REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 2004496
Świetlica 2017/2018
Spartakiada

W środę 21 marca 2018r., mimo mroźnej pogody, na hali sportowej odbyła się Spartakiada Świetlicy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. W zmaganiach sportowych wzięli udział uczniowie Naszej szkoły.
Spartakiada rozpoczęła się paradą zawodników. Po rozgrzewce uczniowie rywalizowali w kilku konkurencjach biegowych, w rzucie piłką, w rzucie ringo, skokach, sztafecie.
Celem spartakiady było:
-propagowanie zdrowego stylu życia przez aktywne spędzanie czasu,
-rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej uczniów,
-tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole,
-zachęcanie uczniów do współzawodnictwa.
Zawody były również okazją do integracji dzieci. Podczas zabawy zwracano uwagę na wkład i zaangażowanie uczestników. Najlepsze grupy zostały uhonorowane medalami i dyplomami.

Gratulacje dla zwycięzców!

 
Kiermasz

 
Tydzień matematyki w grupie XIV

Matematyka jest wszędzie. Tak ten świat jest urządzony, że bez niej ani rusz!

 

O tym, jak ważną rolę pełni matematyka w życiu każdego człowieka wiedzą prawie wszyscy. Aby zainteresować tą niezwykle przydatną dziedziną wiedzy dzieci z grupy XIV w dniach 12.03 – 16.03 poznawały matematykę poprzez zabawę.
Zajęcia miały na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.
W ostatni dzień tygodnia matematycznego gościliśmy uczniów klasy VI, z którymi mogliśmy zagrać w gry matematyczne, logiczne.

 
Konkurs matematyczny w klasie 1c – „Matematyka od kuchni”

W ramach obchodów „Dnia Matematyki 2018” w klasie 1c odbył się konkurs matematyczny „Matematyka od kuchni”. Uczniowie zostali podzieleni na czteroosobowe zespoły, które stanęły do rywalizacji o tytuł „Matematycznego Omnibusa”. Po zagorzałej walce, licznych obliczeniach i konsultacjach zwycięzcami zostali Sara Alminas, Adam Plak, Miłosz Rozwak, Semen Kozlowskyi. Na wszystkich uczestników czekały słodkie upominki, zaś dla najlepszych przewidziano pamiątkowe dyplomy i wysokie oceny za aktywność, oczywiście z matematyki. Puszcza oczko

Okazało się, że matematyka może być przyjemna i dawać wiele radości.


B.Waincetel, M.Symber


 
Warsztaty plastyczne - malowanie balonami

W marcu br. D.Kołodziej i B.Waincetel zorganizowały dla dzieci z grup: XV, XVI, XVII warsztaty plastyczne.
Malowanie balonem to ciekawa technika plastyczna, która doskonale sprawdza się w pracy z dziećmi. Zgniatanie/ściskanie balonu wypełnionego powietrzem ćwiczy małą motorykę rąk jednocześnie dostarczając wiele radości. Do malowania potrzebne były: balony wypełnione powietrzem, farby, kartki papieru.
Malowanie farbami za pomocą balonów okazało się super zabawą. Ledwie dzieci skończyły swoje arcydzieła, a już zadawały pytania kiedy będą kolejne warsztaty.

 
Nadchodzi wiosna!

W naszej szkole już widać pierwsze oznaki wiosny !

Długo wyczekiwana przez nas wiosna tuż-tuż! Pierwszy Dzień Wiosny to wyjątkowe wydarzenie. Towarzyszy mu równonoc, co oznacza, że dzień trwa tyle samo, co noc. Ma on też znaczenie symboliczne, ponieważ żegnamy wtedy mroźną zimę, która zastąpiona zostaje wiosną, czyli najpiękniejszą porą roku, gdzie świat budzony jest do życia, a dni stają się dłuższe. Wiosna kojarzy nam się niezwykle pozytywnie, jest ciepło, ptaki wracają z ciepłych krajów, a nam łatwiej do głowy przychodzą nowe plany i pomysły!

Wiosna

Z dalekiego kraju bociany wracają,
a zielone żabki w strachu uciekają.
A dzieci się cieszą, a dzieci się śmieją,
że wróciła wiosna, że śniegi topnieją.

 
Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z grupy III (Ic) przygotowali dla swoich koleżanek papierowe tulipany. Dziewczynki usłyszały piękne życzenia od swoich kolegów, ale również otrzymały kilka zadań specjalnych, m.in. musiały pompować balony na czas, z zamkniętymi oczami zrobić fryzurę koleżance jak i rozpoznać kolegę z zamkniętymi oczami. Rodzice zadbali o drobny upominek, jednak największą nagrodą była świetna zabawa i wyjątkowa atmosfera, którą stworzyli wszyscy uczniowie.

M. Symber, D. Kołodziej

 
„Deutsch macht Spaß” w klasie 1c! – To już potrafimy!

W styczniu i w lutym nadal intensywnie poznawaliśmy nowe słówka z języka niemieckiego. Zapoznaliśmy się z liczbami od 1 do 12. W świat liczb wprowadziły nas nasze pacynki z książki ,, Hallo Anna”- Beno i Anna. Liczyliśmy różne przedmioty i podawaliśmy liczbę w języku niemieckim. Rozpoznawaliśmy także kształty i kolory przedmiotów. Wypełniając karty pracy utrwalaliśmy poznany materiał, ćwiczyliśmy spostrzegawczość oraz umiejętność odwzorowywania kształtów. Wykonaliśmy kartę pracy ,,Domino” ćwicząc w ten sposób logiczne myślenie.  Nauczyliśmy się również wierszyka    ,, Eins, zwei – Polizei”. Potrafimy zapytać o wiek oraz podać swój. (Wie alt bist du? Ich bin ……. Jahre alt).

Uczniowie klasy 1c

 
IV MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS RECYTATORSKI „NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE WIERSZE”

16 lutego odbył się w Szkole Podstawowej nr 16 IV Międzyświetlicowy Konkurs Recytatorski „Najpiękniejsze polskie wiersze”. W konkursie wzięło udział 17 uczestników. Jury wyłoniło 6 zwycięzców:

I miejsce Wojciech Kieres SP17

II miejsce Hanna Roziewska SP42

III miejsce Konstancja Skomra SP61

Wyróżnienia

Bartosz Ciszewski SP14

Laura Grocka SP64

Iga Haraf SP61

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

 
„Nasze hobby i zainteresowania”

Podczas kolejnych zajęć w grupie X z cyklu „Nasze hobby i zainteresowania”, wychowankowie

niezwykle mocno angażowali się w ich przygotowanie wymyślając samodzielnie ciekawe sposoby prowadzenia warsztatów, korzystając z tablicy multimedialnej, przynosząc rekwizyty, wcześniej opracowane krzyżówki, karty pracy.

Zajęcia były cenną lekcją szacunku do pracy rówieśników, wspaniałą okazją do bliższego poznania się dzieci oraz wspólnej zabawy.

Uczniowie o swoich pasjach:

Moją pasją jest gra na gitarze. Lekcje gry na tym instrumencie pobieram od roku w MDK.

Zawsze lubiłam zwierzęta. Odkąd mam chomika czuje się dobrze i myślę, że spędzę z nimi jeszcze długi czas.

Jedną z moich pasji jest akwarystyka. Moimi ulubionymi rybkami są gupiki oraz ryby denne.

Moja miłość do jazdy na rowerze rośnie z każdym dniem. Chyba mam ją już we krwi.

Hiszpański taniec flamenco to sposób na spędzanie czasu, to pasja na całe życie.

Jestem zafascynowana zwierzętami. Uwielbiam psy, koty, chomiki, króliki, wszystkie zwierzaki.

 

Beata Waincetel

 
Czwartkowe eksperymenty !

Na kolejnych zajęciach z cyklu Czwartkowe eksperymenty uczniowie odkryli na czym polegają drgania, fale dźwiękowe? Poznali zjawisko elektryzowaniazaobserwowali, że ciała zyskują ładunek podczas pocierania jednego ciała o drugie.

Dowiedzieli się kim był Rene Descartes, wykonali eksperyment nurek Kartezjusza.

Zaznajomili się ze sposobami uzdatnianiawody, porównywali ciecz oczyszczoną z zanieczyszczeń przy użyciu filtrów piaskowego, papierowego, węglowego.

Realizacja doświadczeń przysporzyła dzieciom wiele radości, zabawy.


B.Waincetel  M.Kocowicz

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 2 z 5


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.