REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1458439
Archiwum świetlica 2017/2018
Tydzień z tabliczką mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest obchodzony 29 września, a w naszej szkole cały ubiegły tydzień w trakcie zajęć warsztatowych dzieci doskonaliły umiejętność mnożenia przy pomocy gier planszowych, kart "Ja mam", kostek do gry czy Kart Grabowskiego. Karty Grabowskiego to edukacyjna pomoc do nauki matematyki, która zyskuje coraz większą popularność i zdobywa nowych miłośników, gdyż podczas gier i zabaw uczniowie nie zauważają nawet, że wykonują dziesiątki obliczeń. Wychowawcy rekomendują i polecają wszystkim tę formę nauki.

W dzień obchodów VII ŚDTM klasa 6b pod opieką p. Natalii Kuboszek i p. Ewy Misiejuk, już po raz drugi sprawdzała kondycję matematyczną wrocławian i gości (również zagranicznych) zwiedzających nasz piękny, wrocławski Rynek. Jedenaście duetów przeegzaminowało blisko 200 osób. Tytuł Eksperta otrzymała ponad połowa z nich.

 
Dzień Chłopca

30 września obchodzony jest dzień chłopca. W naszej szkole w ubiegły piątek, w każdej klasie chłopcy mogli poczuć się wyjątkowo. Dziewczynki w jednej ze starszych klas samodzielnie przygotowały prezenty dla chłopców – z okazji ich święta. Wykorzystały deski, gwoździe i wydawałoby się młotki – ale nie, gdyż miały tylko jeden. Zamiast młotków wykorzystały kamienie i w ten sposób w technice string art powstały świąteczne upominki. W klasach młodszych chłopcy zostali obdarowani medalami, laurkami, kartami do sztuczek magicznych i innymi upominkami, które uczyniły ten dzień wyjątkowym.


 
WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE ZA ROK SZKOLNY 2016/2017

Nasza szkoła wywalczyła świetne miejsce we „Współzawodnictwie Sportowym Wrocławskich Szkół 2016/2017”. Na 69 punktujących placówek w rankingu końcowym zajęliśmy 7 miejsce we Wrocławiu! W kategorii  „Najaktywniejsza Szkoła” zdobyliśmy 2 miejsce w klasyfikacji generalnej! Natomiast w rankingu dolnośląskim zajęliśmy 27 miejsce na 543 startujące szkoły! Poniżej zamieszczamy cały ranking końcowy. Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom, którzy dzielnie reprezentowali szkołę w roku szkolnym 2016/2017. Wielkie brawa!

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

WSP 2016/2017

WSP najaktywniejsi 2016/2017

Wspólzawodnictwo SZS "Dolny Śląsk"

 
Dolnośląski Festiwal Nauki

Dnia 27 września 2017 r. klasa 1b i 3g wzięły udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych we Wrocławiu. Podczas pokazów prowadzący nawiązali dialog z dziećmi, które zostały zaangażowane w doświadczenia i demonstracje. Podczas zajęć były prezentowane ciekawe i poruszające wyobraźnię doświadczenia, które pozwoliły uczniom poznać niektóre tajemnice z dziedziny chemii i fizyki oraz przybliżyły zagadnienia z nauk ścisłych. 
Udział w zajęciach bardzo podobał się uczniom. Każdy chętnie chciałby mieć „Małe Laboratorium”.
Dobrze, że eksperymenty i doświadczenia są na stałe wpisane w kalendarz klasowy! – powiedziały dzieciaki w drodze powrotnej.

ZEW

 
Nowe książki w bibliotece

Obecna reforma systemu oświaty wprowadza wiele zmian, jedną z nich jest nowa lista lektur obowiązująca w szkole podstawowej. Do biblioteki szkolnej zostały zakupione książki dla uczniów wszystkich klas. Na ten cel przeznaczono ponad osiem tysięcy złotych, a było to możliwe dzięki wynajmowi hali sportowej Klubowi Impel Wrocław.

 
Szkoła w Mieście

 

Już piąty rok realizujemy projekt "Szkoła w mieście", dzięki któremu uczniowie korzystają z wielu ciekawych lekcji, zajęć i warsztatów w różnorodnych instytucjach kulturalno-oświatowych i sportowych naszego miasta. Wyjścia w pierwszym semestrze odbędą się w październiku i listopadzie. Na realizację projektu przeznaczono 13800,00 zł.

Zapraszamy do odwiedzania zakładki Innowacja "Szkoła w mieście" na naszej stronie internetowej.

 
Spotkanie w bibliotece

W dniu 22 września klasa 3B odwiedziła zaprzyjaźnioną Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Jesiennej. Uczniowie przypomnieli sobie zasady wypożyczania książek, zapoznali się z nowościami wydawniczymi dla dzieci i młodzieży oraz zdobyli umiejętność korzystania z katalogów bibliotecznych. Podczas części warsztatowej uczyli się odnajdywać książki w oparciu o podane sygnatury i nazwiska autorów. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z tym trudnym zadaniem. Spotkanie było także okazją do rozmów o ulubionych autorach i ostatnio przeczytanych lekturach.

Wychowawca klasy 3B

 
Sprzątanie Świata-„Nie ma śmieci - są surowce"

Jak co roku, we wrześniu, rozpoczęła się w naszej szkole międzynarodowa kampania "Sprzątanie Świata". Jest to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska. Uczniowie przygotowali w ramach akcji plakaty o pozyskiwaniu surowców wtórnych i wzbogacili swoją wiedzę na lekcji dzięki programowi „Od odpadów do nowych produktów” oraz pracy z książką A.D. Mizielińskich „Pod wodą/Pod ziemią”. Podczas pracy i rozmów towarzyszyło im wiele emocji związanych z dbaniem o środowisko, oraz wpływie człowieka na jego degradację. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać. Wierzymy, że zachęci ona wszystkich do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i jego konsekwencjami.

Wychowawcy Edukacji Wczesnoszkolnej

 
Międzynarodowy Dzień Kropki w Szkole Podstawowej nr 16

W Szkole Podstawowej nr 16 już po raz drugi obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. Ten wyjątkowy dzień, jednoczy wszystkich na całym świecie 15 września. Nazywany jest świętem kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Jak przystało na uczniów SP nr 16 (słynących z wielu fantastycznych pomysłów oraz twórczej energii), z ogromną radością przystąpili do działania. Podczas zajęć lekcyjnych wraz ze swoimi nauczycielami, dokonywali prawdziwych „cudów”.

 
Śladami wrocławskich krasnali

15 września klasa 3g oraz 3a były na wycieczce po Wrocławiu. Podczas zwiedzania najciekawszych miejsc towarzyszyły nam sylwetki małych krasnoludków m.in Papa Krasnal , Krasnale Syzyfki, Krasnale Słupniki , Krasnal Obieżysmak , Krasnal z gitarą i wielu innych. Ile jest wrocławskich krasnali? Skąd się wzięły ich nazwy? Na te pytania i wiele innych próbowali odpowiedzieć dzieci.  Na uczniów czekały wspólne podchody. Krasnale zostawiły  wskazówki, a dzieci dzięki nim spróbowały zgadnąć, którego krasnala mają odszukać. Wspólnie wykonały różne dziwne zadania, które przygotował Papa Krasnala.  Na wszystkie pytania i zadania pomagała nam odpowiedzieć pani przewodnik, która przybliżyła dzieciom świat i życie wrocławskich skrzatów.

ZEW

 
„16” – NO KACHI !

„16” – NO KACHI !

(dziu roku – no kachi !  – SZESNASTKA ZWYCIĘŻA !)

W minioną sobotę, 09.września 2017 r., w Prochowicach rozegrano XVII Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate WKF (karate olimpijskie).  W imprezie wzięło udział 140 adeptów tej sztuki walki z 16 klubów.

Naszą Szkołę reprezentowali:

1. Alicja Kosydor,

2. Filip Kosydor,

3. Mateusz Bielerzewski,

4. Wojciech Wartecki,

5. Łukasz Dukiel,

6. Damian Dukiel,

ot, taka mała gromadka, która w sierpniu i na 2 wrześniowych treningach znalazła czas aby przygotować się do zawodów. Każdy wrócił z medalem, a wywalczenie ich wcale nie było łatwe, tym bardziej, że to pierwszy start po wakacjach.

Nasz dorobek medalowy przedstawia się następująco:

- Alicja Kosydor – złoty medal w konkurencji kata indywidualne dziewcząt do rocznika 2009 ( Ala tradycyjnie już rywalizuje z zawodniczkami starszymi od siebie );

- Filip Kosydor – złoty medal w konkurencji kata indywidualne chłopców do rocznika 2009;

- Wojciech Wartecki – brązowy medal w tej samej konkurencji;

- Mateusz Bielerzewski – 5-te miejsce (tuż za podium), w tej samej konkurencji;

- Łukasz Dukiel – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne chłopców do r. 2009 – trenujący od jesieni 2016;

- Damian Dukiel – brązowy medal w konkurencji tor przeszkód do rocznika 2010.

Przysłowiową wisienkę na torcie postawiła drużyna kata chłopców, która wywalczyła srebrny medal. Skład drużyny: F. Kosydor, M. Bielerzewski, W. Wartecki.

Z tego co wiem, to PIERWSZY sportowy sukces Szkoły w roku szkolnym 2017/2018.

Gratulacje dla zawodniczki i zawodników. Super, że ZSP 16 ma taką ekipę.

Oss,

Stefan G.Giliński


 
Informacja

 

KALENDARZ IMPREZ

 
Informacja

Z ogromną przyjemnością informuję , że stypendium w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA” w roku szkolnym 2017/2018 otrzymają: Hanna Ciechowicz  i Adam Biel . O terminie uroczystego wręczenia poinformujemy wkrótce.

Gratuluję w imieniu całej społeczności naszej szkoły i życzę naszym stypendystom wielu dalszych sukcesów.

Małgorzata Mazur – dyrektor ZSP 16

 
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Następny rok został rozpoczęty w naszej szkole. Dzieci całe i zdrowe wróciły po wakacjach. Przywitaliśmy również nowe, trzy pierwsze klasy, które na koniec uroczystości zobaczyły przedstawienie. Wszyscy w odświętnych strojach i z nową energią przywitali nowy rok szkolny.

 
Witaj szkoło

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

w Szkole Podstawowej nr 16 we Wrocławiu

4 września 2017 r.

godz. 9.00 - klasy 1-3 (hala sportowa)

godz.11.00 - klasy 4-6  (hala sportowa)

 
« pierwszapoprzednia111213następnaostatnia »

Strona 13 z 13


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.