REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1171054
KARATE : MALI – WYTRWALI. BYLIŚMY NA MISTRZOSTWACH EUROPY.

13. kwietnia nasza ekipa – która wcześniej wywalczyła sobie prawo startu w barwach reprezentacji Polski – wzięła udział  w 8th SKDUN European Karate Championship & 8th SKDUN European Kohai Cup ( Mistrzostwa Europy Karate Shotokan organizacji SKDUN oraz Mistrzowski Turniej Uczniów – chodzi o stopnie wyszkolenia w karate ). Zawody trudne, konfrontacja z przedstawicielami innych nacji, zasady rywalizacji odmienne od tych, które ćwiczymy – WKF.  Wyjątkowo impreza odbywała się tym razem w Polsce i gościliśmy na tatami w Dąbrowie Górniczej.

Pojechaliśmy na zawody po naukę i żeby poznać klimat dużej międzynarodowej imprezy: to trudne dla dzieci startować bez kontaktu z rodzicami, przy ograniczonym dostępie trenera do zawodnika ( takie wymogi SKDUN ), konieczności samodzielnego podejmowania decyzji i …. kontakcie z obcojęzycznymi sędziami

( dobrze, że uczymy się języków obcych, bo poza sędziami nie było tłumaczy ). Zasady proste: wygrywasz, pozostajesz w grze, bo przecież na tatami spotkali się najlepsi z najlepszych.

Wróciliśmy zadowoleni, bo znalezienie się w takim gronie w finałowych 8-kach w danych konkurencjach jest sukcesem, tym bardziej, że zdarzało się rywalizować z zawodnikami  znacznie starszymi wiekiem i stażem zaawansowania ( np. z posiadaczmi niebieskich, brązowych czy nawet czarnych pasów ).

Nasi reprezentanci wykazali hart ducha, odporność na stres ( mimo młodego wieku ) i wolę walki, a także pokorę – przymioty jakie cechują  prawdziwych karateków.

Z mojej strony olbrzymie podziękowanie dla całej naszej 6-tki:

Ali Kosydor, Jagódki Chorociej, Małgorzatki Stankiewicz, Mateusza Bielerzewskiego, Łukasza Dukiela i Filipa Kosydora.

Niektórzy spytają o medale, a naszą odpowiedzią będą kolejne starty, bo przebijamy się do grona najlepszych i już stanowimy - jako sekcja - w środowisku polskiego karate rozpoznawalną markę.

A poza tym czy oprócz nas ktoś jeszcze startował w Mistrzopstwach Europy?

Gratuluję, dziękuję i pozdrawiam!

Oss,

Stefan G. Giliński


 
Spotkanie z przedszkolakami

Klasa 6a odwiedziła grupy przedszkolne. Celem spotkania było czytanie przedszkolakom bajek oraz spędzenie czasu na wspólnej zabawie. 
Dzieci z zainteresowaniem słuchały przygotowanych przez uczniów fragmentów - pojawiły się takie teksty jak „Król lew” czy „Nela – mała podróżniczka”. Kolejnym punktem spotkania były wspólne gry i zabawy, które wywołały dużo śmiechu i radości.
Na zakończenie przedszkolaki nagrodziły uczniów piosenkami, wierszykami, a nawet cukierkami. 
Zarówno przedszkolaki jak i szóstoklasiści mają nadzieję, że uda się jeszcze powtórzyć takie spotkanie.

Ania Sobieska

Marta Harkt

 
UWAGA

Z przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach uczennic naszej szkoły- tym razem tanecznych:

Amelii Sozańskiej  z klasy 4c

Aleksandry Łowińskiej z klasy 4e

Kai Augustyn z klasy 3c

Alicji Wawrzyniak z klasy 3d

Liliany Piątas z klasy 3e

Dziewczynki tańczą modern jazz w formacji tanecznej w szkole tańca Flow Factory. Trenują ze sobą od września 2017 roku i mimo krótkiego czasu już osiągają sukcesy taneczne na scenie ogólnopolskiej.

Zadebiutowały w marcu na X Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych Reakcje w Bełchatowie zdobywając 3 miejsce w kategorii tańca współczesnego. Dziewczynki rywalizowały tutaj z zespołami mającymi wieloletnie doświadczenie i reprezentującymi wysoki poziom artystyczny. W tej kategorii walczyło 15 zespołów z całej Polski.

Kolejny sukces to również 3 miejsce na XV Turnieju Formacji Tanecznych Mosina 2018 w kategorii Klasyczne Formy Taneczne. Tutaj dodatkowo jedna z tancerek Amelia Sozańska została wyróżniona indywidualnym Grand Prix w kategorii Najlepszy Tancerz Klasycznych Form Tanecznych.

W ostatni weekend choreografia „Dym” została uhonorowana najwyższą nagrodą zdobywając złote 1 miejsce na ogólnopolskim Turnieju Tanecznym StreetMeet II w kategorii Freestyle do lat 9. Zawody odbywały się we Wrocławiu.

Na tym turnieju formacja w nieco powiększonym składzie zaprezentowała również swoją drugą choreografię „Candyman” zdobywając 3 miejsce w kategorii Freestyle 10-15 lat. W tym układzie wystąpiły kolejne dwie uczennice naszej szkoły:

Lena Michałków  z klasy 5c

Alicja Płuchowska,  z klasy 5c.

 

Przed nimi kolejne starty w ogólnopolskich turniejach tanecznych i już w najbliższy weekend dziewczyny wystąpią w Lubsku, a potem kolejne zawody w Kościanie i Katowicach.

Jesteśmy dumni z sukcesów dziewczynek i trzymamy kciuki za kolejne starty!

 
Przedszkolaki myślą już o szkole…

Klasa 1c z wielką przyjemnością gościła w swojej klasie przedszkolaki z grupy VII. Pokazaliśmy swoim młodszym koleżankom i kolegom jak się uczą się pierwszoklasiści i z jakich korzystają podręczników. Największe emocje u naszych gości wzbudziła lekcja matematyki z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Wspólnie rozwiązywaliśmy zadania przygotowane specjalnie dla naszych gości. Przed opuszczeniem naszej szkoły przedszkolaki zostały obdarowane drobnymi niespodziankami przygotowanymi przez uczniów klasy I c. Dla przedszkolaków było to nie lada przeżycie, ponieważ niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Wizyta ta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą jako przyszłych uczniów klas I. Zatem zapraszamy do naszej szkoły!

Uczniowie klasy 1c

 
Wycieczka klasy 3b i 3c do Krośnic

W ostatnich dniach uczniowie klasy 3b i 3c uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Krośnic. Piękna pogoda i widoki Parku Krajobrazowego w Dolinie Baryczy sprzyjały poznaniu ciekawostek przyrodniczych oraz obserwacji roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku. Uczniowie wzięli udział w zajęciach terenowych pod hasłem „Dolina Baryczy – przyroda tętniąca życiem”, podczas których zobaczyli niezliczoną liczbę ptaków, słuchali odgłosów kumaków nad stawem oraz podziwiali florę Stawów Krośnickich. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Minerałów i warsztaty pod hasłem „Galeria Ziemi” oraz udział w zajęciach na temat wody i życia lasów. Jeden z wieczorów wypełniła gra terenowa oraz wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Podczas wyjazdu powstały także prace plastyczne pod hasłem „W ptasim raju”. Wyjazd sprzyjał nauce poprzez obserwację i współpracę oraz zabawie, która zintegrowała cały zespół.

 
Zdolni matematycy z klas trzecich

Podsumowaniem matematycznego marca były eliminacje do XVIII Miejskiego Konkursu Matematycznego klas III. Najlepsi matematycy zmierzyli się z 19 podchwytliwymi i trudnymi zadaniami. Stawka byłą bardzo wyrównana, wielu uczniów uzyskało bardo dobry wynik. Do etapu miejskiego zakwalifikowało się czworo uczniów z klas III:

Karolina Grzybek,

Wiktor Listwan,

Bruno Zybert,

Bartosz Szatkowski.

Przed nimi przygotowania do kolejnego etapu, który odbędzie się 24 kwietnia 2018r.

Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!!!

ZEW

 
27 OGÓLNOPOLSKI FINAŁ ODYSEI UMYSŁU

Za nami kolejny Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu w Gdyni.

Na tegoroczny konkurs zakwalifikowały się 2 drużyny z naszej szkoły. To ogromny sukces.

W tym roku pierwsza drużyna rozwiązywała problem długoterminowy 3 „ Bajdokument- prawie prawda” w składzie: Maja Cichocka, Amelia Grądziel, Tosia Kałuża, Basia Kawalec, Julia Kawalec i Lena Michałków.

Druga drużyna „męska” w składzie: Jakub Augustyn, Mikołaj Dadej, Igor Moskalik, Tymon Socha i Gerard Wierciński rozwiązywała problem długoterminowy 4 „ Wieża ze zwierza”.

Oba zespoły z naszej szkoły zajęły miejsce tuż za podium, czyli 4. Po ogłoszeniu wyników było nam trochę smutno i pojawiło się kilka łez, ale już po chwili cieszyliśmy się z naszego sukcesu. W tym roku poziom był wysoki i liczyły się dosłownie punkty dziesiętne.

Trenujemy razem już trzy lata i  wiemy doskonale, że w Odysei Umysłu każdy jest zwycięzcą.

Do domu wracaliśmy uśmiechnięci, zadowoleni i z głowami pełnymi nowych pomysłów na nowy rok szkolny.

Trenerzy i Odyseusze

 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Wybieramy książki do biblioteki szkolnej


 

W marcu tego roku została nam przyznana dotacja w wysokości 12000 zł w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

 

Prosimy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli o proponowanie tytułów książek dla dzieci i młodzieży, które zakupimy do naszej biblioteki.

 

Propozycje zapisane na karteczkach można wrzucać do skrzynki w holu szkoły, przekazywać do biblioteki szkolnej lub przesyłać drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Niezwykły Rękopis

Klasa 3g  6 kwietnia w Muzeum Pana Tadeusza wzięła udział w podróży, podczas której poznali kluczowe inspiracje, historię powstania, świat przedstawiony i recepcję epopei. Poznali również sam rękopis Pana Tadeusza, który jest najcenniejszym eksponatem Ossolineum i jednym z najwartościowszych zabytków polskiej kultury. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, próbowali swoich sił w kaligrafii.  Zakończeniem tej niezwykłej i intensywnej lekcji był spacer po Rynku.

ZEW

 
Warsztaty Wielkanocne

Choć za oknem nadal było zimowo i szaro, to w naszej szkole zrobiło się wiosennie i kolorowo. Tradycją stały się coroczne warsztaty wielkanocne poświęcone tworzeniu ozdób świątecznych. Wzięli w nich udział uczniowie klas 1 i klasa 2c zniecierpliwieni zimą i szukający wiosennego ciepła. Pod kierunkiem opiekuna warsztatów plastycznych i przy współudziale nauczycieli uczniowie tworzyli samodzielnie przepiękne ozdoby.

 
14 International Karate WKF „RONIN CUP”

24. marca 2018 r., w Dąbrowie Górniczej, startowaliśmy w międzynarodowym turnieju Karate WKF. W imprezie wzięło udział  170 zawodiczek i zawodników z 14 klubów.

Nasz klub – WKSA „Budokan” Wrocław reprezentowała 19-osobowa ekipa, w skład której wchodziło 8 członków sekcji karate ZSP 16.

W klasyfikacji medalowej Klub zajął 3 miejsce zdobywając 8 medali złotych, 9 – srebrnych i 5 brązowych. Nasz ( ZSP 16 ) wkład w dorobek klubowy to :

3 medale złote ( 2 indywidualnie i 1 drużyna ), 4 medale srebrne i 3 medale brązowe.

Szkolni i przedszkolni medaliści to :

- Alicja KOSYDOR – złoto - w kata ind. dziewcząt  kat. 7 lat i młodsze;

- Filip KOSYDOR – złoto – w kata ind. chłopców  kat. 9 lat;

- drużyna dziewcząt w kata ( kat. 9 lat i młodsze ) – złoto – drużyna w skłądzie:

Jagoda CHOROCIEJ, Alicja KOSYDOR, Małgorzata Stankiewicz;

- Kacper BIELERZEWSKI – srebro – w kata ind. chł. Kat. 7 lat i młodsi ( pierwszy krok );

- Jagoda CHOROCIEJ – srebro – kumite ind. dziewcząt kat. 7-8 lat, open;

- Alicja KOSYDOR – srebro – kumite/fantom dziewcząt kat. 7 lat i młodsze;

- Małgorzata STANKIEWICZ – srebro – w kata ind. dziewcząt kat. 8 lat;

- Mateusz BIELERZEWSKI – brąz – w kata ind. chłopców w kat. 8 lat oraz

drugi medal tego samego koloru w kumite ind. chłopców kat. 9-10 lat ( - 28 kg );

- Jagoda CHOROCIEJ – brąz – w kata ind. dziewcząt kat. 8 lat.

Takie wyniki bardzo cieszą i pokazują stałą progresję. W konkurencji kata ind. dziewcząt kat. 8 lat,  całe podium jest klubu – złota medalistka z WKSA Budokan ( Milena Żurek ) i pozostałe medalistki      ( nasze dziewczynki z ZSP 16 ) też – prymat w roczniku, gdzie startuje bardzo dużo dziewcząt, a poziom jest wyrównany.

Kumite – tu uczymy się, ale jak na drugi start wynik satysfakcjonujący. W sportowej walce nasze tygrysiątka pokazują pazur – potrzeba czasu, pokory i wytrwałości w treningu, a będzie o nich głośno na krajowych tatami ( mata ) i nie tylko. Medale z logo WKF mają swoją dodatkową warość i troszkę inaczej „smakują”.

Gratulacje dla ZAWODNICZEK i ZAWODNIKÓW oraz RODZICÓW – tu podziękowanie, że znieśliście wymogi zawodów w formule WKF – ograniczony dostęp do pociech w czasie startu.

Przed nami kwietniowe Mistrzostwa Europy i KOHAI CUP.

S.G. Giliński


 

 
Miesiąc matematyki w klasach 1-3

Przez cały marzec w klasach młodszych „królowa nauk”- matematyka, dominowała nad innymi edukacjami.
Klasa 1c gościła u siebie grupę przedszkolaków z gr. 7 naszego przedszkola. Były zajęcia integracyjne- ,,Matematyka na wesoło. Wybrany został ,,Matematyczny omnibus”.

Klasy 1a, 2c oraz 3g robiły doświadczenia, układały obrazki z Tangramu i rozwiązywały zagadki matematyczne.

W klasie 1b dzieci rozwiązywały zadania w parach - "Magiczne kwadraty". Następnie "Dyktando graficzne" - praca indywidualna oraz rozwiązywały zadania tekstowe - praca w zespołach.

Wszystkie klasy trzecie kontynuowały zajęcia z Wrzutek Matematycznych, na których głównym tematem były jednostki miary.

Klasa 3b i 3f pracowały na osiach czasu, na których uczniowie układali  chronologicznie wynalazki.

Klasa 3h i 3f spotkały się na kilku lekcjach integracyjnych, na których przeprowadzały doświadczenia związane z wiatrem, budowały wiatromierz, a także badały czystość powietrza. Uczniowie pracowali na mikroskopach by sprawdzić pobrane próbki, usystematyzować wiedzę i zapisać wnioski.

Uczniowie w klasie 3f programowali i tworzyli animacje na własnych tabletach za pomocą aplikacji Scratch Junior.

Dzieci z klas 2 i 3 licznie brali udział w konkursach matematycznych przygotowanych przez nauczycieli z Zespołu Matematycznego oraz Edukacji Wczesnoszkolnej.

ZEW

 
Wielkanocny konkurs grafiki komputerowej KARTKA WIELKANOCNA

W tym roku po raz pierwszy zorganizowałam dla uczniów klas 4-6 Wielkanocny konkurs grafiki komputerowej. Na konkurs dostarczono 8 bardzo różnorodnych i ciekawych propozycji kartek świątecznych.

 

Oto lista nagrodzonych grafików komputerowych:

 

1 miejsce – Iana Shcherbyna

2 miejsce – Adam  Biel

3 miejsce – Rysiek  Kępa

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!

 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za wysiłek włożony w wykonanie prac i serdecznie gratuluję! Tak trzymać :)

 

Sławomira Anna Jąkalska

 
Wielkanocne konkursy techniczne PISANKI, KRASZANKI

Po długich naradach w dniu 23 marca 2018 roku wyłoniono zwycięzców spośród uczniów klas 1 – 6, którzy brali udział w IV edycji technicznych konkursów.

Uczniowie wykonywali prace w dwóch kategoriach:

- pisanka

- stroik świąteczny (stojący lub wiszący)

Na konkursy zgłoszono 15 wspaniałych pisanek i aż 20 przepięknych stroików.

 

Wszystkie konkursowe prace są urocze i niepowtarzalne.

Serdecznie zapraszam na wystawę konkursową umieszczoną w gablotce na I piętrze, przy scenie.

Oto lista nagrodzonych artystów:

 

Kategoria – pisanka:

1 miejsce – Gabrysia  Kopeć

2 miejsce – Martyna  Posłuszny  i  Natalia  Kruk

3 miejsce – Paweł  Czujowski

Kategoria – stroik świąteczny:

1 miejsce – Kuba  Dojlido

2 miejsce – Radek  Wodziczko

3 miejsce – Olga  Laskowska  i  Rysiek  Kępa

Wyróżnienie – Adam  Biel

Wyróżnienie – Kasia  Kolpakowa

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I UCZNIOM WYRÓŻNIONYM!!

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za wysiłek włożony w wykonanie bajecznych prac i mocno gratuluję! Tak trzymać :)

 

Sławomira Anna Jąkalska

 
I Ty możesz zostać morsem!

W marcu klasa 1a gościła w naszej szkole MORSA, który opowiadał o swojej pasji jaką jest morsowanie.  Morsowanie to krótkotrwałe zanurzenie w zimnej wodzie, które ma na celu pobudzenie organizmu do reakcji obronnej, w wyniku której organizm się hartuje.  Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści na temat morsów, uczestniczyły w rozgrzewce przed wejściem do wody. Na koniec celująco odpowiadały na zadawane pytania. Niektórzy uczniowie zdeklarowali się, że oni również chcą kąpać się zimą!!!

Uczniowie klasy 1A

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 14


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.