REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1083360
DZIECIAKI NA MEDAL

Miniona niedziela, 10.12. br., to dwa prestiżowe turnieje dla naszych karateków:

„BUDOKAN CUP” rozgrywany w ramach Wrocławskiej Międzyszkolnej Ligi Karate, w którym uczestniczyło ponad 300 młodych adeptów karate z wrocławskich placówek oświatowych.  Barwy ZSP 16 reprezentowało 34 uczniów i przedszkolaków, a nasz turniejowy dorobek wygląda następująco:

medale złote – 5;

medale srebrne – 2;

medale brązowe - 9.

A oto medaliści:

Przedszkolacy:

–                   Antoni Skiba – złoty medal w konkurencji kihon;

–                   Kacper Bielerzewski – złoty medal w konkurencji kihon;

–                   Filip Król – złoty medal w konkurencji kihon;

–                   Marcel Bielawski – srebrny medal w konkurencji kihon;

–                   Zofia Barabasz – brązowy medal w konkurencji kihon;

–                   Bartosz Gembicki – brązowy medal w konkurencji kihon;

–                   Tomasz Trojnar – brązowy medal w konkurencji kihon;

–                   Mikołaj Matczak – brązowy medal w konkurencji kihon;

Uczniowie:

–                   Maja Rutkowska – złoty medal w konkurencji kata indywidualne;

–                   Filip Kosydor – złoty medal w konkurencji kata indywidualne

–                   Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w konkurencji kata indywidualne;

–                   Wojciech Wartecki – brązowy medal w konkurencji kata indywiadualne;

–                   Mateusz Bielerzewski – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

–                   Alina Osiakow – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

–                   Łukasz Dukiel – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

–                   Natan Rutkowski – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne.

Po godzinnej przerwie ruszyła rywalizacja w turnieju  „WROCŁAW OPEN” (z międzynarodową obsadą – oprócz klubów krajowych startowały kluby z Czech i Ukrainy). Tu też dołożyliśmy swoje trzy grosze, a reprezentanci szesnastki (startowało 9 naszych zawodników) zdobyli w konkurencjach indywidualnych:

–                   Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w konkurencji kata ;

–                   Alicja Kosydor – brązowy medal w konkurencji kata ;

–                   Filip Kosydor – brązowy medal w konkurencji kata;

oraz w drużynowych:

–                   srebrny medal – drużyna kata chłopców rocznik 2008 i młodsi w składzie: F. Kosydor, W. Wartecki, Ł. Dukiel;

–                   srebrny medal – drużyna dziewcząt rocznik 2008 i młodsze, w składzie: A. Kosydor, J. Chorociej, M. Stankiewicz;

–                   srebrny medal – drużyna dziewcząt rocznik 2007-2006, w składzie: M. Rutkowska, N. Rubaj i N. Wittenbeck (N. Wittenbeck z SP61);

–                   brązowy medal – drużyna chłopców w roczniku 2007-2006, w składzie: K. Łomny, M. Bielerzewski, K. Danko (K. Łomny z SP 61).

Plan startowy wykonany, dla wnikliwych czytelników wyjaśnienie, że przygotowujemy drużynę kata chłopców w wyższym roczniku, a dorobek medalowy zawodów jest dobrą prognozą do obrony pucharu ligi, który wywalczyliśmy w minionym roku szkolnym.

Cieszą występy najmłodszych tygrysiątek – przedszkolaków.

 

Gratulacje dla zawodników, rodziców i Szkoły.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G. Giliński

 
Wizyta w American Corner

W ubiegłym tygodniu w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej pod patronatem American Corner świętowaliśmy 100 lat stosunków dyplomatycznych Polska-USA! (Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości (2018) oraz setna rocznica ustanowienia stosunków dyplomatycznych między USA a Polską (2019) ).Spotkanie otworzył dyrektor biblioteki pan Andrzej Tyws a poprowadził Supervisory Special Agent z Biura Diplomatic Security Service Anthony Campagna prowadząc wykład pt.: "100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość." Zwieńczeniem spotkania była wideokonferencja  z obecnym ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce - Paul Wayne Jones. Nie zabrakło również tortu oraz wspólnych zdjęć na pamiątkę.

 
Choinkowe ozdoby

Dnia 8 grudnia uczniowie klasy 3g uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Warsztaty są propozycją pokazania formy wypowiedzi twórczej wykorzystującej masę plastyczną. Warsztaty odbyły się w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Zbliża się świąteczny czas, więc to doskonały moment, by zrobić swoje ozdoby świąteczne. Wszystkie prace zostaną wypalone w piecach i zawieszone na choinkach.

Anna Ziober

Aleksandra Szyrwiel

Anna Jakubas

 
Mikołaj

Odwiedziny Mikołaja to bardzo wyczekiwany moment przez najmłodszych uczniów. Dzieci czekając na Mikołaja uczestniczyły w różnych warsztatach, np. kulinarnych- robiąc piernikowe domki lub plastycznych- wykonując ozdoby. Niektóre klasy łączyły się na lekcjach integracyjnych śpiewając piosenki o Mikołaju i brały udział w zabawach Mikołajkowych przygotowanych przez wychowawczynie.

Uczniowie z klasy 1b i 1c wybrali się na „Pochód Mikołajów” - w ramach akcji: „Coś miłego dla drugiego”. Dzieciaki rozdawały cukierki wszystkim napotkanym osobom, pracownikom sklepów oraz punktów usługowych znajdujących się na osiedlu.
Pochód wesołych Mikołajów bardzo podobał się nie tylko naszym uczniom, ale również wszystkim obdarowanym cukierkami ludziom – z wielkim uśmiechem i radością przyjmowali oraz dziękowali za miły gest ze strony naszych małych uczniów.

 
Spotkanie z autorką książek dla dzieci - Panią Martą Szloser

Klasa 1c miała przyjemność uczestniczyć w grudniowym spotkaniu autorskim i w  warsztatach  plastycznych z Martą Szloser, autorką książki dla dzieci pt. „Okruszki”. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Jesiennej 22 we Wrocławiu. Pani Marta przeczytała nam fragment swojej książki oraz poprowadziła warsztaty plastyczne. Wykonaliśmy okruszkowe stworki, które możecie obejrzeć w naszej szkolnej bibliotece. Bardzo zaciekawiły nas przygody głównej bohaterki Marysi, której  od zawsze towarzyszą… okruszki.  Przyjaciele za wszelką cenę starają się ją wyleczyć z okruszkowania. Czy im się uda? I czy Marysia naprawdę potrzebuje pomocy? Tego dowiedzie się po przeczytaniu tej książeczki, do której Was bardzo zachęcamy.

Uczniowie klasy 1c

 
NASZA KLASA JEST NA MEDAL. Wiem, co czuję ja i inni

Klasa 1c ponownie uczestniczyła w zajęciach z socjoterapeutką. Celem grudniowych zajęć było kształtowanie inteligencji emocjonalnej. To nic innego jak rozpoznawanie, nazywanie, wyrażanie myśli i uczuć oraz docenianie roli współpracy w lepszym funkcjonowaniu i osiąganiu dobrych efektów. Wstępem do zajęć był odpoczynek przy bajce relaksacyjnej. Burza mózgów natomiast byłą okazją do wyrażania swoich uczuć, rozpoznawania i ich nazywania. Uświadomiliśmy  sobie, co czujemy, co nas złości, niepokoi, co cieszy oraz jakie uczucia dają siłę.

Rozwijaliśmy empatię, dostrzegaliśmy podobieństwa i różnice w uczuciach kolegów i koleżanek. Stworzyliśmy  w grupach listę uczuć., które ilustrowaliśmy ruchem, gestem, mimiką. Na następnym spotkanie będziemy poznawali bezpieczne sposoby rozładowania nadmiernie nagromadzonych uczuć, zwłaszcza negatywnych. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Uczniowie klasy 1c

 
Wyróżnienie. Młodzi Obywatele Nauki

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie uczęszczający na kółko przyrodnicze pracowali metodą projektu. Założyli doświadczenia w trakcie których badali liczbę skiełkowanych nasion, prowadzili obserwacje w szkolnym ogródku, pobierali próbki kompostu, wykonywali analizy w laboratoriach Uniwersytetu Przyrodniczego ich celem było określenie wpływu kompostu na wzrost roślin. Wyniki badań zostały opisane w sprawozdaniu oraz przedstawione w formie prezentacji multimedialnych.

Za 2 projekty: „Co się dzieje w kompostowniku” i „ Wpływ kompostu na rośliny” otrzymali wyróżnienia w „Konkursie na edukacyjny projekt badawczy” zorganizowanym przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Swoje badania zaprezentowali na Gali Finałowej, która odbyła się w sali konferencyjnej Wrocławskiego Parku Przemysłowego.

Projekt „Co się dzieje w kompostowniku” opracowali uczniowie: Adam Biel, Michał Koreń, Paweł Czujowski, Bartłomiej Piekarz, Gerard Wierciński.

Projekt „Wpływ kompostu na rośliny” opracowali: Justyna Rojek –Nowosielska, Anna Paśko, Michalina Kocjan, Maksymilian Nowotnik.

M.Kocowicz 
Lekkoatletyka Dla Każdego! – Finał Ogólnopolski i sukces Martyny PAPIERSKIEJ!

Ogromny sukces reprezentantki naszej szkoły podczas Ogólnopolskiego Finału programu „Lekkoatletyka dla Każdego!”, który odbył się 18.11.2017 r. w hali Arena Toruń.

Przypomnijmy, że do finału dostali się tylko zwycięzcy dwudniowych wałbrzyskich eliminacji sprzed miesiąca. Sam awans na te zawody był więc już sporym osiągnięciem.

W Toruniu srebrny medal, nowy rekord życiowy i tym samym nowy rekord szkoły w skoku w dal zdobyła Martyna PAPIERSKA! Jej aktualny wynik to 4 metry i 44 centymetry!

Medal „uciekł” niestety Zuzi GAMROT, która po starcie straciła kilka sekund na skutek upadku.
Do mety dobiegła na znakomitym 4 miejscu z czasem 1:52,51s. Zuzia jest absolwentką naszej szkoły. Mimo zakończenia nauki w SP 16, możemy spotkać ją popołudniami na bloku sportowym - uczestniczka programu LDK w naszej szkole!

Martynie i Zuzi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach, tym razem już na otwartym stadionie!

 
Pracujemy Metodą Projektów

Metoda projektu kształtuje wiele umiejętności i integruje wiedzę z różnych sfer. Istotą tej metody jest samodzielna praca uczniów służąca do realizacji określonego przedsięwzięcia, w oparciu o wcześniej przyjęte założenia.

Na początku roku szkolnego w klasach 3f i 3h nauczycielki wraz z dziećmi założyły projekt na temat: Kot w Butach- przedstawienie teatralne.

Celem projektu jest zorganizowanie przedstawienia dla dziadków z okazji ich święta.

W pierwszej fazie projektu dzieciaki w obu klasach wysłuchały słuchowiska o „Kocie w Butach” i na tej podstawie uczniowie samodzielnie podzielili między siebie role. Dzieci miały różne pomysły co do planowanych ról, i tym samym, pojawiły się role: wody, zboża, chleba czy zamku. Zanim każda z ról została zaakceptowana uczniowie argumentowali, dlaczego wybierają taką rolę i jaki mają na to pomysł. Wszystkie pomysły zostały zaakceptowane przez nauczycielki i dzieci w klasie.

Różnice w klasach pojawiły się w wystąpieniu na scenie. Uczniowie z klasy 3h zdecydowali, że będą występować osobiście, jako aktorzy i będą potrzebne im rekwizyty. Natomiast klasa 3f zdecydowała, że przygotują przedstawienie kukiełkowe.

W jedno listopadowe popołudnie dzieci wraz z rodzicami przygotowali przepiękne 4 duże sceny naszkicowane przez p. Anią Ziober na prześcieradłach. Wykonali również rekwizyty oraz kukiełki do przedstawienia.

Aktualnie uczniowie ćwiczą w klasie lub na scenie ruch sceniczny, szlifują dykcję i opanowują tekst oraz piosenki, które muszą znać na pamięć.

Projekt zakończy styczniowe przedstawienie, które, jak mamy nadzieję, przyniesie dużo satysfakcji dla dzieci i nauczycieli. A do szkolnego magazynu przybędą 4 przepiękne tła do wykorzystania w innych inscenizacjach przez całą szkolną społeczność.

 
Wolontariusze

30 listopada wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Pomocy poprowadzili prelekcje dla klas 4-6 na temat Wolontariatu. Błażej Telążka uczeń Zespołu Szkół nr 1 mówił o własnych doświadczeniach wolontariackich, zachęcając tym samym, do brania udziału w różnych akcjach charytatywnych. Zaproszeni goście zaprezentowali w trakcie wystąpienia akcje, które sami zorganizowali, uświadamiając dzieciom, w jaki sposób można pomagać, czym jest idea wolontariatu i jak wiele daje satysfakcji.

 
Andrzejki

Obchodzone od kilku pokoleń nie tracą na znaczeniu. Dawniej nasi dziadkowie spędzali je osobno, miały one również inny charakter. Wierzono wówczas, że w trakcie zabaw i wróżb będzie można poznać przyszłość.

Obecnie zwyczaj zabaw andrzejkowych nie jest już tak poważny jak kiedyś, i przeniósł się również do świata dzieci.
Bawiąc się wspólnie, łącząc wróżby z konkursami uczniowie klas 1-3 spotykali się na wspólnych lekcjach. Zadania i zabawy, które przygotowały wychowawczynie wywołały duży entuzjazm wśród dzieci.

ZEW

 
Międzynarodowy Dzień Misia na lekcji języka angielskiego

28 listopada w klasach pierwszych, po tematycznych lekcjach z wychowawcami, dzieci miały okazję poznać najsłynniejszego misia Wielkiej Brytanii – Misia Paddingtona.

Uczniowie wspólnie rozwiązali quiz dotyczący autora przygód Paddingtona, historii powstania książki oraz samego misia. Dzieci wysłuchały również fragmentu powieści i ze słuchu namalowały niedźwiadka.

Wszyscy mogli wzajemnie podziwiać swoje prace i porównać malowidła z pierwowzorem.

Aleksandra Kaźmierska oraz wychowawcy klas 1

 
Międzyszkolny Konkurs „Piękno graniastosłupów”

W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 99 we Wrocławiu odbył się 2. etap – finał Międzyszkolnego Konkursu „Piękno graniastosłupów”. Reprezentacja naszej szkoły przygotowana przez p. Justynę Lis i p. Ewę Szabalę zajęła najwyższe miejsca: 1. miejsce zajęła Julia Ciślachowska z kl. 6c, natomiast 2. Miejsce – uczennica kl. 5a – Ewelina Byszewska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Justyna Lis, Ewa Szabała

 
Internetowy i Interaktywny Konkurs Matematyczny „Maks Matematyczny”

W październiku odbył się Internetowy i Interaktywny Konkurs Matematyczny „Maks Matematyczny”, w którym wzięło udział 34 uczniów naszej szkoły.
Wynik bardzo dobry uzyskał Paweł Czujowski (kl. 5e), wynik dobry uzyskali: Wojciech Listwan (kl. 5c), Natalia Świech (kl. 6b), Nadia Jasieniecka (kl. 6c) oraz Nazar Jakovenko (kl. 6c).

Gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!

Nauczyciele matematyki

 
Wyróżnienie. Konkursy II edycja ,,Ogrody Światła"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w szkolnych eliminacjach - konkursie wiedzy o ogrodach chińskich (szkolne eliminacje 7 listopada) oraz w konkursie plastycznym o ogrodach chińskich (zostało wybranych 6 prac, które zostały przekazane przez nauczyciela-opiekuna organizatorom).

Następnie w dniu 15 listopada czteroosobowa reprezentacja brała udział w konkursie wiedzy w Instytucie Konfucjusza - obrazują to dwa pierwsze zdjęcia. Podczas eliminacji uczniowie prezentowali swoja wiedzą w formie pisemnej, sprawdzenie wiedzy miało postać działań multimedialnych. Na naszych uczniów czekało również zadanie plastyczne (miłe dla opiekuna, nauczyciela plastyki) - wycinanki z papieru ryżowego. Pełni emocji wróciliśmy w szkolne mury i oczekiwaliśmy na wyniki.

28 listopada nasza laureatka, Olesia z klasy 4e wraz z nauczycielem- opiekunem wzięła udział w gali finałowej w Szkole Podstawowej Nr 42 we Wrocławiu, podczas której otrzymała dwa wyróżnienia - w konkursie wiedzy oraz w konkursie plastycznym. Gala finałowa miała bogatą oprawę artystyczną. Występy rozpoczął taniec tygrysa, następnie miał miejsce pokaz tradycyjnych tańców dziewcząt oraz występ solistki ... Wrażeń było dużo. Wreszcie uroczyste rozdanie nagród, pamiątkowe zdjęcia.

Wśród prac odnalazłyśmy niektóre prace naszych uczniów. Poniższa galeria upamiętnia tamte chwile.

Zapraszam Was drodzy Uczniowie do udziału w kolejnych edycjach konkursu ,,Ogrody Światła".

-------------nauczyciel-opiekun A.Ziober-------------------


 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 3 z 9


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.