REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1175497
SWM2018
„UWAGA! Internet!” czyli niezwykle pouczająca lekcje w kinie

W poniedziałek 23 kwietnia klasy 5a, 5d oraz 5e w ramach programu „Szkoła w mieście” udały się do kina na lekcję filmową poświęconą Internetowi. Podczas godzinnej prelekcji prowadzonej przez aktorkę, uczniowie mogli poznać historię Internetu, ale przede wszystkim zgłębić wpływ tego narzędzia na nasze życie. Lekcja ukazywała zarówno pozytywne jak i negatywne skutki korzystania z sieci. Po pouczającej i ciekawej prelekcji uczniowie zobaczyli film „Labirynt”, który nawiązywał do omawianej wcześniej tematyki i zwracał uwagę na niebezpieczeństwa wiążące się z grami internetowymi.

 
A co, gdyby Ziemia mogła mówić?

Uczniowie z klasy 1A i 2C w ramach Szkoły w Mieście odwiedzili Teatr Lalek. Spektakl, który zobaczyli to „Ziemianie”- bajka ekologiczna. To głos, który oddajemy roślinom, zwierzętom, naszej planecie. To zwrócenie uwagi na to, że zmierzamy w stronę katastrofy: zatruwając powietrze, wodę, glebę. To opowieść o tym, że można żyć inaczej -oszczędniej, rozsądniej, w zgodzie z naturą. Zamiast wyłącznie brać - dawać. Zamiast niszczyć - tworzyć.

 
Ozoboty

W piątek 23.03.2018r. klasy 3g  w ramach Szkoły w Mieście wzięła udział  czterogodzinnych warsztatach programowania Ozobotów. Warsztaty prowadził animator firmy Empiria.

Uczniowie projektowali własne miasta, przygotowywali drogę i kody potrzebne Ozobotowi do poruszania się. Zwieńczeniem ich pracy było nagranie filmu i podłożenie ścieżki dźwiękowej.

Wszystkie prace można podziwiać na YouTube i stronie Empiria:

https://www.youtube.com/watch?v=wk6tmMN14js

http://pan-tablet.pl/

 

Klasa 3g

 
Tekturowo

 

21 marca klasa 3e, a klasy 3f i 3h 27 marca miały warsztaty z Tekturowo, pod tytułem Miasto. Dzieci tworzyły Wrocław w ich autorskim wydaniu.
Po warsztatach z okazji Pierwszego Dnia Wiosny poszliśmy wszyscy na pizzę. W Iggy Pizza odbył się krótki kurs robienia pizzy i każdy zrobił sobie taką na jaką miał ochotę ????

 

 
Narodowe Forum Muzyki

W środę 07.03.2018 r. uczniowie z klasy 4b i 4d udali się do Narodowego Forum Muzyki.

Uczniowie uczestniczyli w koncercie muzyki poważnej „Pory roku w muzyce”, poznali włoskiego kompozytora Antonio Vivaldiego i dowiedzieli się co odzwierciedla jego muzyka.

„Chwyć mnie za rękę i chodź ze mną. Dziś będę Twoim przewodnikiem. Udamy się do Narodowego Forum Muzyki. Tam czeka nas godzinne spotkanie z Czterema porami roku. Antonio Vivaldi – kompozytor i skrzypek z Włoch, który żył i tworzył na przełomie XVII i XVIII w., napisał koncerty skrzypcowe, którym nadał tytuły: Wiosna, Lato, Jesień, Zima. W tych utworach za pomocą dźwięków odmalował zmiany zachodzące w przyrodzie. Każdą porę roku odpowiednio scharakteryzował i podzielił na sceny. Tam, gdzie nieśmiało i powoli swoje skrzydła rozpościera wiosna, słychać śpiew ptaków, szum wody i powiew wiatru….”

 
Empiria

We wtorek 27.02.2018 r. i w środę 28.02.2018 r. klasy 4c, 4e i 4b brały udział w czterogodzinnych warsztatach programowania robotów pod hasłem PPRZYGODY OZOBOTÓW.

Nowatorskie połączenie programowania robotów z opowiadaniem historii, montowaniem filmów i tradycyjnymi technikami plastycznymi zaangażowało uczniów i umożliwiło stworzenie oryginalnych dzieł!

Warsztaty prowadzili animatorzy firmy Empiria.

Filmy z warsztatów można obejrzeć na YouTube pod adresami:

4c, 4e:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLiDIbBmM8gvHqlFWNXM1kjhDIE-hfK4RS

4b:

https://www.youtube.com/watch?v=_ryYl3NQJ2Y&list=PLiDIbBmM8gvHcPJSiF2-jgbVUBf2yqsN9

 
Szkoła w mieście – Hasta la Vista

W poniedziałek 26 lutego 2018 r. klasy 1b i 1c udały się do hali sportowej Hasta La Vista, gdzie uczniowie mieli szansę zmierzyć się z nowymi dyscyplinami sportowymi: badmintonem oraz squashem. Squash polega na odbijaniu piłki o ścianę w wyznaczonym polu ograniczonym liniami. Natomiast  badminton to gra, która polega na przebijaniu nad siatką lotki. Ponadto uczniowie dowiedzieli się na czym polega ,,zdrowa” rywalizacja i funkcjonowanie w zespole rówieśniczym. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w treningu sportowym słuchając wskazówek swoich trenerów.

 
„Jak oni to robią”, czyli o efektach specjalnych w kinie

 

4 grudnia klasy piąte w ramach „Szkoły w mieście” wzięły udział w lekcji filmowej na temat efektów specjalnych występujących w filmach. Niezwykle ciekawa prelekcja odkryła przed uczniami tajniki charakteryzacji, tworzenia fantastycznych bohaterów, powstawania trików kaskaderskich oraz sposobów kreowania niezwykłego świata na niebieskim ekranie. Wiedza zdobyta podczas lekcji została ugruntowana seansem filmu „Za niebieskimi drzwiami”, w którym to pojawiały się omawiane efekty specjalne. Film poruszał również niezwykle ważny temat śpiączki. Recenzje po wizycie w kinie były pochlebne, dlatego wyjście uważamy za wartościowe i udane.

 
„Burza” w Teatrze Lalek

29 listopada uczniowie klasy 3b mieli przyjemność zobaczyć w ramach projektu Szkoła w mieście niezwykły spektakl pt.: „Burza” wystawiany w Teatrze Lalek. Spektakl na motywach sztuki Williama Shakespeare’a zachwycił widzów scenografią, szybkim tempem, humorem i zaskakującymi zwrotami akcji. W interpretacji polsko – czeskiego duetu artystycznego przygotowującego przedstawienie dzieje się ono w kosmosie, a na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny.

Na odległej planecie rozbija się statek kosmiczny, którym podróżują Antonio wraz z przyjacielem Alonsem i jego synem Ferdynandem. Miejsce jest zamieszkane przez zesłanych tam przed laty przez Antonia księżniczkę Mirandę i jej ojca Prospera. Wygnańcom towarzyszą tubylcy – potworny Kaliban i tajemniczy Ariel. Na skutek intrygi Prospera Miranda i Ferdynand zakochują się w sobie.

Udział w przedstawieniu, rozmowy na temat pracy w teatrze oraz postaci Williama Shakespeare’a i jego dzieł był dla wszystkich niezapomnianą lekcją kultury.

Wychowawca klasy 3b

 
Pawilon Czterech Kopuł

17 listopada klasa 3e i 3d wybrały się w ramach projektu „Szkoła w mieście” na warsztaty do Pawilonu Czterech Kopuł. Mogliśmy zwiedzić Muzeum, zapoznać się ze sztuką współczesną, oraz wziąć udział w warsztatach.

Klasa 3e wybrała zajęcia pt „Paleta barw, ciepło czy zimno?”. Dzięki tym zajęciom mogliśmy utrwalić naszą wiedzę oraz na podstawie wybranych dzieł i artystów porozmawiać o kolorach i ich ważności w otaczającym nas świecie.

Natomiast 3d dzięki warsztatom pt. „Myślątko, artyściątko, gębowzorca. Portrety Stanisława Ignacego Witkiewicza” poznała postać wybitnego polskiego malarza.

Z pewnością odwiedziny w Pawilonie Czterech Kopuł zainspirowały nas do wielu działań oraz do odwiedzenia tego miejsca jeszcze raz! Kto wie, może następnym razem z naszymi rodzinami.

Pozdrawiamy,

Klasy 3e i 3d z wychowawczyniami

 
Planeta Robotów

15 i 16 listopada dzieci z klasy 3h i 3f uczestniczyły w lekcji pod nazwą "Planeta Robotów". Zajęcia polegały na samodzielnym budowaniu robotów z klocków lego- bez instrukcji. Na koniec zajęć każdy z uczniów programował, a następnie kierował własnym robotem.

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.