REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1084091
Wrzutki matematyczne

Klasy trzecie każdego miesiąca z ogromną niecierpliwością czekają na wrzutki matematyczne. Nigdy nie wiadomo z jakimi zadaniami przyjdzie pani Ewa, dlatego zaciekawienie jest tym większe.
W tym miesiącu uczniowie dostali zadania związane z mnożeniem i dzieleniem. Przydatne w niektórych zadaniach były również kostki. Na koniec lekcji, każde z dzieci wkleiło do swojego indeksu kolorową naklejkę za zaangażowanie, pracę na lekcji i oczywiście, za dobrą zabawę.

 
Życzliwek

Po raz trzeci w tym roku szkolnym, dzieci z klas młodszych, wybierały spośród siebie "życzliwka". W każdej klasie została wybrana jedna osoba, która 21 grudnia założyła żółtą koszulkę i wyróżniała się na szkolnym korytarzu. Poniżej galeria niektórych życzliwków.

 
Wieczór Filmowy

W grudniu odbył się w naszej szkole Wieczór Filmowy, w którym udział wzięli uczniowie klasy 1 a i 4 d. Dzieci mogły przynieść w tym dniu koc, poduszkę, przekąski i napoje. Spotkanie miało charakter edukacyjno – kulturalny oraz integracyjny. Podczas seansu oglądaliśmy bajki, które miały nam przypomnieć magiczny czas jakim są święta. Prezentowane historie niosły ważne przesłanie, oraz charakteryzowały się wartościowym przekazem. Zebrały one pozytywne recenzje oraz przychylność publiczności. Mamy nadzieje, że jeszcze nie raz uda się nam tak przyjemnie spędzić wieczór.

 
Odyseja Umysłu

Czas nieubłaganie leci do przodu…w związku z tym zbliżamy się do naszych Olimpiad. Póki co nie możemy zdradzić Wam jakie zadania drużynowe wybraliśmy, ale uwierzcie…. bardzo ciężko nad nimi pracujemy. Głowy ostro nam parują, ale nie poddajemy się.

 

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Widzimy się w 2018!

 

https://youtu.be/E8gmARGvPlI

 

Drużyny Destination Imagination, Odysei Umysłu z Trenerkami

 
Pierwsza Zbiórka Szkolnego Wolontariatu

Szkolny Wolontariat dopiero ruszył, a już odniósł pierwszy sukces. Zbieraliśmy dla potrzebujących domowe dżemy i konfitury. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, ponieważ udało nam się uzbierać około 100 słoików w różnymi przysmakami.

Dziękujemy osobom, które włączyły się do naszej akcji i zapraszamy do dzielenia się czasem oraz sercem w kolejnych działaniach naszego wolontariatu.

Wolontariuszki

 
Multikulturowe spotkanie świąteczne

19 grudnia po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie świąteczne, w którym udział wzięły wszystkie dzieci obcojęzyczne uczęszczające na dodatkowe zajęcia języka polskiego prowadzone przez panie: Agnieszkę Barańską, Martę Herkt i Ewę Gil. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym, jak spędza się święta w innych krajach (Ukraina, Rosja, Izrael, RPA), jak obchodzone są one przez różne kościoły i narody. Zaśpiewaliśmy też polską kolędę, a także spróbowaliśmy tradycyjnych ukraińskich ciasteczek. Atmosfera była cudowna, ale i sprzyjała nauce, ponieważ dzięki Elin poznaliśmy kilka faktów dot. Izraela, a liczna reprezentacja dzieci z Ukrainy zaśpiewała nam przepiękną kolędę.

Wszystkim, niezależnie od pochodzenia i wyznania, życzmy wszystkiego najpiękniejszego!

 
Na lekcjach języka polskiego

W grudniu na lekcjach języka polskiego w klasach 5a, 5c i 5d odbyły się trzy arcyważne rozprawy sądowe przeciw Syzyfowi – królowi Koryntu oskarżonemu o zdradzenie tajemnic bogów. Każdorazowo w rozprawach udział wzięli: oskarżony, obrońcy, prokuratorzy, świadkowie i oczywiście sędziowie. Wszystkiemu bacznie przyglądali się ławnicy, stenotypiści i dziennikarze. Mimo wielu cennych argumentów, obrona nie miała szans i Syzyf został uznany winnym, jednakże, dzięki adwokatom, obniżono mu wymiar kary. Notatkę prasową będzie można niebawem przeczytać na szkolnym blogu, a teraz zapraszamy do fotorelacji.

Zdjęcia – Mikołaj S. DPD Olimpu, Ewa Gil

 
Projekt o zdrowym odżywianiu

W listopadzie klasa 4d pracowała nad projektem o zdrowym odżywianiu.

Na zajęciach z wychowawcą dzieci przypomniały sobie zasady zdrowego odżywiania, a na lekcjach języka angielskiego odświeżyły słownictwo i wyrażenia z tego zakresu tematycznego.

Uczniowie plastycznie i językowo opracowali w grupach najzdrowsze propozycje na każdy posiłek w ciągu dnia. Opierając się na regule "5 posiłków dziennie" dowiedzieliśmy się co i o jakiej porze najlepiej spożyć na: śniadanie, lunch, obiad, deser, kolację.

Niestety, choć niesamowicie apetyczne, projekty okazały się zupełnie niejadalne :)

Dorota Dziemieszkiewicz

Aleksandra Kaźmierska

 
Mitologia z innej perspektywy

Podczas lekcji języka polskiego w klasach 5a, 5c i 5d uczniowie w ciekawy sposób wykorzystali swoją wiedzę na temat bogów greckich. Jak wyglądaliby bogowie greccy w XXI w.? to temat mający zainspirować Uczniów do wykonania kolaży. Niektóre z nich można podziwiać w poniższej galerii oraz na blogu literackim, wszystkie zaś na pierwszym piętrze, koło sceny. Zapraszamy na wystawę.

 
Rozstrzygnięcie konkursu "Ozdoby bożonarodzeniowe"

IV edycja technicznych konkursów świątecznych "Ozdoby bożonarodzeniowe" zakończona. Jak co roku, uczniowie wykonali mnóstwo przepięknych i pomysłowych prac przestrzennych, z których jury wybrało najpiękniejsze w poszczególnych kategoriach.

Oto lista laureatów:

 

KATEGORIE KONKURSOWE:

1. Bombka ozdobiona wybraną techniką

I miejsce: Antosia Belka

II miejsce: Natalia Świech

III miejsce: Adam Biel

 

2. Stroik świąteczny stojący lub wiszący

I miejsce: Adam Biel

II miejsce: Rysiek Kępa

 

3. Łańcuch choinkowy

Wyróżnienie: Adam Biel

Wyróżnienie: Olga Laskowska

 

4. Inna ozdoba choinkowa

I miejsce: Ewelina Byszewska,

II miejsce: Wiktor Wiśniewski

 

Wszystkim uczestnikom konkursów SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Jury i organizator, Sławomira Anna Jąkalska

 
„Szkoła z certyfikatem promowania aktywności fizycznej”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat  "Szkoła z certyfikatem promowania aktywności fizycznej". Wyróżnienie zostało wręczone podczas VI Konferencji dla koordynatorów ds. promocji zdrowia organizowanej przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocław oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Wyróżniono 34 wrocławskie placówki oświatowe - przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Certyfikat przyznany jest na okres 2 lat.

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

 
Lekcja WF z siatkarkami Impel Wrocław

Pod koniec listopada w klasie 3c odbyła się pokazowa lekcja wychowania fizycznego z udziałem siatkarek Impel Wrocław.

W ramach współpracy klubu z Naszą Szkołą zajęcia prowadziły dwie młode zawodniczki wrocławskiej drużyny – Weronika Wołodko oraz Maria Stenzel, które również są młodzieżowymi reprezentantkami kraju. Nasze dzieci uczyły się dokładnie podawać piłkę sposobem górnym oraz dolnym, a także próbowali swoich sił w zagrywce. Uczniom bardzo podobały się zajęcia z siatkarkami i chętnie uczestniczyły w lekcji, a na koniec miały okazję wziąć autografy od „Impelek”.

W przyszłym semestrze na pewno będzie okazja do kolejnej takiej lekcji pokazowej. Na zakończenie klasa 3c wraz z nauczycielem Bogumiłem Włodarczykiem wręczyła siatkarkom pamiątkowe podziękowania za tak szczególną lekcję.

Zapraszamy również do galerii zdjęć w zakładce „Sport w Naszej Szkole”.

 

Bogumił Włodarczyk


 
Wizyta Górnika w klasie 1c

W piątek 15.12.2017r gościliśmy w klasie wyjątkowego gościa – górnika. Przyjechał do nas z Lubinia, gdzie pracuje - KGHM Cuprum. Nasz gość odpowiedzialny jest za kompleksową obsługę badawczą i projektową lubińsko-głogowskiego zagłębia miedziowego. Podczas wizyty pan górnik omówił swój strój galowy. Dowiedzieliśmy się, że czapka nazywa się czako, posiada z przodu godło górnicze, na które składa się młot i kilof otoczone lilijką. Pióropusz zdobiący czapkę symbolizuje miotełkę do czyszczenia otworów strzałowych, a jego kolor zależy od stopnia górnika. Może być czarny, czerwony lub biały. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się również o ciężkiej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy górników. Zadawaliśmy wiele pytań, na które zaproszony gość nam odpowiadał.

Serdecznie dziękujemy panu górnikowi za przybycie do szkoły i ciekawe informacje.

Uczniowie klasy 1c.

 
Wrocławska Międzyszkolna Liga Karate Budokan Cup
Wyniki
 
Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" kierowany do klas I-III  szkół podstawowych jest w Naszej Placówce kontynuowany niezmiennie od kilku już lat.

W ubiegłym tygodniu z zasadami udzielania pierwszej pomocy zostali zapoznani uczniowie klas pierwszych Naszej Szkoły. Program WOŚP koncentruje się na nauce podstawowych czynności ratujących życie. Dzieci oswajają się z przedstawianymi zagadnieniami, pierwsza pomoc z czasem staje się dla nich czymś naturalnym. Wspólnie z panią Małgorzatą Dobrucką miałam przyjemność po raz kolejny poprowadzić szkolenie i obserwować dzielnie spisujących się małych ratowników. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

 

Pozdrawiam Katarzyna Krychowska

 

 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 2 z 9


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.