REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1804775
Archiwum świetlica 2017/2018


KRAKÓW-WIELICZKA

10-11 maja   klasy 3a i 3g  wyruszyła  na  wycieczkę  do  grodu  Kraka. Podróż  minęła  szybko i przyjemnie. Około godziny jedenastej byliśmy już w Krakowie. Najpierw udaliśmy się na Wawel do Skarbca Koronnego, gdzie zebrano zbiór pamiątek pozostałych po panujących dynastiach królów Polski, następnie podziwialiśmy dzwon Zygmunta. Kolejnym punktem zwiedzania była  Katedra Wawelska, uznana za najcenniejszy obiekt  sakralny  w  Polsce. Katedra Wawelska to  dla  Polaków  miejsce  szczególne, dzieci dowiedziały się ilu królów polski zostało koronowanych. W wawelskich kryptach są groby polskich artystów: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida oraz Fryderyka Chopina. Pan przewodnik  opowiadała nam ciekawe anegdoty i przybliżała historie tego  pięknego miejsca jakim jest Wawel. Po spacerze po dziedzińcu wawelskim i  podziwianiu widoków ze wzgórza, udaliśmy się na Rynek Krakowski-największy średniowieczny plac Europy.  Po całym dniu udaliśmy się do hotelu, dzieci wzięły udział w zabawach integracyjnych przy ognisku.  Drugiego dnia od rana zwiedzaliśmy kopalnię soli w Wieliczce. Przechodząc korytarzami kopali, dzieci dowiedziały się wiele o historii tego miejsca.

Wycieczka dała nam wiele radości  i duży zastrzyk wiedzy.

ZEW

 
Reprezentacja SP16 - rajd ,,Wrocławska Wenecja"

16 maja 2018 7-osobowa grupa uczniów z klasy 4c miała możliwość reprezentowania naszej Szkoły SP16 w rajdzie turystyczno- krajoznawczym ,,Wrocławska Wenecja".

Rajd był pasjonującą przygodą pełną niespodzianek, zadań do wykonania, wymagał znajomości odczytywania mapy, współpracy w wykonywaniu zadań, był też czas na zachwyt nad otoczeniem- przyrodą, zabytkami. Odkrywaliśmy Wrocław w atmosferze zabawy. Był też czas na małe co nieco. Na wyniki musimy jeszcze poczekać, było to nasze pierwsze doświadczenie tego typu. Nie możemy się doczekać kolejnej edycji.

uczestnicy rajdu z wychowawcą

 
ZDOLNI MATEMATYCY

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w tegorocznej, XVIII edycji, Konkursu Matematycznego dla uczniów klas trzecich, mamy po raz pierwszy w historii naszej Szkoły finalistów etapu dzielnicowego.

Karolina, Bruno i Bartłomiej uzyskali wysoką punktację , prawidłowo rozwiązali pięć zadań przygotowanych przez wrocławskich matematyków.

Wkrótce przed naszymi Uczniami finał miejski, który odbędzie się 23 maja.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej

 
Awans dziewcząt do strefy wrocławskiej w czwórboju lekkoatletycznym!

W dniach 7-8.05.2018 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbywały się mistrzostwa Wrocławia w czwórboju lekkoatletycznym.
Poniedziałkowe zmagania na drugim miejscu zakończyły dziewczęta z naszej szkoły, zdobywając tym samym awans do dalszej rywalizacji. Zawodniczki pokazały się z bardzo dobrej strony, ulegając jedynie dziewczętom ze szkoły sportowej nr 46.
W pierwszym starcie sezonu większość z nich poprawiła swoje rezultaty życiowe!
Podczas zawodów ustanowione zostały nowe rekordy szkoły: Martyna Papierska poprawiła rekord w biegu na 60m – 8,4s oraz w skoku w dal 4,58m. Pobity został również rekord szkoły w czwórboju, dziewczęta w składzie: Martyna Papierska, Martyna Posłuszny, Julia Cieślachowska, Pola Nowak, Aleksandra Rutkowska oraz Vanessa Lenik uzbierały łącznie 1243pkt.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy powodzenia  w kolejnym etapie, który odbędzie się 15.05.2018r.

We wtorek natomiast swoje zmagania toczyli Panowie. Rywalizację ostatecznie skończyli na 16 miejscu. Tutaj też padło kilka wartościowych wyników, które zawisną na szkolnej tablicy rekordów. Kacper Malewicz w skoku w dal – 4.45m, Artur Dreska w biegu na 1000m uzyskał czas - 3:40,4s. Chłopcy w składzie: Kacper Malewicz, Wiktor Słowiński, Adam Opolski, Maks Guszpit, Artur Dreksa oraz Gerard Wierciński poprawili również rekord szkoły w czwórboju, który przez minimum będzie wynosił 706pkt. Większość składu to chłopcy z IV i V klasy!

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za dalsze starty czy to w zawodach drużynowych czy indywidualnych!

 
Wrocławska Olimpiada Młodzieży.

W niedzielę, 13.05.2018r. w ramach Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się regionalne zawody dla najmłodszych adeptów lekkiej atletyki (2005-2007), którzy rywalizowali w biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600 metrów. Nasi uczniowie, którzy biorą udział w programie Lekkoatletyka Dla Każdego pokazali się z bardzo dobrej strony uzyskując bardzo wartościowe wyniki:

ZUZANNA GAMROT – I miejsce w biegu na 600 metrów rocznik 2005 – 1:45,20s (rekord życiowy), Mimo, iż Zuzia jest absolwentką naszej szkoły dalej uczęszcza na zajęcia w ramach programu LDK.1
Aleksandra RUTKOWSKA - VI miejsce w skoku w dal rocznik 2005 -3,79s.
Julia CIEŚLACHOWSKA -  VIII miejsce w biegu na 60metrów rocznik 2005 - 9,21s.
Martyna PAPIERSKA – I miejsce w skoku w dal rocznik 2006 – 4,65s (rekord życiowy).
Martyna POSŁUSZNY – III miejsce w biegu na 600 metrów rocznik 2006 – 1:59,82s (rekord życiowy).
Gabriela KOPEĆ – X miejsce w biegu na 600metrów rocznik 2006 – 2:09,26s (rekord życiowy).

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 51


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.