REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1403832
Podsumowanie sezonu przełajowego.

Jak co roku, wczesną wiosną na kąpielisku Morskie Oko odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Z dobrej strony pokazali się uczniowie z naszej szkoły. Chłopcy drużynowo zajęli 10 miejsce natomiast dziewczęta uplasowały się na 5 pozycji.

Poniżej przedstawiamy wyniki biegów indywidualnych:

Dziewczęta klas IV-VI Szkół podstawowych – dystans 900 metrów:

3 miejsce – Martyna PAPIERSKA
12 miejsce – Martyna POSŁUSZNY
W punktowanej  50tce znalazły się również: Milena SZCZYRBA(31), Aleksandra RUTKOWSKA(43).

Jeśli chodzi o chłopców punkty dla naszej szkoły zdobyli: Jakub KASPAR(24), Wiktor SŁOWIŃSKI(36), Maks GUSZPIT(42), Angrii KONOWALOV(49).

 
„Tygrysie pszczoły” z naszej Szkoły.

Cóż to za stwór „tygrysia pszczoła”?  To adept karate Shotokan/WKF - tygrys pracowity jak przysłowiowa pszczółka. Mamy takie pracowite tygrysiątka w szkolnej sekcji karate i właśnie dwoje z nich  tak zorganizowało sobie czas, że w sobotę 19.05. br., wystąpiło w międzynarodowym turnieju 5th Central Poland Open Grand Prix Karate WKF w Pleszewie.Turniej rozgrywany jest przez dwa dni, a konkurencje dziecięce oraz masters (weteranów) w sobotę. W konkurencjach dziecięcych wystąpiło łącznie 319 zawodniczek i zawodników, w tym ekipy z Niemiec, Słowacji, Czech, Ukrainy, Francji i Finlandii. Nasze „tygrysie pszczółki” walczące na tatami w Pleszewie to:

–       Alicja Kosydor – startowała w konkurencji KATA dziewcząt, tzw. U8 czyli adeptek 7-letnich i młodszych;

–       Mateusz Bielerzewski – startował w konkurencjach KATA i KUMITE chłopców,

tzw. U10 – 8-9 latkowie.

Start udany i okraszony brązowymi medalami: Alicja w swojej konkurencji 3 miejsce i Mateusz dwukrotnie na trzecim stopniu podium. Nasi reprezentanci kolejny raz udowodnili, że praca, cierpliwość i wytrwałość skutkuje sukcesem. Słoneczny dzień, blask medali i jupiterów oświetlających podium, a przede wszystkim udział w imprezie w jakiej dotychczas nie brali udziału (chodzi o stronę organizacyjną: sektor zbiórek bez dostępu innych osób, przebieg zawodów wg tzw. czasówki – dokładnie określone czasy rozpoczęcia konkurencji – kto nie stawił się na zbiórce w określonym czasie wypadał z zawodów, przepisy WKF w pełnym zakresie – np.  bez względu na wiek błąd skutkował wykluczeniem z konkurencji). Z formułą zawodów dorośli (mastersi) mieli problem, a co dopiero dzieci. Ale nasze tygrysiątka zrealizowały plan startowy bez zahamowań i strachu. Brawo!!!

I o ile znam trenujące dzieciaki, to jestem przekonany, że mimo zwieńczenia sezonu wygraną w Międzyszkolnej Lidze Karate ( turniej „Budokan Cup” ) - o czym informowałem, nie jest to jeszcze ich ostatnie słowo.

Gratuluję, dziękuję i …. czekam na kolejne sukcesy.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G.Giliński


 
Igrzyska Dzieci w Minipiłce Nożnej Chłopców

W dniu 17.04.2018r. odbyła się I runda Igrzysk Szkół Podstawowych w Minipiłce Nożnej Chłopców w strefie Wrocław Centrum.Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 32 we Wrocławiu. Nasza Szkoła rywalizowała w grupie ze Szkołą Podstawową Sióstr Salezjanek oraz Szkołą Podstawową nr 96. Do drugiej rundy awansowała tylko jedna drużyna, która wygrała grupę.

Pierwsze spotkanie nasi chłopcy przegrali minimalnie 2:3 z SP Sióstr Salezjanek. W drugim meczu byli o wiele lepsi od SP nr 96 wygrywając aż 9:1 !

Niestety w tym roku nie udało się nam awansować do kolejnej rundy, a zabrakło tylko jednej bramki w pierwszym meczu.

Serdecznie gratulujemy ładnych bramek i dziękujemy za walkę na boisku. Pozostaje nam liczyć na lepszy wynik w przyszłym roku,  Naszą Szkołę reprezentowali w większości uczniowie z 4 i 5 klas.Skład reprezentacji Naszej Szkoły w Minipiłce Nożnej oraz strzelcy bramek:

Słowiński Wiktor (3 bramki), Mączyński Jan, Guszpit Maksymilian (3 bramki), Kaspar Jakub (1 bramka), Terpiłowski Kajetan, Nowakowski Stanisław, Malewicz Kacper (1 bramka), Woroniec Jan (3 bramki), Kempa Marcin, Wieczorek Michał, Dreksa Artur.

Zapraszamy również do galerii zdjęć w zakładce „Sport w Naszej Szkole”.

 
Powiatowy konkurs z historii wrocławskiego sportu „Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj”

Towarzystwo Miłośników Wrocławia po raz kolejny było organizatorem konkursu „Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj”. W tym roku w finale konkursu wzięło udział 12 szkół podstawowych z całego powiatu wrocławskiego.

Nasza Szkoła również miała zaszczyt uczestniczyć w tej imprezie, a reprezentowali nas: Kazimierz Kirszak z klasy 6a oraz Mikołaj Wieczorek z klasy 5a, którzy wcześniej wygrali eliminacje w Naszej Szkole.

Podczas konkursu w I rundzie uczniowie rozwiązywali test z wiedzy wrocławskiego sportu. Niestety nie udało nam się awansować do ścisłego finału, w którym znalazły się 3 drużyny. Chłopcy jednak dobrze się przygotowali i w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz gadżety.

Na koniec każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z gwiazdami wrocławskiego sportu m.in. z Renatą Mauer-Różańską, Mariolą Pawlak-Marzec czy Józefem Traczem, którzy byli w jury konkursu.

Gratulacje dla chłopców i życzymy powodzenia w przyszłym roku !!!

Bogumił Włodarczyk


 
MAMY TO! WYGRALIŚMY MIĘDZYSZKOLNĄ LIGĘ KARATE!

W minioną sobotę 12. maja 2018 r., w ramach rozpoczętej Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży, w obiektach AWF we Wrocławiu, rozegrano turniej Międzyszkolnej Ligi Karate „Budokan Cup” . W imprezie wystartowało 421 adeptów karate  ( od rocznika 2013 do szesnastego roku życia ) WKF z klubowych sekcji WKSA BUDOKAN. Impreza rozgrywana jest 2 razy w roku i stanowi podsumowanie pracy szkoleniowej w sekcjach ( od najmłodszych do 16-latków ) i nie da się ukryć, że jest to rywalizacja pomiędzy trenerami. W minionym roku szkolnym wygraliśmy zdecydowanie ligę, w tym – pierwsza edycja to zwycięstwo reprezentacji ZSP 16, a sobota – zwieńczenie sukcesu i potwierdzenie naszego klubowego prymatu. Brawo!

Barwy Szkoły i Przedszkola reprezentowało 25 „tygrysiątek” - adeptów karate. Byliśmy najliczniejszą ekipą z jednej placówki edukacyjnej.

A co zdobyliśmy:

ZŁOTO

SREBRO

BRĄZ

9

5

11

M E D A L I Ś C I :

PRZEDSZKOLE:

 1. Kacper Bielerzewski  - złoty medal w konk. Kihon dla początkujących;
 2. Antoni Skiba  - złoty medal w konk Kihon dla początkujących;
 3. Mikołaj Matczak  - złoty medal w konk. Kihon dla początkujących;
 4. Marcel Bielawski  - srebrny medal w konk. Kihon dla początkujących;
 5. Bartek Gembicki  - brązowy medal w konk. Kihon dla początkujących;
 6. Damian Dukiel  - brązowy medal w konk. KATA (układy) dla początkujących;
 7. Alicja Kosydor  - brązowy medal w konk. KATA r. 2009 i młodsze i złoty medal w drużynie KATA dziewcząt;
 • Michalina Kotulska – tuż za podium w konk. Kihon dla początkujących;

SZKOŁA:

 1. Mateusz Bielerzewski – złoty medal w KUMITE w swojej wadze i roczniku, srebrny medal w konk. KATA ind. w swoim roczniku oraz srebrny medal w konk. KATA drużynowe chłopców r. 2009;
 2. Jagoda Chorociej – złoty medal w KUMITE w swojej wadze i roczniku, brązowy medal w konk. KATA indywidualne w roczniku i złoty medal w drużynie KATA dziewcząt;
 3. Kajetan Danko – brązowy medal w konk. KATA ind. chłopców w swoim roczniku  i srebrny medal w KATA drużynowym chłopców;
 4. Łukasz Dukiel – złoty medal w konk. KATA ind. chłopców w swoim roczniku i złoty medal w KATA drużynowym chłopców;
 5. Filip Kosydor – brązowy medal w KATA ind. chłopców w swoim roczniku i srebrny medal w drużynie KATA chłopców;
 6. Alina Osiakow – brązowy medal w KATA ind. dziewcząt w swoim roczniku;
 7. Ignacy Biederman – brązowy medal w KATA ind. chłopców gr. początkujących i srebrny medal w drużynie KATA początkujących;
 8. Wojciech Wartecki – złoty medal w drużynie KATA chłopców;
 9. Bartek Konieczny – brązowy medal w KATA ind. chłopców oraz srebrny medal w drużynie KATA;

10. Natalia Rubaj – brązowy medal w drużynie KATA dziewcząt w swoim roczniku;

11. Fabian Botros – złoty medal w KATA dla początkujących i srebrny medal w drużynie KATA chłopców;

12. Michał Matczak – brązowy medal w konk. KIHON chłopców dla początkujących;

13. Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w KATA ind. dziewcząt w swoim roczniku i złoty medal w KATA drużynowym;

* tuż za podium plasowali się w swoich konkurencjach:

Filip Król, Tomasz Antolak, Hanna Wrona, Iga Miaśkiewicz .

To ich wysiłek, determinacja, pot, a czasem łzy złożyły się na ten sukces Naszej Szkoły.

Duże dzięki i gratulacje dla zawodniczek i zawodników, rodziców i kadry szkolnej.

Karate to szkoła charakteru, cierpliwości i pokory, to droga którą kroczymy nie tylko na tatami – w sportowej rywalizacji, ale i w codziennym życiu.

Na zakończenie dodam, że wszyscy moi zawodnicy w tym turnieju wywalczyli łącznie:

11 medali złotych, 7 medali srebrnych i 15 brązowych.

Patrzę na wyniki, patrzę na fotografie i.... wiecie co? Nic nie zastąpi tych roześmianych buziek.

Raz jeszcze dziękuję Wszystkim za zaangażowanie i udany start.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G.Giliński


 
Projekt DOM w klasach I

Na lekcjach języka angielskiego Uczniowie wykonali słowniki obrazkowe w postaci domków. Na zdjęciach można podziwiać pomysłowe projekty młodych architektów i dekoratorów wnętrz, którzy w grupach opracowali swoje dzieła i podpisali wszystkie znane im elementy w języku angielskim.

Gratulujemy!

 
Dom Drzewa

W maju klasy 1a i 2c wyjechały wspólnie na  jednodniową wycieczkę do Milicza. Po przyjeździe na miejsce uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych o tematyce przyrodniczo-leśno-ekologicznej w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej „Dom drzewa”. Dowiedzieli się  jakie gatunki zwierząt zamieszkują pobliskie lasy a także zwiedzili wyłuszczarnię szyszek. W „podsuszarni” mieli okazję podziwiać zabytkowy piec a także obejrzeć przeróżne rodzaje szyszek.
Uczniowie zwiedzili pobliski las. Zapoznali się z zasadami bezpiecznego przebywania w lesie a także poznali wiele ciekawostek o mieszkających tam zwierzętach i rosnących drzewach.
Na zakończenie wyprawy dzieci upiekły wspólnie kiełbaski. Po posiłku nastąpił czas na zabawę na świeżym powietrzu.

 
Wycieczka do Krośnic

W dniach 9-11 maja dzieci z klas: 3e, 3f i 3h uczestniczyły w wycieczce do Krośnic, poniżej relacja uczniów:

W środę braliśmy udział w 4-godzinnej pieszej wycieczce na stawach Krośnickich, gdzie mieliśmy okazję obserwować owady oraz ptactwo. Przewodnik również pokazywał i opowiadał o roślinności tam rosnącej.
Po obiedzie odbył się warsztat o ptakach, na którym dowiedzieliśmy się m.in. o rodzajach dziobów, pazurów oraz gniazd. Malowaliśmy również jaja zgodnie ze zdjęciem, które dostaliśmy od prowadzącej.
Po kolacji odbyła się gra terenowa, której celem było skompletowanie 6 kawałków mapy oraz dotarcie, jak najszybciej na metę. Najpierw bard wprowadził nas w grę, historią, która miała dać początek przygodzie. Kontynuowaliśmy opowieść poprzez zadania wykonywane w grupach. Zadania dostawaliśmy od bajkowych postaci, szukając ich po parku. Na koniec bard zaśpiewał zakończenie historii przy akompaniamencie liry.
W czwartek uczestniczyliśmy w 3-godzinnej wycieczce na kompleksie Stawno. Mieliśmy okazję obserwować ptaki z wieży, w naturalnych warunkach. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o rodzajach ptactwa, które w tym czasie przebywa na kompleksie. Kontynuował temat ptasich gniazd, a także zaczął opowiadać o płazach i gadach.
Zatrzymaliśmy się na chwilę przy stadninie koników polskich, gdzie mogliśmy pogłaskać, niektóre z nich.
Po obiedzie wybraliśmy się pieszo do pijalni soków, w której nie tylko usłyszeliśmy historię tego miejsca, ale także mieliśmy okazję spróbować i kupić przetwory.
Wracając, przed kolacją uczestniczyliśmy w warsztacie o roślinności tego regionu. Pani doktor opowiadała, w jaki sposób obliczyć wiek drzew, jakie są rodzaje liści, a także dlaczego las jest domem roślin i zwierząt?
Po kolacji spędziliśmy czas na boisku szkolnym grając w piłkę, skacząc w gumę, czy skakankę, wygłupiając się, robiąc krótkie przedstawienia :)
W piątek braliśmy udział w warsztacie o płazach i gadach. Pani prowadząca ciekawie przedstawiła część teoretyczną, a następnie poszliśmy na wycieczkę w poszukiwaniu węży i żab. Udało się znaleźć dwa razy żabę śmieszkę.
Po obiedzie wróciliśmy do Wrocławia.

 
Poćwiczmy razem

Ponownie zachęcamy w ramach programu „Poćwiczmy razem” do  zabaw i gier sportowych, tym razem na świeżym powietrzu.
Przebywanie na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na nasz rozwój. Pozwala na rozładowanie energii wewnętrznej oraz kontakt z rówieśnikami. Każde nasze zaangażowanie w grę lub zabawę ma pozytywny wpływ na rozwój osobowości. Uczymy się także współdziałania w grupie. Dzięki spędzaniu czasu na świeżym powietrzu organizmy nasze są lepiej dotlenione, a przez to sprawniej funkcjonują.  Zapraszam wszystkich do zabawach i ćwiczeń ruchowych na świeżym powietrzu: Dzieci zawsze chętnie bawią się na zewnątrz – nieważne, czy za oknem praży słońce, leje jak z cebra, czy prószy śnieg.

Uczniowie klasy 1c

 
MAMY FINALISTĘ !

Jakub Dojlido z klasy 5 został finalistą III edycji  wrocławskiego konkursu z języka angielskiego "Discover English Speaking Countries 2018". Kuba wziął udział także w dodatkowym konkursie na prezentację multimedialną przygotowanym przez organizatorów pod nazwą "Discover Australia and New Zealand".
Kuba zajął I miejsce i miał okazję zaprezentowania na forum swojej pracy na gali wręczenia nagród. Serdecznie gratulujemy ! :)

 
Piknik europejski klasy 5e

W środę 9 maja, w dniu upamiętniającym podpisanie deklaracji Schumana, klasa 5e udała się do  Parku Staromiejskiego we Wrocławiu na piknik z okazji Dnia Europy. W miasteczku europejskim uczniowie uczestniczyli w  konkursach, warsztatach, grach, a także zdobywali informacje o instytucjach i krajach europejskich.

 

Anna Wasiak

Ida Krakowian

Magdalena Sutor

 
Bill Martin w SP nr 16

W dniu 07.05.2018 mieliśmy zaszczyt gościć byłego urzędnika Komisji Europejskiej pana Billego Martina. Był to dla nas niebywały zaszczyt, gdyż nasz Gość odwiedził w trakcie swojej wizyty we Wrocławiu tylko 5 szkół. Bill przeprowadził lekcję dotyczącą Unii Europejskiej w klasie 6a, uczniowie uczestniczyli aktywnie w lekcji, słuchali z wielkim zainteresowaniem lekcji prowadzonej tylko w języku angielskim. Nasz Gość opowiadał o historii Unii Europejskiej, o istocie jej powstania oraz o ważnych wyborach młodych ludzi. Wizyta ta odbyła się dzięki nawiązaniu współpracy naszej szkoły z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej.

Anna Wasiak

 
Spotkanie z pisarzem

7 maja uczniowie klasy 3b, 3d i 3e uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem – panem Marcinem Pałaszem, które odbyło się dzięki współpracy nauczycieli z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jesiennej.  Pan Pałasz jest autorem wielu książek i słuchowisk dla dzieci oraz młodzieży. W 2013r. został laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt.: „Sposób na Elfa”, która została wpisana do kanonu lektur szkolnych. Dzięki spotkaniu uczniowie dowiedzieli się skąd pisarz czerpie inspiracje, jakie przygody przeżywa wspólnie z tytułowym Elfem oraz jakie ma plany na kolejne książki. Wydarzeniu towarzyszyła serdeczna atmosfera i dużo dobrego humoru.

 
Raz dwa trzy, klikasz Ty! By dzieci uważały w sieci!

Uczniowie klas pierwszych wybrali się do kina na lekcję o mediach pt. ,,Raz dwa trzy, klikasz Ty! By dzieci uważały w sieci!”.  Dzieci miały niezwykłą okazję dowiedzieć się, jakie zagrożenia mogą kryć się w Sieci. Zrozumiały, że nie wszystkie informacje podane w Internecie są prawdziwe oraz jak bezpiecznie z niego korzystać. Obejrzały również na dużym ekranie  film „Strażnik Księżyca”, który pokazał, jak ważna jest odwaga, poświęcenie i dorastanie do odpowiedzialności. To była bardzo pouczająca lekcja.

 
Tydzień Ekologiczny

W dniu 22 kwietnia na całym świecie obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji powstał w naszej szkole „Tydzień ekologiczny”, podczas którego przeprowadzono szereg działań, których celem było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, promowanie ochrony środowiska, rozszerzanie świadomości ekologicznej.

Podczas tej akcji każdego dnia uczniowie starali się ubrać w określony kolor:

Poniedziałek - Dzień Natury - kolor zielony

Wtorek - Dzień Słońca - kolor żółty

Środa - Dzień Ziemi - kolor brązowy

Czwartek - Dzień Zdrowia – kolor pomarańczowy

Piątek - Dzień Ekologa - kolor niebieski

W klasach pojawiły się zajęcia tematyczne - "Dlaczego warto dbać o naszą Ziemię?", prace w grupach, których celem było przygotowanie hasła ekologicznego, sadzenie roślin. W holu szkolnym zostały umieszczone dodatkowo małe kuleczki, wypełnione po brzegi nasionami kwiatów, które można było schować do kieszeni i rozrzucać wszędzie tam, gdzie kilka tygodni później chcielibyśmy zobaczyć kawałek łąki.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 17


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.