REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1804758
Archiwum świetlica 2017/2018


Pasieka Boża Iskierka

Klasy 1a,1b,1c,2c,2b,3a,3d,3f,3h uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez Pasiekę Boża Iskierka. Usytuowana jest ona w Beskidzie Niskim, w przepięknej krainie pełnej lasów i łąk z dala od wielkich ośrodków przemysłowych, co ma ogromne znaczenie na jakość pozyskiwanych przez pszczoły miodów. W bardzo serdecznej atmosferze Pan Pszczelarz opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza (ubranie, dymkę, ramkę), produkty wytworzone przez pszczoły (pyłek, mleczko, węza pszczela) oraz różne rodzaje miodu. Prawdziwą atrakcją były przywiezione pszczoły. Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę.

 
Przyjaciel człowieka

Psy są wyczekiwanymi przez dzieci gośćmi. Ich obecność podczas lekcji służy nie tylko zabawie, ale przede wszystkim uczy wielu przydatnych rzeczy. Wykwalifikowane osoby, które im towarzyszą, odpowiadają na pytania i pokazują, jak wielki potencjał drzemie w tych zwierzętach. W takim właśnie spotkaniu uczestniczyła klasa 1a. Dzieci brały udział w pogadance na temat odpowiedniego postępowania z psem. Dowiedziały się jak czytać jego mowę ciała i opiekować się nim. Poznały jakie ma potrzeby i prawa. Od tej pory wiedzą jak wielką miłością pies potrafi obdarzyć swojego właściciela.

 
Festiwal Piosenki Ekologicznej

Pod koniec kwietnia uczennica klasy 2c Małgorzata Stankiewicz reprezentowała naszą szkołę podczas XXIII Festiwalu Piosenki Ekologicznej.  Małgosia zaśpiewała piosenkę pt.: „Ziemia wyspa zielona”. Pomimo, iż nie udało się zdobyć głównej nagrody, możemy być dumni z naszej uczennicy. Jej występ spotkał się z ogromnym uznaniem jury  oraz gorącym aplauzem ze strony publiczności. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów na muzycznej drodze!

 
NASZA KLASA JEST NA MEDAL – Doskonalimy prawidłową komunikację i aktywne słuchanie

Klasa 1c ponownie gościła u siebie panią socjoterapeutkę. Spotkanie nasze poświęcone było prawidłowej komunikacji i aktywnemu słuchaniu.

Zajęcia prowadzone metodą warsztatową i zabawową, były okazją do nabywania umiejętności aktywnego słuchania i właściwej, skutecznej   komunikacji.

Podczas warsztatów dyskutowaliśmy o tym, czym jest komunikacja   niewerbalna czyli mowa ciała.

Doszliśmy do cennych   wniosków, iż poprawność i właściwie komunikowanie się sprzyja lepszym relacjom między nami.

Musimy dbać o kulturę naszych wypowiedzi i tego samego   oczekiwać od naszych rozmówców.

Klasa 1c


 
WOŁÓW CUP 2018

28. kwietnia 2018., w Wołowie odbył się Międzynarodowy Memoriał shihan Leo Lipinskiego, zorganizowany przez Organizację Goju Ryu Shusekikan Polska. W zawodach uczestniczyło 320 zawodniczek i zawodników z 23 klubów krajowych i niemieckich. Oczywiście nas tam nie zabrakło. W klubowej ekipie znalazło się 12 reprezentantów ZSP 16. Nasz klub był najliczniejszym klubem biorącym udział w zawodach, za co zostaliśmy uhonorowani specjalnym trofeum ( jak na zdjęciu ).A oto rezultaty naszych reprezentantów:

- Mateusz BIELERZEWSKIsrebrny medal w konk. kumite drużynowe chłopców; 2 brązowe medale w konk. kumite - wagowe - ( indywidualne chłopców ) - w swojej wadze i wadze+ ; medal brązowy w kumite rocznikowym – open; brązowy medal w konkurencji kata ind. chłopców 8 lat i młodsi;

- Ignacy BIEDERMAN8-me miejsce w konk. kihon chłopców 9 lat i młodsi

- Jagoda CHOROCIEJsrebrny medal w konk. kumite ind. dziewcząt 8-9 lat -30kg; brązowy medal w kumite ind. dziewcząt 8 lat – open; brązowy medal w konk. kumite drużynowe dziewcząt 10-11 lat; brązowy medal w konk. kata ind. dziewcząt 8 lat i młodsze;

- Łukasz DUKIEL – piąte miejsce w konk. kata ind. chłopców w swoim roczniku;

- Filip KOSYDOR brązowy medal w konk. kata ind. chłopców wiek 9 lat; 

- Bartek KONIECZNYsrebrny medal w kumite drużynowym chłopców;

- Iga MIAŚKIEWICZmiejsce 8-me w konkurencji kata ind. dziewcząt 8 lat i młodsze;

- Alina OSIAKOVsrebrny medal w konk. kichon dziewcząt 9 lat i srebrny medal w drużynie kumite dziewcząt;

- Natalia RUBAJbrązowy medal w konk. kumite drużynowe dziewcząt 10-11 lat;

- Jerzy SKOBLIŃSKI6-te miejsce w konk. kihon chłopców 9 lat i młodsi;

oraz „tygrysiątka” z Naszego Przedszkola:-

–       Kacper Bielerzewski8-me miejsce w konk. kihon chłopców 7 lat i młodsi;

–       Alicja KOSYDOR – srebrny medal w konkurencji kihon dziewcząt 9 lat i mł.;

Łącznie ekipa ZSP 16 zdobyła:  4 medale srebrne i 8 medali brązowych ( medale

w konkurencjach drużynowych liczy się w klasyfikacji jako jeden mimo, że wszyscy uczestnicy drużyny są dekorowani ).

Bardzo udany start dzieciaków.

Bartek Konieczny pierwszy start w życiu w kumite i to w drużynie – brawo! Warto było.

Jagoda Chorociej – poprowadziła do boju w kumite drużynowym ekipę dziewcząt – super. Indywidualnie srebro i brązy – można tylko chwalić. Prawdziwa wojowniczka.

Mateusz Bielerzewski – co prawda bez złota, ale multimedalista – na następne zawody musi mieć większą torbę na trofea. Praca procentuje.

Alina Osiakov – pierwsze zawody i od razu 2 srebra. Co to będzie jak nieco okrzepnie i nabierze rutyny.

Iga Miaśkiewicz  i Ignacy Biederman– pierwsze zawody w życiu, na dodatek w formule WKF. Brawo, jeszcze bez medalu, ale wszystko przed nimi.

Natalia Rubaj – idealny przykład, że ćwicząc trzeba cierpliwości i spokoju. Brawo, zwyciężyła sama z sobą i dobra postawa w drużynie.

Pozostali zawodnicy jak zwykle na swoim poziomie, może zabrakło nieco szczęścia, ale woli walki i zwycięstwa nikomu nie odmówię.

Tu nie ma przegranych. Wchodząc na tatami już jesteście zwycięzcami.

Przed nami majowy start w Międzyszkolnej Lidze Karate, tu też pokażemy tygrysi pazur.

Rodzicom serdeczne dzięki. Zawodnikom gratulacje.

Pozdrawiam Wszystkich

Oss,

Stefan G. Giliński


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 51


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.