REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1606377
Świetlica 2017/2018
Mini-Ratownik

11 czerwca uczniowie klas trzecich wzięli udział w ostatnim etapie konkursu Mini-ratownik organizowany we współpracy ze Strażą Miejską.  Dzieci udały się do siedziby Straży Miejskiej, gdzie czekał na nich etap praktyczny.  Musieli udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu.  Uczestnicy świetnie sobie poradzili z tym zadaniem. Od początku roku szkolnego brali udział w różnych działaniach przygotowujących i utrwalających kroki postępowania.

Serdecznie dziękujemy Komendantowi Straży Miejskiej i panie Beacie za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu. Gratulujemy zwycięzcom!

 
Park trampolin JumpWorld

Wychowankowie z grupy X spożytkowali swoje pokłady energii na trampolinach JumpWorld.
Pod okiem trenerów realizowali najbardziej zakręcone pomysły.
Było mnóstwo emocji i zabawy połączonej z rozwojem fizycznym a także degustacja lodów w miłej kawiarnianej atmosferze.
B.Waincetel, A. Jakubas

 
Miasto Pokoleń

W tym miesiącu Nasza szkoła miała przyjemność gościć Pana Łuksza – edukatora w ramach projektu Miasto Pokoleń.
Pan Łuksza opowiedział dzieciom o swojej największej pasji – skokach ze spadochronem. Opowiedział o tym, od czego zaczęła się jego przygoda ze skokami. Swoją historią zachęcał uczniów do pogłębiana swoich pasji i zainteresowań.
Uczniowie byli zachwyceni osobą Pana Łukasza i jego anegdotami. Z niecierpliwością czekają na następne spotkanie.

 
„Dbamy o zdrowie” – spotkanie z pielęgniarką szkolną

W maju uczniowie świetlicy spotkali się z pielęgniarką szkolną panią Barbarą Pukowską. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby, jak należy się odżywiać aby być zdrowym, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jak dbać o higienę ciała, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy pani Basi za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.

 
„Miniratownik”

14.05 zwycięzcy pierwszego etapu Konkursu „Miniratownik”, który odbył się pod patronatem Straż Miejskiej we Wrocławiu zostali nagrodzeni za swój wysiłek i wiedzę. Gratulujemy!
Trzymajcie kciuki, już niebawem półfinalistów czeka kolejna tura - tym razem będzie to cześć praktyczna!

 
„Szlaban na ryzyko”!

17.05.2018r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach Bezpieczny przejazd - „Szlaban na ryzyko.
Podczas spotkania dzieci uczyły się podstawowych zasad przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, poznały znaki, nabyły wiedzę czego nie wolno robić na terenie kolejowym.
W trakcie zajęć przeprowadzony został też konkurs, którego zwycięzcami została reprezentacja klasy 1a. II miejsce ex aequo zajęła reprezentacja klasy 1b i 1c.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!

Beata Waincetel, Danuta Kołodziej

 
Konkurs matematyczny „ Mistrz Tabliczki Mnożenia”

09.05.2018r. odbył się konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia dla uczniów klasy 1c.
Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów.
Uczestnicy rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności min. matematyczne: kółko i krzyżyk, kolorowanki. W zadaniach tych liczyła się nie tylko umiejętność mnożenia, ale także szybkość i logiczne myślenie. Rywalizacja była bardzo zacięta.

Mistrzem tabliczki mnożenia została Zosia,
I wicemistrzem został Igor,
II wicemistrzem została Martynka.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodycze, zwycięzcy drobne upominki.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Beata Waincetel, Małgorzata Symber

 
Smaczne i zdrowe soki

W środę, 11 kwietnia obchodziliśmy Dzień Marchewki. Z tej okazji grupa VII i XIV zrobiła pyszne i zdrowe soki.
Dzieci doskonale wiedzą, aby być zdrowym należy się przede wszystkim prawidłowo odżywiać. Każdy rozumie jak ważne jest spożywanie dużych ilości owoców i warzyw.
Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok owocowo-warzywny. Dzieci przyniosły do szkoły: marchewki, jabłka, pomarańcze, kiwi, cytrynę, banany oraz grejpfruty.
Przed przystąpieniem do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - wyciskarką wolnoobrotową, jego działaniem oraz utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa.
Najprzyjemniejszą częścią zajęć była degustacja soków o różnych smakach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Uczniowie stwierdzili, że soki zrobione własnoręcznie są pyszne i lepsze od tych kupionych w sklepie.

W pozostałych grupach do obchodów Dnia Marchewki dzieci przygotowywały się przez cały tydzień – zrobiły dekoracje, plakaty i prace plastyczne, a w środę przyszły do szkoły ubrane na pomarańczowo i przyniosły ze sobą zdrowe przekąski przygotowane z marchewek. Przygotowywano również zdrową marchewkową surówkę.
To pierwszy w naszej szkole Dzień Marchewki i mamy nadzieję, że za rok jeszcze więcej dzieci przyłączy się do obchodów tego nietypowego święta.

 
Czwartkowe eksperymenty !

Kolejne zajęcia z cyklu Czwartkowe eksperymenty przyniosły dzieciom odpowiedź na pytania:

Czy ustawienie głowy ma wpływ na kierunek odchylenia toru ruchu?, Czy ludzkie ciało jest symetryczne?, Czy prawidłowo działający błędnik wystarczy do utrzymania równowagi?
Uczniowie poznali też planety Układu Słonecznego. Otrzymali wyjaśnienie dlaczego na Ziemi jest mniej kraterów niż na Księżycu. Badali kratery wyżłobione po uderzeniu różnymi piłeczkami z różnych wysokości.
Zajmowali się również zjawiskiem odbicia światła. Badali min. zależność liczby odbić lustrzanych od kąta między zwierciadłami.
Wykonali eksperymety Dzwon nurkowy". Stwierdzili,że woda wywiera na powietrze ciśnienie. Dzwon nurkowy jest komorą, podobną do kubka, zatopionego w wodzie. Ludzie mogą pracować pod wodą, ponieważ powietrze znajduje się w komorze.
Eksperymentowaniu towarzyszyły odkrycia i radość poznawania nieznanego.

 

M.Kocowicz, B.Waincetel

 
Kiermasz Wielkanocny

27 marca odbył się Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez III i X grupę świetlicową.
Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem-nie tylko wśród uczniów. Było w czym wybierać. Na stołach pojawiły się świąteczne wypieki, babeczki, pisanki, zajączki i inne smakołyki.

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz wszystkim za hojność i wsparcie poprzez dokonywanie zakupów na naszym kiermaszu.

 

D.Kołodziej, B.Waincetel

 
Przedświąteczne dekorowanie, zabawa i radość

Sposobów ozdabiania pisanek jest mnóstwo. Grupa X w tym roku postawiła na jaja styropianowe i decoupage na styropianie. Ozdabianie przedmiotów metodą decoupage to bardzo przyjemne zajęcie.To radość tworzenia własnymi rękami, możliwość odkrywania talentów artystycznych.

 

Panie w grupie III również zorganizowały wspólne zajęcia plastyczne o tematyce wielkanocnej. Dzieci otrzymały wielkanocne symbole, które miały ozdobić za pomocną różnych materiałów m.in.: bibuła, plastelina, farby, kredki, mazaki. Dzięki różnorodności materiałów dzieci chętnie zabrały się do pracy i efekt końcowy wyszedł każdemu inaczej, ale za to bardzo ładnie.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z twórczych zajęć grup III i X.
B.Waincetel, D.Kołodziej, M.Symber

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.