REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1440466
BAL KARNAWAŁOWY

2 lutego na hali sportowej odbył się BAL KARNAWAŁOWY dla klas I-III .Oprawą muzyczną i prowadzeniem imprezy zajmowali się animatorzy. Uczniowie przygotowali ciekawe stroje karnawałowe o różnej tematyce. Dodatkową atrakcją była fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z przyjaciółmi. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

 
Tworzymy gry planszowe!

W zeszłym tygodniu na lekcjach języka polskiego klasa 5a projektowała własne gry planszowe, które miały sprawdzać wiedzę graczy o lekturze „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Efekty pracy przeszły oczekiwania wszystkich, powstały piękne, kolorowe plansze, kreatywne pionki, a przede wszystkim niezwykłe pomysły na gry. Dzięki tej metodzie uczniowie nie tylko świetnie utrwalili wiedzę o powieści Tolkiena, obudzili swoją twórczą naturę, ale także nauczyli się pisać instrukcję.

 
Zuchem być

Klasa 3b wzięła udział w niecodziennych zajęciach, które przygotowali sami uczniowie. Kacper i Natan podzielili się z kolegami oraz koleżankami wiedzą i doświadczeniem wyniesionym z należenia do zuchowej drużyny. Chłopcy wytłumaczyli symbolikę odznaki zuchowej, opowiadali o prawach i obietnicach Zucha oraz sprawnościach, które zdobywają podczas zbiórek swoich zastępów. Całość uzupełniła prezentacja oraz fragment filmu „Szare szeregi”. Być może po takich zajęciach znajdzie się ktoś w klasie, kto zechce wstąpić do ZHP.

 
Turniej Aktywnych Szkół MultiSport

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Nasza szkoła pomyślnie przeszła kwalifikacje do Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport i tym samym znalazła się w etapie Rozgrzewki.

W ramach tego etapu, każda z zakwalifikowanych szkół, otrzyma Mikrogrant. W dniach od 29 stycznia do 28 lutego, przeprowadzony zostanie Warsztat Konsultacyjny, podczas których wspólnie wypracujemy specjalny Plan Treningowy. To właśnie na podstawie przebiegu Warsztatów oraz jakości Planów Komisja Konkursowa wyłoni ostateczną listę szkół, która zostanie zaproszona do udziału w Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport. Chętne osoby zapraszamy do współpracy!

Ze sportowymi pozdrowieniami,

Zespół Nauczycieli WF


 
Życzliwek

11 stycznia w klasach 1-3, pomimo zimowej aury, zaświeciły życzliwe słońca. Dzieci ubrane w żółte koszulki, wyróżniając się w tłumie pokazywały wszystkim, że są życzliwymi wśród życzliwych.

 
Wrzutki matematyczne

W tym miesiącu tematem wrzutek matematycznych była symetria. Dzieciaki na początku lekcji robiąc kleksy i odbijając je na kartce miały okazję samodzielnie dojść do tego jaki będzie temat zajęć. Następnie w grupach pracowali nad zadaniami, które przygotowała pani Ewa.

 
III CHARYTATYWNY KONCERT NOWOROCZNY

Szkoła uczy,bawi i wychowuje. To miejsce,gdzie poszanowanie godności i pomoc drugiemu człowiekowi jest priorytetem, który na co dzień przekazywany jest uczniom. Tradycją Szkoły Podstawowej nr 16 stał się już Noworoczny Koncert Charytatywny, który w tym roku odbył się 9. 01. 2018 r. po raz trzeci. Ideą i celem koncertu jest zebranie pieniędzy, by pomóc najbardziej potrzebującym rodzicom i uczniom naszej szkoły.
W tym roku imprezę uświetniły wspaniałe występy uczniów, a także rodziców wraz z dziećmi. Mieliśmy okazję obejrzeć Jasełka, posłuchać pięknych kolęd i pastorałek, a także podziwiać klimatyczny i karnawałowy występ flamenco. Nasi goście mogli również skorzystać z kawiarenki przygotowanej specjalnie na tę okazję.
Podczas koncertu odbyła się licytacja prac uczniów Szkoły Podstawowej nr 16, które zostały przekazane w dobre ręce.  Łącznie zebrana podczas imprezy kwota to 1415,07 zł.
Wisienką na torcie był występ nauczycieli, którzy jednym chórem zaśpiewali  kolędę "Gore gwiazda".
A wszystko w słusznym celu, bo pomaganie zmienia świat na lepsze.

 
Wizyta informatyka w klasie 1c

We wtorek 9 stycznia gościł u nas w klasie informatyk – Pan Brachmański. Wizyta odbyła się w ramach zajęć „Spotkania z ciekawymi ludźmi". Nasz gość opowiedział nam o swojej pracy. Przybliżył nam historię powstania pierwszego komputera. Dowiedzieliśmy się z jakich podstawowych części zbudowany jest komputer stacjonarny. Próbowaliśmy sami ułożyć definicje programowania. Zastanawialiśmy się czym zajmuje się programista a czym informatyk.? Mogliśmy zobaczyć budowę laptopa i dowiedzieć z czego jest zbudowany. Zajęcia były bardzo ciekawe. Serdecznie dziękujemy panu informatykowi  za przybycie do szkoły.

Uczniowie klasy 1c.

 
Kosmiczne doświadczenia

Uczniowie klasy 3b mieli przyjemność wziąć udział w niezwykle ciekawej lekcji poprowadzonej przez tatę jednego z uczniów. Podczas zajęć wspólnie z Panem Marcinem przeprowadzili wiele doświadczeń, podczas których poznali proporcje wielkości Ziemi, Księżyca i Słońca, wyjaśnili zjawisko zaćmienia i ruchu Ziemi wokół Słońca, omówili fazy Księżyca. Pan Marcin chętnie dzielił się z klasą swoimi wiadomościami o kosmosie, którym od lat się interesuje, a uczniowie z przyjemnością zadawali Mu pytania.
Bardzo dziękujemy tacie Romka za ciekawe warsztaty i zachęcamy pozostałych rodziców do podobnych inicjatyw.

 

Wychowawca klasy 3b

 
podziękowanie

 
Podziękowanie

 
„Higiena osobista i zdrowy styl życia”

„Higiena osobista i zdrowy styl życia” tak brzmiał temat lekcji, która odbyła się w grudniu w klasach pierwszych Naszej Szkoły. Gościem specjalnym była Pani Doktor Pediatra Karolina Biel – Łojek.

Celem spotkania było przybliżenie dzieciom schematu postępowania służącemu utrzymaniu młodego organizmu w zdrowiu zarówno fizycznym jak i psychicznym. Podstawowe czynności życia codziennego jak mycie zębów, włosów, zmiana bielizny i ubrań zostały przedstawione w przystępnej, łatwej do zapamiętania formie. Konkurencje sportowe, rebusy, kalambury uzupełniały ale tez sprawdzały wiedzę dzieci z poruszanego tematu.

Bardzo dziękuję Pani Doktor za wizytę, a rodziców i dzieci zapraszam do obejrzenia zdjęć z lekcji.

Pozdrawiam Katarzyna Krychowska

 
Warsztaty Bożonarodzeniowe

Szklana kula o cienkich ściankach, ozdobiona błyszczącym brokatem, mieniąca się kolorami? Trudno uwierzyć, że świąteczna bombka wzięła się z biedy. Swoją karierę rozpoczęła w połowie XIX wieku w mieście Lauscha. Jeden z pracowników tamtejszej szklanej manufaktury, wydmuchał z cienkiego szkła kształt przypominający jabłko. Nie stać go było na prawdziwe owoce, orzechy, które zdobiły bożonarodzeniowe drzewka. Szklane kule powiesił na choince. Spodobały się sąsiadom i w kolejnych latach każdy z nich chciał także bombkami dekorować swoje drzewko...”

W naszej szkole odbyły się grudniowe warsztaty bożonarodzeniowe „Malowanie bombek”, w których uczestniczyło kilka klas. W trakcie zajęć uczniowie korzystając z przygotowanych różnorodnych materiałów, mogli wykonać własną, niepowtarzalną bombkę. Osoba prowadząca warsztaty opowiadała o technikach ozdabiania, przedstawiła również gotowe propozycje. Dzieci na koniec dodały, że nic tak nie cieszy na choince jak własnoręcznie wykonana bombka. Można ją dać w prezencie, lub udekorować własne drzewko…

 
KAWIA DOMOWA

21 grudnia klasa 3g gościła kawie domową zwaną potocznie świnką morską. Lena wraz z mamą przyniosła je w przeznaczonym do tego pojemniku. Lenka przygotowała prezentację o tych wspaniałych zwierzątkach. Przedstawiła anatomię, jak należy dbać o świnki, czym karmić i jak się z nimi bawić. Przysmakiem zwierzątek Lenki były listki sałaty. Zwierzątka na początku nieśmiałe i wystraszone szybko oswoiły się z uczniami i chętnie bawiły się i brykał po sali. Wszystkim bardzo spodobały się zwierzątka i każdy chciał je wziąć na ręce i pogłaskać. Bardzo dziękujemy Lence za przygotowanie lekcji.

ZEW

 
Świąteczne warsztaty w klasie 4c

Klasa 4c z wychowawcą zaprasza do obejrzenia poniższej galerii obrazującej przebieg warsztatów podczas których uczniowie wykonali przepiękne słodkości.

Dziękujemy za obecność, pomoc i zaangażowanie naszej niezastąpionej mamie Wiktora, p. Marcie.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 17


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.