SWM2018
Amerykanin w Paryżu

24 maja klasa 3b wybrała się w ramach projektu „Szkoła w mieście” do Narodowego Forum Muzyki. Uczniowie mieli okazję wysłuchać fragmentów symfonii, uwertur, arii operowych tak znanych kompozytorów jak Leonard Bernstein, George Gershwin czy Igor Strawiński. W trakcie koncertu uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie, czy muzyk klasyczny może grać jazz i jak rozpoznać ten gatunek wśród utworów klasycznych.

Warsztaty przyrodnicze w Parku Południowym

23 maja klasa 3b wzięła udział w warsztatach przyrodniczych, które odbyły się w Parku Południowym w ramach programu „Szkoła w mieście”. Podczas zajęć uczniowie nabywali umiejętności obserwacji przyrodniczych, zdobywali i utrwalali wiadomości na temat życia ptaków, dowiedzieli się jakie gatunki skrzydlatych przyjaciół można spotkać w najbliższym otoczeniu. Udział w zajęciach był także okazją do wspólnej zabawy i integracji grupy.

Dziękujemy pani Małgosi z Centrum Inicjatyw Wszelakich za ciekawe konkurencje i przyrodnicze zmagania.

Klasa 4c w Jump World

W ramach Szkoły w Mieście 14 maja klasa 4c uczestniczyła w zajęciach- zabawach sportowych w parku trampolin Jum World. Była to okazja do beztroski, relaksu za pomocą ruchu, wyskakania się na różnych trampolinach, skoków do basenu z gąbkami, balansowania po linii, zabaw z taranem - wszytko w bezpiecznym otoczeniu.

Zapraszamy do fotorelacji.

Klasa 4c z wychowawcą

Pierwszaki na sportowo - Centrum Sportowe „Fpinka”

W ramach programu Szkoła w Mieście klasy 1b i 1c uczestniczyły w zajęciach sportowych. Zajęcia odbyły się w centrum wspinaczkowym. (ok. 1000 m2 powierzchni wspinaczkowej, wiele dróg  o wysokości 9- 14 m,  oraz kilka tysięcy chwytów). Prowadzone były z podziałem na małe grupy, metodą obwodową. Uczniami podczas wspinania opiekowali się cały czas instruktorzy. Dzięki nim, nasi uczniowie czuli się bezpiecznie podczas pokonywania coraz wyższych wysokości. Zajęcia sprawiły pierwszakom wiele frajdy, wsparcie instruktorów sprawiło, że dzieci czuły się swobodnie i wspinaczka stała się wspaniałą zabawą.

Klasa 1b i 1c

„UWAGA! Internet!” czyli niezwykle pouczająca lekcje w kinie

W poniedziałek 23 kwietnia klasy 5a, 5d oraz 5e w ramach programu „Szkoła w mieście” udały się do kina na lekcję filmową poświęconą Internetowi. Podczas godzinnej prelekcji prowadzonej przez aktorkę, uczniowie mogli poznać historię Internetu, ale przede wszystkim zgłębić wpływ tego narzędzia na nasze życie. Lekcja ukazywała zarówno pozytywne jak i negatywne skutki korzystania z sieci. Po pouczającej i ciekawej prelekcji uczniowie zobaczyli film „Labirynt”, który nawiązywał do omawianej wcześniej tematyki i zwracał uwagę na niebezpieczeństwa wiążące się z grami internetowymi.

A co, gdyby Ziemia mogła mówić?

Uczniowie z klasy 1A i 2C w ramach Szkoły w Mieście odwiedzili Teatr Lalek. Spektakl, który zobaczyli to „Ziemianie”- bajka ekologiczna. To głos, który oddajemy roślinom, zwierzętom, naszej planecie. To zwrócenie uwagi na to, że zmierzamy w stronę katastrofy: zatruwając powietrze, wodę, glebę. To opowieść o tym, że można żyć inaczej -oszczędniej, rozsądniej, w zgodzie z naturą. Zamiast wyłącznie brać - dawać. Zamiast niszczyć - tworzyć.

Ozoboty

W piątek 23.03.2018r. klasy 3g  w ramach Szkoły w Mieście wzięła udział  czterogodzinnych warsztatach programowania Ozobotów. Warsztaty prowadził animator firmy Empiria.

Uczniowie projektowali własne miasta, przygotowywali drogę i kody potrzebne Ozobotowi do poruszania się. Zwieńczeniem ich pracy było nagranie filmu i podłożenie ścieżki dźwiękowej.

Wszystkie prace można podziwiać na YouTube i stronie Empiria:

Klasa 3g

Tekturowo

21 marca klasa 3e, a klasy 3f i 3h 27 marca miały warsztaty z Tekturowo, pod tytułem Miasto. Dzieci tworzyły Wrocław w ich autorskim wydaniu.
Po warsztatach z okazji Pierwszego Dnia Wiosny poszliśmy wszyscy na pizzę. W Iggy Pizza odbył się krótki kurs robienia pizzy i każdy zrobił sobie taką na jaką miał ochotę ????

Narodowe Forum Muzyki

W środę 07.03.2018 r. uczniowie z klasy 4b i 4d udali się do Narodowego Forum Muzyki.

Uczniowie uczestniczyli w koncercie muzyki poważnej „Pory roku w muzyce”, poznali włoskiego kompozytora Antonio Vivaldiego i dowiedzieli się co odzwierciedla jego muzyka.

„Chwyć mnie za rękę i chodź ze mną. Dziś będę Twoim przewodnikiem. Udamy się do Narodowego Forum Muzyki. Tam czeka nas godzinne spotkanie z Czterema porami roku. Antonio Vivaldi – kompozytor i skrzypek z Włoch, który żył i tworzył na przełomie XVII i XVIII w., napisał koncerty skrzypcowe, którym nadał tytuły: Wiosna, Lato, Jesień, Zima. W tych utworach za pomocą dźwięków odmalował zmiany zachodzące w przyrodzie. Każdą porę roku odpowiednio scharakteryzował i podzielił na sceny. Tam, gdzie nieśmiało i powoli swoje skrzydła rozpościera wiosna, słychać śpiew ptaków, szum wody i powiew wiatru….”

Empiria

We wtorek 27.02.2018 r. i w środę 28.02.2018 r. klasy 4c, 4e i 4b brały udział w czterogodzinnych warsztatach programowania robotów pod hasłem PPRZYGODY OZOBOTÓW.

Nowatorskie połączenie programowania robotów z opowiadaniem historii, montowaniem filmów i tradycyjnymi technikami plastycznymi zaangażowało uczniów i umożliwiło stworzenie oryginalnych dzieł!

Warsztaty prowadzili animatorzy firmy Empiria.

Filmy z warsztatów można obejrzeć na YouTube pod adresami:

4c, 4e:

4b:

Szkoła w mieście – Hasta la Vista

W poniedziałek 26 lutego 2018 r. klasy 1b i 1c udały się do hali sportowej Hasta La Vista, gdzie uczniowie mieli szansę zmierzyć się z nowymi dyscyplinami sportowymi: badmintonem oraz squashem. Squash polega na odbijaniu piłki o ścianę w wyznaczonym polu ograniczonym liniami. Natomiast  badminton to gra, która polega na przebijaniu nad siatką lotki. Ponadto uczniowie dowiedzieli się na czym polega ,,zdrowa” rywalizacja i funkcjonowanie w zespole rówieśniczym. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w treningu sportowym słuchając wskazówek swoich trenerów.

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2