy się śpiewając „Dziewczyno, dziewczyno, chłopaku, chłopaku wiatr ci w oczy wieje” Relaksowaliśmy się, a przy okazji ćwiczyliśmy orientację i koncentrację. Słuchaliśmy też wierszy „Leń”. J. Brzechwy oraz A. Fredry ,,Paweł i Gaweł”. Śmiechu i zabawy było co nie miara. Dla wszystkich mamy dobrą radę: Uczmy się bawiąc. Bawmy się ucząc.

Uczniowie klasy 1c

 
Szkoła tolerancji

 
Szkolny turniej „Jeden z 13”

22 lutego w czytelni miał miejsce konkurs „Jeden z 13”. Był on wzorowany na formule popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Wydarzenie miało związek ze szkolnymi obchodami Dnia Języka Ojczystego.

Przedstawiciele klas 4-6 musieli przejść wstępne klasowe eliminacje, a 22 lutego w czytelni odbył się turniej główny. Zabawa składała się z kilku etapów, a uczniowie zmagali się z pytaniami z zakresu gramatyki, ortografii, frazeologii i znajomości lektur. W drodze eliminacji udało się wyłonić zwycięzcę – Hannę Ciechowicz. Drugie i trzecie miejsce zajęły Aleksandra Huzar i Martyna Posłuszny.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i gratulujemy wygranym!

 
Listonosz

Przybycie Pana Listonosza do klasy 1a było niecodziennym wydarzeniem. Pan z ogromną torbą i w charakterystycznym niebieskim ubraniu sprawił dzieciom wiele radości. Opowiedział nam o swojej pracy, o tym, jaką drogę pokonuje wysłany list i o czym należy pamiętać, wysyłając list czy przesyłkę. Chętni zadawali pytania a gość z uśmiechem na twarzy udzielał na nie odpowiedzi. Dziękujemy bardzo za spotkanie!

 
Szkolne Drużyny Odysei Umysłu na ostatniej prostej.

Przed nami, w sobotę 24 lutego, eliminacje regionalne. Zaprezentujemy się w problemach: „Bajkodokument, prawie prawda”, „Wieża ze zwierza”, „ Nieziemska Miejscówka”, „Kuchenne rewelacje”

Ostatni czas był dla czterech drużyn okresem bardzo intensywnej pracy. Przygotowywaliśmy dekoracje, rekwizyty, kostiumy oraz ćwiczyliśmy prezentacje rozwiązań problemów długoterminowych oraz „spontany”.

Dziękujemy za wsparcie rodziców, trenerów oraz wyrozumiałość Pań sprzątających salę 1.058.

TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI

SZKOLNI ODYSEUSZE

 
Wspaniałe miejsce – biblioteka

Uczniowie z klasy 1b i 1c wybrali się na zajęcia biblioteczne do Biblioteki Publicznej – przy ul. Jesiennej. Tematem spotkania było zapoznanie z biblioteką oraz z pracą bibliotekarza. Pierwszoklasiści z wielkim zainteresowaniem zwiedzali placówkę, mieli także okazję dowiedzieć się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyli jak wygląda karta czytelnika oraz poznali  zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka opowiedziała uczniom o swojej pracy oraz jak wygląda „dzień w bibliotece”. Nie zabrakło także głośnego czytania oraz zagadek związanych z postaciami z bajek i baśni. Na pożegnanie wszystkie dzieciaki zapewniły panią bibliotekarkę, że chętnie przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

 
Życzliwek

21 lutego wybrane dzieci w klasach młodszych chodziły w żółtych koszulkach z logiem naszej szkoły. Dlaczego? Ponieważ zostały uznane przez swoich kolegów i koleżanki w klasie za najbardziej życzliwych.

 
Język jest mapą drogową kultury

Język jest mapą drogową kultury. Mówi Ci skąd ludzie pochodzą  i dokąd zmierzają (Rita Mae Brown), czyli kilka słów o Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.

 

21 lutego świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji na uczniów czekało kilka atrakcji. Jedną z nich były stacje edukacyjne, czyli wielkie karty pracy przygotowane przez uczennice z klasy 5a, 5d i 5e. Podczas długich przerw można było skorzystać z tej atrakcyjnej formy powtórki. W hallu szkoły cały czas można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat języka polskiego, a wszystko to dzięki planszom przygotowanym przez uczniów klas 6. Całą szkołę zdobią też wyrazy, w których pisowni najczęściej popełniamy błąd. Warto zapamiętać ich poprawną formę.
 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dziś w naszej szkole można było usłyszeć obce języki nie tylko w salach językowych. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przygotowano językowe przerwy, na których uczniowie czytali fragmenty komiksu na podstawie powieści „Hobbit” – J. R. R. Tolkiena - nie tylko w języku polskim. Na każdej przerwie dzieci prezentowały przygotowany przez siebie fragment komiksu. Jako pierwsza wystąpiła uczennica klasy 6, która przeczytała fragment w języku ukraińskim, a następnie dzieci mogły usłyszeć i zobaczyć części komiksu po polsku, angielsku oraz w języku afrykanerskim (afrikaans).

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo !

Martyna Koper

 
Kreatywne czytanie w Kinie Nowe Horyzonty

Uczniowie z X grupy świetlicowej wzięli udział w spotkaniu z książką w Nowych Horyzontach zorganizowanym przez  WCDN. Wydarzenie odbyło się ramach akcji „Cały Wrocław czyta”.

W trakcie spotkania dzieci wysłuchały bajek i opowiadań w interpretacji wolontariuszy z Gimnazjum  nr 27 oraz Grupy Kreatywnej  Wrocławskiego Centrum Seniora. Porozmawiały ze Stefanem Skąpskim, autorem  bajek nie tylko dla dzieci: "Niezwykłe przygody ze świata przyrody", "Król niedźwiedzi i inne zwierzęta", "W krainie zwierząt i krasnali". W programie nie zabrakło również gier i zabaw czytelniczych, w których nasi reprezentanci aktywnie brali udział. Basia Puławska i Jarosław Hulytsky zostali wyróżnieni i nagrodzeni w kategorii konkursowej - rysowanie ulubionych postaci z ekranizacji literatury dla dzieci.

Dzieci zasiliły ciekawymi książkami skrzynkę do bookcrossingu znajdującą się w kinie.

Było super …

 
WIETNAM

Michał - uczeń klasy 3g zabrał kolegów i koleżanki z klasy w niecodzienną podróż po Wietnamie.  Podzielił się swoimi przeżyciami i wiedzą zdobytą podczas wycieczki.  Opowiedział wyjątkową legendę o  „Ostatnim żółwiu w jeziorze Hoàn Kiếm”. Chłopiec przedstawił symbole narodowe, najważniejsze zabytki Hanoi, pokazał różnorodne pamiątki. Uczniowie mieli wyjątkową okazję zobaczyć i przymierzyć narodowe stroje noszone na co dzień w Wietnamie. Michał podzielił się swoimi wspomnieniami uwiecznionymi na zdjęciach. Była to bardzo ekscytująca podróż.

KLASA 3g

 
Certyfikat

 
Walentynki w klasach 1-3

Coroczne święto zakochanych przypada na 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających spisane uczucia do najbliższych nam osób. Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się również okazją do świętowania w naszych klasach. Obdarowaliśmy się drobnymi upominkami walentynkowymi serduszkami, słodyczami czy pluszowymi maskotkami.

Zapraszamy do walentynkowej galerii.

 
I Mikołajkowy Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

W hali sportowej Naszej Szkoły po raz pierwszy odbył się „Mikołajkowy Szkolny Turniej Tenisa Stołowego”.  Były to zawody drużynowe dla dziewczynek i chłopców. Każda klasa (III-VI) mogła zgłosić dwie dwuosobowe drużyny. Udział wzięło 26 uczniów z klas III-VI.

Turniej podzielony był na 4 grupy, z których do ćwierćfinałów awansowały po 2 najlepsze dryżyny z grupy. Ostatecznie w finale spotkały się dwie drużyny z klasy Va. Para Mikołaj Wieczorek i Jaś Mączyński pokonała parę Magdalena Neplowicz i Mikołaj Sobolewski. W meczu o III miejsce klasa Vc (Maja Cichocka i Gerard Wierciński) pokanała klasę VIb (Maciek Drozdowski i Wojtek Olesiejuk).

Najlepsza drużyna zdobyła puchar, medale i dyplomy.  Drużyny z miejsc II-III również zdoyły medale oraz dyplomy. Organizatorem turnieju był pan Bogumił Włodarczyk.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów !!!

Ostateczna kolejność „I  Mikołajkowego Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego”:

1. Klasa Va „I”  (Mikołaj Wieczorek i Jan Mączyński)

2. Klasa Va „II” (Magdalena Neplowicz i Mikołaj Sobolewski)

3. Klasa Vc        (Maja Cichocka i Gerard Wierciński)

4. Klasa VIb       (Maciej Drozdowski i Wojciech Olesiejuk)

5-8. Klasa IIId „II” (Antoni Gabryjelski i Kamil Dziaczyński)

Klasa Vd „I” (Justyna Rojek-Nowosielska i Maksymilian Nowotnik)

Klasa Vd „II” (Patryk Połtyn i Kamil Wieczorek)

Klasa VIa     (Dominik Rossegger i Kazimierz Kirszak)

9-13.Klasa IIIf       (Karol Mazur i Mateusz Bielerzewski)

Klasa IIId „I” (Adam Zoń i Olivier Załuski)

Klasa VIc     (Lena Koprowska i Nazar Iakovenko)

Klasa IIIe     (Igor Stachniewicz i Artemii Palnitki)

Klasa IIIc     (Konstanty Nowak i Szymon Gogolewski)

Zapraszamy również do galerii zdjęć w zakładce „Sport w Naszej Szkole”.

 
Wizyta testera oprogramowania w klasie 1c

Klasę 1c odwiedziła pani Ewa Brachmańska, mama Mikołaja, aby opowiedzieć czym zajmuje się tester oprogramowania. Było to kolejne wydarzenie w ramach spotkań z „Ciekawymi ludźmi”. Dzieci wspólnie z panią Ewą starały się wymienić jak najwięcej urządzeń, w których możemy znaleźć oprogramowanie. Następnie swoimi słowami powiedziały czym jest testowanie i w jaki sposób można przetestować grę komputerową. Dowiedziały się czy testowanie jest w ogóle potrzebne i skąd się biorą błędy. Pani Ewa opowiedziała o ciekawych testach: aplikacji, która łączy się z elektryczną szczoteczką do zębów, gier edukacyjnych czy aplikacji do wynajmu skuterów. Na pożegnanie dzieci otrzymały małe upominki. Dziękujemy Pani Ewie za przybycie i ciekawe zajęcia.

Uczniowie klasy 1c

 
NASZA KLASA JEST NA MEDAL

Umiem panować nad sobą i wyrażać poglądy.
Klasa 1c ponownie uczestniczyła w zajęciach z Panią socjoterapeutką.
Na pierwszym po feriach spotkaniu poznawaliśmy różne  poziomy emocjonalności: agresję, uległość i stanowczość. Pokazując nasze emocje używaliśmy naprzemiennie słów; tak, nie. Najważniejszym celem naszego spotkania, było nauczyć się panować nad sobą czyli uruchomić „Hamulec bezpieczeństwa”.
W swobodnym opowiadaniu wyrażaliśmy również swoje uczucia, poglądy i zdania.  Mówiliśmy we własnym imieniu; ja myślę, ja uważam, ja czuję. Werbalnie i graficznie panowaliśmy nad uczuciami. Na koniec warsztatów wykonaliśmy kartkę złości i radości. Na szczęście w naszej klasie wygrała radość. Dziękujemy naszemu gościowi za ciekawe zajęcia.

Uczniowie klasy 1c

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 13


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.