REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1462169
ODYSEJA UMYSŁU WYRUSZA DO GDYNI

Zgodnie z ideą Odysei Umysłu- MYŚLIMY! MARZYMY! TWORZYMY!

Kreatywni, jak zawsze pozytywnie nastawieni do myślenia, już po raz piąty zaangażowaliśmy się w proces twórczego rozwiązywania problemów.

24 lutego w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 20 odbyły się Eliminacje Regionalne Odysei Umysłu. Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny: 3 konkursowe i 1 juniorska.

2 drużyny awansowały na Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu

Pierwsza drużyna w składzie: Maja Cichocka, Julia Kawalec, Basia Kawalec,  Lena Michałków, Amelia Grądziel, Antonina Kałuża wystąpi w problemie długoterminowym: Bajdokument, prawie prawda.

Druga drużyna w składzie: Tymon Socha, Gerard Wierciński, Jakub Augustyn, Mikołaj Dadej i Igor Moskalik wystąpi w problemie długoterminowym: Wieża ze zwierza.

W dniach 24-25 marca będziemy godnie reprezentować naszą szkołę na Ogólnopolskim Finale w Gdyni.

Trzymajcie za nas kciuki !!!

Trenerki z pasją:

Małgorzata Łabentowicz, Renata Doroba, Małgorzata Dobrucka

 
Olimpiada DI trwa

12 marca rozpoczęły się zmagania drużyn w XIII Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination. Drużyna Krzyki reprezentowała się w społecznym wyzwaniu drużynowym Projekt Zasięg. Już jutro kolejna porcja zmagań, tym razem Wyzwanie Na JUŻ. Trzymajcie kciuki!

 
Wyzwania

Drużyna Zwariowani jest już po swoim Wyzwaniu Konstrukcyjnym. Udało nam się zrzucić wszystkie ciężary i konstrukcja niepekła ???? a wszystko dzięki dopingowi Rodziców ????Zobaczcie jak nam poszło.

 
Ruszyła Olimpiada Kreatywności Destination Imagination

Nasze dwie Drużyny: Krzyki i Zwariowani będą zmagały się w swoich Wyzwaniach Drużynowych, Wyzwaniach Na Już i Bliźniaczych! Trzymajcie kciuki!

 
Spotkanie z przedstawicielem Aktywnych Szkół MultiSport

W poniedziałek, 26 lutego w naszej szkole odbyły się Warsztaty Konsultacyjne w ramach programu Aktywne Szkoły MultiSport (ASM) (https://aktywneszkoly.pl). Warsztaty są elementem Rozgrzewki, czyli drugiego etapu Turnieju ASM, a ich celem jest wypracowanie Planu Treningowego dla szkoły.

Plan Treningowy to zestaw skutecznych w realizacji działań zwiększających poziom codziennej aktywności fizycznej uczniów.

Chcemy, by uczniowie mieli energię do działania i chęć do nauki, byli samodzielni i nie bali się stawiać czoła codziennym wyzwaniom, również poza szkołą. Powiedzenie „ruch to zdrowie”, należy rozumieć już nie tylko w kontekście poziomu odporności dziecka, ale też w trosce o jego prawidłowy rozwój, zdolności poznawcze i optymalną pracę młodych mózgów.

Cieszy nas wysoka frekwencja podczas warsztatów konsultacyjnych, w których wzięli udział przedstawiciele kadry pedagogicznej, rodziców, a także uczniowie, którzy wspierając organizację warsztatów promowali słuszną ideę Wolontariatu.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich obecnych powstał wszechstronny Plan Treningowy, odnoszący się zarówno do funkcjonowania samej szkoły, jak i jej najbliższego otoczenia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy zmieniać świat dzieci na lepszy.

 
Siatkarska reprezentacja „3” chłopców trzecią drużyną we Wrocławiu!!

To największy sukces naszej szkolnej reprezentacji siatkówki chłopców od początku istnienia naszej Szkoły. Zawodnicy przeszli przez eliminacje strefy i ćwierćfinały jak burza! Mimo siarczystych mrozów, które towarzyszyły naszej reprezentacji w podróżach na kolejne turnieje, dali z siebie wszystko i dostali się do ścisłej szóstki Szkół Wrocławskich. Podczas turnieju finałowego zagrali najlepsze swoje spotkania, grając jak równy z równym nawet ze szkołami sportowymi. Poziom rozgrywek rośnie z roku na rok, podobnie jak umiejętności naszych uczniów. Turniej zakończyliśmy na 3 miejscu we Wrocławiu, tuż za dwoma szkołami sportowymi (SP 50, SP 3). To ogromny sukces, który pokazuje, jak silna siatkarsko - sportowo staje się nasza Szkoła. Gratulujemy serdecznie i czekamy na więcej!

Skład:

Jan Mączyński (5a)

Maksymilian Nowotnik (5d)

Klaudiusz Szczepański (5a)

Jakub Mraz (4a)

Mikołaj Wieczorek (5a)

Tomasz Niebudek (4a)

Magdalena Pasieka

 
Volleymania daje czadu!!!

Miesiąc luty (i początek marca) obfitował w rozgrywki siatkarskie. Również uczniowie uczestniczący w projekcie Volleymania miel szansę sprawdzenia swoich umiejętności aż dwukrotnie. Pierwszy turniej odbył się 10.02 i zaowocował wygraniem przez dziewczęta (rozgrywki trójek) awansu z drugiej ligi do PIERWSZEJ. Dziewczyny zagrały fantastyczne spotkania – wygrały wszystkie swoje mecze i uplasowały się na pierwszym miejscu grupy. Chłopcy również rozegrali bardzo dobre spotkania, co pozwoliło im utrzymać się w pierwszej lidze na miejscu czwartym.

Drugi turniej odbył się 3.03 i był pierwszym przetarciem się dziewcząt w pierwszej lidze. Dziewczyny zagrały koncertowo i wywalczyły miejsce trzecie. Chłopcy zagrali bardziej odważnie niż we wcześniejszym turnieju, pokonując między innymi dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej numer 50! Ostatecznie chłopcy zajęli trzecie miejsce w pierwszej lidze. Czekamy na kolejne turnieje i już teraz liczymy na podobne rezultaty!

Skład dziewcząt:

Lena Michałków

Weronika Wolsza

Martyna Papierska

Magdalena Nieplowicz

Skład chłopców:

Jan Mączyński

Maksymilian Nowotnik

Jakub Mraz

Magdalena Pasieka

 
SP 16 lubi pływać

W tym roku nasza Szkoła po raz pierwszy wytypowała reprezentację do zawodów pływackich. W całej Strefie Wrocławskiej zgłosiło się jedynie 12 szkól, które rywalizowały na 2 poziomach, których wyniki sumowały się i dawały wspólną klasyfikację końcową. Pierwszym etapem  była sztafeta 8x25m stylem dowolnym, w której pływali: zmiana 1 i 2 uczniowie klasy 3, 3 i 4 zmiana uczniowie klas 4, 5 i 6 zmiana uczniowie klas 5, 7 i 8 zmiana uczniowie klas 6. Drugim etapem były indywidualne starty uczniów na dystansach 50m stylami: dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym (tylko klasy 5 - 6). Nasi uczniowie dali siebie wszystko i w ostatecznej klasyfikacji zajęli 10 miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej Igrzysk Dzieci w Pływaniu zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Dodatkowo w swojej klasyfikacji wiekowej srebrny medal zajął Konstanty Nowak w stylu grzbietowym. Serdecznie gratulujemy i już szykujemy się na zawody w kolejnych latach!

Skład oraz dystanse:

Dziewczęta:

Maja Turoń – styl dowolny

Karolina Kędziora – styl klasyczny

Ewelina Pietraszuk – styl grzbietowy

Marta Trynkiewicz – styl dowolny

Weronika Wolsza – styl grzbietowy

Martyna Papierska – styl klasyczny

Nadia Jasieniecka – styl dowolny

Aleksandra Bosy – styl motylkowy

Chłopcy:

Medyński Krzysztof – styl dowolny

Konstanty Nowak – styl grzbietowy

Jakub Mraz – styl grzbietowy

Wawrzyniec Gonet – styl klasyczny

Maksymilian Nowotnik – styl klasyczny

Adam Biel – styl motylkowy

Nazar Jakovenko – styl grzbietowy

Saturnin Malus – styl dowolny

GRATULACJE!!

Magdalena Pasieka

Katarzyna Krychowska

 
Siatkarskie „4” w strefie Centrum

Miesiąc luty to miesiąc siatkówki również dla uczniów reprezentujących naszą szkołę w rozgrywkach „4” chłopców i dziewcząt. Obie nasze reprezentacje miały szansę rozegrać dwa turnieje, organizowane w naszej szkole. Przyjęliśmy reprezentacje innych szkół ze Strefy Centrum, wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem naszej szkoły, nie tylko poziomu zawodów. Mimo wspaniałego dopingu (za co bardzo dziękujemy kibicom) żadna z reprezentacji nie awansowała do trzeciego etapu rozgrywek. Grali najlepiej jak mogli, ale czasem trzeba uznać wyższość przeciwnika. Gratulujemy wyniku i woli walki.

Magdalena Pasieka

 
HARCERSTWO

Kajetan z klasy 3g przeprowadził zajęcia zachęcające dzieci do przystąpienia do ZHP. Uczeń od niedawna jest początkującym zuchem.  Przedstawił symbolikę zdobytych oznak. Opowiadał o próbach, które musi przejść każdy zuch. Zaprezentował przebieg zbiórki, zaznaczył ważność praw i obietnic. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zabawie harcerskiej, która wpływa na doskonalenie sprawności fizycznej. Dzieci poznały hymn zuchowy oraz symbole harcerstwa. Zajęcia były uzupełnione prezentacją przygotowaną przez Kajetana. Lekcja bardzo zaciekawiła uczniów i być może zachęciła do przystąpienia do ZHP.

ZEW

 
III Indywidualny Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 8.02.2018 roku w Naszej Szkole odbył się już „III Indywidualny Szkolny Turniej Tenisa Stołowego”. Zawody były podzielone na dwie kategorie: chłopców i dziewcząt. Udział wzięło 14 uczniów z klas III-VI.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Magdalena Nieplowicz, która w decydującym pojedynku pokonała Maję Cichocką 2:0. Magda tym samym obroniła tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem. III miejsce zajęła Justyna Rojek-Nowosielska pokonując w ostatnim meczu Darynę Synkevich 2:1.

W kategorii chłopców również jak przed rokiem najlepszy okazał się Mikołaj Wieczorek, który pokonał w grupie finałowej Jasia Mączyńskiego 2:0 oraz Maćka Drozdowskiego 2:0. Drugie miejsce zajął Jaś Mączyński, a trzecie Maciek Drozdowski. W grupie walczącej o miejsca IV-VI, czwarte miejsce zajął Klaudiusz Szczepański, piąte Maks Nowotnik, a VI Antoś Gabryjelski, który tym samym zajął najwyższe miejsce wśród trzecioklasistów. Dalsze miejsca zajeli: Karol Mazur, Adaś Zoń i Patryk Połtyn.

Zwycięzcy otrzymali puchar oraz dyplomy, a najlepsze 3 osoby z każdej kategorii będą reprezentowały Naszą Szkołę w zawodach międzyszkolnych.

Serdecznie gratujemy wszystkim uczestnikom turnieju!!!

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z w/w zawodów.

Bogumił Włodarczyk

 
„Dolnośląskie Zimowe Igrzyska Dzieci w Łyżwiarstwie”

Błękitna Sztafeta i Złoty Krążek Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

1 lutego 2018r. uczniowie i uczennice Naszej Szkoły spróbowali swoich sił w zawodach, które odbyły na jednym z Wrocławskich lodowisk. Był to Nasz debiut w tej dyscyplinie, dlatego nikt się nie spodziewał, że osiągniemy tak duży sukces. Zaskoczyły dziewczynki zajmując VI miejsce spośród 14 szkół w Finale Dolnośląskim i V miejsce w Mistrzostwach Wrocławia, chłopcy natomiast VI miejsce w Finale Dolnośląskim, ale uwaga w Mistrzostwach Wrocławia uplasowali się na III miejscu, zdobywając tym samym brązowy medal Igrzysk!

Radości i szczęściu nie było końca. Gratuluję rodzicom udanych, wysportowanych dzieci, nauczycielom wychowania fizycznego efektywnego przygotowania uczniów do udziału w zawodach. Zapraszam do obejrzenia zdjęć na stronie Szkolnego Związku Sportowego.

Pozdrawiam Katarzyna Krychowska

 
Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w trójboju gimnastycznym.

Sukcesem zakończył się finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w trójboju gimnastycznym. Nasza drużyna w składzie:

  • Natalia KRUK – IVc
  • Hanna FELUŚ - IIIb
  • Aleksandra ŁOWIŃSKA - IVe
  • Nina TOPOLNICKA - IVd
  • Malwina ŚLIWIŃSKA - Vb
  • Kinga TYRCZ - Vb
  • Veronika MATVIIENKO – Ivd

zajęła wysokie 6 miejsce.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA DZIEWCZĄT

 

Miejsce

Szkoła

Punkty

1

SP 3 Złotoryja

165,7

2

SP Kiełczów

158,2

3

ZS 21 Wrocław

157,4

4

SP 36 Wrocław

148,1

5

SP 46 Wrocław

146,1

6

SP 16 Wrocław

143,5

7

SP 71 Wrocław

142,7

8

ZSP Wisznia Mała

137,4

9

SP Trzebnice

110,1

10

SSP 72 Wrocław

76,4

11

SP 80 Wrocław

69,3

12

SP Węgliniec

64,9

13

SP Rokitnica

58

14

SP Wojcieszów

56,8

15

SP Zwrócona

55,3

16

SP 2 Wrocław

46,7

17

SP 10 Legnica

28,9

18

SP 16 Legnica

28,9

19

SP 1 Bolesła

27,9

20

SP Wilków

27,8

21

SP 4 Chojnów

25,2

Nasza Szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tych zawodach – dlatego jesteśmy niezmiernie dumni z tak dobrego miejsca. W zawodach udział wzięło 21 reprezentacji z całego województwa dolnośląskiego, startowało blisko stu uczniów.

Dodatkowo niezmiernie cieszą miejsca w konkurencji indywidualnej - 9 miejsce Natalii Kruk, 13 miejsce Hanny Feluś oraz 20 miejsce Niny Topolnickiej (na 78 startujących zawodniczek).

BRAWO DZIEWCZYNY !!!


 
Szkolny konkurs z historii wrocławskiego sportu „Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj”

W Naszej Szkole odbył się I Etap konkursu z wiedzy o wrocławskim sporcie „Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj”. Wzieli w nim udział chętni uczniowie z Naszej Szkoły z klas IV-VI. W sumie zgłosiło się 10 osób. Dwoje uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów zakwalifikowało się do kolejnego etapu.

W II etapie, który będzie finałem konkursu, udział wezmą wszystkie szkoły z Wrocławia. Naszą Szkołę reprezentować będą Mikołaj Wieczorek z klasy Va oraz Kazimierz Kirszak z klasy VIa, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie.

Finał odbędzie się na przełomie marca i kwietnia. Konkurs bierze udział w XXIII edycji „Wielkiej Nagrody Wrocławia”.

Życzymy zatem powodzenia chłopakom i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik.

 
NASZA KLASA JEST NA MEDAL – Czym jest zabawa i dobry humor?

Klasa 1c  spotkała się ponownie z Panią socjoterapeutką. Tym razem zastanawialiśmy się czym jest dla nas zabawa i czy warto mieć dobry humor. Doszliśmy do wspólnego wniosku, że zabawa, dobry humor, wesołe opowiadania  i wiersze to nasz sposób na złość i negatywne emocje. A zatem bawiliśmy się śpiewając „Dziewczyno, dziewczyno, chłopaku, chłopaku wiatr ci w oczy wieje” Relaksowaliśmy się, a przy okazji ćwiczyliśmy orientację i koncentrację. Słuchaliśmy też wierszy „Leń”. J. Brzechwy oraz A. Fredry ,,Paweł i Gaweł”. Śmiechu i zabawy było co nie miara. Dla wszystkich mamy dobrą radę: Uczmy się bawiąc. Bawmy się ucząc.

Uczniowie klasy 1c

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 17


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.