REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1080931
Cztery Żywioły

W ubiegłym tygodniu klasa 3f i 3h spotkały się na wspólnej lekcji by doświadczyć czterech żywiołów. Dzieci miały okazję zobaczyć i poczuć siłę wiatru oraz zmierzyć i porównać wydychane powietrze przez dorosłego i dziecko. Następnymi żywiołami były: ogień, woda i ziemia. Uczniowie oceniali jak szybko wypali się świeczka, w różnych objętościowo, szklanych pojemnikach, i jaki to ma wpływ na codzienne życie, tudzież jakie niesie zagrożenia. Na koniec eksperyment z bagnem i zanurzaniem się różnych przedmiotów w trzęsawiskach i grząskiej ziemi. Wnioski dzieci na temat żywiołów utworzyły się same, dlatego po takiej lekcji uczniowie nie mieli trudności z odrobieniem pracy domowej związanej z tym tematem.

 
W bibliotece

12 października klasa 3e wybrała się na zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jesiennej.  Było to nasze pierwsze spotkanie z cyklu zajęć bibliotecznych.  Poznaliśmy zasady funkcjonowania biblioteki, wszystkie jej zakamarki, oraz sami mogliśmy stać się bibliotekarzem. Było to bardzo ciekawe przeżycie. Nie możemy się doczekać kolejnych zajęć!

 
Mali Ninja z Wietrznej

W sobotę, 07. października, część reprezentacji Szkoły w karate Shotokan/WKF wystąpiła w m. Lubin  w I Turnieju Karate Gpju Ryu „Lubin Cup 2017”. Część, bo kilkoro zawodników w ostatniej chwili wyeliminowała choroba, ale wiemy, że myślami byli Oni z nami i trzymali za nas kciuki.

W zawodach uczestniczyło 123 zawodników z 10 klubów (w tym 6 klubów Shotokan i 4 ekipy Goju Ryu).

A jak wypadliśmy oceńcie sami:

–                   Małgorzata STANKIEWICZ – srebrny medal w konkurencji fantom ( to taki wstęp do realnej walki/kumite )  dziewcząt rocznik 2008; brązowy medal w konkurencji fantom+2 rocznik 2008 i młodsze oraz brązowy medal w konkurencji kata dziewcząt w tej grupie;

–                   Jerzy SKOBLIŃSKI – srebrny medal w torze przeszkód chłopców rocznik 2011 i młodsi;

–                   Łukasz DUKIEL – brązowy medal w konkurencji kihon chłopców rocznik 2009 – 2008;

–                   Alicja KOSYDOR – brązowy medal w konkurencji kihon dziewcząt rocznik 2008 i młodsze;

–                   Filip KOSYDOR – brązowy medal w konkurencji kata indywiadualne chłopców rocznik 2008 i młodsi.

Punktowane miejsca:

–                   Mateusz BIELERZEWSKI – 5-6 miejsce w kata ind. chłopców r. 2008 i młodsi;

–                   Damian DUKIEL – 5 miejsce w torze przeszkód chłopców rocznik 2011 i młodsi;

–                   Wojciech WARTECKI – 5-6 miejsce w kata ind. chłopców r. 2008 i młodsi.

Każdy start, każde zawody to dla nas nauka. A jak widać w tym sezonie idziemy po drodze karate z powodzeniem (karate to nie tylko sztuka walki, ale przede wszystkim droga, sposób życia- tak dla małych jak i dużych adeptów) .

Dla zawodników i rodziców podziękowania.

Oss,

Stefan G. Giliński

 
Jesienna Galeria

Pomimo iż odczuwam tęsknotę za ciepłymi promieniami letniego słońca, to z entuzjazmem witam jesień ze wszystkimi jej urokami. Uwielbiamy jesienną twórczość, kolorowe liście, zbieranie kasztanów, żołędzi i szyszek.

Październik to okres, kiedy prace plastyczne można wykonać ze skarbów jesieni.  Ten czas postanawiała wykorzystać klasa 3g, zbierając wszystkie dary Pani Jesieni. Podczas zajęć lekcyjnych i świetlicowych uczniowie stworzyli kreatywne prace ze wszystkich przyniesionych darów przyrody

ZEW

 
Mamy nowy Zarząd Samorządu Szkolnego

Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, obietnice przedwyborcze.  Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły.

Dnia 25 września 2017 roku odbyły się wybory do zarządu samorządu uczniowskiego. Każdy uczeń oddał jeden głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów.

Spośród oddanych głosów największą ilość uzyskali i będą pełnić w Samorządzie następujące funkcje:

Justyna Rojek Nowosielska - przewodnicząca szkoły

Joachim Skutnik – I zastępca

Alicja Słońska - II zastępca

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekunowie Samorządu Szkolnego: Anna Sobieska i Magdalena Pasieka.

 
Wrocław w chmurach

Wietrzna pogoda i deszcz nie przeszkodziły klasie 3b odwiedzić w piątek 6 października zaprzyjaźnione MultiCentrum przy ul. Powstańców Śląskich. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z zakresu edukacji regionalnej pod hasłem „Wrocław w chmurach”. Zgodnie z tytułem zajęcia poświęcone były najwyższym budynkom naszego miasta. Dzieci poznały historię niektórych z nich i dowiedziały się w jaki sposób można uzyskać pamiątkową odznakę oraz tytuł „Zdobywcy korony Wrocławia”. W części konstruktorskiej uczniowie podzieleni na kilkuosobowe zespoły budowali z klocków K’nex wieżowce na miarę Sky Tower. Według pracowników MultiCentrum jedna z drużyn stworzyła najwyższą budowlę w historii zajęć. Spotkanie było okazją do poznania ciekawostek związanych z Wrocławiem, sprawdzenia się w roli architekta i ćwiczenia umiejętności współpracy. Podczas powrotu do szkoły krążyła wśród wszystkich myśl o zamieszkaniu w chmurach, u stóp panoramy miasta.

Wychowawca klasy 3B

 
„Program dla szkół”

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I-V będą uczestniczyć w „Programie dla szkół”. Głównym celem programu jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w  codziennej diecie, a także propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym. „Program dla szkół” zastąpił dotychczasowy program dedykowany dla klas I-III „Owoce w szkole”.

Za realizację  programu odpowiada  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

 
Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!

W ramach działań  profilaktycznych pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” odbyły się spotkania w klasach I z zaprzyjaźnionym funkcjonariuszem Policji. Podczas spotkań z dziećmi nasz gość rozmawiał o tym, jak unikać zagrożeń na drodze, w domu, na podwórku oraz jak niebezpieczne mogą być spotkania z nieznajomymi.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest  adresowana zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny. Przypominamy:

• Mamo, Tato – dziecko naśladuje Twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!

• Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!

• Kierowco – uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!

 
ŚWIETNY WYSTĘP REPREZENTACJI SZKOŁY PODCZAS SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH!

W dniu 19 września na kąpielisku Morskie Oko odbyły się Finały Mistrzostw Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Wrocławskich.

W zawodach wzięło udział po 32 reprezentacje dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych z Wrocławia.

Dziewczęta z Naszej szkoły uplasowały się na bardzo dobrej 9 pozycji biorąc pod uwagę fakt, że w drużynie większość stanowiły czwarto i piątoklasistki możemy stwierdzić, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłym roku. Chłopcy natomiast ukończyli zmagania na świetnym 3 miejscu! Pierwszy raz w historii wywalczając awans do Finału Dolnośląskiego, który odbędzie się 10 października w Olszynie. Trzymamy kciuki za kolejny udany start!

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

 

 
Spotkanie z Panią socjoterapeutką

W październikowe popołudnie, klasa 1c miała przyjemność gościć u siebie zaprzyjaźnioną z naszą szkołą panią socjoterapętkę Elżbietą Sienkiewicz-Romańską. Pani Elżbieta przeprowadziła z uczniami warsztaty w ramach programu, który realizowany jest w  klasie 1c „Nasza klasa jest na medal”. Program adresowany jest do uczniów klasy pierwszej, którzy przejawiają naturalne  problemy adaptacyjne, emocjonalne i komunikacyjne. Dzisiejsze spotkanie nosiło temat „Dobrze się tu czuję”. Zajęcia miały na celu integrowanie uczniów poprzez wzajemne poznawanie, dbałość o tworzenie atmosfery życzliwości, akceptacji, zaufania i bezpieczeństwa jako podstawy do dalszej pracy, zabawy i nauki.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia i czekamy z niecierpliwością na następne spotkanie.

Uczniowie klasy 1c

 
Tabliczka Mnożenia- egzaminy szkolne

W dniu 26 września br. odbyły się eliminacje klasowe ze znajomości tabliczki mnożenia we wszystkich klasach trzecich, czwartych, piątych i szóstych.

Bezbłędną znajomością tabliczki mnożenia w kategorii klas 4-6 mogło się pochwalić 58 uczniów, którzy w dniu 28 września wzięli udział w szkolnym Finale, składającym się z trzech zadań. Znamy już zwycięzców!

 
Tydzień z tabliczką mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest obchodzony 29 września, a w naszej szkole cały ubiegły tydzień w trakcie zajęć warsztatowych dzieci doskonaliły umiejętność mnożenia przy pomocy gier planszowych, kart "Ja mam", kostek do gry czy Kart Grabowskiego. Karty Grabowskiego to edukacyjna pomoc do nauki matematyki, która zyskuje coraz większą popularność i zdobywa nowych miłośników, gdyż podczas gier i zabaw uczniowie nie zauważają nawet, że wykonują dziesiątki obliczeń. Wychowawcy rekomendują i polecają wszystkim tę formę nauki.

W dzień obchodów VII ŚDTM klasa 6b pod opieką p. Natalii Kuboszek i p. Ewy Misiejuk, już po raz drugi sprawdzała kondycję matematyczną wrocławian i gości (również zagranicznych) zwiedzających nasz piękny, wrocławski Rynek. Jedenaście duetów przeegzaminowało blisko 200 osób. Tytuł Eksperta otrzymała ponad połowa z nich.

 
Dzień Chłopca

30 września obchodzony jest dzień chłopca. W naszej szkole w ubiegły piątek, w każdej klasie chłopcy mogli poczuć się wyjątkowo. Dziewczynki w jednej ze starszych klas samodzielnie przygotowały prezenty dla chłopców – z okazji ich święta. Wykorzystały deski, gwoździe i wydawałoby się młotki – ale nie, gdyż miały tylko jeden. Zamiast młotków wykorzystały kamienie i w ten sposób w technice string art powstały świąteczne upominki. W klasach młodszych chłopcy zostali obdarowani medalami, laurkami, kartami do sztuczek magicznych i innymi upominkami, które uczyniły ten dzień wyjątkowym.


 
WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE ZA ROK SZKOLNY 2016/2017

Nasza szkoła wywalczyła świetne miejsce we „Współzawodnictwie Sportowym Wrocławskich Szkół 2016/2017”. Na 69 punktujących placówek w rankingu końcowym zajęliśmy 7 miejsce we Wrocławiu! W kategorii  „Najaktywniejsza Szkoła” zdobyliśmy 2 miejsce w klasyfikacji generalnej! Natomiast w rankingu dolnośląskim zajęliśmy 27 miejsce na 543 startujące szkoły! Poniżej zamieszczamy cały ranking końcowy. Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom, którzy dzielnie reprezentowali szkołę w roku szkolnym 2016/2017. Wielkie brawa!

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

WSP 2016/2017

WSP najaktywniejsi 2016/2017

Wspólzawodnictwo SZS "Dolny Śląsk"

 
Dolnośląski Festiwal Nauki

Dnia 27 września 2017 r. klasa 1b i 3g wzięły udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych we Wrocławiu. Podczas pokazów prowadzący nawiązali dialog z dziećmi, które zostały zaangażowane w doświadczenia i demonstracje. Podczas zajęć były prezentowane ciekawe i poruszające wyobraźnię doświadczenia, które pozwoliły uczniom poznać niektóre tajemnice z dziedziny chemii i fizyki oraz przybliżyły zagadnienia z nauk ścisłych. 
Udział w zajęciach bardzo podobał się uczniom. Każdy chętnie chciałby mieć „Małe Laboratorium”.
Dobrze, że eksperymenty i doświadczenia są na stałe wpisane w kalendarz klasowy! – powiedziały dzieciaki w drodze powrotnej.

ZEW

 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 8 z 9


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.