REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1458356
Archiwum świetlica 2017/2018
UWAGA

Z przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach uczennic naszej szkoły- tym razem tanecznych:

Amelii Sozańskiej  z klasy 4c

Aleksandry Łowińskiej z klasy 4e

Kai Augustyn z klasy 3c

Alicji Wawrzyniak z klasy 3d

Lili Piątas z klasy 3f

Dziewczynki tańczą modern jazz w formacji tanecznej w szkole tańca Flow Factory. Trenują ze sobą od września 2017 roku i mimo krótkiego czasu już osiągają sukcesy taneczne na scenie ogólnopolskiej.

Zadebiutowały w marcu na X Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych Reakcje w Bełchatowie zdobywając 3 miejsce w kategorii tańca współczesnego. Dziewczynki rywalizowały tutaj z zespołami mającymi wieloletnie doświadczenie i reprezentującymi wysoki poziom artystyczny. W tej kategorii walczyło 15 zespołów z całej Polski.

Kolejny sukces to również 3 miejsce na XV Turnieju Formacji Tanecznych Mosina 2018 w kategorii Klasyczne Formy Taneczne. Tutaj dodatkowo jedna z tancerek Amelia Sozańska została wyróżniona indywidualnym Grand Prix w kategorii Najlepszy Tancerz Klasycznych Form Tanecznych.

W ostatni weekend choreografia „Dym” została uhonorowana najwyższą nagrodą zdobywając złote 1 miejsce na ogólnopolskim Turnieju Tanecznym StreetMeet II w kategorii Freestyle do lat 9. Zawody odbywały się we Wrocławiu.

Na tym turnieju formacja w nieco powiększonym składzie zaprezentowała również swoją drugą choreografię „Candyman” zdobywając 3 miejsce w kategorii Freestyle 10-15 lat. W tym układzie wystąpiły kolejne dwie uczennice naszej szkoły:

Lena Michałków  z klasy 5c

Alicja Płuchowska,  z klasy 5c.

 

Przed nimi kolejne starty w ogólnopolskich turniejach tanecznych i już w najbliższy weekend dziewczyny wystąpią w Lubsku, a potem kolejne zawody w Kościanie i Katowicach.

Jesteśmy dumni z sukcesów dziewczynek i trzymamy kciuki za kolejne starty!

 
Przedszkolaki myślą już o szkole…

Klasa 1c z wielką przyjemnością gościła w swojej klasie przedszkolaki z grupy VII. Pokazaliśmy swoim młodszym koleżankom i kolegom jak się uczą się pierwszoklasiści i z jakich korzystają podręczników. Największe emocje u naszych gości wzbudziła lekcja matematyki z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Wspólnie rozwiązywaliśmy zadania przygotowane specjalnie dla naszych gości. Przed opuszczeniem naszej szkoły przedszkolaki zostały obdarowane drobnymi niespodziankami przygotowanymi przez uczniów klasy I c. Dla przedszkolaków było to nie lada przeżycie, ponieważ niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Wizyta ta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą jako przyszłych uczniów klas I. Zatem zapraszamy do naszej szkoły!

Uczniowie klasy 1c

 
Wycieczka klasy 3b i 3c do Krośnic

W ostatnich dniach uczniowie klasy 3b i 3c uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Krośnic. Piękna pogoda i widoki Parku Krajobrazowego w Dolinie Baryczy sprzyjały poznaniu ciekawostek przyrodniczych oraz obserwacji roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku. Uczniowie wzięli udział w zajęciach terenowych pod hasłem „Dolina Baryczy – przyroda tętniąca życiem”, podczas których zobaczyli niezliczoną liczbę ptaków, słuchali odgłosów kumaków nad stawem oraz podziwiali florę Stawów Krośnickich. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Minerałów i warsztaty pod hasłem „Galeria Ziemi” oraz udział w zajęciach na temat wody i życia lasów. Jeden z wieczorów wypełniła gra terenowa oraz wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Podczas wyjazdu powstały także prace plastyczne pod hasłem „W ptasim raju”. Wyjazd sprzyjał nauce poprzez obserwację i współpracę oraz zabawie, która zintegrowała cały zespół.

 
Zdolni matematycy z klas trzecich

Podsumowaniem matematycznego marca były eliminacje do XVIII Miejskiego Konkursu Matematycznego klas III. Najlepsi matematycy zmierzyli się z 19 podchwytliwymi i trudnymi zadaniami. Stawka byłą bardzo wyrównana, wielu uczniów uzyskało bardo dobry wynik. Do etapu miejskiego zakwalifikowało się czworo uczniów z klas III:

Karolina Grzybek,

Wiktor Listwan,

Bruno Zybert,

Bartosz Szatkowski.

Przed nimi przygotowania do kolejnego etapu, który odbędzie się 24 kwietnia 2018r.

Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!!!

ZEW

 
27 OGÓLNOPOLSKI FINAŁ ODYSEI UMYSŁU

Za nami kolejny Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu w Gdyni.

Na tegoroczny konkurs zakwalifikowały się 2 drużyny z naszej szkoły. To ogromny sukces.

W tym roku pierwsza drużyna rozwiązywała problem długoterminowy 3 „ Bajdokument- prawie prawda” w składzie: Maja Cichocka, Amelia Grądziel, Tosia Kałuża, Basia Kawalec, Julia Kawalec i Lena Michałków.

Druga drużyna „męska” w składzie: Jakub Augustyn, Mikołaj Dadej, Igor Moskalik, Tymon Socha i Gerard Wierciński rozwiązywała problem długoterminowy 4 „ Wieża ze zwierza”.

Oba zespoły z naszej szkoły zajęły miejsce tuż za podium, czyli 4. Po ogłoszeniu wyników było nam trochę smutno i pojawiło się kilka łez, ale już po chwili cieszyliśmy się z naszego sukcesu. W tym roku poziom był wysoki i liczyły się dosłownie punkty dziesiętne.

Trenujemy razem już trzy lata i  wiemy doskonale, że w Odysei Umysłu każdy jest zwycięzcą.

Do domu wracaliśmy uśmiechnięci, zadowoleni i z głowami pełnymi nowych pomysłów na nowy rok szkolny.

Trenerzy i Odyseusze

 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Wybieramy książki do biblioteki szkolnej


 

W marcu tego roku została nam przyznana dotacja w wysokości 12000 zł w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

 

Prosimy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli o proponowanie tytułów książek dla dzieci i młodzieży, które zakupimy do naszej biblioteki.

 

Propozycje zapisane na karteczkach można wrzucać do skrzynki w holu szkoły, przekazywać do biblioteki szkolnej lub przesyłać drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Niezwykły Rękopis

Klasa 3g  6 kwietnia w Muzeum Pana Tadeusza wzięła udział w podróży, podczas której poznali kluczowe inspiracje, historię powstania, świat przedstawiony i recepcję epopei. Poznali również sam rękopis Pana Tadeusza, który jest najcenniejszym eksponatem Ossolineum i jednym z najwartościowszych zabytków polskiej kultury. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, próbowali swoich sił w kaligrafii.  Zakończeniem tej niezwykłej i intensywnej lekcji był spacer po Rynku.

ZEW

 
Warsztaty Wielkanocne

Choć za oknem nadal było zimowo i szaro, to w naszej szkole zrobiło się wiosennie i kolorowo. Tradycją stały się coroczne warsztaty wielkanocne poświęcone tworzeniu ozdób świątecznych. Wzięli w nich udział uczniowie klas 1 i klasa 2c zniecierpliwieni zimą i szukający wiosennego ciepła. Pod kierunkiem opiekuna warsztatów plastycznych i przy współudziale nauczycieli uczniowie tworzyli samodzielnie przepiękne ozdoby.

 
14 International Karate WKF „RONIN CUP”

24. marca 2018 r., w Dąbrowie Górniczej, startowaliśmy w międzynarodowym turnieju Karate WKF. W imprezie wzięło udział  170 zawodiczek i zawodników z 14 klubów.

Nasz klub – WKSA „Budokan” Wrocław reprezentowała 19-osobowa ekipa, w skład której wchodziło 8 członków sekcji karate ZSP 16.

W klasyfikacji medalowej Klub zajął 3 miejsce zdobywając 8 medali złotych, 9 – srebrnych i 5 brązowych. Nasz ( ZSP 16 ) wkład w dorobek klubowy to :

3 medale złote ( 2 indywidualnie i 1 drużyna ), 4 medale srebrne i 3 medale brązowe.

Szkolni i przedszkolni medaliści to :

- Alicja KOSYDOR – złoto - w kata ind. dziewcząt  kat. 7 lat i młodsze;

- Filip KOSYDOR – złoto – w kata ind. chłopców  kat. 9 lat;

- drużyna dziewcząt w kata ( kat. 9 lat i młodsze ) – złoto – drużyna w skłądzie:

Jagoda CHOROCIEJ, Alicja KOSYDOR, Małgorzata Stankiewicz;

- Kacper BIELERZEWSKI – srebro – w kata ind. chł. Kat. 7 lat i młodsi ( pierwszy krok );

- Jagoda CHOROCIEJ – srebro – kumite ind. dziewcząt kat. 7-8 lat, open;

- Alicja KOSYDOR – srebro – kumite/fantom dziewcząt kat. 7 lat i młodsze;

- Małgorzata STANKIEWICZ – srebro – w kata ind. dziewcząt kat. 8 lat;

- Mateusz BIELERZEWSKI – brąz – w kata ind. chłopców w kat. 8 lat oraz

drugi medal tego samego koloru w kumite ind. chłopców kat. 9-10 lat ( - 28 kg );

- Jagoda CHOROCIEJ – brąz – w kata ind. dziewcząt kat. 8 lat.

Takie wyniki bardzo cieszą i pokazują stałą progresję. W konkurencji kata ind. dziewcząt kat. 8 lat,  całe podium jest klubu – złota medalistka z WKSA Budokan ( Milena Żurek ) i pozostałe medalistki      ( nasze dziewczynki z ZSP 16 ) też – prymat w roczniku, gdzie startuje bardzo dużo dziewcząt, a poziom jest wyrównany.

Kumite – tu uczymy się, ale jak na drugi start wynik satysfakcjonujący. W sportowej walce nasze tygrysiątka pokazują pazur – potrzeba czasu, pokory i wytrwałości w treningu, a będzie o nich głośno na krajowych tatami ( mata ) i nie tylko. Medale z logo WKF mają swoją dodatkową warość i troszkę inaczej „smakują”.

Gratulacje dla ZAWODNICZEK i ZAWODNIKÓW oraz RODZICÓW – tu podziękowanie, że znieśliście wymogi zawodów w formule WKF – ograniczony dostęp do pociech w czasie startu.

Przed nami kwietniowe Mistrzostwa Europy i KOHAI CUP.

S.G. Giliński


 

 
Miesiąc matematyki w klasach 1-3

Przez cały marzec w klasach młodszych „królowa nauk”- matematyka, dominowała nad innymi edukacjami.
Klasa 1c gościła u siebie grupę przedszkolaków z gr. 7 naszego przedszkola. Były zajęcia integracyjne- ,,Matematyka na wesoło. Wybrany został ,,Matematyczny omnibus”.

Klasy 1a, 2c oraz 3g robiły doświadczenia, układały obrazki z Tangramu i rozwiązywały zagadki matematyczne.

W klasie 1b dzieci rozwiązywały zadania w parach - "Magiczne kwadraty". Następnie "Dyktando graficzne" - praca indywidualna oraz rozwiązywały zadania tekstowe - praca w zespołach.

Wszystkie klasy trzecie kontynuowały zajęcia z Wrzutek Matematycznych, na których głównym tematem były jednostki miary.

Klasa 3b i 3f pracowały na osiach czasu, na których uczniowie układali  chronologicznie wynalazki.

Klasa 3h i 3f spotkały się na kilku lekcjach integracyjnych, na których przeprowadzały doświadczenia związane z wiatrem, budowały wiatromierz, a także badały czystość powietrza. Uczniowie pracowali na mikroskopach by sprawdzić pobrane próbki, usystematyzować wiedzę i zapisać wnioski.

Uczniowie w klasie 3f programowali i tworzyli animacje na własnych tabletach za pomocą aplikacji Scratch Junior.

Dzieci z klas 2 i 3 licznie brali udział w konkursach matematycznych przygotowanych przez nauczycieli z Zespołu Matematycznego oraz Edukacji Wczesnoszkolnej.

ZEW

 
Wielkanocny konkurs grafiki komputerowej KARTKA WIELKANOCNA

W tym roku po raz pierwszy zorganizowałam dla uczniów klas 4-6 Wielkanocny konkurs grafiki komputerowej. Na konkurs dostarczono 8 bardzo różnorodnych i ciekawych propozycji kartek świątecznych.

 

Oto lista nagrodzonych grafików komputerowych:

 

1 miejsce – Iana Shcherbyna

2 miejsce – Adam  Biel

3 miejsce – Rysiek  Kępa

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!

 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za wysiłek włożony w wykonanie prac i serdecznie gratuluję! Tak trzymać :)

 

Sławomira Anna Jąkalska

 
Wielkanocne konkursy techniczne PISANKI, KRASZANKI

Po długich naradach w dniu 23 marca 2018 roku wyłoniono zwycięzców spośród uczniów klas 1 – 6, którzy brali udział w IV edycji technicznych konkursów.

Uczniowie wykonywali prace w dwóch kategoriach:

- pisanka

- stroik świąteczny (stojący lub wiszący)

Na konkursy zgłoszono 15 wspaniałych pisanek i aż 20 przepięknych stroików.

 

Wszystkie konkursowe prace są urocze i niepowtarzalne.

Serdecznie zapraszam na wystawę konkursową umieszczoną w gablotce na I piętrze, przy scenie.

Oto lista nagrodzonych artystów:

 

Kategoria – pisanka:

1 miejsce – Gabrysia  Kopeć

2 miejsce – Martyna  Posłuszny  i  Natalia  Kruk

3 miejsce – Paweł  Czujowski

Kategoria – stroik świąteczny:

1 miejsce – Kuba  Dojlido

2 miejsce – Radek  Wodziczko

3 miejsce – Olga  Laskowska  i  Rysiek  Kępa

Wyróżnienie – Adam  Biel

Wyróżnienie – Kasia  Kolpakowa

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I UCZNIOM WYRÓŻNIONYM!!

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za wysiłek włożony w wykonanie bajecznych prac i mocno gratuluję! Tak trzymać :)

 

Sławomira Anna Jąkalska

 
I Ty możesz zostać morsem!

W marcu klasa 1a gościła w naszej szkole MORSA, który opowiadał o swojej pasji jaką jest morsowanie.  Morsowanie to krótkotrwałe zanurzenie w zimnej wodzie, które ma na celu pobudzenie organizmu do reakcji obronnej, w wyniku której organizm się hartuje.  Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści na temat morsów, uczestniczyły w rozgrzewce przed wejściem do wody. Na koniec celująco odpowiadały na zadawane pytania. Niektórzy uczniowie zdeklarowali się, że oni również chcą kąpać się zimą!!!

Uczniowie klasy 1A

 
NASZA KLASA JEST NA MEDAL – „Niewidomy i przewodnik”

Klasa 1c ponownie gościła u siebie panią socjoterapeutkę.  W ramach zajęć „Nasza klasa jest na medal” tym razem uczyliśmy się jak mądrze, skutecznie i empatycznie pomagać innym. Zastanawialiśmy się jak my możemy pomagać innym ludziom. Wzruszaliśmy się widząc wielką mądrość, dobroć i zaangażowanie koleżanek i kolegów w niesieniu pomocy innym. Podczas tego spotkania towarzyszyła nam twórczość Juliana Tuwima. Zabawa z Panem Tralalińskim kończąca zajęcia była dopełnieniem radości w czynieniu dobra. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia i czekamy na ponowne spotkanie.

Uczniowie klasy 1c

 
Wrzutki matematyczne

Na marcowych "wrzutkach" uczniowie klas trzecich mierzyli się z zadaniami z kategorii "mierzę, ważę, przelewam". Dzieci w popularnej zabawie kółko i krzyżyk mieli odnaleźć prawidłowe odpowiedzi do zadań, a składając trójkąt z 3 części mieli odkryć zasadę według której został on pocięty. Uczniowie zawsze aktywni i ciekawi z jakimi zadaniami przyjdzie im się zmierzyć, czekają na zajęcia z p. Ewą utrwalając i poszerzając wiedzę z matematyki.

 
Warsztaty PhotoArk

W czwartek 22.03 klasa 3g udała się do galerii Aleja Bielany na warsztaty zorganizowane przy współpracy z  National Geographic.  Spotkanie miało na celu  podniesienie świadomość na temat zagrożeń wynikających z alarmującego tempa, w jakim różne gatunki zwierząt znikają z naszej planety, National Geographic wspólnie z fotografem Joelem Sartore, udostępnia darmową galerię zdjęć - kolekcję zagrożonych wyginięciem stworzeń.  Uczniowie wzięli udział w krótkim pokazie filmowym, rozmowie oraz działaniach praktycznych, które podniosły poziom świadomości na temat dbania o naturalne środowisko.  Dzieci poznały sposoby, jak można uchronić zagrożone gatunki przed wyginięciem.  Spotkanie było nowym i ciekawym doświadczeniem dla uczniów.

ZEW

 
Powitanie Wiosny

21.03.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 wraz z nauczycielami wyruszyli uroczystym korowodem pożegnać ZIMĘ a tym samym powitać WIOSNĘ. Dzieci uczestniczące w przemarszu wyposażone były w transparenty oraz instrumenty muzyczne, na głowach uczniowie mieli zielone wianki, opaski z kwiatami oraz kolorowe czapki. Uczniowie dumnie skandowali ekologiczne hasła, wznosili okrzyki i entuzjastyczne nawoływania: WIOSNO, WIOSNO, WOŁAMY! WIOSNO, WIOSNO, CZEKAMY! PRZYBĄDŹ JUŻ! oraz śpiewali piosenki. Wszyscy przechodnie, mieszkańcy osiedla reagowali uśmiechem na widok tak rozśpiewanej i bardzo licznej gromady dzieci. Wszyscy świetnie się bawili.
Teraz pozostaje czekać, aż wiosna zagości u nas na dobre.

 
Życzliwek

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także święto najżyczliwszych uczniów klas 1-3. Dzięki żółtym koszulkom, które pojawiły się na szkolnych korytarzach zawitało słońce i miejmy nadzieję, że nadeszła upragniona wiosna.

 
Wizyta prawnika w klasie 1b i 1c

Uczniowie klasy 1b i 1c  wzięli udział w spotkaniu z prawnikiem w ramach zajęć „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Celem wizyty radcy prawnego Pani Ewy Czapiewskiej było uzyskanie podstawowej wiedzy o zawodzie prawnika. Uczniowie na spotkaniu dowiedzieli się między inny:  Jak nazywa się ubiór prawnika, co to jest kontrafałda i dlaczego ma różne kolory.  W bardzo ciekawy sposób pani mecenas omówiła także rodzaje zawodów prawniczych oraz długość trwania nauki prawnika, z uwzględnieniem zawodu radcy prawnego. To spotkanie było bardzo pouczające, uczniowie nauczyli się wielu ciekawych rzeczy. Aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając liczne pytania.

Dziękujemy za pouczające spotkanie

Uczniowie klasy 1b i 1c

 
Finał Miejski w Tenisie Stołowym

Po raz pierwszy w historii Naszej Szkoły wzieliśmy udział w Finale Miejskim w Tenisie Stołowym. Nasze dziewczynki w składzie: Magdalena Nieplowicz, Maja Cichocka i Justyna Rojek-Nowosielska znalazły się w szóstce najlepszych szkoł we Wrocławiu! Poziom zawodów był bardzo wysoki. Uczestniczkami finału były w większości zawodniczki, które trenują w klubach sportowych. Reprezentantki Naszej Szkoły dały z siebie wszystko i w ostateczności zajęły 6 miejsce.

Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu i liczymy na powtórkę wyników na przyszły rok!

Zapraszamy do galerii zdjęć z zawodów.

Bogumił Włodarczyk

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 13


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.