REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1403741
Konkurs pięknego czytania

28 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów klas 1 – 3. Celem konkursu jest zachęcanie dzieci do czytelnictwa, budzenie w nich zainteresowania wartościową literaturą, kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz stworzenie możliwości zaprezentowania jej przed szerszą publicznością. Uczniowie czytali przygotowane przez siebie teksty oraz musieli zmierzyć się z fragmentami przygotowanymi przez komisję. W tym roku poziom uczestników był wysoki i bardzo wyrównany, dlatego jury zdecydowało się wyłonić laureatów oraz osoby wyróżnione.

Laureaci

Matylda Bielawska, klasa 1b

Lena Boszko, klasa 2a

Maja Tomaszewska  - Lelo, klasa 3a

Oliwia Ptaszek, klasa 3b

Wyróżnienia

Michał Woźniak, klasa 3e

Anastazja Derevianko, klasa 3f

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

ZEW

 
Volleymania w SP16!

Przez cały rok szkolny zawodnicy nasze Szkoły bardzo ciężko trenowali i startowali w turniejach projektu Vollymania. Przez cały czas trwania rozgrywek nasi Reprezentanci utrzymywali się w najwyższej, pierwszej lidze! Jest to bardzo trudne osiągnięcie! W minioną sobotę odbył się turniej finałowy, w którym nasi uczniowie zaprezentowali się wyśmienicie. Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko! Reprezentacja dziewcząt (grająca w kategorii „3” klas 5) zdobyła ostatecznie 5 miejsce we Wrocławiu, a reprezentacja chłopców (kategoria „3” klas 5) ostatecznie uplasowała się na wspaniałym 6 miejscu! Wszystkim zawodnikom bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnej edycji projektu!

Skład dziewcząt:

Martyna Papierska, Magdalena Nieplowicz, Lena Michałków, Weronika Wolsza,

Skład chłopców:

Maksymilian Nowotnik, Jan Mączyński, Jakub Mraz

Magdalena Pasieka

 
Kolorowy Zawrót Głowy

W piątek 25.08 w klasie 4a odbyły się warsztaty "Kolorowy Zawrót Głowy" przeprowadzone przez uczniów Europejskiego Technikum Menedżerskiego we Wrocławiu. Zajęcia odbywały się pod kierunkiem profesjonalnych instruktorów fryzjerstwa. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy cieszyli się z możliwości zmiany swoich fryzur.


Anna Wasiak

 
Wrzutki matematyczne

Ostatnie w tym miesiącu wrzutki matematyczne było czuć na korytarzach :)

Zajęcia zaczęliśmy gimnastyką, a następnie Pani Ewa wprowadziła nas w świat ułamków za pomocą kartki papieru, którą składaliśmy wg instrukcji. Na koniec mieliśmy pokolorować określoną ilość pól i nazwać część jaką kolorujemy. W trakcie przygotowywania gofrów wypełnialiśmy tabelę ze składnikami, a w najprzyjemniejszej części zajęć mogliśmy spróbować pysznych gofrów. Po skończonej pracy, posprzątaliśmy po sobie, szanując tym samym prace innych osób w naszej szkole.

Z ogromnymi podziękowaniami dla Pani Ewy i naszych wychowawców- uczniowie klas 3

 
Życzliwek

21 maja już przed ostatni raz chodzili uśmiechnięci, życzliwi, ubrani w żółte koszulki- uczniowie.

 
Spotkanie z inżynierem w klasie 1c

W ramach zajęć „Spotkania z ciekawymi ludźmi” naszą klasę odwiedził pan inżynier Marek Dadej, tata jednej  z uczennic. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy. Wiemy jak można zostać inżynierem i na czym polega praca inżyniera. Mieliśmy okazję odczytać rysunek techniczny i dokonać jego obliczeń. Testowaliśmy także różne urządzenia, które wykorzystuje się np. w produkcji wysokiej jakości aut. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dziękujemy za wizytę.

Uczniowie z 1c

 
ŚLADAMI UZDROWISK POLSKICH – Wycieczka klasowa do Polanicy Zdrój.

21 maja klasa 1b i klasa 1c wzięła udział w wycieczce do Polanicy Zdrój. Najpierw udaliśmy się  do Parku Zdrojowego, w którym mieści się jeden z najstarszych i najsłynniejszych obiektów uzdrowiskowych w Polanicy-Zdroju. Sanatorium powstało w latach 1905-06, jako Nowy Dom Zdrojowy. Aktualnie w “Wielkiej Pieniawie” świadczy się szeroką paletę usług przyrodoleczniczych. Park Zdrojowy nazywany jest sercem polanickiego uzdrowiska. Znajdują się tu różne gatunki  egzotycznych roślin, rzeźby, fontanny oraz  urocze alejki spacerowe. Następnie udaliśmy się do Parku Szachowego, który jest  częścią polanickiego Parku Zdrojowego. Tutaj największą atrakcją jest gigantyczna szachownica. Atrakcją okazał się moment, który przeznaczyliśmy  „na małe co nieco”. Lody i gofry w Parku Zdrojowym  smakowały nam jak nigdy dotąd. Mieliśmy również czas na zakup pamiątek na polanickim deptaku, który jest centrum uzdrowiskowej miejscowości. Podczas wycieczki towarzyszyła nam piękna pogoda, wspaniała atmosfera oraz przepiękna przyroda.

Uczniowie klasy 1b i 1c

 
Lekkoatletyczne Indywidualne Igrzyska Dzieci - dziewczyny rozbiły bank!

W środę 16 maja na Stadionie Olimpijskim odbyły się Lekkoatletyczne Indywidualne Igrzyska Dzieci. Nasi uczniowie świetnie spisali się zdobywając 5 medali w tym 4 złote i 1 brązowy!

Na najwyższym stopniu podium stanęli:

Julia Cieślachowska w biegu ma 60m z czasem 8,7

Aleksandra Rutkowska w biegu na 300m z czasem 47,7

Martyna Papierska w skoku w dal z wynikiem 4,87

Sztafeta szwedzka dziewcząt w składzie J.Cieślachowska, A.Rutkowska, M.Papierska, M.Posłuszny z czasem 2:42,8

Brązowy medal wywalczył:

Kacper Malewicz w skoki w dal z wynikiem 4,58

Tuż za podium na 4 miejscu rywalizację zakończyli:

Wiktor Słowiński w biegu na 60m uzyskując czas 8,4

Sztafeta szwedzka chłopców w składzie: K. Malewicz, A. Dreksa, M. Sobolewski, W. Słowiński.

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta uplasowały się na najniższym stopniu podium, chłopcy zajęli ostatecznie 9 miejsce.

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników na Mistrzostwach Wrocławia i życzymy powodzenia w dalszym etapie. Strefa wrocławska odbędzie się 29 maja również na Stadionie Olimpijskim!!

 
Awans dziewcząt do finału wojewódzkiego w czwórboju lekkoatletycznym!

We wtorek 15 maja na Stadionie Olimpijskim odbył się finał strefy wrocławskiej w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta w składzie: Julia Cieślachowska, Aleksandra Rutkowska, Martyna Papierska, Martyna Posłuszny, Pola Nowak, Kamila Serafin zajęły 3 miejsce  zdobywając 1226 pkt. Tym samym zapewniając sobie awans do finału wojewódzkiego. Kolejny etap już w najbliższy wtorek (22.05) na Stadionie Olimpijskim. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!

 
Multimedialne przerwy - Święto Polskiej Muzyki i Plastyki

18 maja 2018 po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Święto Polskiej Muzyki i Plastyki.

Podczas przerw po 2l, 3l. 4l odbyły się multimedialne pokazy plastyczno- muzyczne. Na kolejne multimedialne przerwy zapraszamy 25 maja.

Galerię postaci wielkich kompozytorów i artystów- plastyków można oglądać w holu szkoły do końca maja.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

n. plastyki i n. muzyki

 
KRAKÓW-WIELICZKA

10-11 maja   klasy 3a i 3g  wyruszyła  na  wycieczkę  do  grodu  Kraka. Podróż  minęła  szybko i przyjemnie. Około godziny jedenastej byliśmy już w Krakowie. Najpierw udaliśmy się na Wawel do Skarbca Koronnego, gdzie zebrano zbiór pamiątek pozostałych po panujących dynastiach królów Polski, następnie podziwialiśmy dzwon Zygmunta. Kolejnym punktem zwiedzania była  Katedra Wawelska, uznana za najcenniejszy obiekt  sakralny  w  Polsce. Katedra Wawelska to  dla  Polaków  miejsce  szczególne, dzieci dowiedziały się ilu królów polski zostało koronowanych. W wawelskich kryptach są groby polskich artystów: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida oraz Fryderyka Chopina. Pan przewodnik  opowiadała nam ciekawe anegdoty i przybliżała historie tego  pięknego miejsca jakim jest Wawel. Po spacerze po dziedzińcu wawelskim i  podziwianiu widoków ze wzgórza, udaliśmy się na Rynek Krakowski-największy średniowieczny plac Europy.  Po całym dniu udaliśmy się do hotelu, dzieci wzięły udział w zabawach integracyjnych przy ognisku.  Drugiego dnia od rana zwiedzaliśmy kopalnię soli w Wieliczce. Przechodząc korytarzami kopali, dzieci dowiedziały się wiele o historii tego miejsca.

Wycieczka dała nam wiele radości  i duży zastrzyk wiedzy.

ZEW

 
Reprezentacja SP16 - rajd ,,Wrocławska Wenecja"

16 maja 2018 7-osobowa grupa uczniów z klasy 4c miała możliwość reprezentowania naszej Szkoły SP16 w rajdzie turystyczno- krajoznawczym ,,Wrocławska Wenecja".

Rajd był pasjonującą przygodą pełną niespodzianek, zadań do wykonania, wymagał znajomości odczytywania mapy, współpracy w wykonywaniu zadań, był też czas na zachwyt nad otoczeniem- przyrodą, zabytkami. Odkrywaliśmy Wrocław w atmosferze zabawy. Był też czas na małe co nieco. Na wyniki musimy jeszcze poczekać, było to nasze pierwsze doświadczenie tego typu. Nie możemy się doczekać kolejnej edycji.

uczestnicy rajdu z wychowawcą

 
ZDOLNI MATEMATYCY

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w tegorocznej, XVIII edycji, Konkursu Matematycznego dla uczniów klas trzecich, mamy po raz pierwszy w historii naszej Szkoły finalistów etapu dzielnicowego.

Karolina, Bruno i Bartłomiej uzyskali wysoką punktację , prawidłowo rozwiązali pięć zadań przygotowanych przez wrocławskich matematyków.

Wkrótce przed naszymi Uczniami finał miejski, który odbędzie się 23 maja.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej

 
Awans dziewcząt do strefy wrocławskiej w czwórboju lekkoatletycznym!

W dniach 7-8.05.2018 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbywały się mistrzostwa Wrocławia w czwórboju lekkoatletycznym.
Poniedziałkowe zmagania na drugim miejscu zakończyły dziewczęta z naszej szkoły, zdobywając tym samym awans do dalszej rywalizacji. Zawodniczki pokazały się z bardzo dobrej strony, ulegając jedynie dziewczętom ze szkoły sportowej nr 46.
W pierwszym starcie sezonu większość z nich poprawiła swoje rezultaty życiowe!
Podczas zawodów ustanowione zostały nowe rekordy szkoły: Martyna Papierska poprawiła rekord w biegu na 60m – 8,4s oraz w skoku w dal 4,58m. Pobity został również rekord szkoły w czwórboju, dziewczęta w składzie: Martyna Papierska, Martyna Posłuszny, Julia Cieślachowska, Pola Nowak, Aleksandra Rutkowska oraz Vanessa Lenik uzbierały łącznie 1243pkt.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy powodzenia  w kolejnym etapie, który odbędzie się 15.05.2018r.

We wtorek natomiast swoje zmagania toczyli Panowie. Rywalizację ostatecznie skończyli na 16 miejscu. Tutaj też padło kilka wartościowych wyników, które zawisną na szkolnej tablicy rekordów. Kacper Malewicz w skoku w dal – 4.45m, Artur Dreska w biegu na 1000m uzyskał czas - 3:40,4s. Chłopcy w składzie: Kacper Malewicz, Wiktor Słowiński, Adam Opolski, Maks Guszpit, Artur Dreksa oraz Gerard Wierciński poprawili również rekord szkoły w czwórboju, który przez minimum będzie wynosił 706pkt. Większość składu to chłopcy z IV i V klasy!

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za dalsze starty czy to w zawodach drużynowych czy indywidualnych!

 
Wrocławska Olimpiada Młodzieży.

W niedzielę, 13.05.2018r. w ramach Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się regionalne zawody dla najmłodszych adeptów lekkiej atletyki (2005-2007), którzy rywalizowali w biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600 metrów. Nasi uczniowie, którzy biorą udział w programie Lekkoatletyka Dla Każdego pokazali się z bardzo dobrej strony uzyskując bardzo wartościowe wyniki:

ZUZANNA GAMROT – I miejsce w biegu na 600 metrów rocznik 2005 – 1:45,20s (rekord życiowy), Mimo, iż Zuzia jest absolwentką naszej szkoły dalej uczęszcza na zajęcia w ramach programu LDK.1
Aleksandra RUTKOWSKA - VI miejsce w skoku w dal rocznik 2005 -3,79s.
Julia CIEŚLACHOWSKA -  VIII miejsce w biegu na 60metrów rocznik 2005 - 9,21s.
Martyna PAPIERSKA – I miejsce w skoku w dal rocznik 2006 – 4,65s (rekord życiowy).
Martyna POSŁUSZNY – III miejsce w biegu na 600 metrów rocznik 2006 – 1:59,82s (rekord życiowy).
Gabriela KOPEĆ – X miejsce w biegu na 600metrów rocznik 2006 – 2:09,26s (rekord życiowy).

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 17


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.