REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1084081
SWM2018
„Jak oni to robią”, czyli o efektach specjalnych w kinie

 

4 grudnia klasy piąte w ramach „Szkoły w mieście” wzięły udział w lekcji filmowej na temat efektów specjalnych występujących w filmach. Niezwykle ciekawa prelekcja odkryła przed uczniami tajniki charakteryzacji, tworzenia fantastycznych bohaterów, powstawania trików kaskaderskich oraz sposobów kreowania niezwykłego świata na niebieskim ekranie. Wiedza zdobyta podczas lekcji została ugruntowana seansem filmu „Za niebieskimi drzwiami”, w którym to pojawiały się omawiane efekty specjalne. Film poruszał również niezwykle ważny temat śpiączki. Recenzje po wizycie w kinie były pochlebne, dlatego wyjście uważamy za wartościowe i udane.

 
„Burza” w Teatrze Lalek

29 listopada uczniowie klasy 3b mieli przyjemność zobaczyć w ramach projektu Szkoła w mieście niezwykły spektakl pt.: „Burza” wystawiany w Teatrze Lalek. Spektakl na motywach sztuki Williama Shakespeare’a zachwycił widzów scenografią, szybkim tempem, humorem i zaskakującymi zwrotami akcji. W interpretacji polsko – czeskiego duetu artystycznego przygotowującego przedstawienie dzieje się ono w kosmosie, a na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny.

Na odległej planecie rozbija się statek kosmiczny, którym podróżują Antonio wraz z przyjacielem Alonsem i jego synem Ferdynandem. Miejsce jest zamieszkane przez zesłanych tam przed laty przez Antonia księżniczkę Mirandę i jej ojca Prospera. Wygnańcom towarzyszą tubylcy – potworny Kaliban i tajemniczy Ariel. Na skutek intrygi Prospera Miranda i Ferdynand zakochują się w sobie.

Udział w przedstawieniu, rozmowy na temat pracy w teatrze oraz postaci Williama Shakespeare’a i jego dzieł był dla wszystkich niezapomnianą lekcją kultury.

Wychowawca klasy 3b

 
Pawilon Czterech Kopuł

17 listopada klasa 3e i 3d wybrały się w ramach projektu „Szkoła w mieście” na warsztaty do Pawilonu Czterech Kopuł. Mogliśmy zwiedzić Muzeum, zapoznać się ze sztuką współczesną, oraz wziąć udział w warsztatach.

Klasa 3e wybrała zajęcia pt „Paleta barw, ciepło czy zimno?”. Dzięki tym zajęciom mogliśmy utrwalić naszą wiedzę oraz na podstawie wybranych dzieł i artystów porozmawiać o kolorach i ich ważności w otaczającym nas świecie.

Natomiast 3d dzięki warsztatom pt. „Myślątko, artyściątko, gębowzorca. Portrety Stanisława Ignacego Witkiewicza” poznała postać wybitnego polskiego malarza.

Z pewnością odwiedziny w Pawilonie Czterech Kopuł zainspirowały nas do wielu działań oraz do odwiedzenia tego miejsca jeszcze raz! Kto wie, może następnym razem z naszymi rodzinami.

Pozdrawiamy,

Klasy 3e i 3d z wychowawczyniami

 
Planeta Robotów

15 i 16 listopada dzieci z klasy 3h i 3f uczestniczyły w lekcji pod nazwą "Planeta Robotów". Zajęcia polegały na samodzielnym budowaniu robotów z klocków lego- bez instrukcji. Na koniec zajęć każdy z uczniów programował, a następnie kierował własnym robotem.

 
Kino Nowe Horyzonty

Uczniowie klas szóstych udali się do kina na specjalne seanse filmowe w ramach festiwalu filmowego „Kino dzieci”, obejrzeli film pt. „Blanka” oraz „Drużyna”. Problemy przedstawione w filmach stały się pretekstem do przeprowadzenia lekcji wychowawczych na temat „Odkrywanie swoich talentów i mocnych stron – w czym jestem naprawdę dobry?”

 
Hydropolis

Klasy 3a i 3g wybrały się do  Hydropolis - centrum wiedzy na temat   wody. Dzieci zwiedzające Hydropolis były wprost zachwycone ilością ciekawych tematów, eksponatami oraz interaktywnymi metodami przekazywania wiedzy. 
Hydropolis podzielone jest na kilka stref tematycznych: 
- Ekologia i świadomość procesów, w których woda bierze udział, od najprostszych rzeczy, czyli funkcji jakie pełni w naszych komórkach, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na ziemi. 
- Planeta wody, gdzie dzieci uzyskują odpowiedzi na pytania: w jaki sposób woda trafiła na ziemię?, czy jest jej dużo w kosmosie?, w jaki sposób powstała? 
- Głębiny, w których odkrywamy historię podwodnego świata, wsiadamy do batyskafu „Trieste II”. 
- Ocean życia, a tam poznamy różnorodność wodnego życia, które pojawiło się w wodzie 3,3 miliarda lat temu .

- Historia inżynierii wodnej – uczniowie poznają urządzenia hydrotechniczne, modele statków z różnych epok , zdobywają wiedzę na temat wykorzystania siły wody przez człowieka

- Miasto i woda – poznajemy skomplikowany system zarządzania wodą , uczniowie uzyskują  odpowiedź na ważne  pytanie : skąd się bierze woda w kranach ?

- Stany wody - w ciekawy i przystępny sposób wzbogacamy naszą wiedzę na temat  różnych stanów  skupienia wody oraz krążenia wody w przyrodzie.

- Strefa relaksu – w pięknej scenerii uczestnicy wycieczki   mają możliwość słuchania kojącego szumu morza na podziemnej plaży.

Uczniowie zostali zapoznani ze wszystkimi strefami, doświadczyli niezwykłych przeżyć  w miejscu skoncentrowanym wokół wody ,  jej życiodajnych wartości  oraz roli jaką odgrywa  woda dla życia na naszej planecie - Ziemi.

 
Centrum Edukacji Filmowej

Klasy 2b, 2c i 2d uczestniczyły w lekcji multimedialnej, podczas której uczniowie dowiedzieli się czym jest dubbing filmowy, zobaczyli jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym, odkryli kto użycza głosu znanym postaciom z filmów, dowiedzieli się czym są kłapy, wzięli udział w zagadkach dubbingowych ich ulubionych filmów oraz wykonali razem z aktorem ćwiczenia na dykcję.

 
Narodowe Forum Muzyki

Dnia 19 października dwie klasy: 4b i 4d udały się do Narodowego Forum Muzyki na koncert pt. „Muzyka kubańska symfonicznie” w aranżacji Filipa Torresa. Uczniowie wysłuchali piosenek w języku hiszpańskim, poznali instrumentarium charakterystyczne dla Kuby i orkiestry symfonicznej. Dowiedzieli się też, jaką ważną rolę w życiu Kubańczyków pełni muzyka. Koncert wszystkim bardzo się podobał.

 
ZOO

Dnia 2 października klasa 4c uczestniczyła w zajęciach terenowych na temat: „Ginące gatunki” we Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym. Uczniowie dowiedzieli się co oznacza termin gatunek zagrożony, jakie niebezpieczeństwa czyhają na określne zwierzęta oraz w  jaki sposób ogrody zoologiczne pomagają w ochronie zwierząt. Po zakończonych zajęciach dzieci zwiedziły ogród i zobaczyły wiele ciekawych gatunków zwierząt.

 
Wrocławski Teatr Lalek

30 września w ramach projektu Szkoła w mieście klasa 3e wybrała się do Teatru Lalek na spektakl pt ‘Burza”. Spektakl ten był oparty na motywach „Burzy: Williama Shakespeare`a. Spektakl był specjalnie przygotowany pod młodszą widownię, która miała zmierzyć się z wielka klasyką. W interpretacji reżysera rzecz dzieje się w kosmosie, a na pierwszy plan wysuwa się miłosny wątek.  Spektakl charakteryzował się szybkim tempem, zwrotem akcji i zaskakującym humorem. Dzieci były oszołomione, roześmiane i zaskoczone.

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.