REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1403796
Szkoła tolerancji

 
Szkolny turniej „Jeden z 13”

22 lutego w czytelni miał miejsce konkurs „Jeden z 13”. Był on wzorowany na formule popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Wydarzenie miało związek ze szkolnymi obchodami Dnia Języka Ojczystego.

Przedstawiciele klas 4-6 musieli przejść wstępne klasowe eliminacje, a 22 lutego w czytelni odbył się turniej główny. Zabawa składała się z kilku etapów, a uczniowie zmagali się z pytaniami z zakresu gramatyki, ortografii, frazeologii i znajomości lektur. W drodze eliminacji udało się wyłonić zwycięzcę – Hannę Ciechowicz. Drugie i trzecie miejsce zajęły Aleksandra Huzar i Martyna Posłuszny.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i gratulujemy wygranym!

 
Listonosz

Przybycie Pana Listonosza do klasy 1a było niecodziennym wydarzeniem. Pan z ogromną torbą i w charakterystycznym niebieskim ubraniu sprawił dzieciom wiele radości. Opowiedział nam o swojej pracy, o tym, jaką drogę pokonuje wysłany list i o czym należy pamiętać, wysyłając list czy przesyłkę. Chętni zadawali pytania a gość z uśmiechem na twarzy udzielał na nie odpowiedzi. Dziękujemy bardzo za spotkanie!

 
Szkolne Drużyny Odysei Umysłu na ostatniej prostej.

Przed nami, w sobotę 24 lutego, eliminacje regionalne. Zaprezentujemy się w problemach: „Bajkodokument, prawie prawda”, „Wieża ze zwierza”, „ Nieziemska Miejscówka”, „Kuchenne rewelacje”

Ostatni czas był dla czterech drużyn okresem bardzo intensywnej pracy. Przygotowywaliśmy dekoracje, rekwizyty, kostiumy oraz ćwiczyliśmy prezentacje rozwiązań problemów długoterminowych oraz „spontany”.

Dziękujemy za wsparcie rodziców, trenerów oraz wyrozumiałość Pań sprzątających salę 1.058.

TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI

SZKOLNI ODYSEUSZE

 
Wspaniałe miejsce – biblioteka

Uczniowie z klasy 1b i 1c wybrali się na zajęcia biblioteczne do Biblioteki Publicznej – przy ul. Jesiennej. Tematem spotkania było zapoznanie z biblioteką oraz z pracą bibliotekarza. Pierwszoklasiści z wielkim zainteresowaniem zwiedzali placówkę, mieli także okazję dowiedzieć się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyli jak wygląda karta czytelnika oraz poznali  zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka opowiedziała uczniom o swojej pracy oraz jak wygląda „dzień w bibliotece”. Nie zabrakło także głośnego czytania oraz zagadek związanych z postaciami z bajek i baśni. Na pożegnanie wszystkie dzieciaki zapewniły panią bibliotekarkę, że chętnie przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

 
Życzliwek

21 lutego wybrane dzieci w klasach młodszych chodziły w żółtych koszulkach z logiem naszej szkoły. Dlaczego? Ponieważ zostały uznane przez swoich kolegów i koleżanki w klasie za najbardziej życzliwych.

 
Język jest mapą drogową kultury

Język jest mapą drogową kultury. Mówi Ci skąd ludzie pochodzą  i dokąd zmierzają (Rita Mae Brown), czyli kilka słów o Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.

 

21 lutego świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji na uczniów czekało kilka atrakcji. Jedną z nich były stacje edukacyjne, czyli wielkie karty pracy przygotowane przez uczennice z klasy 5a, 5d i 5e. Podczas długich przerw można było skorzystać z tej atrakcyjnej formy powtórki. W hallu szkoły cały czas można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat języka polskiego, a wszystko to dzięki planszom przygotowanym przez uczniów klas 6. Całą szkołę zdobią też wyrazy, w których pisowni najczęściej popełniamy błąd. Warto zapamiętać ich poprawną formę.
 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dziś w naszej szkole można było usłyszeć obce języki nie tylko w salach językowych. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przygotowano językowe przerwy, na których uczniowie czytali fragmenty komiksu na podstawie powieści „Hobbit” – J. R. R. Tolkiena - nie tylko w języku polskim. Na każdej przerwie dzieci prezentowały przygotowany przez siebie fragment komiksu. Jako pierwsza wystąpiła uczennica klasy 6, która przeczytała fragment w języku ukraińskim, a następnie dzieci mogły usłyszeć i zobaczyć części komiksu po polsku, angielsku oraz w języku afrykanerskim (afrikaans).

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo !

Martyna Koper

 
Kreatywne czytanie w Kinie Nowe Horyzonty

Uczniowie z X grupy świetlicowej wzięli udział w spotkaniu z książką w Nowych Horyzontach zorganizowanym przez  WCDN. Wydarzenie odbyło się ramach akcji „Cały Wrocław czyta”.

W trakcie spotkania dzieci wysłuchały bajek i opowiadań w interpretacji wolontariuszy z Gimnazjum  nr 27 oraz Grupy Kreatywnej  Wrocławskiego Centrum Seniora. Porozmawiały ze Stefanem Skąpskim, autorem  bajek nie tylko dla dzieci: "Niezwykłe przygody ze świata przyrody", "Król niedźwiedzi i inne zwierzęta", "W krainie zwierząt i krasnali". W programie nie zabrakło również gier i zabaw czytelniczych, w których nasi reprezentanci aktywnie brali udział. Basia Puławska i Jarosław Hulytsky zostali wyróżnieni i nagrodzeni w kategorii konkursowej - rysowanie ulubionych postaci z ekranizacji literatury dla dzieci.

Dzieci zasiliły ciekawymi książkami skrzynkę do bookcrossingu znajdującą się w kinie.

Było super …

 
WIETNAM

Michał - uczeń klasy 3g zabrał kolegów i koleżanki z klasy w niecodzienną podróż po Wietnamie.  Podzielił się swoimi przeżyciami i wiedzą zdobytą podczas wycieczki.  Opowiedział wyjątkową legendę o  „Ostatnim żółwiu w jeziorze Hoàn Kiếm”. Chłopiec przedstawił symbole narodowe, najważniejsze zabytki Hanoi, pokazał różnorodne pamiątki. Uczniowie mieli wyjątkową okazję zobaczyć i przymierzyć narodowe stroje noszone na co dzień w Wietnamie. Michał podzielił się swoimi wspomnieniami uwiecznionymi na zdjęciach. Była to bardzo ekscytująca podróż.

KLASA 3g

 
Certyfikat

 
Walentynki w klasach 1-3

Coroczne święto zakochanych przypada na 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających spisane uczucia do najbliższych nam osób. Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się również okazją do świętowania w naszych klasach. Obdarowaliśmy się drobnymi upominkami walentynkowymi serduszkami, słodyczami czy pluszowymi maskotkami.

Zapraszamy do walentynkowej galerii.

 
I Mikołajkowy Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

W hali sportowej Naszej Szkoły po raz pierwszy odbył się „Mikołajkowy Szkolny Turniej Tenisa Stołowego”.  Były to zawody drużynowe dla dziewczynek i chłopców. Każda klasa (III-VI) mogła zgłosić dwie dwuosobowe drużyny. Udział wzięło 26 uczniów z klas III-VI.

Turniej podzielony był na 4 grupy, z których do ćwierćfinałów awansowały po 2 najlepsze dryżyny z grupy. Ostatecznie w finale spotkały się dwie drużyny z klasy Va. Para Mikołaj Wieczorek i Jaś Mączyński pokonała parę Magdalena Neplowicz i Mikołaj Sobolewski. W meczu o III miejsce klasa Vc (Maja Cichocka i Gerard Wierciński) pokanała klasę VIb (Maciek Drozdowski i Wojtek Olesiejuk).

Najlepsza drużyna zdobyła puchar, medale i dyplomy.  Drużyny z miejsc II-III również zdoyły medale oraz dyplomy. Organizatorem turnieju był pan Bogumił Włodarczyk.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów !!!

Ostateczna kolejność „I  Mikołajkowego Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego”:

1. Klasa Va „I”  (Mikołaj Wieczorek i Jan Mączyński)

2. Klasa Va „II” (Magdalena Neplowicz i Mikołaj Sobolewski)

3. Klasa Vc        (Maja Cichocka i Gerard Wierciński)

4. Klasa VIb       (Maciej Drozdowski i Wojciech Olesiejuk)

5-8. Klasa IIId „II” (Antoni Gabryjelski i Kamil Dziaczyński)

Klasa Vd „I” (Justyna Rojek-Nowosielska i Maksymilian Nowotnik)

Klasa Vd „II” (Patryk Połtyn i Kamil Wieczorek)

Klasa VIa     (Dominik Rossegger i Kazimierz Kirszak)

9-13.Klasa IIIf       (Karol Mazur i Mateusz Bielerzewski)

Klasa IIId „I” (Adam Zoń i Olivier Załuski)

Klasa VIc     (Lena Koprowska i Nazar Iakovenko)

Klasa IIIe     (Igor Stachniewicz i Artemii Palnitki)

Klasa IIIc     (Konstanty Nowak i Szymon Gogolewski)

Zapraszamy również do galerii zdjęć w zakładce „Sport w Naszej Szkole”.

 
Wizyta testera oprogramowania w klasie 1c

Klasę 1c odwiedziła pani Ewa Brachmańska, mama Mikołaja, aby opowiedzieć czym zajmuje się tester oprogramowania. Było to kolejne wydarzenie w ramach spotkań z „Ciekawymi ludźmi”. Dzieci wspólnie z panią Ewą starały się wymienić jak najwięcej urządzeń, w których możemy znaleźć oprogramowanie. Następnie swoimi słowami powiedziały czym jest testowanie i w jaki sposób można przetestować grę komputerową. Dowiedziały się czy testowanie jest w ogóle potrzebne i skąd się biorą błędy. Pani Ewa opowiedziała o ciekawych testach: aplikacji, która łączy się z elektryczną szczoteczką do zębów, gier edukacyjnych czy aplikacji do wynajmu skuterów. Na pożegnanie dzieci otrzymały małe upominki. Dziękujemy Pani Ewie za przybycie i ciekawe zajęcia.

Uczniowie klasy 1c

 
NASZA KLASA JEST NA MEDAL

Umiem panować nad sobą i wyrażać poglądy.
Klasa 1c ponownie uczestniczyła w zajęciach z Panią socjoterapeutką.
Na pierwszym po feriach spotkaniu poznawaliśmy różne  poziomy emocjonalności: agresję, uległość i stanowczość. Pokazując nasze emocje używaliśmy naprzemiennie słów; tak, nie. Najważniejszym celem naszego spotkania, było nauczyć się panować nad sobą czyli uruchomić „Hamulec bezpieczeństwa”.
W swobodnym opowiadaniu wyrażaliśmy również swoje uczucia, poglądy i zdania.  Mówiliśmy we własnym imieniu; ja myślę, ja uważam, ja czuję. Werbalnie i graficznie panowaliśmy nad uczuciami. Na koniec warsztatów wykonaliśmy kartkę złości i radości. Na szczęście w naszej klasie wygrała radość. Dziękujemy naszemu gościowi za ciekawe zajęcia.

Uczniowie klasy 1c

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 17


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.