REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1403795
Warsztaty PhotoArk

W czwartek 22.03 klasa 3g udała się do galerii Aleja Bielany na warsztaty zorganizowane przy współpracy z  National Geographic.  Spotkanie miało na celu  podniesienie świadomość na temat zagrożeń wynikających z alarmującego tempa, w jakim różne gatunki zwierząt znikają z naszej planety, National Geographic wspólnie z fotografem Joelem Sartore, udostępnia darmową galerię zdjęć - kolekcję zagrożonych wyginięciem stworzeń.  Uczniowie wzięli udział w krótkim pokazie filmowym, rozmowie oraz działaniach praktycznych, które podniosły poziom świadomości na temat dbania o naturalne środowisko.  Dzieci poznały sposoby, jak można uchronić zagrożone gatunki przed wyginięciem.  Spotkanie było nowym i ciekawym doświadczeniem dla uczniów.

ZEW

 
Powitanie Wiosny

21.03.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 wraz z nauczycielami wyruszyli uroczystym korowodem pożegnać ZIMĘ a tym samym powitać WIOSNĘ. Dzieci uczestniczące w przemarszu wyposażone były w transparenty oraz instrumenty muzyczne, na głowach uczniowie mieli zielone wianki, opaski z kwiatami oraz kolorowe czapki. Uczniowie dumnie skandowali ekologiczne hasła, wznosili okrzyki i entuzjastyczne nawoływania: WIOSNO, WIOSNO, WOŁAMY! WIOSNO, WIOSNO, CZEKAMY! PRZYBĄDŹ JUŻ! oraz śpiewali piosenki. Wszyscy przechodnie, mieszkańcy osiedla reagowali uśmiechem na widok tak rozśpiewanej i bardzo licznej gromady dzieci. Wszyscy świetnie się bawili.
Teraz pozostaje czekać, aż wiosna zagości u nas na dobre.

 
Życzliwek

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także święto najżyczliwszych uczniów klas 1-3. Dzięki żółtym koszulkom, które pojawiły się na szkolnych korytarzach zawitało słońce i miejmy nadzieję, że nadeszła upragniona wiosna.

 
Wizyta prawnika w klasie 1b i 1c

Uczniowie klasy 1b i 1c  wzięli udział w spotkaniu z prawnikiem w ramach zajęć „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Celem wizyty radcy prawnego Pani Ewy Czapiewskiej było uzyskanie podstawowej wiedzy o zawodzie prawnika. Uczniowie na spotkaniu dowiedzieli się między inny:  Jak nazywa się ubiór prawnika, co to jest kontrafałda i dlaczego ma różne kolory.  W bardzo ciekawy sposób pani mecenas omówiła także rodzaje zawodów prawniczych oraz długość trwania nauki prawnika, z uwzględnieniem zawodu radcy prawnego. To spotkanie było bardzo pouczające, uczniowie nauczyli się wielu ciekawych rzeczy. Aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając liczne pytania.

Dziękujemy za pouczające spotkanie

Uczniowie klasy 1b i 1c

 
Finał Miejski w Tenisie Stołowym

Po raz pierwszy w historii Naszej Szkoły wzieliśmy udział w Finale Miejskim w Tenisie Stołowym. Nasze dziewczynki w składzie: Magdalena Nieplowicz, Maja Cichocka i Justyna Rojek-Nowosielska znalazły się w szóstce najlepszych szkoł we Wrocławiu! Poziom zawodów był bardzo wysoki. Uczestniczkami finału były w większości zawodniczki, które trenują w klubach sportowych. Reprezentantki Naszej Szkoły dały z siebie wszystko i w ostateczności zajęły 6 miejsce.

Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu i liczymy na powtórkę wyników na przyszły rok!

Zapraszamy do galerii zdjęć z zawodów.

Bogumił Włodarczyk

 
Siatkarskie ”3” dziewcząt brązowymi medalistkami Wrocławia!

Siatkarki startujące w rozgrywkach klas V wywalczyły 3 miejsce we Wrocławiu! To, podobnie jak chłopcy, największe osiągnięcie w minisiatkówce naszej Szkoły! Dziewczyny przebyły długą drogę, aby ostatecznie w finale spotkać się z najlepszymi pięcioma zespołami we Wrocławiu. Po ogromnej walce, i towarzyszącemu jej zmęczeniu, dziewczyny uległy jedynie szkołom sportowym o profilu siatkarskim (podobnie jak chłopcy: SP 3 i SP 50). Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy pomagali nam na niższych szczeblach rozgrywek, które były rozgrywane w naszej Szkole. Gratulujemy zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów!

Skład:

Amelia Sozańska (4c)

Martyna Zimoch (4c)

Martyna Papierska (5a)

Magdalena Nieplowicz (5a)

Weronika Wolsza (5a)

Lena Michałków (5c)

 

Magdalena Pasieka

 
Reprezentanci szkoły w XVIII Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim wybrani!

W piątek odbyły się szkolne eliminacje do XVIII Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego. Liczna grupa recytujących pokazała naprawdę wysoki poziom i wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem dla oceniających – p. Agnieszki Barańskiej i p. Ewy Gil. Po burzliwych naradach wybrano troje najlepszych recytujących, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w dalszym etapie konkursu już w sobotę. Poniżej lista zwycięzców:

I miejsce – Magdalena Nieplowicz

II miejsce – Leon Leszczyński

III miejsce – Antonina Belka

Gratulujemy!

 
KIERMASZ CIAST

Dnia 13 marca w naszej szkole odbył się szkolny kiermasz ciast zorganizowany przez Samorząd Szkolny. Ciasta przygotowali uczniowie  z pomocą swoich rodziców.

Na stołach królowały muffinki, babeczki, rurki, wafle, szarlotki, desery, ciasta marchewkowe, serniki, biszkopty, i wiele innych słodkości. Wszyscy uczestnicy kiermaszu mogli kupić w przystępnej cenie swój ulubiony słodki przysmak. Chętnych było wielu… przyszli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Krótko mówiąc – raj dla podniebienia i.. łasuchów.  Było pysznie!

Planujemy kolejny kiermasz. ;)

Pieniądze zebrane ze sprzedaży ciast zostaną przeznaczone na kącik uczniowski.

Serdeczne podziękowania dla osób, które zaangażowały się w pieczenie i sprzedaż ciast. Dziękujemy również kupującym.

 
Detektywistyczne warsztaty w bibliotece

Do biblioteki szkolnej została zaproszona animatorka z wydawnictwa "Zakamarki", która przeprowadziła warsztaty czytelnicze we wszystkich klasach 1-3. Tematem warsztatów były książki szwedzkiego pisarza Martina Widmarka z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Animatorka opowiedziała dzieciom jak powstają książki i czym zajmuje się wydawnictwo. Następnie przedstawiła różne tytuły z dwudziestoczterotomowej serii. Zachęciła uczniów do czytania omawianych książek przedstawiając głównych bohaterów i miasteczko, w którym rozgrywa się akcja. Zapoznała ze słownictwem związanym z prowadzeniem śledztwa. Dzieci wzięły również udział w zabawach, w których wcieliły się w role detektywów. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o "Tajemnicy diamentów" rozwiązywanej przez Lassego i Maję. Bardzo zainteresowali się, jakie będą kolejne przygody bohaterów.

Po warsztatach wszystkie dostępne w bibliotece książki z serii "Biuro detektywistyczne" zostały natychmiast wypożyczone.

 
Sukces Krzyków na XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności DI – mamy brąz!

Drużyna Krzyki w składzie: Gabrysia Brazukiewicz, Kinga Dąbrowska, Nazar Iakovenko, Saturnin Malus, Dominik Psarski i Natalia Świech, trenerki: p. Ewa Gil i p. Martyna Drzewiecka, zdobyła III miejsce w Wyzwaniu Społecznym Projekt Zasięg w drugim poziomie wiekowym. Z uwagi na fakt, że w tym roku nie przyznano pierwszego miejsca, Krzyki były drugie w swojej kategorii wiekowej. Projekt o dzieciach obcojęzycznych oraz doskonale rozwiązane Wyzwanie Na Już złożyły się na tak dobry wynik. Poniżej fotorelacja z ceremonii zamknięcia olimpiady.

Wszystkim, którzy wspierali nas podczas przygotowań i występów, składamy najserdeczniejsze podziękowania!

 
Finał Strefy Centrum w Tenisie Stołowym - 2 miejsce dziewcząt!

W lutym po raz pierwszy Nasza Szkoła była organizatorem Finału Strefy Centrum w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Zawody były podzielone na dwa dni, w których najpierw w grze podwójnej rywalizowały dziewczynki, a w kolejnym dniu chłopcy.

Naszą Szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Magdalena Nieplowicz, Maja Cichocka i Justyna Rojek-Nowosielska oraz chłopcy – Mikołaj Wieczorek, Jan Mączyński i Maciej Drozdowski.

W turnieju dziewcząt wśród 10 szkół nasza drużyna wywalczyła 2 miejsce, które dało nam awans do Finału Miejskiego. Jest to największy sukces naszej szkolnej reprezentacji w tenisie stołowym! W finałowej grupie pokonaliśmy SP nr 76 wynikiem 2:1 oraz ulegliśmy 1:2 zwyciężczyniom całego turnieju czyli SP nr 64.

W turnieju chłopców rywalizowało 12 szkół, a nasza drużyna zajęła 5 miejsce, które też jest bardzo dobrym wynikiem.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom oraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów.

Marzena Sakowicz, Bogumił Włodarczyk, Dawid Mikoś.

 
VI TURNIEJ KARATE GOJU RYU „WIŃSKO CUP'2018”

VI TURNIEJ KARATE GOJU RYU „WIŃSKO CUP'2018”

TO DOPIERO POCZĄTEK SEZONU, A MY  JESTEŚMY GÓRĄ !!!

10. marca 2018 r., rozegrano VI Turniej Karate Goju Ryu w Wińsku. Nasz udział w tych zawodach stał się już tradycją. Tradycyjnie też jesteśmy najliczniejszym klubem Karate WKF ( „Budokan” Wrocław ) przystępującym w Wińsku do rywalizacji z klubami Organizacji Shuseikan Poland ( rywalizowało łącznie 27 klubów ) i …. dominującym w rywalizacji sportowej.

Z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 16 startowało 16 zawodników, a nasz dorobek medalowy przedstawia się następująco – szczęśliwa 13 :

medale złote

medale srebrne

medale brązowe

3

2

8

W zawodach barw Przedszkola Nr 16 bronili:

–      Kacper BIELERZEWSKIbrązowy medal w konkurencji kichon chłopców ur. 2010 i młodsi i krążek w takim samym kolorze w konkurencji fantom chłopców ur. 2011 i młodsi;

–      Damian DUKIEL – startował w konkurencjach: tor przeszkód chłopców ur. 2011 i młodsi, kichon chłopców ur. 2010 i młodsi oraz fantom chłopców ur. 2011 i młodsi. Rywalizował w tej samej grupie co Tomek Trojnar – do medalu było blisko;

–      Alicja KOSYDOR – start w 4 konkurencjach, dorobek 3 medale: 2 złote i brązowy; kichon dziewcząt ur. 2010 i młodsze – złoto, kata Shotokan dziewcząt ur. 2010 i młodsze – złoto; brąz w kata Shotokan dziewcząt ur. 2009

( wszyscy wiemy, że Ala to rocznik 2012 a wystartowała jeszcze w znacznie starszej grupie );

–      Michalina KOTULSKA – startowała w konkurencjach: tor przeszkód dziewcząt ur. 2011 i młodsze oraz kichon dziewcząt ur. 2010 i młodsze. Obie konkurencje ukończyła w finałowej 8-ce;

–      Antoni SKIBA - startował w konkurencjach: tor przeszkód chłopców ur. 2011 i młodsi, kichon chłopców ur. 2010 i młodsi oraz fantom chłopców ur. 2011 i młodsi. Grupa duża, a wśród rywali 2 kolegów ( Tomek i Kacper ) - i podobnie jak Tomek –  w 2 konkurencjach tuż obok strefy medalowej.

–      Tomasz TROJNAR – startował w konkurencjach: tor przeszkód chłopców ur. 2011 i młodsi, kichon chłopców ur. 2010 i młodsi oraz fantom chłopców ur. 2011 i młodsi.

Bliski strefy medalowej w 2 konkurencjach – zabrakło nieco szczęścia i zmęczenie zrobiło swoje.

Były to drugie zawody dla naszych „Tygrysiątek” ( za wyjątkiem Ali Kosydor – bo ta zawodniczka jest już „weteranką” jeżeli chodzi o starty w zawodach ) i powiem szczerze, że jestem z NICH dumny. Dzieciaki pokazały charakter i wolę walki – to nie jest takie łatwe wygrać z samym sobą ( trema ), a potem z przeciwnikiem – niejeden dorosły ma z tym kłopot.

Liczę, że w majowym, wrocławskim „Budokan Cup” ekipa przedszkolna będzie liczniejsza i mocno przyczyni się do wygrania Międzyszkolnej Ligi Karate.

Teraz rezultaty uczniów SP 16 :

–      Ignacy BIEDERMAN – trenuje od września 2017, pierwsze zawody i złoty medal w konkurencji kichon chłopców ur. 2010 i młodsi;

–      Małgorzata STANKIEWICZ  - srebrny medal w konkurencji kata Shotokan  dziewcząt ur. 2010 i młodsze;

–      Łukasz DUKIELmedal brązowy w konkurencji kata Shotokan chłopców ur. 2009;

–      Filip KOSYDOR – medal srebrny w kata Shotokan chłopców ur. 2009 i medal brązowy w kata Shotokan chłopców r.2008 ( też udany start w wyższym roczniku );

–      Wojciech WARTECKI – tuż za podium, po „bratobójczym” repasażu w Łukaszem. Grupa rocznika 2009 na każdych zawodach jest liczną i trudną grupą i obfituje w „bratobójcze pojedynki”;

–      Jagoda CHOROCIEJ – brązowy medal w kata Shotokan dziewcząt ur. 2008

( start w wyższej grupie wiekowej ) i brązowy medal w KUMITE ( walka )

dziewcząt r.2009-2008, w wadze poniżej 30 kg;

-    Mateusz BIELERZEWSKI – brązowy medal w KUMITE ( walka )

chłopców r.2009-2008, w wadze +30 kg.

Kilka słów komentarza odnośnie startu naszej dwójki w KUMITE:

był to pierwszy start w ich życiu w sportowej rywalizacji w walce. Faktycznie Jagoda i Mateusz wywalczyli te medale. Przezwyciężyli strach, podjęli walkę i co najważniejsze walkę czystą, bez kontuzji, bez demolowania przeciwnika. Kumite to nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim panowanie nad emocjami i precyzyjna realizacja wskazówek trenera. Dzięki! Miło było patrzeć jak procentują  spędzone godziny na treningach i „wiadra” potu, a czasem łzy.

Mamy dwa diamenty w kumite, które trzeba szlifować w czasie żmudnych treningów.

Wyniki z Wińska to dobra prognoza przed majową Międzyszkolną Ligą Karate. Jeżeli mamy ją wygrać jak w ubiegłym roku szkolnym, to Rodziców proszę o zaangażowanie i liczniejsze uczestnictwo dzieciaków. To nie są zawody dla wybrańców.

Część tej ekipy wystartuje 24. marca br. w bardzo mocnym, międzynarodowym turnieju RONIN CUP w Dąbrowie Górniczej.

Dziekuję za udział i wyniki, pozdrawiam

Stefan G. Giliński


 
DI- przyjaźnie z innymi narodowościami

Nieoczekiwanie Zwariowani dostali prezent od Drużyny z Meksyku.

 
DI- ciąg dalszy...

W drugim dniu Olimpiady Kreatywności nasze drużyny będą zmagać się w Wyzwaniu Na Już! Trzymajcie kciuki ????????????

 
DI- podsumowanie pracowitego poniedziałku

W poniedziałek Zwariowani, po trudnym Wyzwaniu Drużynowym i zrzucaniu ciężarów, mieli czas na warsztaty, wymianę pinsów i wieczorne Wyzwanie Bliźniacze????
Zobaczcie jak nam minął ten czas!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 17


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.