REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1804765
Archiwum świetlica 2017/2018


Projekt DOM w klasach I

Na lekcjach języka angielskiego Uczniowie wykonali słowniki obrazkowe w postaci domków. Na zdjęciach można podziwiać pomysłowe projekty młodych architektów i dekoratorów wnętrz, którzy w grupach opracowali swoje dzieła i podpisali wszystkie znane im elementy w języku angielskim.

Gratulujemy!

 
Dom Drzewa

W maju klasy 1a i 2c wyjechały wspólnie na  jednodniową wycieczkę do Milicza. Po przyjeździe na miejsce uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych o tematyce przyrodniczo-leśno-ekologicznej w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej „Dom drzewa”. Dowiedzieli się  jakie gatunki zwierząt zamieszkują pobliskie lasy a także zwiedzili wyłuszczarnię szyszek. W „podsuszarni” mieli okazję podziwiać zabytkowy piec a także obejrzeć przeróżne rodzaje szyszek.
Uczniowie zwiedzili pobliski las. Zapoznali się z zasadami bezpiecznego przebywania w lesie a także poznali wiele ciekawostek o mieszkających tam zwierzętach i rosnących drzewach.
Na zakończenie wyprawy dzieci upiekły wspólnie kiełbaski. Po posiłku nastąpił czas na zabawę na świeżym powietrzu.

 
Wycieczka do Krośnic

W dniach 9-11 maja dzieci z klas: 3e, 3f i 3h uczestniczyły w wycieczce do Krośnic, poniżej relacja uczniów:

W środę braliśmy udział w 4-godzinnej pieszej wycieczce na stawach Krośnickich, gdzie mieliśmy okazję obserwować owady oraz ptactwo. Przewodnik również pokazywał i opowiadał o roślinności tam rosnącej.
Po obiedzie odbył się warsztat o ptakach, na którym dowiedzieliśmy się m.in. o rodzajach dziobów, pazurów oraz gniazd. Malowaliśmy również jaja zgodnie ze zdjęciem, które dostaliśmy od prowadzącej.
Po kolacji odbyła się gra terenowa, której celem było skompletowanie 6 kawałków mapy oraz dotarcie, jak najszybciej na metę. Najpierw bard wprowadził nas w grę, historią, która miała dać początek przygodzie. Kontynuowaliśmy opowieść poprzez zadania wykonywane w grupach. Zadania dostawaliśmy od bajkowych postaci, szukając ich po parku. Na koniec bard zaśpiewał zakończenie historii przy akompaniamencie liry.
W czwartek uczestniczyliśmy w 3-godzinnej wycieczce na kompleksie Stawno. Mieliśmy okazję obserwować ptaki z wieży, w naturalnych warunkach. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o rodzajach ptactwa, które w tym czasie przebywa na kompleksie. Kontynuował temat ptasich gniazd, a także zaczął opowiadać o płazach i gadach.
Zatrzymaliśmy się na chwilę przy stadninie koników polskich, gdzie mogliśmy pogłaskać, niektóre z nich.
Po obiedzie wybraliśmy się pieszo do pijalni soków, w której nie tylko usłyszeliśmy historię tego miejsca, ale także mieliśmy okazję spróbować i kupić przetwory.
Wracając, przed kolacją uczestniczyliśmy w warsztacie o roślinności tego regionu. Pani doktor opowiadała, w jaki sposób obliczyć wiek drzew, jakie są rodzaje liści, a także dlaczego las jest domem roślin i zwierząt?
Po kolacji spędziliśmy czas na boisku szkolnym grając w piłkę, skacząc w gumę, czy skakankę, wygłupiając się, robiąc krótkie przedstawienia :)
W piątek braliśmy udział w warsztacie o płazach i gadach. Pani prowadząca ciekawie przedstawiła część teoretyczną, a następnie poszliśmy na wycieczkę w poszukiwaniu węży i żab. Udało się znaleźć dwa razy żabę śmieszkę.
Po obiedzie wróciliśmy do Wrocławia.

 
Poćwiczmy razem

Ponownie zachęcamy w ramach programu „Poćwiczmy razem” do  zabaw i gier sportowych, tym razem na świeżym powietrzu.
Przebywanie na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na nasz rozwój. Pozwala na rozładowanie energii wewnętrznej oraz kontakt z rówieśnikami. Każde nasze zaangażowanie w grę lub zabawę ma pozytywny wpływ na rozwój osobowości. Uczymy się także współdziałania w grupie. Dzięki spędzaniu czasu na świeżym powietrzu organizmy nasze są lepiej dotlenione, a przez to sprawniej funkcjonują.  Zapraszam wszystkich do zabawach i ćwiczeń ruchowych na świeżym powietrzu: Dzieci zawsze chętnie bawią się na zewnątrz – nieważne, czy za oknem praży słońce, leje jak z cebra, czy prószy śnieg.

Uczniowie klasy 1c

 
MAMY FINALISTĘ !

Jakub Dojlido z klasy 5 został finalistą III edycji  wrocławskiego konkursu z języka angielskiego "Discover English Speaking Countries 2018". Kuba wziął udział także w dodatkowym konkursie na prezentację multimedialną przygotowanym przez organizatorów pod nazwą "Discover Australia and New Zealand".
Kuba zajął I miejsce i miał okazję zaprezentowania na forum swojej pracy na gali wręczenia nagród. Serdecznie gratulujemy ! :)

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 51


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.