REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1483176
Archiwum świetlica 2017/2018
Spotkanie z inżynierem w klasie 1c

W ramach zajęć „Spotkania z ciekawymi ludźmi” naszą klasę odwiedził pan inżynier Marek Dadej, tata jednej  z uczennic. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy. Wiemy jak można zostać inżynierem i na czym polega praca inżyniera. Mieliśmy okazję odczytać rysunek techniczny i dokonać jego obliczeń. Testowaliśmy także różne urządzenia, które wykorzystuje się np. w produkcji wysokiej jakości aut. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dziękujemy za wizytę.

Uczniowie z 1c

 
ŚLADAMI UZDROWISK POLSKICH – Wycieczka klasowa do Polanicy Zdrój.

21 maja klasa 1b i klasa 1c wzięła udział w wycieczce do Polanicy Zdrój. Najpierw udaliśmy się  do Parku Zdrojowego, w którym mieści się jeden z najstarszych i najsłynniejszych obiektów uzdrowiskowych w Polanicy-Zdroju. Sanatorium powstało w latach 1905-06, jako Nowy Dom Zdrojowy. Aktualnie w “Wielkiej Pieniawie” świadczy się szeroką paletę usług przyrodoleczniczych. Park Zdrojowy nazywany jest sercem polanickiego uzdrowiska. Znajdują się tu różne gatunki  egzotycznych roślin, rzeźby, fontanny oraz  urocze alejki spacerowe. Następnie udaliśmy się do Parku Szachowego, który jest  częścią polanickiego Parku Zdrojowego. Tutaj największą atrakcją jest gigantyczna szachownica. Atrakcją okazał się moment, który przeznaczyliśmy  „na małe co nieco”. Lody i gofry w Parku Zdrojowym  smakowały nam jak nigdy dotąd. Mieliśmy również czas na zakup pamiątek na polanickim deptaku, który jest centrum uzdrowiskowej miejscowości. Podczas wycieczki towarzyszyła nam piękna pogoda, wspaniała atmosfera oraz przepiękna przyroda.

Uczniowie klasy 1b i 1c

 
Lekkoatletyczne Indywidualne Igrzyska Dzieci - dziewczyny rozbiły bank!

W środę 16 maja na Stadionie Olimpijskim odbyły się Lekkoatletyczne Indywidualne Igrzyska Dzieci. Nasi uczniowie świetnie spisali się zdobywając 5 medali w tym 4 złote i 1 brązowy!

Na najwyższym stopniu podium stanęli:

Julia Cieślachowska w biegu ma 60m z czasem 8,7

Aleksandra Rutkowska w biegu na 300m z czasem 47,7

Martyna Papierska w skoku w dal z wynikiem 4,87

Sztafeta szwedzka dziewcząt w składzie J.Cieślachowska, A.Rutkowska, M.Papierska, M.Posłuszny z czasem 2:42,8

Brązowy medal wywalczył:

Kacper Malewicz w skoki w dal z wynikiem 4,58

Tuż za podium na 4 miejscu rywalizację zakończyli:

Wiktor Słowiński w biegu na 60m uzyskując czas 8,4

Sztafeta szwedzka chłopców w składzie: K. Malewicz, A. Dreksa, M. Sobolewski, W. Słowiński.

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta uplasowały się na najniższym stopniu podium, chłopcy zajęli ostatecznie 9 miejsce.

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników na Mistrzostwach Wrocławia i życzymy powodzenia w dalszym etapie. Strefa wrocławska odbędzie się 29 maja również na Stadionie Olimpijskim!!

 
Awans dziewcząt do finału wojewódzkiego w czwórboju lekkoatletycznym!

We wtorek 15 maja na Stadionie Olimpijskim odbył się finał strefy wrocławskiej w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta w składzie: Julia Cieślachowska, Aleksandra Rutkowska, Martyna Papierska, Martyna Posłuszny, Pola Nowak, Kamila Serafin zajęły 3 miejsce  zdobywając 1226 pkt. Tym samym zapewniając sobie awans do finału wojewódzkiego. Kolejny etap już w najbliższy wtorek (22.05) na Stadionie Olimpijskim. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!

 
Multimedialne przerwy - Święto Polskiej Muzyki i Plastyki

18 maja 2018 po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Święto Polskiej Muzyki i Plastyki.

Podczas przerw po 2l, 3l. 4l odbyły się multimedialne pokazy plastyczno- muzyczne. Na kolejne multimedialne przerwy zapraszamy 25 maja.

Galerię postaci wielkich kompozytorów i artystów- plastyków można oglądać w holu szkoły do końca maja.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

n. plastyki i n. muzyki

 
KRAKÓW-WIELICZKA

10-11 maja   klasy 3a i 3g  wyruszyła  na  wycieczkę  do  grodu  Kraka. Podróż  minęła  szybko i przyjemnie. Około godziny jedenastej byliśmy już w Krakowie. Najpierw udaliśmy się na Wawel do Skarbca Koronnego, gdzie zebrano zbiór pamiątek pozostałych po panujących dynastiach królów Polski, następnie podziwialiśmy dzwon Zygmunta. Kolejnym punktem zwiedzania była  Katedra Wawelska, uznana za najcenniejszy obiekt  sakralny  w  Polsce. Katedra Wawelska to  dla  Polaków  miejsce  szczególne, dzieci dowiedziały się ilu królów polski zostało koronowanych. W wawelskich kryptach są groby polskich artystów: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida oraz Fryderyka Chopina. Pan przewodnik  opowiadała nam ciekawe anegdoty i przybliżała historie tego  pięknego miejsca jakim jest Wawel. Po spacerze po dziedzińcu wawelskim i  podziwianiu widoków ze wzgórza, udaliśmy się na Rynek Krakowski-największy średniowieczny plac Europy.  Po całym dniu udaliśmy się do hotelu, dzieci wzięły udział w zabawach integracyjnych przy ognisku.  Drugiego dnia od rana zwiedzaliśmy kopalnię soli w Wieliczce. Przechodząc korytarzami kopali, dzieci dowiedziały się wiele o historii tego miejsca.

Wycieczka dała nam wiele radości  i duży zastrzyk wiedzy.

ZEW

 
Reprezentacja SP16 - rajd ,,Wrocławska Wenecja"

16 maja 2018 7-osobowa grupa uczniów z klasy 4c miała możliwość reprezentowania naszej Szkoły SP16 w rajdzie turystyczno- krajoznawczym ,,Wrocławska Wenecja".

Rajd był pasjonującą przygodą pełną niespodzianek, zadań do wykonania, wymagał znajomości odczytywania mapy, współpracy w wykonywaniu zadań, był też czas na zachwyt nad otoczeniem- przyrodą, zabytkami. Odkrywaliśmy Wrocław w atmosferze zabawy. Był też czas na małe co nieco. Na wyniki musimy jeszcze poczekać, było to nasze pierwsze doświadczenie tego typu. Nie możemy się doczekać kolejnej edycji.

uczestnicy rajdu z wychowawcą

 
ZDOLNI MATEMATYCY

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w tegorocznej, XVIII edycji, Konkursu Matematycznego dla uczniów klas trzecich, mamy po raz pierwszy w historii naszej Szkoły finalistów etapu dzielnicowego.

Karolina, Bruno i Bartłomiej uzyskali wysoką punktację , prawidłowo rozwiązali pięć zadań przygotowanych przez wrocławskich matematyków.

Wkrótce przed naszymi Uczniami finał miejski, który odbędzie się 23 maja.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej

 
Awans dziewcząt do strefy wrocławskiej w czwórboju lekkoatletycznym!

W dniach 7-8.05.2018 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbywały się mistrzostwa Wrocławia w czwórboju lekkoatletycznym.
Poniedziałkowe zmagania na drugim miejscu zakończyły dziewczęta z naszej szkoły, zdobywając tym samym awans do dalszej rywalizacji. Zawodniczki pokazały się z bardzo dobrej strony, ulegając jedynie dziewczętom ze szkoły sportowej nr 46.
W pierwszym starcie sezonu większość z nich poprawiła swoje rezultaty życiowe!
Podczas zawodów ustanowione zostały nowe rekordy szkoły: Martyna Papierska poprawiła rekord w biegu na 60m – 8,4s oraz w skoku w dal 4,58m. Pobity został również rekord szkoły w czwórboju, dziewczęta w składzie: Martyna Papierska, Martyna Posłuszny, Julia Cieślachowska, Pola Nowak, Aleksandra Rutkowska oraz Vanessa Lenik uzbierały łącznie 1243pkt.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy powodzenia  w kolejnym etapie, który odbędzie się 15.05.2018r.

We wtorek natomiast swoje zmagania toczyli Panowie. Rywalizację ostatecznie skończyli na 16 miejscu. Tutaj też padło kilka wartościowych wyników, które zawisną na szkolnej tablicy rekordów. Kacper Malewicz w skoku w dal – 4.45m, Artur Dreska w biegu na 1000m uzyskał czas - 3:40,4s. Chłopcy w składzie: Kacper Malewicz, Wiktor Słowiński, Adam Opolski, Maks Guszpit, Artur Dreksa oraz Gerard Wierciński poprawili również rekord szkoły w czwórboju, który przez minimum będzie wynosił 706pkt. Większość składu to chłopcy z IV i V klasy!

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za dalsze starty czy to w zawodach drużynowych czy indywidualnych!

 
Wrocławska Olimpiada Młodzieży.

W niedzielę, 13.05.2018r. w ramach Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się regionalne zawody dla najmłodszych adeptów lekkiej atletyki (2005-2007), którzy rywalizowali w biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600 metrów. Nasi uczniowie, którzy biorą udział w programie Lekkoatletyka Dla Każdego pokazali się z bardzo dobrej strony uzyskując bardzo wartościowe wyniki:

ZUZANNA GAMROT – I miejsce w biegu na 600 metrów rocznik 2005 – 1:45,20s (rekord życiowy), Mimo, iż Zuzia jest absolwentką naszej szkoły dalej uczęszcza na zajęcia w ramach programu LDK.1
Aleksandra RUTKOWSKA - VI miejsce w skoku w dal rocznik 2005 -3,79s.
Julia CIEŚLACHOWSKA -  VIII miejsce w biegu na 60metrów rocznik 2005 - 9,21s.
Martyna PAPIERSKA – I miejsce w skoku w dal rocznik 2006 – 4,65s (rekord życiowy).
Martyna POSŁUSZNY – III miejsce w biegu na 600 metrów rocznik 2006 – 1:59,82s (rekord życiowy).
Gabriela KOPEĆ – X miejsce w biegu na 600metrów rocznik 2006 – 2:09,26s (rekord życiowy).

 
Podsumowanie sezonu przełajowego.

Jak co roku, wczesną wiosną na kąpielisku Morskie Oko odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Z dobrej strony pokazali się uczniowie z naszej szkoły. Chłopcy drużynowo zajęli 10 miejsce natomiast dziewczęta uplasowały się na 5 pozycji.

Poniżej przedstawiamy wyniki biegów indywidualnych:

Dziewczęta klas IV-VI Szkół podstawowych – dystans 900 metrów:

3 miejsce – Martyna PAPIERSKA
12 miejsce – Martyna POSŁUSZNY
W punktowanej  50tce znalazły się również: Milena SZCZYRBA(31), Aleksandra RUTKOWSKA(43).

Jeśli chodzi o chłopców punkty dla naszej szkoły zdobyli: Jakub KASPAR(24), Wiktor SŁOWIŃSKI(36), Maks GUSZPIT(42), Angrii KONOWALOV(49).

 
„Tygrysie pszczoły” z naszej Szkoły.

Cóż to za stwór „tygrysia pszczoła”?  To adept karate Shotokan/WKF - tygrys pracowity jak przysłowiowa pszczółka. Mamy takie pracowite tygrysiątka w szkolnej sekcji karate i właśnie dwoje z nich  tak zorganizowało sobie czas, że w sobotę 19.05. br., wystąpiło w międzynarodowym turnieju 5th Central Poland Open Grand Prix Karate WKF w Pleszewie.Turniej rozgrywany jest przez dwa dni, a konkurencje dziecięce oraz masters (weteranów) w sobotę. W konkurencjach dziecięcych wystąpiło łącznie 319 zawodniczek i zawodników, w tym ekipy z Niemiec, Słowacji, Czech, Ukrainy, Francji i Finlandii. Nasze „tygrysie pszczółki” walczące na tatami w Pleszewie to:

–       Alicja Kosydor – startowała w konkurencji KATA dziewcząt, tzw. U8 czyli adeptek 7-letnich i młodszych;

–       Mateusz Bielerzewski – startował w konkurencjach KATA i KUMITE chłopców,

tzw. U10 – 8-9 latkowie.

Start udany i okraszony brązowymi medalami: Alicja w swojej konkurencji 3 miejsce i Mateusz dwukrotnie na trzecim stopniu podium. Nasi reprezentanci kolejny raz udowodnili, że praca, cierpliwość i wytrwałość skutkuje sukcesem. Słoneczny dzień, blask medali i jupiterów oświetlających podium, a przede wszystkim udział w imprezie w jakiej dotychczas nie brali udziału (chodzi o stronę organizacyjną: sektor zbiórek bez dostępu innych osób, przebieg zawodów wg tzw. czasówki – dokładnie określone czasy rozpoczęcia konkurencji – kto nie stawił się na zbiórce w określonym czasie wypadał z zawodów, przepisy WKF w pełnym zakresie – np.  bez względu na wiek błąd skutkował wykluczeniem z konkurencji). Z formułą zawodów dorośli (mastersi) mieli problem, a co dopiero dzieci. Ale nasze tygrysiątka zrealizowały plan startowy bez zahamowań i strachu. Brawo!!!

I o ile znam trenujące dzieciaki, to jestem przekonany, że mimo zwieńczenia sezonu wygraną w Międzyszkolnej Lidze Karate ( turniej „Budokan Cup” ) - o czym informowałem, nie jest to jeszcze ich ostatnie słowo.

Gratuluję, dziękuję i …. czekam na kolejne sukcesy.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G.Giliński


 
Igrzyska Dzieci w Minipiłce Nożnej Chłopców

W dniu 17.04.2018r. odbyła się I runda Igrzysk Szkół Podstawowych w Minipiłce Nożnej Chłopców w strefie Wrocław Centrum.Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 32 we Wrocławiu. Nasza Szkoła rywalizowała w grupie ze Szkołą Podstawową Sióstr Salezjanek oraz Szkołą Podstawową nr 96. Do drugiej rundy awansowała tylko jedna drużyna, która wygrała grupę.

Pierwsze spotkanie nasi chłopcy przegrali minimalnie 2:3 z SP Sióstr Salezjanek. W drugim meczu byli o wiele lepsi od SP nr 96 wygrywając aż 9:1 !

Niestety w tym roku nie udało się nam awansować do kolejnej rundy, a zabrakło tylko jednej bramki w pierwszym meczu.

Serdecznie gratulujemy ładnych bramek i dziękujemy za walkę na boisku. Pozostaje nam liczyć na lepszy wynik w przyszłym roku,  Naszą Szkołę reprezentowali w większości uczniowie z 4 i 5 klas.Skład reprezentacji Naszej Szkoły w Minipiłce Nożnej oraz strzelcy bramek:

Słowiński Wiktor (3 bramki), Mączyński Jan, Guszpit Maksymilian (3 bramki), Kaspar Jakub (1 bramka), Terpiłowski Kajetan, Nowakowski Stanisław, Malewicz Kacper (1 bramka), Woroniec Jan (3 bramki), Kempa Marcin, Wieczorek Michał, Dreksa Artur.

Zapraszamy również do galerii zdjęć w zakładce „Sport w Naszej Szkole”.

 
Powiatowy konkurs z historii wrocławskiego sportu „Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj”

Towarzystwo Miłośników Wrocławia po raz kolejny było organizatorem konkursu „Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj”. W tym roku w finale konkursu wzięło udział 12 szkół podstawowych z całego powiatu wrocławskiego.

Nasza Szkoła również miała zaszczyt uczestniczyć w tej imprezie, a reprezentowali nas: Kazimierz Kirszak z klasy 6a oraz Mikołaj Wieczorek z klasy 5a, którzy wcześniej wygrali eliminacje w Naszej Szkole.

Podczas konkursu w I rundzie uczniowie rozwiązywali test z wiedzy wrocławskiego sportu. Niestety nie udało nam się awansować do ścisłego finału, w którym znalazły się 3 drużyny. Chłopcy jednak dobrze się przygotowali i w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz gadżety.

Na koniec każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z gwiazdami wrocławskiego sportu m.in. z Renatą Mauer-Różańską, Mariolą Pawlak-Marzec czy Józefem Traczem, którzy byli w jury konkursu.

Gratulacje dla chłopców i życzymy powodzenia w przyszłym roku !!!

Bogumił Włodarczyk


 
MAMY TO! WYGRALIŚMY MIĘDZYSZKOLNĄ LIGĘ KARATE!

W minioną sobotę 12. maja 2018 r., w ramach rozpoczętej Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży, w obiektach AWF we Wrocławiu, rozegrano turniej Międzyszkolnej Ligi Karate „Budokan Cup” . W imprezie wystartowało 421 adeptów karate  ( od rocznika 2013 do szesnastego roku życia ) WKF z klubowych sekcji WKSA BUDOKAN. Impreza rozgrywana jest 2 razy w roku i stanowi podsumowanie pracy szkoleniowej w sekcjach ( od najmłodszych do 16-latków ) i nie da się ukryć, że jest to rywalizacja pomiędzy trenerami. W minionym roku szkolnym wygraliśmy zdecydowanie ligę, w tym – pierwsza edycja to zwycięstwo reprezentacji ZSP 16, a sobota – zwieńczenie sukcesu i potwierdzenie naszego klubowego prymatu. Brawo!

Barwy Szkoły i Przedszkola reprezentowało 25 „tygrysiątek” - adeptów karate. Byliśmy najliczniejszą ekipą z jednej placówki edukacyjnej.

A co zdobyliśmy:

ZŁOTO

SREBRO

BRĄZ

9

5

11

M E D A L I Ś C I :

PRZEDSZKOLE:

 1. Kacper Bielerzewski  - złoty medal w konk. Kihon dla początkujących;
 2. Antoni Skiba  - złoty medal w konk Kihon dla początkujących;
 3. Mikołaj Matczak  - złoty medal w konk. Kihon dla początkujących;
 4. Marcel Bielawski  - srebrny medal w konk. Kihon dla początkujących;
 5. Bartek Gembicki  - brązowy medal w konk. Kihon dla początkujących;
 6. Damian Dukiel  - brązowy medal w konk. KATA (układy) dla początkujących;
 7. Alicja Kosydor  - brązowy medal w konk. KATA r. 2009 i młodsze i złoty medal w drużynie KATA dziewcząt;
 • Michalina Kotulska – tuż za podium w konk. Kihon dla początkujących;

SZKOŁA:

 1. Mateusz Bielerzewski – złoty medal w KUMITE w swojej wadze i roczniku, srebrny medal w konk. KATA ind. w swoim roczniku oraz srebrny medal w konk. KATA drużynowe chłopców r. 2009;
 2. Jagoda Chorociej – złoty medal w KUMITE w swojej wadze i roczniku, brązowy medal w konk. KATA indywidualne w roczniku i złoty medal w drużynie KATA dziewcząt;
 3. Kajetan Danko – brązowy medal w konk. KATA ind. chłopców w swoim roczniku  i srebrny medal w KATA drużynowym chłopców;
 4. Łukasz Dukiel – złoty medal w konk. KATA ind. chłopców w swoim roczniku i złoty medal w KATA drużynowym chłopców;
 5. Filip Kosydor – brązowy medal w KATA ind. chłopców w swoim roczniku i srebrny medal w drużynie KATA chłopców;
 6. Alina Osiakow – brązowy medal w KATA ind. dziewcząt w swoim roczniku;
 7. Ignacy Biederman – brązowy medal w KATA ind. chłopców gr. początkujących i srebrny medal w drużynie KATA początkujących;
 8. Wojciech Wartecki – złoty medal w drużynie KATA chłopców;
 9. Bartek Konieczny – brązowy medal w KATA ind. chłopców oraz srebrny medal w drużynie KATA;

10. Natalia Rubaj – brązowy medal w drużynie KATA dziewcząt w swoim roczniku;

11. Fabian Botros – złoty medal w KATA dla początkujących i srebrny medal w drużynie KATA chłopców;

12. Michał Matczak – brązowy medal w konk. KIHON chłopców dla początkujących;

13. Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w KATA ind. dziewcząt w swoim roczniku i złoty medal w KATA drużynowym;

* tuż za podium plasowali się w swoich konkurencjach:

Filip Król, Tomasz Antolak, Hanna Wrona, Iga Miaśkiewicz .

To ich wysiłek, determinacja, pot, a czasem łzy złożyły się na ten sukces Naszej Szkoły.

Duże dzięki i gratulacje dla zawodniczek i zawodników, rodziców i kadry szkolnej.

Karate to szkoła charakteru, cierpliwości i pokory, to droga którą kroczymy nie tylko na tatami – w sportowej rywalizacji, ale i w codziennym życiu.

Na zakończenie dodam, że wszyscy moi zawodnicy w tym turnieju wywalczyli łącznie:

11 medali złotych, 7 medali srebrnych i 15 brązowych.

Patrzę na wyniki, patrzę na fotografie i.... wiecie co? Nic nie zastąpi tych roześmianych buziek.

Raz jeszcze dziękuję Wszystkim za zaangażowanie i udany start.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G.Giliński


 
Projekt DOM w klasach I

Na lekcjach języka angielskiego Uczniowie wykonali słowniki obrazkowe w postaci domków. Na zdjęciach można podziwiać pomysłowe projekty młodych architektów i dekoratorów wnętrz, którzy w grupach opracowali swoje dzieła i podpisali wszystkie znane im elementy w języku angielskim.

Gratulujemy!

 
Dom Drzewa

W maju klasy 1a i 2c wyjechały wspólnie na  jednodniową wycieczkę do Milicza. Po przyjeździe na miejsce uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych o tematyce przyrodniczo-leśno-ekologicznej w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej „Dom drzewa”. Dowiedzieli się  jakie gatunki zwierząt zamieszkują pobliskie lasy a także zwiedzili wyłuszczarnię szyszek. W „podsuszarni” mieli okazję podziwiać zabytkowy piec a także obejrzeć przeróżne rodzaje szyszek.
Uczniowie zwiedzili pobliski las. Zapoznali się z zasadami bezpiecznego przebywania w lesie a także poznali wiele ciekawostek o mieszkających tam zwierzętach i rosnących drzewach.
Na zakończenie wyprawy dzieci upiekły wspólnie kiełbaski. Po posiłku nastąpił czas na zabawę na świeżym powietrzu.

 
Wycieczka do Krośnic

W dniach 9-11 maja dzieci z klas: 3e, 3f i 3h uczestniczyły w wycieczce do Krośnic, poniżej relacja uczniów:

W środę braliśmy udział w 4-godzinnej pieszej wycieczce na stawach Krośnickich, gdzie mieliśmy okazję obserwować owady oraz ptactwo. Przewodnik również pokazywał i opowiadał o roślinności tam rosnącej.
Po obiedzie odbył się warsztat o ptakach, na którym dowiedzieliśmy się m.in. o rodzajach dziobów, pazurów oraz gniazd. Malowaliśmy również jaja zgodnie ze zdjęciem, które dostaliśmy od prowadzącej.
Po kolacji odbyła się gra terenowa, której celem było skompletowanie 6 kawałków mapy oraz dotarcie, jak najszybciej na metę. Najpierw bard wprowadził nas w grę, historią, która miała dać początek przygodzie. Kontynuowaliśmy opowieść poprzez zadania wykonywane w grupach. Zadania dostawaliśmy od bajkowych postaci, szukając ich po parku. Na koniec bard zaśpiewał zakończenie historii przy akompaniamencie liry.
W czwartek uczestniczyliśmy w 3-godzinnej wycieczce na kompleksie Stawno. Mieliśmy okazję obserwować ptaki z wieży, w naturalnych warunkach. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o rodzajach ptactwa, które w tym czasie przebywa na kompleksie. Kontynuował temat ptasich gniazd, a także zaczął opowiadać o płazach i gadach.
Zatrzymaliśmy się na chwilę przy stadninie koników polskich, gdzie mogliśmy pogłaskać, niektóre z nich.
Po obiedzie wybraliśmy się pieszo do pijalni soków, w której nie tylko usłyszeliśmy historię tego miejsca, ale także mieliśmy okazję spróbować i kupić przetwory.
Wracając, przed kolacją uczestniczyliśmy w warsztacie o roślinności tego regionu. Pani doktor opowiadała, w jaki sposób obliczyć wiek drzew, jakie są rodzaje liści, a także dlaczego las jest domem roślin i zwierząt?
Po kolacji spędziliśmy czas na boisku szkolnym grając w piłkę, skacząc w gumę, czy skakankę, wygłupiając się, robiąc krótkie przedstawienia :)
W piątek braliśmy udział w warsztacie o płazach i gadach. Pani prowadząca ciekawie przedstawiła część teoretyczną, a następnie poszliśmy na wycieczkę w poszukiwaniu węży i żab. Udało się znaleźć dwa razy żabę śmieszkę.
Po obiedzie wróciliśmy do Wrocławia.

 
Poćwiczmy razem

Ponownie zachęcamy w ramach programu „Poćwiczmy razem” do  zabaw i gier sportowych, tym razem na świeżym powietrzu.
Przebywanie na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na nasz rozwój. Pozwala na rozładowanie energii wewnętrznej oraz kontakt z rówieśnikami. Każde nasze zaangażowanie w grę lub zabawę ma pozytywny wpływ na rozwój osobowości. Uczymy się także współdziałania w grupie. Dzięki spędzaniu czasu na świeżym powietrzu organizmy nasze są lepiej dotlenione, a przez to sprawniej funkcjonują.  Zapraszam wszystkich do zabawach i ćwiczeń ruchowych na świeżym powietrzu: Dzieci zawsze chętnie bawią się na zewnątrz – nieważne, czy za oknem praży słońce, leje jak z cebra, czy prószy śnieg.

Uczniowie klasy 1c

 
MAMY FINALISTĘ !

Jakub Dojlido z klasy 5 został finalistą III edycji  wrocławskiego konkursu z języka angielskiego "Discover English Speaking Countries 2018". Kuba wziął udział także w dodatkowym konkursie na prezentację multimedialną przygotowanym przez organizatorów pod nazwą "Discover Australia and New Zealand".
Kuba zajął I miejsce i miał okazję zaprezentowania na forum swojej pracy na gali wręczenia nagród. Serdecznie gratulujemy ! :)

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 13


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.