REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1440465
Główny Inspektor Sanitarny

 

 
Zamieszanie w Krainie Bajek

13 czerwca na deski szkolnej sceny przybyły złe wróżki:

„Jesteśmy wróżkami złej mocy,
Przybyłyśmy tu po to właśnie 
aby bajki pomieszać, by pomieszać baśnie!
Zaczną się teraz dziwy,
Zacznie się spór prawdziwy.
Wszystko na głowie stanie 
w strasznym bałaganie. „

I tak właśnie w jednej bajce pojawili się: Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Baba Jaga, Wilk, Siedem Krasnoludków. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w postaci te, wcielili się Rodzice z klasy 3f w prezencie- niespodziance dla własnych dzieci.

Zaskoczone, uśmiechnięte i pełne wdzięczności dzieciaki oglądały z zapartym tchem występ rodziców, który był najlepszym prezentem, jaki może dać rodzic własnemu dziecku- czas poświęcony drugiemu człowiekowi- bezcenne.

Z ogromnym ukłonem dla Rodziców,

Ewa Kocik

 
Projekt muzyczny

Klasy 5b oraz 5c zaangażowały się na lekcji języka angielskiego  w projekt muzyczny. Rezultatem ich pracy jest powstanie teledysków. Uczniom gratulujemy ich twórczości.
https://drive.google.com/open?id=1oZ3OURcpxVXapeGiSjsKXSGHmYYcTFJA
https://drive.google.com/file/d/10LsMqszm2V6CrDb9hgmtaHbY0pnklLrL/view?usp=sharing

 
OTWARTE MISTRZOSTWA OPOLSZCZYZNY W KARATE OLIMPIJSKIM

W minioną sobotę 09.06. br., w Prudniku rozegrano Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny. Turniej międzynarodowy, w którym wystartowało 260 zawodników z krajowych i czeskich klubów karate. Tym razem naszą Szkołę na prudnickich tatami reprezentowali:

  1. M. Bielerzewski, K. Bielerzewski, I. Biederman, J. Chorociej, M. Stankiewicz

i  A. Osiakov.

Zawody o bardzo wysokim poziomie  -LKS „Zarzewie” Prudnik  i „Torakan” Biała  to międzynarodowa czołówka w szkoleniu kata; Czesi przywieźli mocne ekipy w kumite. Było na co popatrzeć. A co przywieźliśmy:

–                   Jagoda Chorociej srebrny medal w kumite w swoim roczniku i wadze;

–                   Małgorzata Stankiewicz brązowy medal w konk. fantom dziewcząt w swoim roczniku;

–                   Mateusz Bielerzewski – srebrny medal w składzie klubowej drużyny kata chłopców;

–                   Ignacy Biedermanbrązowy medal w konk. kata chłopców w swoim roczniku;

–                   Alina Osiakov w konkurencji kata uplasowała się tuż za podium – 5 miejsce;

–                   Kacper Bielerzewski – w konkurencjach fantom i kata – w ósemkach finałowych;

Szkoda, że  nie było naszych drużyn, bo podium było w zasięgu – to była rywalizacja naszego klubu i ekip czeskich. Stąd decyzja wynikająca z kontuzji jednego z zawodników z sekcji w Środzie Śląskiej i włączenie Mateusza Bielerzewskiego do klubowej drużyny. Co szczególnie miłe, sami chłopcy z tamtej drużyny przyszli i poprosili naszego zawodnika o pomoc, a zdanie trenerów było jedynie zatwierdzeniem ich propozycji. Idealny przykład koleżeństwa, wzajemnego szacunku i postępowania w ramach zasad Dojo Kun. Efekt: klubowe drużyny zajęły pierwsze i drugie miejsce, miejsca trzecie Czesi.

Dzięki za udany start i poświęcenie wolnego czasu. Jeżeli ktoś ma niedosyt, że chciałby więcej i lepiej niech zapamięta te słowa:

Jak się nie wygrywa, to trzeba mieć pokorę, nawet do miejsca w którym się jest.

Oss,

Stefan G. Giliński


 
Wrocławski Rytm Niepodległości

W minioną sobotę uczennice klasy 2a Marianna Moskalik, Milena Kluczyńska, Hanna Burzec oraz Rozalia Maślany reprezentowały naszą szkołę w obchodach 100- Lecia Niepodległości. „Wrocławski Rytm Niepodległości” odegrany i odśpiewany został na placu Niepodległości przy Narodowym Forum Muzyki. Na uroczystość przybyło wiele wrocławskich szkół. Obchody uświetnił również pokaz 100 - konnej parady Ułanów. To wydarzenie na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci!

 
Wyjście na lody

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody i powiewów nadchodzącego lata klasa 1a  postanowiła schłodzić się nieco w pobliskiej lodziarni. Uczniowie mieli okazję wybrać smak lodów i kupić je u przemiłej pani sprzedawczyni. A później pozostała jedynie sama przyjemność zjedzenia wszystkich słodkości. Miny dzieci mówią same za siebie!

 
Działania Szkolnego Wolontariatu

Szkolny Wolontariat dołącza się do różnych akcji, ale także działa niezauważenie na terenie szkoły i przedszkola. Wolontariusze od około dwóch miesięcy odwiedzają dzieci w świetlicach i pomagają im odrabiać lekcje, grają w gry lub organizują zabawy w sali i na powietrzu. Na tym ich pomoc się nie kończy, ponieważ w wolnych chwilach zaglądają również do przedszkola, gdzie czytają bajki i bawią się z najmłodszymi.

W podziękowaniu za uczestnictwo w akcji "Nie bądź sknera kupa pampera" Szkolny Wolontariat dostał pierwsze podziękowanie>>>

 
Piknik z niespodzianką – czyli Dzień Dziecka w klasie 1c

W piątek nasza klasa bawiła się wspaniale na pikniku w Parku Południowym. Został on zorganizowany z okazji naszego święta – Dnia Dziecka. Przepiękna pogoda, dobry humor to tylko dodatki do niespodzianki, która na nas czekała. Najpierw udaliśmy się na nasze ulubione lody, które w tak upalny dzień smakowały jeszcze lepiej niż zwykle. Następnie w dobrych humorach poszliśmy do Parku Południowego. Tam urządziliśmy sobie piknik klasowy. Graliśmy w piłkę, bawiliśmy się w chowanego, jedliśmy pyszne „małe co nieco”, puszczaliśmy do „nieba” kolorowe balony. Niestety co dobre szybko się kończy. Piknik okazał się wspaniałym prezentem. Zabawa i dobry nastrój towarzyszył nam przez cały dzień.

Uczniowie klasy 1c

 
Ali Baba i czterdziestu rozbójników

6 czerwca w naszej szkole wydarzyło się coś niesamowitego!
Rodzice dzieci z klasy 3h przygotowali na koniec Roku Szkolnego przedstawienie dla swoich dzieci.
Rodzice wybrali "Ali Babę i 40 rozbójników", aby każdy rodzic miał rolę.
Dzieci były przeszczęśliwe i ogromnie dumne ze swoich rodziców. Nie spodziewały się takiego prezentu.
Przedstawienie, było tak profesjonalnie przygotowane, że aż żal, że występ był jednorazowy!
Jestem ogromnie wdzięczna rodzicom za ich trud, chęć współpracy i radość którą dali dzieciom i mnie.
Anna Sorsa

 
Dzień Dziecka

30 maja klasa 3e wybrała się na wcześniejsze obchody Dnia Dziecka.
Najpierw relaksowaliśmy się w grocie solnej. Po prawie godzinnym leniuchowaniu nadszedł czas na pyyyyyyszne lody i szaleństwa w Ogrodzie Staromiejskim. Aż żal było wracać do szkoły....
Pola Fedyszyn

 
„Zajęcia otwarte dla rodziców - Dzień Rodziny”

Dnia 29.05.2018r. we wtorek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z klasy Ic pt: „Dzień rodziny”. Spotkanie składało się z pięciu części:

·         recytacja wierszy przez dzieci,

·         odsłuchiwanie przez rodziców zarejestrowanych wcześniej nagrań, gdzie dzieci odpowiadały na pytania: „co to jest rodzina?” oraz „z jakich członków składa się dana rodzina?”, a rodzice na podstawie odsłuchanego tekstu mieli za zadanie rozpoznać swoje dziecko,

·         rozpoznawanie przez rodziców swoich portretów namalowanych wcześniej przez dzieci

·         tworzenie przez dzieci wraz z rodzinami przepięknych talerzyków z owoców,

·         wylosowanie karteczki przez dzieci i rodziców i na jej podstawie malowania twarzy.

Podczas całej zabawy można było zauważyć radość w oczach dzieci jak i rodziców, dziadków, rodzeństwa oraz innych członków rodzin.  Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z odbytych zajęć.

Danuta Kołodziej

Małgorzata Symber

 
NIE TYLKO RYWALIZACJA SPORTOWA JEST WAŻNA. DAWAĆ INNYM RADOŚĆ TO TYGRYSIA FRAJDA.

W dniu naszego święta – Międzynarodowy Dzień Dziecka – mieliśmy możliwość podzielenia się sportową radością z innymi dzieciakami.Wspólna zabawa i uśmiech rówieśników to frajda porównywalna do zdobycia medalu. Nasza ekipa wzięła udział w pokazach w ramach eventu LETNIA PRZYGODA (piątek i sobota), zorganizowanego w Pasażu Grunwaldzkim.

Duże dzięki za udział „tygrysiątkom”: Alicja i Filip Kosydor, Mateusz i Kacper Bielerzewscy, Małgorzata Stankiewicz, Jagoda Chorociej, Wojtek Wartecki, Łukasz Dukiel, Marcel Bielawski, Kajetan Danko.

Oss,

Stefan G. Giliński

 
Edubal

W ramach zajęć integracyjnych klasy 4c i 6a ćwiczyły umiejętności z zakresu edukacji motoryczno – ruchowej z edukacją językową. Ćwiczenia te pomagają w kształceniu, doskonalą zdobyte umiejętności i służą poznaniu dziecka z wszystkimi jego możliwościami zarówno motorycznymi jak i językowymi.

Katarzyna Krychowska

Anna Wasiak

 
Wielki sukces Adama w konkursie „Pożeracze książek”!

Uczeń naszej szkoły – Adam Biel zdobył II miejsce w IX Wrocławskim Konkursie Pożeracze Książek organizowanym pod patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Adam pokonał kilkudziesięciu rywali i wykazał się świetną znajomością dwunastu książek.
Serdecznie gratulujemy!

 
NASZA KLASA JEST NA MEDAL „Dzisiaj mam dobry dzień”

Nasze spotkania z Panią socjoterapeutką dobiegają pomału do końca. Tym razem na  zajęciach układaliśmy w grupach krótkie opowiadania na temat naszego dobrego dnia i udanej zabawy. Następnie przedstawiciel bądź przedstawiciele grup dokonywali prezentacji. Ćwiczenie byłą doskonalą okazją do dzielenia się doświadczeniem, doskonaleniem współpracy oraz  ćwiczeniem wystąpień publicznych. Elementy współpracy i naśladownictwa poćwiczyliśmy  w zabawie „lustro”. Był też relaks. Tym, razem były to zabawy ze śpiewem, miedzy innymi: „Jaworowi ludzie”, „Po szerokim stawie”, „Dwa koła”. Były też ilustracje ruchowe wierszy i ćwiczenia ortofoniczne. To był udany i dobry dzień.

Uczniowie klasy 1c

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 17


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.