REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1175543
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dziś w naszej szkole można było usłyszeć obce języki nie tylko w salach językowych. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przygotowano językowe przerwy, na których uczniowie czytali fragmenty komiksu na podstawie powieści „Hobbit” – J. R. R. Tolkiena - nie tylko w języku polskim. Na każdej przerwie dzieci prezentowały przygotowany przez siebie fragment komiksu. Jako pierwsza wystąpiła uczennica klasy 6, która przeczytała fragment w języku ukraińskim, a następnie dzieci mogły usłyszeć i zobaczyć części komiksu po polsku, angielsku oraz w języku afrykanerskim (afrikaans).

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo !

Martyna Koper

 
Kreatywne czytanie w Kinie Nowe Horyzonty

Uczniowie z X grupy świetlicowej wzięli udział w spotkaniu z książką w Nowych Horyzontach zorganizowanym przez  WCDN. Wydarzenie odbyło się ramach akcji „Cały Wrocław czyta”.

W trakcie spotkania dzieci wysłuchały bajek i opowiadań w interpretacji wolontariuszy z Gimnazjum  nr 27 oraz Grupy Kreatywnej  Wrocławskiego Centrum Seniora. Porozmawiały ze Stefanem Skąpskim, autorem  bajek nie tylko dla dzieci: "Niezwykłe przygody ze świata przyrody", "Król niedźwiedzi i inne zwierzęta", "W krainie zwierząt i krasnali". W programie nie zabrakło również gier i zabaw czytelniczych, w których nasi reprezentanci aktywnie brali udział. Basia Puławska i Jarosław Hulytsky zostali wyróżnieni i nagrodzeni w kategorii konkursowej - rysowanie ulubionych postaci z ekranizacji literatury dla dzieci.

Dzieci zasiliły ciekawymi książkami skrzynkę do bookcrossingu znajdującą się w kinie.

Było super …

 
WIETNAM

Michał - uczeń klasy 3g zabrał kolegów i koleżanki z klasy w niecodzienną podróż po Wietnamie.  Podzielił się swoimi przeżyciami i wiedzą zdobytą podczas wycieczki.  Opowiedział wyjątkową legendę o  „Ostatnim żółwiu w jeziorze Hoàn Kiếm”. Chłopiec przedstawił symbole narodowe, najważniejsze zabytki Hanoi, pokazał różnorodne pamiątki. Uczniowie mieli wyjątkową okazję zobaczyć i przymierzyć narodowe stroje noszone na co dzień w Wietnamie. Michał podzielił się swoimi wspomnieniami uwiecznionymi na zdjęciach. Była to bardzo ekscytująca podróż.

KLASA 3g

 
Certyfikat

 
Walentynki w klasach 1-3

Coroczne święto zakochanych przypada na 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających spisane uczucia do najbliższych nam osób. Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się również okazją do świętowania w naszych klasach. Obdarowaliśmy się drobnymi upominkami walentynkowymi serduszkami, słodyczami czy pluszowymi maskotkami.

Zapraszamy do walentynkowej galerii.

 
I Mikołajkowy Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

W hali sportowej Naszej Szkoły po raz pierwszy odbył się „Mikołajkowy Szkolny Turniej Tenisa Stołowego”.  Były to zawody drużynowe dla dziewczynek i chłopców. Każda klasa (III-VI) mogła zgłosić dwie dwuosobowe drużyny. Udział wzięło 26 uczniów z klas III-VI.

Turniej podzielony był na 4 grupy, z których do ćwierćfinałów awansowały po 2 najlepsze dryżyny z grupy. Ostatecznie w finale spotkały się dwie drużyny z klasy Va. Para Mikołaj Wieczorek i Jaś Mączyński pokonała parę Magdalena Neplowicz i Mikołaj Sobolewski. W meczu o III miejsce klasa Vc (Maja Cichocka i Gerard Wierciński) pokanała klasę VIb (Maciek Drozdowski i Wojtek Olesiejuk).

Najlepsza drużyna zdobyła puchar, medale i dyplomy.  Drużyny z miejsc II-III również zdoyły medale oraz dyplomy. Organizatorem turnieju był pan Bogumił Włodarczyk.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów !!!

Ostateczna kolejność „I  Mikołajkowego Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego”:

1. Klasa Va „I”  (Mikołaj Wieczorek i Jan Mączyński)

2. Klasa Va „II” (Magdalena Neplowicz i Mikołaj Sobolewski)

3. Klasa Vc        (Maja Cichocka i Gerard Wierciński)

4. Klasa VIb       (Maciej Drozdowski i Wojciech Olesiejuk)

5-8. Klasa IIId „II” (Antoni Gabryjelski i Kamil Dziaczyński)

Klasa Vd „I” (Justyna Rojek-Nowosielska i Maksymilian Nowotnik)

Klasa Vd „II” (Patryk Połtyn i Kamil Wieczorek)

Klasa VIa     (Dominik Rossegger i Kazimierz Kirszak)

9-13.Klasa IIIf       (Karol Mazur i Mateusz Bielerzewski)

Klasa IIId „I” (Adam Zoń i Olivier Załuski)

Klasa VIc     (Lena Koprowska i Nazar Iakovenko)

Klasa IIIe     (Igor Stachniewicz i Artemii Palnitki)

Klasa IIIc     (Konstanty Nowak i Szymon Gogolewski)

Zapraszamy również do galerii zdjęć w zakładce „Sport w Naszej Szkole”.

 
Wizyta testera oprogramowania w klasie 1c

Klasę 1c odwiedziła pani Ewa Brachmańska, mama Mikołaja, aby opowiedzieć czym zajmuje się tester oprogramowania. Było to kolejne wydarzenie w ramach spotkań z „Ciekawymi ludźmi”. Dzieci wspólnie z panią Ewą starały się wymienić jak najwięcej urządzeń, w których możemy znaleźć oprogramowanie. Następnie swoimi słowami powiedziały czym jest testowanie i w jaki sposób można przetestować grę komputerową. Dowiedziały się czy testowanie jest w ogóle potrzebne i skąd się biorą błędy. Pani Ewa opowiedziała o ciekawych testach: aplikacji, która łączy się z elektryczną szczoteczką do zębów, gier edukacyjnych czy aplikacji do wynajmu skuterów. Na pożegnanie dzieci otrzymały małe upominki. Dziękujemy Pani Ewie za przybycie i ciekawe zajęcia.

Uczniowie klasy 1c

 
NASZA KLASA JEST NA MEDAL

Umiem panować nad sobą i wyrażać poglądy.
Klasa 1c ponownie uczestniczyła w zajęciach z Panią socjoterapeutką.
Na pierwszym po feriach spotkaniu poznawaliśmy różne  poziomy emocjonalności: agresję, uległość i stanowczość. Pokazując nasze emocje używaliśmy naprzemiennie słów; tak, nie. Najważniejszym celem naszego spotkania, było nauczyć się panować nad sobą czyli uruchomić „Hamulec bezpieczeństwa”.
W swobodnym opowiadaniu wyrażaliśmy również swoje uczucia, poglądy i zdania.  Mówiliśmy we własnym imieniu; ja myślę, ja uważam, ja czuję. Werbalnie i graficznie panowaliśmy nad uczuciami. Na koniec warsztatów wykonaliśmy kartkę złości i radości. Na szczęście w naszej klasie wygrała radość. Dziękujemy naszemu gościowi za ciekawe zajęcia.

Uczniowie klasy 1c

 
BAL KARNAWAŁOWY

2 lutego na hali sportowej odbył się BAL KARNAWAŁOWY dla klas I-III .Oprawą muzyczną i prowadzeniem imprezy zajmowali się animatorzy. Uczniowie przygotowali ciekawe stroje karnawałowe o różnej tematyce. Dodatkową atrakcją była fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z przyjaciółmi. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

 
Tworzymy gry planszowe!

W zeszłym tygodniu na lekcjach języka polskiego klasa 5a projektowała własne gry planszowe, które miały sprawdzać wiedzę graczy o lekturze „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Efekty pracy przeszły oczekiwania wszystkich, powstały piękne, kolorowe plansze, kreatywne pionki, a przede wszystkim niezwykłe pomysły na gry. Dzięki tej metodzie uczniowie nie tylko świetnie utrwalili wiedzę o powieści Tolkiena, obudzili swoją twórczą naturę, ale także nauczyli się pisać instrukcję.

 
Zuchem być

Klasa 3b wzięła udział w niecodziennych zajęciach, które przygotowali sami uczniowie. Kacper i Natan podzielili się z kolegami oraz koleżankami wiedzą i doświadczeniem wyniesionym z należenia do zuchowej drużyny. Chłopcy wytłumaczyli symbolikę odznaki zuchowej, opowiadali o prawach i obietnicach Zucha oraz sprawnościach, które zdobywają podczas zbiórek swoich zastępów. Całość uzupełniła prezentacja oraz fragment filmu „Szare szeregi”. Być może po takich zajęciach znajdzie się ktoś w klasie, kto zechce wstąpić do ZHP.

 
Turniej Aktywnych Szkół MultiSport

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Nasza szkoła pomyślnie przeszła kwalifikacje do Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport i tym samym znalazła się w etapie Rozgrzewki.

W ramach tego etapu, każda z zakwalifikowanych szkół, otrzyma Mikrogrant. W dniach od 29 stycznia do 28 lutego, przeprowadzony zostanie Warsztat Konsultacyjny, podczas których wspólnie wypracujemy specjalny Plan Treningowy. To właśnie na podstawie przebiegu Warsztatów oraz jakości Planów Komisja Konkursowa wyłoni ostateczną listę szkół, która zostanie zaproszona do udziału w Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport. Chętne osoby zapraszamy do współpracy!

Ze sportowymi pozdrowieniami,

Zespół Nauczycieli WF


 
Życzliwek

11 stycznia w klasach 1-3, pomimo zimowej aury, zaświeciły życzliwe słońca. Dzieci ubrane w żółte koszulki, wyróżniając się w tłumie pokazywały wszystkim, że są życzliwymi wśród życzliwych.

 
Wrzutki matematyczne

W tym miesiącu tematem wrzutek matematycznych była symetria. Dzieciaki na początku lekcji robiąc kleksy i odbijając je na kartce miały okazję samodzielnie dojść do tego jaki będzie temat zajęć. Następnie w grupach pracowali nad zadaniami, które przygotowała pani Ewa.

 
III CHARYTATYWNY KONCERT NOWOROCZNY

Szkoła uczy,bawi i wychowuje. To miejsce,gdzie poszanowanie godności i pomoc drugiemu człowiekowi jest priorytetem, który na co dzień przekazywany jest uczniom. Tradycją Szkoły Podstawowej nr 16 stał się już Noworoczny Koncert Charytatywny, który w tym roku odbył się 9. 01. 2018 r. po raz trzeci. Ideą i celem koncertu jest zebranie pieniędzy, by pomóc najbardziej potrzebującym rodzicom i uczniom naszej szkoły.
W tym roku imprezę uświetniły wspaniałe występy uczniów, a także rodziców wraz z dziećmi. Mieliśmy okazję obejrzeć Jasełka, posłuchać pięknych kolęd i pastorałek, a także podziwiać klimatyczny i karnawałowy występ flamenco. Nasi goście mogli również skorzystać z kawiarenki przygotowanej specjalnie na tę okazję.
Podczas koncertu odbyła się licytacja prac uczniów Szkoły Podstawowej nr 16, które zostały przekazane w dobre ręce.  Łącznie zebrana podczas imprezy kwota to 1415,07 zł.
Wisienką na torcie był występ nauczycieli, którzy jednym chórem zaśpiewali  kolędę "Gore gwiazda".
A wszystko w słusznym celu, bo pomaganie zmienia świat na lepsze.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 14


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.