REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1804761
Archiwum świetlica 2017/2018


Spotkanie z inżynierem w klasie 1c

W ramach zajęć „Spotkania z ciekawymi ludźmi” naszą klasę odwiedził pan inżynier Marek Dadej, tata jednej  z uczennic. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy. Wiemy jak można zostać inżynierem i na czym polega praca inżyniera. Mieliśmy okazję odczytać rysunek techniczny i dokonać jego obliczeń. Testowaliśmy także różne urządzenia, które wykorzystuje się np. w produkcji wysokiej jakości aut. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dziękujemy za wizytę.

Uczniowie z 1c

 
ŚLADAMI UZDROWISK POLSKICH – Wycieczka klasowa do Polanicy Zdrój.

21 maja klasa 1b i klasa 1c wzięła udział w wycieczce do Polanicy Zdrój. Najpierw udaliśmy się  do Parku Zdrojowego, w którym mieści się jeden z najstarszych i najsłynniejszych obiektów uzdrowiskowych w Polanicy-Zdroju. Sanatorium powstało w latach 1905-06, jako Nowy Dom Zdrojowy. Aktualnie w “Wielkiej Pieniawie” świadczy się szeroką paletę usług przyrodoleczniczych. Park Zdrojowy nazywany jest sercem polanickiego uzdrowiska. Znajdują się tu różne gatunki  egzotycznych roślin, rzeźby, fontanny oraz  urocze alejki spacerowe. Następnie udaliśmy się do Parku Szachowego, który jest  częścią polanickiego Parku Zdrojowego. Tutaj największą atrakcją jest gigantyczna szachownica. Atrakcją okazał się moment, który przeznaczyliśmy  „na małe co nieco”. Lody i gofry w Parku Zdrojowym  smakowały nam jak nigdy dotąd. Mieliśmy również czas na zakup pamiątek na polanickim deptaku, który jest centrum uzdrowiskowej miejscowości. Podczas wycieczki towarzyszyła nam piękna pogoda, wspaniała atmosfera oraz przepiękna przyroda.

Uczniowie klasy 1b i 1c

 
Lekkoatletyczne Indywidualne Igrzyska Dzieci - dziewczyny rozbiły bank!

W środę 16 maja na Stadionie Olimpijskim odbyły się Lekkoatletyczne Indywidualne Igrzyska Dzieci. Nasi uczniowie świetnie spisali się zdobywając 5 medali w tym 4 złote i 1 brązowy!

Na najwyższym stopniu podium stanęli:

Julia Cieślachowska w biegu ma 60m z czasem 8,7

Aleksandra Rutkowska w biegu na 300m z czasem 47,7

Martyna Papierska w skoku w dal z wynikiem 4,87

Sztafeta szwedzka dziewcząt w składzie J.Cieślachowska, A.Rutkowska, M.Papierska, M.Posłuszny z czasem 2:42,8

Brązowy medal wywalczył:

Kacper Malewicz w skoki w dal z wynikiem 4,58

Tuż za podium na 4 miejscu rywalizację zakończyli:

Wiktor Słowiński w biegu na 60m uzyskując czas 8,4

Sztafeta szwedzka chłopców w składzie: K. Malewicz, A. Dreksa, M. Sobolewski, W. Słowiński.

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta uplasowały się na najniższym stopniu podium, chłopcy zajęli ostatecznie 9 miejsce.

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników na Mistrzostwach Wrocławia i życzymy powodzenia w dalszym etapie. Strefa wrocławska odbędzie się 29 maja również na Stadionie Olimpijskim!!

 
Awans dziewcząt do finału wojewódzkiego w czwórboju lekkoatletycznym!

We wtorek 15 maja na Stadionie Olimpijskim odbył się finał strefy wrocławskiej w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta w składzie: Julia Cieślachowska, Aleksandra Rutkowska, Martyna Papierska, Martyna Posłuszny, Pola Nowak, Kamila Serafin zajęły 3 miejsce  zdobywając 1226 pkt. Tym samym zapewniając sobie awans do finału wojewódzkiego. Kolejny etap już w najbliższy wtorek (22.05) na Stadionie Olimpijskim. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!

 
Multimedialne przerwy - Święto Polskiej Muzyki i Plastyki

18 maja 2018 po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Święto Polskiej Muzyki i Plastyki.

Podczas przerw po 2l, 3l. 4l odbyły się multimedialne pokazy plastyczno- muzyczne. Na kolejne multimedialne przerwy zapraszamy 25 maja.

Galerię postaci wielkich kompozytorów i artystów- plastyków można oglądać w holu szkoły do końca maja.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

n. plastyki i n. muzyki

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 51


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.