REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1804842
Archiwum świetlica 2017/2018


Piknik europejski klasy 5e

W środę 9 maja, w dniu upamiętniającym podpisanie deklaracji Schumana, klasa 5e udała się do  Parku Staromiejskiego we Wrocławiu na piknik z okazji Dnia Europy. W miasteczku europejskim uczniowie uczestniczyli w  konkursach, warsztatach, grach, a także zdobywali informacje o instytucjach i krajach europejskich.

 

Anna Wasiak

Ida Krakowian

Magdalena Sutor

 
Bill Martin w SP nr 16

W dniu 07.05.2018 mieliśmy zaszczyt gościć byłego urzędnika Komisji Europejskiej pana Billego Martina. Był to dla nas niebywały zaszczyt, gdyż nasz Gość odwiedził w trakcie swojej wizyty we Wrocławiu tylko 5 szkół. Bill przeprowadził lekcję dotyczącą Unii Europejskiej w klasie 6a, uczniowie uczestniczyli aktywnie w lekcji, słuchali z wielkim zainteresowaniem lekcji prowadzonej tylko w języku angielskim. Nasz Gość opowiadał o historii Unii Europejskiej, o istocie jej powstania oraz o ważnych wyborach młodych ludzi. Wizyta ta odbyła się dzięki nawiązaniu współpracy naszej szkoły z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej.

Anna Wasiak

 
Spotkanie z pisarzem

7 maja uczniowie klasy 3b, 3d i 3e uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem – panem Marcinem Pałaszem, które odbyło się dzięki współpracy nauczycieli z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jesiennej.  Pan Pałasz jest autorem wielu książek i słuchowisk dla dzieci oraz młodzieży. W 2013r. został laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt.: „Sposób na Elfa”, która została wpisana do kanonu lektur szkolnych. Dzięki spotkaniu uczniowie dowiedzieli się skąd pisarz czerpie inspiracje, jakie przygody przeżywa wspólnie z tytułowym Elfem oraz jakie ma plany na kolejne książki. Wydarzeniu towarzyszyła serdeczna atmosfera i dużo dobrego humoru.

 
Raz dwa trzy, klikasz Ty! By dzieci uważały w sieci!

Uczniowie klas pierwszych wybrali się do kina na lekcję o mediach pt. ,,Raz dwa trzy, klikasz Ty! By dzieci uważały w sieci!”.  Dzieci miały niezwykłą okazję dowiedzieć się, jakie zagrożenia mogą kryć się w Sieci. Zrozumiały, że nie wszystkie informacje podane w Internecie są prawdziwe oraz jak bezpiecznie z niego korzystać. Obejrzały również na dużym ekranie  film „Strażnik Księżyca”, który pokazał, jak ważna jest odwaga, poświęcenie i dorastanie do odpowiedzialności. To była bardzo pouczająca lekcja.

 
Tydzień Ekologiczny

W dniu 22 kwietnia na całym świecie obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji powstał w naszej szkole „Tydzień ekologiczny”, podczas którego przeprowadzono szereg działań, których celem było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, promowanie ochrony środowiska, rozszerzanie świadomości ekologicznej.

Podczas tej akcji każdego dnia uczniowie starali się ubrać w określony kolor:

Poniedziałek - Dzień Natury - kolor zielony

Wtorek - Dzień Słońca - kolor żółty

Środa - Dzień Ziemi - kolor brązowy

Czwartek - Dzień Zdrowia – kolor pomarańczowy

Piątek - Dzień Ekologa - kolor niebieski

W klasach pojawiły się zajęcia tematyczne - "Dlaczego warto dbać o naszą Ziemię?", prace w grupach, których celem było przygotowanie hasła ekologicznego, sadzenie roślin. W holu szkolnym zostały umieszczone dodatkowo małe kuleczki, wypełnione po brzegi nasionami kwiatów, które można było schować do kieszeni i rozrzucać wszędzie tam, gdzie kilka tygodni później chcielibyśmy zobaczyć kawałek łąki.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 51


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.