REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1439080
Archiwum świetlica 2017/2018
Wieczór Filmowy

W grudniu odbył się w naszej szkole Wieczór Filmowy, w którym udział wzięli uczniowie klasy 1 a i 4 d. Dzieci mogły przynieść w tym dniu koc, poduszkę, przekąski i napoje. Spotkanie miało charakter edukacyjno – kulturalny oraz integracyjny. Podczas seansu oglądaliśmy bajki, które miały nam przypomnieć magiczny czas jakim są święta. Prezentowane historie niosły ważne przesłanie, oraz charakteryzowały się wartościowym przekazem. Zebrały one pozytywne recenzje oraz przychylność publiczności. Mamy nadzieje, że jeszcze nie raz uda się nam tak przyjemnie spędzić wieczór.

 
Odyseja Umysłu

Czas nieubłaganie leci do przodu…w związku z tym zbliżamy się do naszych Olimpiad. Póki co nie możemy zdradzić Wam jakie zadania drużynowe wybraliśmy, ale uwierzcie…. bardzo ciężko nad nimi pracujemy. Głowy ostro nam parują, ale nie poddajemy się.

 

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Widzimy się w 2018!

 

https://youtu.be/E8gmARGvPlI

 

Drużyny Destination Imagination, Odysei Umysłu z Trenerkami

 
Pierwsza Zbiórka Szkolnego Wolontariatu

Szkolny Wolontariat dopiero ruszył, a już odniósł pierwszy sukces. Zbieraliśmy dla potrzebujących domowe dżemy i konfitury. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, ponieważ udało nam się uzbierać około 100 słoików w różnymi przysmakami.

Dziękujemy osobom, które włączyły się do naszej akcji i zapraszamy do dzielenia się czasem oraz sercem w kolejnych działaniach naszego wolontariatu.

Wolontariuszki

 
Multikulturowe spotkanie świąteczne

19 grudnia po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie świąteczne, w którym udział wzięły wszystkie dzieci obcojęzyczne uczęszczające na dodatkowe zajęcia języka polskiego prowadzone przez panie: Agnieszkę Barańską, Martę Herkt i Ewę Gil. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym, jak spędza się święta w innych krajach (Ukraina, Rosja, Izrael, RPA), jak obchodzone są one przez różne kościoły i narody. Zaśpiewaliśmy też polską kolędę, a także spróbowaliśmy tradycyjnych ukraińskich ciasteczek. Atmosfera była cudowna, ale i sprzyjała nauce, ponieważ dzięki Elin poznaliśmy kilka faktów dot. Izraela, a liczna reprezentacja dzieci z Ukrainy zaśpiewała nam przepiękną kolędę.

Wszystkim, niezależnie od pochodzenia i wyznania, życzmy wszystkiego najpiękniejszego!

 
Na lekcjach języka polskiego

W grudniu na lekcjach języka polskiego w klasach 5a, 5c i 5d odbyły się trzy arcyważne rozprawy sądowe przeciw Syzyfowi – królowi Koryntu oskarżonemu o zdradzenie tajemnic bogów. Każdorazowo w rozprawach udział wzięli: oskarżony, obrońcy, prokuratorzy, świadkowie i oczywiście sędziowie. Wszystkiemu bacznie przyglądali się ławnicy, stenotypiści i dziennikarze. Mimo wielu cennych argumentów, obrona nie miała szans i Syzyf został uznany winnym, jednakże, dzięki adwokatom, obniżono mu wymiar kary. Notatkę prasową będzie można niebawem przeczytać na szkolnym blogu, a teraz zapraszamy do fotorelacji.

Zdjęcia – Mikołaj S. DPD Olimpu, Ewa Gil

 
Projekt o zdrowym odżywianiu

W listopadzie klasa 4d pracowała nad projektem o zdrowym odżywianiu.

Na zajęciach z wychowawcą dzieci przypomniały sobie zasady zdrowego odżywiania, a na lekcjach języka angielskiego odświeżyły słownictwo i wyrażenia z tego zakresu tematycznego.

Uczniowie plastycznie i językowo opracowali w grupach najzdrowsze propozycje na każdy posiłek w ciągu dnia. Opierając się na regule "5 posiłków dziennie" dowiedzieliśmy się co i o jakiej porze najlepiej spożyć na: śniadanie, lunch, obiad, deser, kolację.

Niestety, choć niesamowicie apetyczne, projekty okazały się zupełnie niejadalne :)

Dorota Dziemieszkiewicz

Aleksandra Kaźmierska

 
Mitologia z innej perspektywy

Podczas lekcji języka polskiego w klasach 5a, 5c i 5d uczniowie w ciekawy sposób wykorzystali swoją wiedzę na temat bogów greckich. Jak wyglądaliby bogowie greccy w XXI w.? to temat mający zainspirować Uczniów do wykonania kolaży. Niektóre z nich można podziwiać w poniższej galerii oraz na blogu literackim, wszystkie zaś na pierwszym piętrze, koło sceny. Zapraszamy na wystawę.

 
Rozstrzygnięcie konkursu "Ozdoby bożonarodzeniowe"

IV edycja technicznych konkursów świątecznych "Ozdoby bożonarodzeniowe" zakończona. Jak co roku, uczniowie wykonali mnóstwo przepięknych i pomysłowych prac przestrzennych, z których jury wybrało najpiękniejsze w poszczególnych kategoriach.

Oto lista laureatów:

 

KATEGORIE KONKURSOWE:

1. Bombka ozdobiona wybraną techniką

I miejsce: Antosia Belka

II miejsce: Natalia Świech

III miejsce: Adam Biel

 

2. Stroik świąteczny stojący lub wiszący

I miejsce: Adam Biel

II miejsce: Rysiek Kępa

 

3. Łańcuch choinkowy

Wyróżnienie: Adam Biel

Wyróżnienie: Olga Laskowska

 

4. Inna ozdoba choinkowa

I miejsce: Ewelina Byszewska,

II miejsce: Wiktor Wiśniewski

 

Wszystkim uczestnikom konkursów SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Jury i organizator, Sławomira Anna Jąkalska

 
„Szkoła z certyfikatem promowania aktywności fizycznej”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat  "Szkoła z certyfikatem promowania aktywności fizycznej". Wyróżnienie zostało wręczone podczas VI Konferencji dla koordynatorów ds. promocji zdrowia organizowanej przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocław oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Wyróżniono 34 wrocławskie placówki oświatowe - przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Certyfikat przyznany jest na okres 2 lat.

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

 
Lekcja WF z siatkarkami Impel Wrocław

Pod koniec listopada w klasie 3c odbyła się pokazowa lekcja wychowania fizycznego z udziałem siatkarek Impel Wrocław.

W ramach współpracy klubu z Naszą Szkołą zajęcia prowadziły dwie młode zawodniczki wrocławskiej drużyny – Weronika Wołodko oraz Maria Stenzel, które również są młodzieżowymi reprezentantkami kraju. Nasze dzieci uczyły się dokładnie podawać piłkę sposobem górnym oraz dolnym, a także próbowali swoich sił w zagrywce. Uczniom bardzo podobały się zajęcia z siatkarkami i chętnie uczestniczyły w lekcji, a na koniec miały okazję wziąć autografy od „Impelek”.

W przyszłym semestrze na pewno będzie okazja do kolejnej takiej lekcji pokazowej. Na zakończenie klasa 3c wraz z nauczycielem Bogumiłem Włodarczykiem wręczyła siatkarkom pamiątkowe podziękowania za tak szczególną lekcję.

Zapraszamy również do galerii zdjęć w zakładce „Sport w Naszej Szkole”.

 

Bogumił Włodarczyk


 
Wizyta Górnika w klasie 1c

W piątek 15.12.2017r gościliśmy w klasie wyjątkowego gościa – górnika. Przyjechał do nas z Lubinia, gdzie pracuje - KGHM Cuprum. Nasz gość odpowiedzialny jest za kompleksową obsługę badawczą i projektową lubińsko-głogowskiego zagłębia miedziowego. Podczas wizyty pan górnik omówił swój strój galowy. Dowiedzieliśmy się, że czapka nazywa się czako, posiada z przodu godło górnicze, na które składa się młot i kilof otoczone lilijką. Pióropusz zdobiący czapkę symbolizuje miotełkę do czyszczenia otworów strzałowych, a jego kolor zależy od stopnia górnika. Może być czarny, czerwony lub biały. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się również o ciężkiej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy górników. Zadawaliśmy wiele pytań, na które zaproszony gość nam odpowiadał.

Serdecznie dziękujemy panu górnikowi za przybycie do szkoły i ciekawe informacje.

Uczniowie klasy 1c.

 
Wrocławska Międzyszkolna Liga Karate Budokan Cup
Wyniki
 
Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" kierowany do klas I-III  szkół podstawowych jest w Naszej Placówce kontynuowany niezmiennie od kilku już lat.

W ubiegłym tygodniu z zasadami udzielania pierwszej pomocy zostali zapoznani uczniowie klas pierwszych Naszej Szkoły. Program WOŚP koncentruje się na nauce podstawowych czynności ratujących życie. Dzieci oswajają się z przedstawianymi zagadnieniami, pierwsza pomoc z czasem staje się dla nich czymś naturalnym. Wspólnie z panią Małgorzatą Dobrucką miałam przyjemność po raz kolejny poprowadzić szkolenie i obserwować dzielnie spisujących się małych ratowników. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

 

Pozdrawiam Katarzyna Krychowska

 

 
DZIECIAKI NA MEDAL

Miniona niedziela, 10.12. br., to dwa prestiżowe turnieje dla naszych karateków:

„BUDOKAN CUP” rozgrywany w ramach Wrocławskiej Międzyszkolnej Ligi Karate, w którym uczestniczyło ponad 300 młodych adeptów karate z wrocławskich placówek oświatowych.  Barwy ZSP 16 reprezentowało 34 uczniów i przedszkolaków, a nasz turniejowy dorobek wygląda następująco:

medale złote – 5;

medale srebrne – 2;

medale brązowe - 9.

A oto medaliści:

Przedszkolacy:

–                   Antoni Skiba – złoty medal w konkurencji kihon;

–                   Kacper Bielerzewski – złoty medal w konkurencji kihon;

–                   Filip Król – złoty medal w konkurencji kihon;

–                   Marcel Bielawski – srebrny medal w konkurencji kihon;

–                   Zofia Barabasz – brązowy medal w konkurencji kihon;

–                   Bartosz Gembicki – brązowy medal w konkurencji kihon;

–                   Tomasz Trojnar – brązowy medal w konkurencji kihon;

–                   Mikołaj Matczak – brązowy medal w konkurencji kihon;

Uczniowie:

–                   Maja Rutkowska – złoty medal w konkurencji kata indywidualne;

–                   Filip Kosydor – złoty medal w konkurencji kata indywidualne

–                   Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w konkurencji kata indywidualne;

–                   Wojciech Wartecki – brązowy medal w konkurencji kata indywiadualne;

–                   Mateusz Bielerzewski – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

–                   Alina Osiakow – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

–                   Łukasz Dukiel – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

–                   Natan Rutkowski – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne.

Po godzinnej przerwie ruszyła rywalizacja w turnieju  „WROCŁAW OPEN” (z międzynarodową obsadą – oprócz klubów krajowych startowały kluby z Czech i Ukrainy). Tu też dołożyliśmy swoje trzy grosze, a reprezentanci szesnastki (startowało 9 naszych zawodników) zdobyli w konkurencjach indywidualnych:

–                   Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w konkurencji kata ;

–                   Alicja Kosydor – brązowy medal w konkurencji kata ;

–                   Filip Kosydor – brązowy medal w konkurencji kata;

oraz w drużynowych:

–                   srebrny medal – drużyna kata chłopców rocznik 2008 i młodsi w składzie: F. Kosydor, W. Wartecki, Ł. Dukiel;

–                   srebrny medal – drużyna dziewcząt rocznik 2008 i młodsze, w składzie: A. Kosydor, J. Chorociej, M. Stankiewicz;

–                   srebrny medal – drużyna dziewcząt rocznik 2007-2006, w składzie: M. Rutkowska, N. Rubaj i N. Wittenbeck (N. Wittenbeck z SP61);

–                   brązowy medal – drużyna chłopców w roczniku 2007-2006, w składzie: K. Łomny, M. Bielerzewski, K. Danko (K. Łomny z SP 61).

Plan startowy wykonany, dla wnikliwych czytelników wyjaśnienie, że przygotowujemy drużynę kata chłopców w wyższym roczniku, a dorobek medalowy zawodów jest dobrą prognozą do obrony pucharu ligi, który wywalczyliśmy w minionym roku szkolnym.

Cieszą występy najmłodszych tygrysiątek – przedszkolaków.

 

Gratulacje dla zawodników, rodziców i Szkoły.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G. Giliński

 
Wizyta w American Corner

W ubiegłym tygodniu w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej pod patronatem American Corner świętowaliśmy 100 lat stosunków dyplomatycznych Polska-USA! (Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości (2018) oraz setna rocznica ustanowienia stosunków dyplomatycznych między USA a Polską (2019) ).Spotkanie otworzył dyrektor biblioteki pan Andrzej Tyws a poprowadził Supervisory Special Agent z Biura Diplomatic Security Service Anthony Campagna prowadząc wykład pt.: "100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość." Zwieńczeniem spotkania była wideokonferencja  z obecnym ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce - Paul Wayne Jones. Nie zabrakło również tortu oraz wspólnych zdjęć na pamiątkę.

 
Choinkowe ozdoby

Dnia 8 grudnia uczniowie klasy 3g uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Warsztaty są propozycją pokazania formy wypowiedzi twórczej wykorzystującej masę plastyczną. Warsztaty odbyły się w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Zbliża się świąteczny czas, więc to doskonały moment, by zrobić swoje ozdoby świąteczne. Wszystkie prace zostaną wypalone w piecach i zawieszone na choinkach.

Anna Ziober

Aleksandra Szyrwiel

Anna Jakubas

 
Mikołaj

Odwiedziny Mikołaja to bardzo wyczekiwany moment przez najmłodszych uczniów. Dzieci czekając na Mikołaja uczestniczyły w różnych warsztatach, np. kulinarnych- robiąc piernikowe domki lub plastycznych- wykonując ozdoby. Niektóre klasy łączyły się na lekcjach integracyjnych śpiewając piosenki o Mikołaju i brały udział w zabawach Mikołajkowych przygotowanych przez wychowawczynie.

Uczniowie z klasy 1b i 1c wybrali się na „Pochód Mikołajów” - w ramach akcji: „Coś miłego dla drugiego”. Dzieciaki rozdawały cukierki wszystkim napotkanym osobom, pracownikom sklepów oraz punktów usługowych znajdujących się na osiedlu.
Pochód wesołych Mikołajów bardzo podobał się nie tylko naszym uczniom, ale również wszystkim obdarowanym cukierkami ludziom – z wielkim uśmiechem i radością przyjmowali oraz dziękowali za miły gest ze strony naszych małych uczniów.

 
Spotkanie z autorką książek dla dzieci - Panią Martą Szloser

Klasa 1c miała przyjemność uczestniczyć w grudniowym spotkaniu autorskim i w  warsztatach  plastycznych z Martą Szloser, autorką książki dla dzieci pt. „Okruszki”. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Jesiennej 22 we Wrocławiu. Pani Marta przeczytała nam fragment swojej książki oraz poprowadziła warsztaty plastyczne. Wykonaliśmy okruszkowe stworki, które możecie obejrzeć w naszej szkolnej bibliotece. Bardzo zaciekawiły nas przygody głównej bohaterki Marysi, której  od zawsze towarzyszą… okruszki.  Przyjaciele za wszelką cenę starają się ją wyleczyć z okruszkowania. Czy im się uda? I czy Marysia naprawdę potrzebuje pomocy? Tego dowiedzie się po przeczytaniu tej książeczki, do której Was bardzo zachęcamy.

Uczniowie klasy 1c

 
NASZA KLASA JEST NA MEDAL. Wiem, co czuję ja i inni

Klasa 1c ponownie uczestniczyła w zajęciach z socjoterapeutką. Celem grudniowych zajęć było kształtowanie inteligencji emocjonalnej. To nic innego jak rozpoznawanie, nazywanie, wyrażanie myśli i uczuć oraz docenianie roli współpracy w lepszym funkcjonowaniu i osiąganiu dobrych efektów. Wstępem do zajęć był odpoczynek przy bajce relaksacyjnej. Burza mózgów natomiast byłą okazją do wyrażania swoich uczuć, rozpoznawania i ich nazywania. Uświadomiliśmy  sobie, co czujemy, co nas złości, niepokoi, co cieszy oraz jakie uczucia dają siłę.

Rozwijaliśmy empatię, dostrzegaliśmy podobieństwa i różnice w uczuciach kolegów i koleżanek. Stworzyliśmy  w grupach listę uczuć., które ilustrowaliśmy ruchem, gestem, mimiką. Na następnym spotkanie będziemy poznawali bezpieczne sposoby rozładowania nadmiernie nagromadzonych uczuć, zwłaszcza negatywnych. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Uczniowie klasy 1c

 
Wyróżnienie. Młodzi Obywatele Nauki

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie uczęszczający na kółko przyrodnicze pracowali metodą projektu. Założyli doświadczenia w trakcie których badali liczbę skiełkowanych nasion, prowadzili obserwacje w szkolnym ogródku, pobierali próbki kompostu, wykonywali analizy w laboratoriach Uniwersytetu Przyrodniczego ich celem było określenie wpływu kompostu na wzrost roślin. Wyniki badań zostały opisane w sprawozdaniu oraz przedstawione w formie prezentacji multimedialnych.

Za 2 projekty: „Co się dzieje w kompostowniku” i „ Wpływ kompostu na rośliny” otrzymali wyróżnienia w „Konkursie na edukacyjny projekt badawczy” zorganizowanym przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Swoje badania zaprezentowali na Gali Finałowej, która odbyła się w sali konferencyjnej Wrocławskiego Parku Przemysłowego.

Projekt „Co się dzieje w kompostowniku” opracowali uczniowie: Adam Biel, Michał Koreń, Paweł Czujowski, Bartłomiej Piekarz, Gerard Wierciński.

Projekt „Wpływ kompostu na rośliny” opracowali: Justyna Rojek –Nowosielska, Anna Paśko, Michalina Kocjan, Maksymilian Nowotnik.

M.Kocowicz 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 13


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.