Świetlica 2017/2018
Mini-Ratownik

11 czerwca uczniowie klas trzecich wzięli udział w ostatnim etapie konkursu Mini-ratownik organizowany we współpracy ze Strażą Miejską.  Dzieci udały się do siedziby Straży Miejskiej, gdzie czekał na nich etap praktyczny.  Musieli udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu.  Uczestnicy świetnie sobie poradzili z tym zadaniem. Od początku roku szkolnego brali udział w różnych działaniach przygotowujących i utrwalających kroki postępowania.

Serdecznie dziękujemy Komendantowi Straży Miejskiej i panie Beacie za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu. Gratulujemy zwycięzcom!

Park trampolin JumpWorld

Wychowankowie z grupy X spożytkowali swoje pokłady energii na trampolinach JumpWorld.
Pod okiem trenerów realizowali najbardziej zakręcone pomysły.
Było mnóstwo emocji i zabawy połączonej z rozwojem fizycznym a także degustacja lodów w miłej kawiarnianej atmosferze.
B.Waincetel, A. Jakubas

Miasto Pokoleń

W tym miesiącu Nasza szkoła miała przyjemność gościć Pana Łuksza – edukatora w ramach projektu Miasto Pokoleń.
Pan Łuksza opowiedział dzieciom o swojej największej pasji – skokach ze spadochronem. Opowiedział o tym, od czego zaczęła się jego przygoda ze skokami. Swoją historią zachęcał uczniów do pogłębiana swoich pasji i zainteresowań.
Uczniowie byli zachwyceni osobą Pana Łukasza i jego anegdotami. Z niecierpliwością czekają na następne spotkanie.

„Dbamy o zdrowie” – spotkanie z pielęgniarką szkolną

W maju uczniowie świetlicy spotkali się z pielęgniarką szkolną panią Barbarą Pukowską. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby, jak należy się odżywiać aby być zdrowym, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jak dbać o higienę ciała, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy pani Basi za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.

„Miniratownik”

14.05 zwycięzcy pierwszego etapu Konkursu „Miniratownik”, który odbył się pod patronatem Straż Miejskiej we Wrocławiu zostali nagrodzeni za swój wysiłek i wiedzę. Gratulujemy!
Trzymajcie kciuki, już niebawem półfinalistów czeka kolejna tura - tym razem będzie to cześć praktyczna!

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 11