REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1173585
Świetlica 2017/2018
Smaczne i zdrowe soki

W środę, 11 kwietnia obchodziliśmy Dzień Marchewki. Z tej okazji grupa VII i XIV zrobiła pyszne i zdrowe soki.
Dzieci doskonale wiedzą, aby być zdrowym należy się przede wszystkim prawidłowo odżywiać. Każdy rozumie jak ważne jest spożywanie dużych ilości owoców i warzyw.
Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok owocowo-warzywny. Dzieci przyniosły do szkoły: marchewki, jabłka, pomarańcze, kiwi, cytrynę, banany oraz grejpfruty.
Przed przystąpieniem do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - wyciskarką wolnoobrotową, jego działaniem oraz utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa.
Najprzyjemniejszą częścią zajęć była degustacja soków o różnych smakach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Uczniowie stwierdzili, że soki zrobione własnoręcznie są pyszne i lepsze od tych kupionych w sklepie.

W pozostałych grupach do obchodów Dnia Marchewki dzieci przygotowywały się przez cały tydzień – zrobiły dekoracje, plakaty i prace plastyczne, a w środę przyszły do szkoły ubrane na pomarańczowo i przyniosły ze sobą zdrowe przekąski przygotowane z marchewek. Przygotowywano również zdrową marchewkową surówkę.
To pierwszy w naszej szkole Dzień Marchewki i mamy nadzieję, że za rok jeszcze więcej dzieci przyłączy się do obchodów tego nietypowego święta.

 
Czwartkowe eksperymenty !

Kolejne zajęcia z cyklu Czwartkowe eksperymenty przyniosły dzieciom odpowiedź na pytania:

Czy ustawienie głowy ma wpływ na kierunek odchylenia toru ruchu?, Czy ludzkie ciało jest symetryczne?, Czy prawidłowo działający błędnik wystarczy do utrzymania równowagi?
Uczniowie poznali też planety Układu Słonecznego. Otrzymali wyjaśnienie dlaczego na Ziemi jest mniej kraterów niż na Księżycu. Badali kratery wyżłobione po uderzeniu różnymi piłeczkami z różnych wysokości.
Zajmowali się również zjawiskiem odbicia światła. Badali min. zależność liczby odbić lustrzanych od kąta między zwierciadłami.
Wykonali eksperymety Dzwon nurkowy". Stwierdzili,że woda wywiera na powietrze ciśnienie. Dzwon nurkowy jest komorą, podobną do kubka, zatopionego w wodzie. Ludzie mogą pracować pod wodą, ponieważ powietrze znajduje się w komorze.
Eksperymentowaniu towarzyszyły odkrycia i radość poznawania nieznanego.

 

M.Kocowicz, B.Waincetel

 
Kiermasz Wielkanocny

27 marca odbył się Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez III i X grupę świetlicową.
Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem-nie tylko wśród uczniów. Było w czym wybierać. Na stołach pojawiły się świąteczne wypieki, babeczki, pisanki, zajączki i inne smakołyki.

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz wszystkim za hojność i wsparcie poprzez dokonywanie zakupów na naszym kiermaszu.

 

D.Kołodziej, B.Waincetel

 
Przedświąteczne dekorowanie, zabawa i radość

Sposobów ozdabiania pisanek jest mnóstwo. Grupa X w tym roku postawiła na jaja styropianowe i decoupage na styropianie. Ozdabianie przedmiotów metodą decoupage to bardzo przyjemne zajęcie.To radość tworzenia własnymi rękami, możliwość odkrywania talentów artystycznych.

 

Panie w grupie III również zorganizowały wspólne zajęcia plastyczne o tematyce wielkanocnej. Dzieci otrzymały wielkanocne symbole, które miały ozdobić za pomocną różnych materiałów m.in.: bibuła, plastelina, farby, kredki, mazaki. Dzięki różnorodności materiałów dzieci chętnie zabrały się do pracy i efekt końcowy wyszedł każdemu inaczej, ale za to bardzo ładnie.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z twórczych zajęć grup III i X.
B.Waincetel, D.Kołodziej, M.Symber

 
Spartakiada

W środę 21 marca 2018r., mimo mroźnej pogody, na hali sportowej odbyła się Spartakiada Świetlicy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. W zmaganiach sportowych wzięli udział uczniowie Naszej szkoły.
Spartakiada rozpoczęła się paradą zawodników. Po rozgrzewce uczniowie rywalizowali w kilku konkurencjach biegowych, w rzucie piłką, w rzucie ringo, skokach, sztafecie.
Celem spartakiady było:
-propagowanie zdrowego stylu życia przez aktywne spędzanie czasu,
-rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej uczniów,
-tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole,
-zachęcanie uczniów do współzawodnictwa.
Zawody były również okazją do integracji dzieci. Podczas zabawy zwracano uwagę na wkład i zaangażowanie uczestników. Najlepsze grupy zostały uhonorowane medalami i dyplomami.

Gratulacje dla zwycięzców!

 
Kiermasz

 
Tydzień matematyki w grupie XIV

Matematyka jest wszędzie. Tak ten świat jest urządzony, że bez niej ani rusz!

 

O tym, jak ważną rolę pełni matematyka w życiu każdego człowieka wiedzą prawie wszyscy. Aby zainteresować tą niezwykle przydatną dziedziną wiedzy dzieci z grupy XIV w dniach 12.03 – 16.03 poznawały matematykę poprzez zabawę.
Zajęcia miały na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.
W ostatni dzień tygodnia matematycznego gościliśmy uczniów klasy VI, z którymi mogliśmy zagrać w gry matematyczne, logiczne.

 
Konkurs matematyczny w klasie 1c – „Matematyka od kuchni”

W ramach obchodów „Dnia Matematyki 2018” w klasie 1c odbył się konkurs matematyczny „Matematyka od kuchni”. Uczniowie zostali podzieleni na czteroosobowe zespoły, które stanęły do rywalizacji o tytuł „Matematycznego Omnibusa”. Po zagorzałej walce, licznych obliczeniach i konsultacjach zwycięzcami zostali Sara Alminas, Adam Plak, Miłosz Rozwak, Semen Kozlowskyi. Na wszystkich uczestników czekały słodkie upominki, zaś dla najlepszych przewidziano pamiątkowe dyplomy i wysokie oceny za aktywność, oczywiście z matematyki. Puszcza oczko

Okazało się, że matematyka może być przyjemna i dawać wiele radości.


B.Waincetel, M.Symber


 
Warsztaty plastyczne - malowanie balonami

W marcu br. D.Kołodziej i B.Waincetel zorganizowały dla dzieci z grup: XV, XVI, XVII warsztaty plastyczne.
Malowanie balonem to ciekawa technika plastyczna, która doskonale sprawdza się w pracy z dziećmi. Zgniatanie/ściskanie balonu wypełnionego powietrzem ćwiczy małą motorykę rąk jednocześnie dostarczając wiele radości. Do malowania potrzebne były: balony wypełnione powietrzem, farby, kartki papieru.
Malowanie farbami za pomocą balonów okazało się super zabawą. Ledwie dzieci skończyły swoje arcydzieła, a już zadawały pytania kiedy będą kolejne warsztaty.

 
Nadchodzi wiosna!

W naszej szkole już widać pierwsze oznaki wiosny !

Długo wyczekiwana przez nas wiosna tuż-tuż! Pierwszy Dzień Wiosny to wyjątkowe wydarzenie. Towarzyszy mu równonoc, co oznacza, że dzień trwa tyle samo, co noc. Ma on też znaczenie symboliczne, ponieważ żegnamy wtedy mroźną zimę, która zastąpiona zostaje wiosną, czyli najpiękniejszą porą roku, gdzie świat budzony jest do życia, a dni stają się dłuższe. Wiosna kojarzy nam się niezwykle pozytywnie, jest ciepło, ptaki wracają z ciepłych krajów, a nam łatwiej do głowy przychodzą nowe plany i pomysły!

Wiosna

Z dalekiego kraju bociany wracają,
a zielone żabki w strachu uciekają.
A dzieci się cieszą, a dzieci się śmieją,
że wróciła wiosna, że śniegi topnieją.

 
Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z grupy III (Ic) przygotowali dla swoich koleżanek papierowe tulipany. Dziewczynki usłyszały piękne życzenia od swoich kolegów, ale również otrzymały kilka zadań specjalnych, m.in. musiały pompować balony na czas, z zamkniętymi oczami zrobić fryzurę koleżance jak i rozpoznać kolegę z zamkniętymi oczami. Rodzice zadbali o drobny upominek, jednak największą nagrodą była świetna zabawa i wyjątkowa atmosfera, którą stworzyli wszyscy uczniowie.

M. Symber, D. Kołodziej

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.