REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1804752
Archiwum świetlica 2017/2018


Podsumowanie sezonu przełajowego.

Jak co roku, wczesną wiosną na kąpielisku Morskie Oko odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Z dobrej strony pokazali się uczniowie z naszej szkoły. Chłopcy drużynowo zajęli 10 miejsce natomiast dziewczęta uplasowały się na 5 pozycji.

Poniżej przedstawiamy wyniki biegów indywidualnych:

Dziewczęta klas IV-VI Szkół podstawowych – dystans 900 metrów:

3 miejsce – Martyna PAPIERSKA
12 miejsce – Martyna POSŁUSZNY
W punktowanej  50tce znalazły się również: Milena SZCZYRBA(31), Aleksandra RUTKOWSKA(43).

Jeśli chodzi o chłopców punkty dla naszej szkoły zdobyli: Jakub KASPAR(24), Wiktor SŁOWIŃSKI(36), Maks GUSZPIT(42), Angrii KONOWALOV(49).

 
„Tygrysie pszczoły” z naszej Szkoły.

Cóż to za stwór „tygrysia pszczoła”?  To adept karate Shotokan/WKF - tygrys pracowity jak przysłowiowa pszczółka. Mamy takie pracowite tygrysiątka w szkolnej sekcji karate i właśnie dwoje z nich  tak zorganizowało sobie czas, że w sobotę 19.05. br., wystąpiło w międzynarodowym turnieju 5th Central Poland Open Grand Prix Karate WKF w Pleszewie.Turniej rozgrywany jest przez dwa dni, a konkurencje dziecięce oraz masters (weteranów) w sobotę. W konkurencjach dziecięcych wystąpiło łącznie 319 zawodniczek i zawodników, w tym ekipy z Niemiec, Słowacji, Czech, Ukrainy, Francji i Finlandii. Nasze „tygrysie pszczółki” walczące na tatami w Pleszewie to:

–       Alicja Kosydor – startowała w konkurencji KATA dziewcząt, tzw. U8 czyli adeptek 7-letnich i młodszych;

–       Mateusz Bielerzewski – startował w konkurencjach KATA i KUMITE chłopców,

tzw. U10 – 8-9 latkowie.

Start udany i okraszony brązowymi medalami: Alicja w swojej konkurencji 3 miejsce i Mateusz dwukrotnie na trzecim stopniu podium. Nasi reprezentanci kolejny raz udowodnili, że praca, cierpliwość i wytrwałość skutkuje sukcesem. Słoneczny dzień, blask medali i jupiterów oświetlających podium, a przede wszystkim udział w imprezie w jakiej dotychczas nie brali udziału (chodzi o stronę organizacyjną: sektor zbiórek bez dostępu innych osób, przebieg zawodów wg tzw. czasówki – dokładnie określone czasy rozpoczęcia konkurencji – kto nie stawił się na zbiórce w określonym czasie wypadał z zawodów, przepisy WKF w pełnym zakresie – np.  bez względu na wiek błąd skutkował wykluczeniem z konkurencji). Z formułą zawodów dorośli (mastersi) mieli problem, a co dopiero dzieci. Ale nasze tygrysiątka zrealizowały plan startowy bez zahamowań i strachu. Brawo!!!

I o ile znam trenujące dzieciaki, to jestem przekonany, że mimo zwieńczenia sezonu wygraną w Międzyszkolnej Lidze Karate ( turniej „Budokan Cup” ) - o czym informowałem, nie jest to jeszcze ich ostatnie słowo.

Gratuluję, dziękuję i …. czekam na kolejne sukcesy.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G.Giliński


 
Igrzyska Dzieci w Minipiłce Nożnej Chłopców

W dniu 17.04.2018r. odbyła się I runda Igrzysk Szkół Podstawowych w Minipiłce Nożnej Chłopców w strefie Wrocław Centrum.Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 32 we Wrocławiu. Nasza Szkoła rywalizowała w grupie ze Szkołą Podstawową Sióstr Salezjanek oraz Szkołą Podstawową nr 96. Do drugiej rundy awansowała tylko jedna drużyna, która wygrała grupę.

Pierwsze spotkanie nasi chłopcy przegrali minimalnie 2:3 z SP Sióstr Salezjanek. W drugim meczu byli o wiele lepsi od SP nr 96 wygrywając aż 9:1 !

Niestety w tym roku nie udało się nam awansować do kolejnej rundy, a zabrakło tylko jednej bramki w pierwszym meczu.

Serdecznie gratulujemy ładnych bramek i dziękujemy za walkę na boisku. Pozostaje nam liczyć na lepszy wynik w przyszłym roku,  Naszą Szkołę reprezentowali w większości uczniowie z 4 i 5 klas.Skład reprezentacji Naszej Szkoły w Minipiłce Nożnej oraz strzelcy bramek:

Słowiński Wiktor (3 bramki), Mączyński Jan, Guszpit Maksymilian (3 bramki), Kaspar Jakub (1 bramka), Terpiłowski Kajetan, Nowakowski Stanisław, Malewicz Kacper (1 bramka), Woroniec Jan (3 bramki), Kempa Marcin, Wieczorek Michał, Dreksa Artur.

Zapraszamy również do galerii zdjęć w zakładce „Sport w Naszej Szkole”.

 
Powiatowy konkurs z historii wrocławskiego sportu „Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj”

Towarzystwo Miłośników Wrocławia po raz kolejny było organizatorem konkursu „Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj”. W tym roku w finale konkursu wzięło udział 12 szkół podstawowych z całego powiatu wrocławskiego.

Nasza Szkoła również miała zaszczyt uczestniczyć w tej imprezie, a reprezentowali nas: Kazimierz Kirszak z klasy 6a oraz Mikołaj Wieczorek z klasy 5a, którzy wcześniej wygrali eliminacje w Naszej Szkole.

Podczas konkursu w I rundzie uczniowie rozwiązywali test z wiedzy wrocławskiego sportu. Niestety nie udało nam się awansować do ścisłego finału, w którym znalazły się 3 drużyny. Chłopcy jednak dobrze się przygotowali i w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz gadżety.

Na koniec każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z gwiazdami wrocławskiego sportu m.in. z Renatą Mauer-Różańską, Mariolą Pawlak-Marzec czy Józefem Traczem, którzy byli w jury konkursu.

Gratulacje dla chłopców i życzymy powodzenia w przyszłym roku !!!

Bogumił Włodarczyk


 
MAMY TO! WYGRALIŚMY MIĘDZYSZKOLNĄ LIGĘ KARATE!

W minioną sobotę 12. maja 2018 r., w ramach rozpoczętej Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży, w obiektach AWF we Wrocławiu, rozegrano turniej Międzyszkolnej Ligi Karate „Budokan Cup” . W imprezie wystartowało 421 adeptów karate  ( od rocznika 2013 do szesnastego roku życia ) WKF z klubowych sekcji WKSA BUDOKAN. Impreza rozgrywana jest 2 razy w roku i stanowi podsumowanie pracy szkoleniowej w sekcjach ( od najmłodszych do 16-latków ) i nie da się ukryć, że jest to rywalizacja pomiędzy trenerami. W minionym roku szkolnym wygraliśmy zdecydowanie ligę, w tym – pierwsza edycja to zwycięstwo reprezentacji ZSP 16, a sobota – zwieńczenie sukcesu i potwierdzenie naszego klubowego prymatu. Brawo!

Barwy Szkoły i Przedszkola reprezentowało 25 „tygrysiątek” - adeptów karate. Byliśmy najliczniejszą ekipą z jednej placówki edukacyjnej.

A co zdobyliśmy:

ZŁOTO

SREBRO

BRĄZ

9

5

11

M E D A L I Ś C I :

PRZEDSZKOLE:

 1. Kacper Bielerzewski  - złoty medal w konk. Kihon dla początkujących;
 2. Antoni Skiba  - złoty medal w konk Kihon dla początkujących;
 3. Mikołaj Matczak  - złoty medal w konk. Kihon dla początkujących;
 4. Marcel Bielawski  - srebrny medal w konk. Kihon dla początkujących;
 5. Bartek Gembicki  - brązowy medal w konk. Kihon dla początkujących;
 6. Damian Dukiel  - brązowy medal w konk. KATA (układy) dla początkujących;
 7. Alicja Kosydor  - brązowy medal w konk. KATA r. 2009 i młodsze i złoty medal w drużynie KATA dziewcząt;
 • Michalina Kotulska – tuż za podium w konk. Kihon dla początkujących;

SZKOŁA:

 1. Mateusz Bielerzewski – złoty medal w KUMITE w swojej wadze i roczniku, srebrny medal w konk. KATA ind. w swoim roczniku oraz srebrny medal w konk. KATA drużynowe chłopców r. 2009;
 2. Jagoda Chorociej – złoty medal w KUMITE w swojej wadze i roczniku, brązowy medal w konk. KATA indywidualne w roczniku i złoty medal w drużynie KATA dziewcząt;
 3. Kajetan Danko – brązowy medal w konk. KATA ind. chłopców w swoim roczniku  i srebrny medal w KATA drużynowym chłopców;
 4. Łukasz Dukiel – złoty medal w konk. KATA ind. chłopców w swoim roczniku i złoty medal w KATA drużynowym chłopców;
 5. Filip Kosydor – brązowy medal w KATA ind. chłopców w swoim roczniku i srebrny medal w drużynie KATA chłopców;
 6. Alina Osiakow – brązowy medal w KATA ind. dziewcząt w swoim roczniku;
 7. Ignacy Biederman – brązowy medal w KATA ind. chłopców gr. początkujących i srebrny medal w drużynie KATA początkujących;
 8. Wojciech Wartecki – złoty medal w drużynie KATA chłopców;
 9. Bartek Konieczny – brązowy medal w KATA ind. chłopców oraz srebrny medal w drużynie KATA;

10. Natalia Rubaj – brązowy medal w drużynie KATA dziewcząt w swoim roczniku;

11. Fabian Botros – złoty medal w KATA dla początkujących i srebrny medal w drużynie KATA chłopców;

12. Michał Matczak – brązowy medal w konk. KIHON chłopców dla początkujących;

13. Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w KATA ind. dziewcząt w swoim roczniku i złoty medal w KATA drużynowym;

* tuż za podium plasowali się w swoich konkurencjach:

Filip Król, Tomasz Antolak, Hanna Wrona, Iga Miaśkiewicz .

To ich wysiłek, determinacja, pot, a czasem łzy złożyły się na ten sukces Naszej Szkoły.

Duże dzięki i gratulacje dla zawodniczek i zawodników, rodziców i kadry szkolnej.

Karate to szkoła charakteru, cierpliwości i pokory, to droga którą kroczymy nie tylko na tatami – w sportowej rywalizacji, ale i w codziennym życiu.

Na zakończenie dodam, że wszyscy moi zawodnicy w tym turnieju wywalczyli łącznie:

11 medali złotych, 7 medali srebrnych i 15 brązowych.

Patrzę na wyniki, patrzę na fotografie i.... wiecie co? Nic nie zastąpi tych roześmianych buziek.

Raz jeszcze dziękuję Wszystkim za zaangażowanie i udany start.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G.Giliński


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 51


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.