REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 2091744
Archiwum świetlica 2017/2018


Szkoła w Mieście

 

Już piąty rok realizujemy projekt "Szkoła w mieście", dzięki któremu uczniowie korzystają z wielu ciekawych lekcji, zajęć i warsztatów w różnorodnych instytucjach kulturalno-oświatowych i sportowych naszego miasta. Wyjścia w pierwszym semestrze odbędą się w październiku i listopadzie. Na realizację projektu przeznaczono 13800,00 zł.

Zapraszamy do odwiedzania zakładki Innowacja "Szkoła w mieście" na naszej stronie internetowej.

 
Spotkanie w bibliotece

W dniu 22 września klasa 3B odwiedziła zaprzyjaźnioną Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Jesiennej. Uczniowie przypomnieli sobie zasady wypożyczania książek, zapoznali się z nowościami wydawniczymi dla dzieci i młodzieży oraz zdobyli umiejętność korzystania z katalogów bibliotecznych. Podczas części warsztatowej uczyli się odnajdywać książki w oparciu o podane sygnatury i nazwiska autorów. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z tym trudnym zadaniem. Spotkanie było także okazją do rozmów o ulubionych autorach i ostatnio przeczytanych lekturach.

Wychowawca klasy 3B

 
Sprzątanie Świata-„Nie ma śmieci - są surowce"

Jak co roku, we wrześniu, rozpoczęła się w naszej szkole międzynarodowa kampania "Sprzątanie Świata". Jest to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska. Uczniowie przygotowali w ramach akcji plakaty o pozyskiwaniu surowców wtórnych i wzbogacili swoją wiedzę na lekcji dzięki programowi „Od odpadów do nowych produktów” oraz pracy z książką A.D. Mizielińskich „Pod wodą/Pod ziemią”. Podczas pracy i rozmów towarzyszyło im wiele emocji związanych z dbaniem o środowisko, oraz wpływie człowieka na jego degradację. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać. Wierzymy, że zachęci ona wszystkich do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i jego konsekwencjami.

Wychowawcy Edukacji Wczesnoszkolnej

 
Międzynarodowy Dzień Kropki w Szkole Podstawowej nr 16

W Szkole Podstawowej nr 16 już po raz drugi obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. Ten wyjątkowy dzień, jednoczy wszystkich na całym świecie 15 września. Nazywany jest świętem kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Jak przystało na uczniów SP nr 16 (słynących z wielu fantastycznych pomysłów oraz twórczej energii), z ogromną radością przystąpili do działania. Podczas zajęć lekcyjnych wraz ze swoimi nauczycielami, dokonywali prawdziwych „cudów”.

 
Śladami wrocławskich krasnali

15 września klasa 3g oraz 3a były na wycieczce po Wrocławiu. Podczas zwiedzania najciekawszych miejsc towarzyszyły nam sylwetki małych krasnoludków m.in Papa Krasnal , Krasnale Syzyfki, Krasnale Słupniki , Krasnal Obieżysmak , Krasnal z gitarą i wielu innych. Ile jest wrocławskich krasnali? Skąd się wzięły ich nazwy? Na te pytania i wiele innych próbowali odpowiedzieć dzieci.  Na uczniów czekały wspólne podchody. Krasnale zostawiły  wskazówki, a dzieci dzięki nim spróbowały zgadnąć, którego krasnala mają odszukać. Wspólnie wykonały różne dziwne zadania, które przygotował Papa Krasnala.  Na wszystkie pytania i zadania pomagała nam odpowiedzieć pani przewodnik, która przybliżyła dzieciom świat i życie wrocławskich skrzatów.

ZEW

 
« pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia »

Strona 50 z 51


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.