REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1458409
Archiwum świetlica 2017/2018
Siatkarskie ”3” dziewcząt brązowymi medalistkami Wrocławia!

Siatkarki startujące w rozgrywkach klas V wywalczyły 3 miejsce we Wrocławiu! To, podobnie jak chłopcy, największe osiągnięcie w minisiatkówce naszej Szkoły! Dziewczyny przebyły długą drogę, aby ostatecznie w finale spotkać się z najlepszymi pięcioma zespołami we Wrocławiu. Po ogromnej walce, i towarzyszącemu jej zmęczeniu, dziewczyny uległy jedynie szkołom sportowym o profilu siatkarskim (podobnie jak chłopcy: SP 3 i SP 50). Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy pomagali nam na niższych szczeblach rozgrywek, które były rozgrywane w naszej Szkole. Gratulujemy zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów!

Skład:

Amelia Sozańska (4c)

Martyna Zimoch (4c)

Martyna Papierska (5a)

Magdalena Nieplowicz (5a)

Weronika Wolsza (5a)

Lena Michałków (5c)

 

Magdalena Pasieka

 
Reprezentanci szkoły w XVIII Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim wybrani!

W piątek odbyły się szkolne eliminacje do XVIII Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego. Liczna grupa recytujących pokazała naprawdę wysoki poziom i wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem dla oceniających – p. Agnieszki Barańskiej i p. Ewy Gil. Po burzliwych naradach wybrano troje najlepszych recytujących, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w dalszym etapie konkursu już w sobotę. Poniżej lista zwycięzców:

I miejsce – Magdalena Nieplowicz

II miejsce – Leon Leszczyński

III miejsce – Antonina Belka

Gratulujemy!

 
KIERMASZ CIAST

Dnia 13 marca w naszej szkole odbył się szkolny kiermasz ciast zorganizowany przez Samorząd Szkolny. Ciasta przygotowali uczniowie  z pomocą swoich rodziców.

Na stołach królowały muffinki, babeczki, rurki, wafle, szarlotki, desery, ciasta marchewkowe, serniki, biszkopty, i wiele innych słodkości. Wszyscy uczestnicy kiermaszu mogli kupić w przystępnej cenie swój ulubiony słodki przysmak. Chętnych było wielu… przyszli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Krótko mówiąc – raj dla podniebienia i.. łasuchów.  Było pysznie!

Planujemy kolejny kiermasz. ;)

Pieniądze zebrane ze sprzedaży ciast zostaną przeznaczone na kącik uczniowski.

Serdeczne podziękowania dla osób, które zaangażowały się w pieczenie i sprzedaż ciast. Dziękujemy również kupującym.

 
Detektywistyczne warsztaty w bibliotece

Do biblioteki szkolnej została zaproszona animatorka z wydawnictwa "Zakamarki", która przeprowadziła warsztaty czytelnicze we wszystkich klasach 1-3. Tematem warsztatów były książki szwedzkiego pisarza Martina Widmarka z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Animatorka opowiedziała dzieciom jak powstają książki i czym zajmuje się wydawnictwo. Następnie przedstawiła różne tytuły z dwudziestoczterotomowej serii. Zachęciła uczniów do czytania omawianych książek przedstawiając głównych bohaterów i miasteczko, w którym rozgrywa się akcja. Zapoznała ze słownictwem związanym z prowadzeniem śledztwa. Dzieci wzięły również udział w zabawach, w których wcieliły się w role detektywów. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o "Tajemnicy diamentów" rozwiązywanej przez Lassego i Maję. Bardzo zainteresowali się, jakie będą kolejne przygody bohaterów.

Po warsztatach wszystkie dostępne w bibliotece książki z serii "Biuro detektywistyczne" zostały natychmiast wypożyczone.

 
Sukces Krzyków na XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności DI – mamy brąz!

Drużyna Krzyki w składzie: Gabrysia Brazukiewicz, Kinga Dąbrowska, Nazar Iakovenko, Saturnin Malus, Dominik Psarski i Natalia Świech, trenerki: p. Ewa Gil i p. Martyna Drzewiecka, zdobyła III miejsce w Wyzwaniu Społecznym Projekt Zasięg w drugim poziomie wiekowym. Z uwagi na fakt, że w tym roku nie przyznano pierwszego miejsca, Krzyki były drugie w swojej kategorii wiekowej. Projekt o dzieciach obcojęzycznych oraz doskonale rozwiązane Wyzwanie Na Już złożyły się na tak dobry wynik. Poniżej fotorelacja z ceremonii zamknięcia olimpiady.

Wszystkim, którzy wspierali nas podczas przygotowań i występów, składamy najserdeczniejsze podziękowania!

 
Finał Strefy Centrum w Tenisie Stołowym - 2 miejsce dziewcząt!

W lutym po raz pierwszy Nasza Szkoła była organizatorem Finału Strefy Centrum w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Zawody były podzielone na dwa dni, w których najpierw w grze podwójnej rywalizowały dziewczynki, a w kolejnym dniu chłopcy.

Naszą Szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Magdalena Nieplowicz, Maja Cichocka i Justyna Rojek-Nowosielska oraz chłopcy – Mikołaj Wieczorek, Jan Mączyński i Maciej Drozdowski.

W turnieju dziewcząt wśród 10 szkół nasza drużyna wywalczyła 2 miejsce, które dało nam awans do Finału Miejskiego. Jest to największy sukces naszej szkolnej reprezentacji w tenisie stołowym! W finałowej grupie pokonaliśmy SP nr 76 wynikiem 2:1 oraz ulegliśmy 1:2 zwyciężczyniom całego turnieju czyli SP nr 64.

W turnieju chłopców rywalizowało 12 szkół, a nasza drużyna zajęła 5 miejsce, które też jest bardzo dobrym wynikiem.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom oraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów.

Marzena Sakowicz, Bogumił Włodarczyk, Dawid Mikoś.

 
VI TURNIEJ KARATE GOJU RYU „WIŃSKO CUP'2018”

VI TURNIEJ KARATE GOJU RYU „WIŃSKO CUP'2018”

TO DOPIERO POCZĄTEK SEZONU, A MY  JESTEŚMY GÓRĄ !!!

10. marca 2018 r., rozegrano VI Turniej Karate Goju Ryu w Wińsku. Nasz udział w tych zawodach stał się już tradycją. Tradycyjnie też jesteśmy najliczniejszym klubem Karate WKF ( „Budokan” Wrocław ) przystępującym w Wińsku do rywalizacji z klubami Organizacji Shuseikan Poland ( rywalizowało łącznie 27 klubów ) i …. dominującym w rywalizacji sportowej.

Z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 16 startowało 16 zawodników, a nasz dorobek medalowy przedstawia się następująco – szczęśliwa 13 :

medale złote

medale srebrne

medale brązowe

3

2

8

W zawodach barw Przedszkola Nr 16 bronili:

–      Kacper BIELERZEWSKIbrązowy medal w konkurencji kichon chłopców ur. 2010 i młodsi i krążek w takim samym kolorze w konkurencji fantom chłopców ur. 2011 i młodsi;

–      Damian DUKIEL – startował w konkurencjach: tor przeszkód chłopców ur. 2011 i młodsi, kichon chłopców ur. 2010 i młodsi oraz fantom chłopców ur. 2011 i młodsi. Rywalizował w tej samej grupie co Tomek Trojnar – do medalu było blisko;

–      Alicja KOSYDOR – start w 4 konkurencjach, dorobek 3 medale: 2 złote i brązowy; kichon dziewcząt ur. 2010 i młodsze – złoto, kata Shotokan dziewcząt ur. 2010 i młodsze – złoto; brąz w kata Shotokan dziewcząt ur. 2009

( wszyscy wiemy, że Ala to rocznik 2012 a wystartowała jeszcze w znacznie starszej grupie );

–      Michalina KOTULSKA – startowała w konkurencjach: tor przeszkód dziewcząt ur. 2011 i młodsze oraz kichon dziewcząt ur. 2010 i młodsze. Obie konkurencje ukończyła w finałowej 8-ce;

–      Antoni SKIBA - startował w konkurencjach: tor przeszkód chłopców ur. 2011 i młodsi, kichon chłopców ur. 2010 i młodsi oraz fantom chłopców ur. 2011 i młodsi. Grupa duża, a wśród rywali 2 kolegów ( Tomek i Kacper ) - i podobnie jak Tomek –  w 2 konkurencjach tuż obok strefy medalowej.

–      Tomasz TROJNAR – startował w konkurencjach: tor przeszkód chłopców ur. 2011 i młodsi, kichon chłopców ur. 2010 i młodsi oraz fantom chłopców ur. 2011 i młodsi.

Bliski strefy medalowej w 2 konkurencjach – zabrakło nieco szczęścia i zmęczenie zrobiło swoje.

Były to drugie zawody dla naszych „Tygrysiątek” ( za wyjątkiem Ali Kosydor – bo ta zawodniczka jest już „weteranką” jeżeli chodzi o starty w zawodach ) i powiem szczerze, że jestem z NICH dumny. Dzieciaki pokazały charakter i wolę walki – to nie jest takie łatwe wygrać z samym sobą ( trema ), a potem z przeciwnikiem – niejeden dorosły ma z tym kłopot.

Liczę, że w majowym, wrocławskim „Budokan Cup” ekipa przedszkolna będzie liczniejsza i mocno przyczyni się do wygrania Międzyszkolnej Ligi Karate.

Teraz rezultaty uczniów SP 16 :

–      Ignacy BIEDERMAN – trenuje od września 2017, pierwsze zawody i złoty medal w konkurencji kichon chłopców ur. 2010 i młodsi;

–      Małgorzata STANKIEWICZ  - srebrny medal w konkurencji kata Shotokan  dziewcząt ur. 2010 i młodsze;

–      Łukasz DUKIELmedal brązowy w konkurencji kata Shotokan chłopców ur. 2009;

–      Filip KOSYDOR – medal srebrny w kata Shotokan chłopców ur. 2009 i medal brązowy w kata Shotokan chłopców r.2008 ( też udany start w wyższym roczniku );

–      Wojciech WARTECKI – tuż za podium, po „bratobójczym” repasażu w Łukaszem. Grupa rocznika 2009 na każdych zawodach jest liczną i trudną grupą i obfituje w „bratobójcze pojedynki”;

–      Jagoda CHOROCIEJ – brązowy medal w kata Shotokan dziewcząt ur. 2008

( start w wyższej grupie wiekowej ) i brązowy medal w KUMITE ( walka )

dziewcząt r.2009-2008, w wadze poniżej 30 kg;

-    Mateusz BIELERZEWSKI – brązowy medal w KUMITE ( walka )

chłopców r.2009-2008, w wadze +30 kg.

Kilka słów komentarza odnośnie startu naszej dwójki w KUMITE:

był to pierwszy start w ich życiu w sportowej rywalizacji w walce. Faktycznie Jagoda i Mateusz wywalczyli te medale. Przezwyciężyli strach, podjęli walkę i co najważniejsze walkę czystą, bez kontuzji, bez demolowania przeciwnika. Kumite to nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim panowanie nad emocjami i precyzyjna realizacja wskazówek trenera. Dzięki! Miło było patrzeć jak procentują  spędzone godziny na treningach i „wiadra” potu, a czasem łzy.

Mamy dwa diamenty w kumite, które trzeba szlifować w czasie żmudnych treningów.

Wyniki z Wińska to dobra prognoza przed majową Międzyszkolną Ligą Karate. Jeżeli mamy ją wygrać jak w ubiegłym roku szkolnym, to Rodziców proszę o zaangażowanie i liczniejsze uczestnictwo dzieciaków. To nie są zawody dla wybrańców.

Część tej ekipy wystartuje 24. marca br. w bardzo mocnym, międzynarodowym turnieju RONIN CUP w Dąbrowie Górniczej.

Dziekuję za udział i wyniki, pozdrawiam

Stefan G. Giliński


 
DI- przyjaźnie z innymi narodowościami

Nieoczekiwanie Zwariowani dostali prezent od Drużyny z Meksyku.

 
DI- ciąg dalszy...

W drugim dniu Olimpiady Kreatywności nasze drużyny będą zmagać się w Wyzwaniu Na Już! Trzymajcie kciuki ????????????

 
DI- podsumowanie pracowitego poniedziałku

W poniedziałek Zwariowani, po trudnym Wyzwaniu Drużynowym i zrzucaniu ciężarów, mieli czas na warsztaty, wymianę pinsów i wieczorne Wyzwanie Bliźniacze????
Zobaczcie jak nam minął ten czas!

 
ODYSEJA UMYSŁU WYRUSZA DO GDYNI

Zgodnie z ideą Odysei Umysłu- MYŚLIMY! MARZYMY! TWORZYMY!

Kreatywni, jak zawsze pozytywnie nastawieni do myślenia, już po raz piąty zaangażowaliśmy się w proces twórczego rozwiązywania problemów.

24 lutego w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 20 odbyły się Eliminacje Regionalne Odysei Umysłu. Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny: 3 konkursowe i 1 juniorska.

2 drużyny awansowały na Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu

Pierwsza drużyna w składzie: Maja Cichocka, Julia Kawalec, Basia Kawalec,  Lena Michałków, Amelia Grądziel, Antonina Kałuża wystąpi w problemie długoterminowym: Bajdokument, prawie prawda.

Druga drużyna w składzie: Tymon Socha, Gerard Wierciński, Jakub Augustyn, Mikołaj Dadej i Igor Moskalik wystąpi w problemie długoterminowym: Wieża ze zwierza.

W dniach 24-25 marca będziemy godnie reprezentować naszą szkołę na Ogólnopolskim Finale w Gdyni.

Trzymajcie za nas kciuki !!!

Trenerki z pasją:

Małgorzata Łabentowicz, Renata Doroba, Małgorzata Dobrucka

 
Olimpiada DI trwa

12 marca rozpoczęły się zmagania drużyn w XIII Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination. Drużyna Krzyki reprezentowała się w społecznym wyzwaniu drużynowym Projekt Zasięg. Już jutro kolejna porcja zmagań, tym razem Wyzwanie Na JUŻ. Trzymajcie kciuki!

 
Wyzwania

Drużyna Zwariowani jest już po swoim Wyzwaniu Konstrukcyjnym. Udało nam się zrzucić wszystkie ciężary i konstrukcja niepekła ???? a wszystko dzięki dopingowi Rodziców ????Zobaczcie jak nam poszło.

 
Ruszyła Olimpiada Kreatywności Destination Imagination

Nasze dwie Drużyny: Krzyki i Zwariowani będą zmagały się w swoich Wyzwaniach Drużynowych, Wyzwaniach Na Już i Bliźniaczych! Trzymajcie kciuki!

 
Spotkanie z przedstawicielem Aktywnych Szkół MultiSport

W poniedziałek, 26 lutego w naszej szkole odbyły się Warsztaty Konsultacyjne w ramach programu Aktywne Szkoły MultiSport (ASM) (https://aktywneszkoly.pl). Warsztaty są elementem Rozgrzewki, czyli drugiego etapu Turnieju ASM, a ich celem jest wypracowanie Planu Treningowego dla szkoły.

Plan Treningowy to zestaw skutecznych w realizacji działań zwiększających poziom codziennej aktywności fizycznej uczniów.

Chcemy, by uczniowie mieli energię do działania i chęć do nauki, byli samodzielni i nie bali się stawiać czoła codziennym wyzwaniom, również poza szkołą. Powiedzenie „ruch to zdrowie”, należy rozumieć już nie tylko w kontekście poziomu odporności dziecka, ale też w trosce o jego prawidłowy rozwój, zdolności poznawcze i optymalną pracę młodych mózgów.

Cieszy nas wysoka frekwencja podczas warsztatów konsultacyjnych, w których wzięli udział przedstawiciele kadry pedagogicznej, rodziców, a także uczniowie, którzy wspierając organizację warsztatów promowali słuszną ideę Wolontariatu.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich obecnych powstał wszechstronny Plan Treningowy, odnoszący się zarówno do funkcjonowania samej szkoły, jak i jej najbliższego otoczenia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy zmieniać świat dzieci na lepszy.

 
Siatkarska reprezentacja „3” chłopców trzecią drużyną we Wrocławiu!!

To największy sukces naszej szkolnej reprezentacji siatkówki chłopców od początku istnienia naszej Szkoły. Zawodnicy przeszli przez eliminacje strefy i ćwierćfinały jak burza! Mimo siarczystych mrozów, które towarzyszyły naszej reprezentacji w podróżach na kolejne turnieje, dali z siebie wszystko i dostali się do ścisłej szóstki Szkół Wrocławskich. Podczas turnieju finałowego zagrali najlepsze swoje spotkania, grając jak równy z równym nawet ze szkołami sportowymi. Poziom rozgrywek rośnie z roku na rok, podobnie jak umiejętności naszych uczniów. Turniej zakończyliśmy na 3 miejscu we Wrocławiu, tuż za dwoma szkołami sportowymi (SP 50, SP 3). To ogromny sukces, który pokazuje, jak silna siatkarsko - sportowo staje się nasza Szkoła. Gratulujemy serdecznie i czekamy na więcej!

Skład:

Jan Mączyński (5a)

Maksymilian Nowotnik (5d)

Klaudiusz Szczepański (5a)

Jakub Mraz (4a)

Mikołaj Wieczorek (5a)

Tomasz Niebudek (4a)

Magdalena Pasieka

 
Volleymania daje czadu!!!

Miesiąc luty (i początek marca) obfitował w rozgrywki siatkarskie. Również uczniowie uczestniczący w projekcie Volleymania miel szansę sprawdzenia swoich umiejętności aż dwukrotnie. Pierwszy turniej odbył się 10.02 i zaowocował wygraniem przez dziewczęta (rozgrywki trójek) awansu z drugiej ligi do PIERWSZEJ. Dziewczyny zagrały fantastyczne spotkania – wygrały wszystkie swoje mecze i uplasowały się na pierwszym miejscu grupy. Chłopcy również rozegrali bardzo dobre spotkania, co pozwoliło im utrzymać się w pierwszej lidze na miejscu czwartym.

Drugi turniej odbył się 3.03 i był pierwszym przetarciem się dziewcząt w pierwszej lidze. Dziewczyny zagrały koncertowo i wywalczyły miejsce trzecie. Chłopcy zagrali bardziej odważnie niż we wcześniejszym turnieju, pokonując między innymi dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej numer 50! Ostatecznie chłopcy zajęli trzecie miejsce w pierwszej lidze. Czekamy na kolejne turnieje i już teraz liczymy na podobne rezultaty!

Skład dziewcząt:

Lena Michałków

Weronika Wolsza

Martyna Papierska

Magdalena Nieplowicz

Skład chłopców:

Jan Mączyński

Maksymilian Nowotnik

Jakub Mraz

Magdalena Pasieka

 
SP 16 lubi pływać

W tym roku nasza Szkoła po raz pierwszy wytypowała reprezentację do zawodów pływackich. W całej Strefie Wrocławskiej zgłosiło się jedynie 12 szkól, które rywalizowały na 2 poziomach, których wyniki sumowały się i dawały wspólną klasyfikację końcową. Pierwszym etapem  była sztafeta 8x25m stylem dowolnym, w której pływali: zmiana 1 i 2 uczniowie klasy 3, 3 i 4 zmiana uczniowie klas 4, 5 i 6 zmiana uczniowie klas 5, 7 i 8 zmiana uczniowie klas 6. Drugim etapem były indywidualne starty uczniów na dystansach 50m stylami: dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym (tylko klasy 5 - 6). Nasi uczniowie dali siebie wszystko i w ostatecznej klasyfikacji zajęli 10 miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej Igrzysk Dzieci w Pływaniu zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Dodatkowo w swojej klasyfikacji wiekowej srebrny medal zajął Konstanty Nowak w stylu grzbietowym. Serdecznie gratulujemy i już szykujemy się na zawody w kolejnych latach!

Skład oraz dystanse:

Dziewczęta:

Maja Turoń – styl dowolny

Karolina Kędziora – styl klasyczny

Ewelina Pietraszuk – styl grzbietowy

Marta Trynkiewicz – styl dowolny

Weronika Wolsza – styl grzbietowy

Martyna Papierska – styl klasyczny

Nadia Jasieniecka – styl dowolny

Aleksandra Bosy – styl motylkowy

Chłopcy:

Medyński Krzysztof – styl dowolny

Konstanty Nowak – styl grzbietowy

Jakub Mraz – styl grzbietowy

Wawrzyniec Gonet – styl klasyczny

Maksymilian Nowotnik – styl klasyczny

Adam Biel – styl motylkowy

Nazar Jakovenko – styl grzbietowy

Saturnin Malus – styl dowolny

GRATULACJE!!

Magdalena Pasieka

Katarzyna Krychowska

 
Siatkarskie „4” w strefie Centrum

Miesiąc luty to miesiąc siatkówki również dla uczniów reprezentujących naszą szkołę w rozgrywkach „4” chłopców i dziewcząt. Obie nasze reprezentacje miały szansę rozegrać dwa turnieje, organizowane w naszej szkole. Przyjęliśmy reprezentacje innych szkół ze Strefy Centrum, wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem naszej szkoły, nie tylko poziomu zawodów. Mimo wspaniałego dopingu (za co bardzo dziękujemy kibicom) żadna z reprezentacji nie awansowała do trzeciego etapu rozgrywek. Grali najlepiej jak mogli, ale czasem trzeba uznać wyższość przeciwnika. Gratulujemy wyniku i woli walki.

Magdalena Pasieka

 
HARCERSTWO

Kajetan z klasy 3g przeprowadził zajęcia zachęcające dzieci do przystąpienia do ZHP. Uczeń od niedawna jest początkującym zuchem.  Przedstawił symbolikę zdobytych oznak. Opowiadał o próbach, które musi przejść każdy zuch. Zaprezentował przebieg zbiórki, zaznaczył ważność praw i obietnic. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zabawie harcerskiej, która wpływa na doskonalenie sprawności fizycznej. Dzieci poznały hymn zuchowy oraz symbole harcerstwa. Zajęcia były uzupełnione prezentacją przygotowaną przez Kajetana. Lekcja bardzo zaciekawiła uczniów i być może zachęciła do przystąpienia do ZHP.

ZEW

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 13


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.