REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1462176
Pasieka Boża Iskierka

Klasy 1a,1b,1c,2c,2b,3a,3d,3f,3h uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez Pasiekę Boża Iskierka. Usytuowana jest ona w Beskidzie Niskim, w przepięknej krainie pełnej lasów i łąk z dala od wielkich ośrodków przemysłowych, co ma ogromne znaczenie na jakość pozyskiwanych przez pszczoły miodów. W bardzo serdecznej atmosferze Pan Pszczelarz opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza (ubranie, dymkę, ramkę), produkty wytworzone przez pszczoły (pyłek, mleczko, węza pszczela) oraz różne rodzaje miodu. Prawdziwą atrakcją były przywiezione pszczoły. Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę.

 
Przyjaciel człowieka

Psy są wyczekiwanymi przez dzieci gośćmi. Ich obecność podczas lekcji służy nie tylko zabawie, ale przede wszystkim uczy wielu przydatnych rzeczy. Wykwalifikowane osoby, które im towarzyszą, odpowiadają na pytania i pokazują, jak wielki potencjał drzemie w tych zwierzętach. W takim właśnie spotkaniu uczestniczyła klasa 1a. Dzieci brały udział w pogadance na temat odpowiedniego postępowania z psem. Dowiedziały się jak czytać jego mowę ciała i opiekować się nim. Poznały jakie ma potrzeby i prawa. Od tej pory wiedzą jak wielką miłością pies potrafi obdarzyć swojego właściciela.

 
Festiwal Piosenki Ekologicznej

Pod koniec kwietnia uczennica klasy 2c Małgorzata Stankiewicz reprezentowała naszą szkołę podczas XXIII Festiwalu Piosenki Ekologicznej.  Małgosia zaśpiewała piosenkę pt.: „Ziemia wyspa zielona”. Pomimo, iż nie udało się zdobyć głównej nagrody, możemy być dumni z naszej uczennicy. Jej występ spotkał się z ogromnym uznaniem jury  oraz gorącym aplauzem ze strony publiczności. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów na muzycznej drodze!

 
NASZA KLASA JEST NA MEDAL – Doskonalimy prawidłową komunikację i aktywne słuchanie

Klasa 1c ponownie gościła u siebie panią socjoterapeutkę. Spotkanie nasze poświęcone było prawidłowej komunikacji i aktywnemu słuchaniu.

Zajęcia prowadzone metodą warsztatową i zabawową, były okazją do nabywania umiejętności aktywnego słuchania i właściwej, skutecznej   komunikacji.

Podczas warsztatów dyskutowaliśmy o tym, czym jest komunikacja   niewerbalna czyli mowa ciała.

Doszliśmy do cennych   wniosków, iż poprawność i właściwie komunikowanie się sprzyja lepszym relacjom między nami.

Musimy dbać o kulturę naszych wypowiedzi i tego samego   oczekiwać od naszych rozmówców.

Klasa 1c


 
WOŁÓW CUP 2018

28. kwietnia 2018., w Wołowie odbył się Międzynarodowy Memoriał shihan Leo Lipinskiego, zorganizowany przez Organizację Goju Ryu Shusekikan Polska. W zawodach uczestniczyło 320 zawodniczek i zawodników z 23 klubów krajowych i niemieckich. Oczywiście nas tam nie zabrakło. W klubowej ekipie znalazło się 12 reprezentantów ZSP 16. Nasz klub był najliczniejszym klubem biorącym udział w zawodach, za co zostaliśmy uhonorowani specjalnym trofeum ( jak na zdjęciu ).A oto rezultaty naszych reprezentantów:

- Mateusz BIELERZEWSKIsrebrny medal w konk. kumite drużynowe chłopców; 2 brązowe medale w konk. kumite - wagowe - ( indywidualne chłopców ) - w swojej wadze i wadze+ ; medal brązowy w kumite rocznikowym – open; brązowy medal w konkurencji kata ind. chłopców 8 lat i młodsi;

- Ignacy BIEDERMAN8-me miejsce w konk. kihon chłopców 9 lat i młodsi

- Jagoda CHOROCIEJsrebrny medal w konk. kumite ind. dziewcząt 8-9 lat -30kg; brązowy medal w kumite ind. dziewcząt 8 lat – open; brązowy medal w konk. kumite drużynowe dziewcząt 10-11 lat; brązowy medal w konk. kata ind. dziewcząt 8 lat i młodsze;

- Łukasz DUKIEL – piąte miejsce w konk. kata ind. chłopców w swoim roczniku;

- Filip KOSYDOR brązowy medal w konk. kata ind. chłopców wiek 9 lat; 

- Bartek KONIECZNYsrebrny medal w kumite drużynowym chłopców;

- Iga MIAŚKIEWICZmiejsce 8-me w konkurencji kata ind. dziewcząt 8 lat i młodsze;

- Alina OSIAKOVsrebrny medal w konk. kichon dziewcząt 9 lat i srebrny medal w drużynie kumite dziewcząt;

- Natalia RUBAJbrązowy medal w konk. kumite drużynowe dziewcząt 10-11 lat;

- Jerzy SKOBLIŃSKI6-te miejsce w konk. kihon chłopców 9 lat i młodsi;

oraz „tygrysiątka” z Naszego Przedszkola:-

–       Kacper Bielerzewski8-me miejsce w konk. kihon chłopców 7 lat i młodsi;

–       Alicja KOSYDOR – srebrny medal w konkurencji kihon dziewcząt 9 lat i mł.;

Łącznie ekipa ZSP 16 zdobyła:  4 medale srebrne i 8 medali brązowych ( medale

w konkurencjach drużynowych liczy się w klasyfikacji jako jeden mimo, że wszyscy uczestnicy drużyny są dekorowani ).

Bardzo udany start dzieciaków.

Bartek Konieczny pierwszy start w życiu w kumite i to w drużynie – brawo! Warto było.

Jagoda Chorociej – poprowadziła do boju w kumite drużynowym ekipę dziewcząt – super. Indywidualnie srebro i brązy – można tylko chwalić. Prawdziwa wojowniczka.

Mateusz Bielerzewski – co prawda bez złota, ale multimedalista – na następne zawody musi mieć większą torbę na trofea. Praca procentuje.

Alina Osiakov – pierwsze zawody i od razu 2 srebra. Co to będzie jak nieco okrzepnie i nabierze rutyny.

Iga Miaśkiewicz  i Ignacy Biederman– pierwsze zawody w życiu, na dodatek w formule WKF. Brawo, jeszcze bez medalu, ale wszystko przed nimi.

Natalia Rubaj – idealny przykład, że ćwicząc trzeba cierpliwości i spokoju. Brawo, zwyciężyła sama z sobą i dobra postawa w drużynie.

Pozostali zawodnicy jak zwykle na swoim poziomie, może zabrakło nieco szczęścia, ale woli walki i zwycięstwa nikomu nie odmówię.

Tu nie ma przegranych. Wchodząc na tatami już jesteście zwycięzcami.

Przed nami majowy start w Międzyszkolnej Lidze Karate, tu też pokażemy tygrysi pazur.

Rodzicom serdeczne dzięki. Zawodnikom gratulacje.

Pozdrawiam Wszystkich

Oss,

Stefan G. Giliński


 
Poćwiczmy razem

Wiosna na dobre zawitała w naszej szkole. Piękna pogoda i dobry humor zachęciły klasy pierwsze do aktywności ruchowej w ramach programu „Poćwiczmy razem”. Nie od dziś wiadomo, że aby zachować dobre zdrowie i samopoczucie warto regularnie ćwiczyć. Wigor, energia, humor i pełnia życia – oto główne następstwa aktywności fizycznej. Dlatego warto poćwiczyć, potańczyć, po prostu poruszać się. Nasze wiosenne spotkanie miało właśnie taki charakter. Oto powody, którymi kierowaliśmy się podejmując aktywność ruchową: Będziesz zdrowszy! Będziesz dłużej żył! Wzbogacisz się o dodatkową energię na cały dzień! Będziesz weselszy! Sport i ruch są bardzo ważne w każdym wieku, ale w szczególności mają znaczenie dla nas - uczniów, którzy spędzają dużo czasu siedząc i wytężając umysł. Dlatego warto czasami poćwiczyć.

Małgorzata Symber, Anna Zynek

 
Gość specjalny

W klasie 3e mieliśmy okazję zapoznać się z kulturą i tradycją Mołdawii. Dzięki pani Irynie zjedliśmy pyszną mołdawską potrawę, dostaliśmy wiosenne, tradycyjne przypinki i wysłuchaliśmy wielu ciekawostek.
Jeszcze raz dziękujemy ????

 
Lekcja z tabletami

W klasie 3f kolejny raz, zamiast zeszytów dzieci używały tabletów. Uczniowie na własnych urządzeniach pracowali na aplikacji Scratch Jr, która pozwala tworzyć między innymi: animacje i proste gry. Tym razem dzieci kodując tworzyły gry: Spadające gwiazdy, Ortografia i Tabliczka mnożenia.

 
Stwórz Swojego Stwora

Klasa 3e tworzyła samodzielnie pluszaki w ramach warsztatów „Stwórz Swojego Stwora”. Przez trzy godziny wytężonej pracy powstały fantastyczne Stwory ????

 
Wiosenne prace w szkolnym ogrodzie – upiększamy nasz ogródek.

Realizując tematykę zajęć „W moim ogródku” klasa 1c wybrała się do szkolnego ogródka. Naszym celem było posadzenie i posianie kwiatków oraz warzyw. które wcześniej przygotowaliśmy w naszym klasowym ogródku. Poza kwiatkami udało nam się wyhodować warzywa; cebulę, fasolę, pietruszkę, oraz rzeżuchę. Z pomocą pana Andrzeja, który przygotował nam grządki posadziliśmy nasze roślinki. Pomagała nam również Pani z przyrody, która opowiedziała nam jak dbać o naszą hodowlę  i kiedy możemy spodziewać się pierwszych „plonów”. Zajęcia w ogrodzie sprawiły nam ogromną radość, a praca w ogródku była prawdziwą przyjemnością.

Uczniowie klasy 1c

 
Wrzutki matematyczne

W tym miesiącu tematem wrzutek w klasach trzecich była oś liczbowa. Dzieciaki miały możliwość popracować na osiach w dużym formacie. Pani Ewa przyniosła dla każdej pary miary krawieckie, na których dzieci zaznaczały spinaczami określone liczby. Następnie układały swoje daty urodzin od najstarszego dziecka do najmłodszego. Pod koniec lekcji dzieci rozwiązywały zadania tekstowe dotyczące tematu zajęć. Niestety w przyszłym miesiącu już ostatnie wrzutki, ale za to ze słodką niespodzianką :)

 
Życzliwek

20 kwietnia w klasach młodszych zagościły na korytarzach żółte koszulki. Nie zabrakło więc słońca, które rozpieszcza nie tylko na dworze, ale również w murach szkoły :)

 
Wycieczka klasy 1b i 1c do „Domu Drzewa” w Nadleśnictwie Milicz

Dnia 16 kwietnia 2018 r. uczniowie z klasy Ib i Ic w ramach działań Koła Młodych Odkrywców oraz zajęć z edukacji przyrodniczej, uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach, pt.: „Lasy – zielone płuca ziemi” w Nadleśnictwie Milicz. Podczas zajęć dzieci rozpoznawały niektóre gatunki  drzew, podziwiały piękno i bogactwo środowiska leśnego, nabywały umiejętności opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, wnioskowały na temat skutków negatywnych działań człowieka wobec środowiska.

Podsumowaniem zajęć były zabawy integracyjne przy ognisku.

 
KARATE : MALI – WYTRWALI. BYLIŚMY NA MISTRZOSTWACH EUROPY.

13. kwietnia nasza ekipa – która wcześniej wywalczyła sobie prawo startu w barwach reprezentacji Polski – wzięła udział  w 8th SKDUN European Karate Championship & 8th SKDUN European Kohai Cup ( Mistrzostwa Europy Karate Shotokan organizacji SKDUN oraz Mistrzowski Turniej Uczniów – chodzi o stopnie wyszkolenia w karate ). Zawody trudne, konfrontacja z przedstawicielami innych nacji, zasady rywalizacji odmienne od tych, które ćwiczymy – WKF.  Wyjątkowo impreza odbywała się tym razem w Polsce i gościliśmy na tatami w Dąbrowie Górniczej.

Pojechaliśmy na zawody po naukę i żeby poznać klimat dużej międzynarodowej imprezy: to trudne dla dzieci startować bez kontaktu z rodzicami, przy ograniczonym dostępie trenera do zawodnika ( takie wymogi SKDUN ), konieczności samodzielnego podejmowania decyzji i …. kontakcie z obcojęzycznymi sędziami

( dobrze, że uczymy się języków obcych, bo poza sędziami nie było tłumaczy ). Zasady proste: wygrywasz, pozostajesz w grze, bo przecież na tatami spotkali się najlepsi z najlepszych.

Wróciliśmy zadowoleni, bo znalezienie się w takim gronie w finałowych 8-kach w danych konkurencjach jest sukcesem, tym bardziej, że zdarzało się rywalizować z zawodnikami  znacznie starszymi wiekiem i stażem zaawansowania ( np. z posiadaczmi niebieskich, brązowych czy nawet czarnych pasów ).

Nasi reprezentanci wykazali hart ducha, odporność na stres ( mimo młodego wieku ) i wolę walki, a także pokorę – przymioty jakie cechują  prawdziwych karateków.

Z mojej strony olbrzymie podziękowanie dla całej naszej 6-tki:

Ali Kosydor, Jagódki Chorociej, Małgorzatki Stankiewicz, Mateusza Bielerzewskiego, Łukasza Dukiela i Filipa Kosydora.

Niektórzy spytają o medale, a naszą odpowiedzią będą kolejne starty, bo przebijamy się do grona najlepszych i już stanowimy - jako sekcja - w środowisku polskiego karate rozpoznawalną markę.

A poza tym czy oprócz nas ktoś jeszcze startował w Mistrzopstwach Europy?

Gratuluję, dziękuję i pozdrawiam!

Oss,

Stefan G. Giliński


 
Spotkanie z przedszkolakami

Klasa 6a odwiedziła grupy przedszkolne. Celem spotkania było czytanie przedszkolakom bajek oraz spędzenie czasu na wspólnej zabawie. 
Dzieci z zainteresowaniem słuchały przygotowanych przez uczniów fragmentów - pojawiły się takie teksty jak „Król lew” czy „Nela – mała podróżniczka”. Kolejnym punktem spotkania były wspólne gry i zabawy, które wywołały dużo śmiechu i radości.
Na zakończenie przedszkolaki nagrodziły uczniów piosenkami, wierszykami, a nawet cukierkami. 
Zarówno przedszkolaki jak i szóstoklasiści mają nadzieję, że uda się jeszcze powtórzyć takie spotkanie.

Ania Sobieska

Marta Harkt

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 17


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.