REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1994171
Aktualności Świetlica 2018/2019
Miasto Pokoleń

Czwarta edycja projektu „Miasto Pokoleń” zagościła w naszej świetlicy. W maju odbyły się zajęcia z Panią Wandą, która pokazał dzieciom jak można pobudzić swój mózg do działania.  Podczas zajęć grafomotorycznych dzieci wykorzystywały wodę do działania. Uczniowie z zaangażowaniem pobudzali swoje szare komórki do pracy.

Drugie zajęcia odbyły się z Panem Łukaszem, który już dwukrotnie gościł w szkole.  Opowiadał uczniom o swojej największej pasji – skokach spadochronowych.  Dzięki kolejnej edycji , większe grono dzieci mogło uczestniczyć w tak fascynujących zajęciach.

Z całego serca dziękujemy edukatorom za poświęcony czas.

 

 
Ozdoby

Uczniowie z grupy X i IX uczestniczyli w zajęciach plastycznych, podczas których wykonali figurki i biżuterię na kiermasz, który odbędzie się podczas Festynu Rodzinnego w dniu 25.05.2019. Pieniądze ze sprzedaży fantów zasilą budżet Rady Rodziców.
Anna Malaga

 
Wycieczka do Parku Trampolin

5 kwietnia uczniowie Grupy II uczestniczyli w wycieczce do Parku Trampolin GoJump.

Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. trampolin sportowych, zjeżdżalni, torów przeszkód oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Pobyt w Parku Trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił dzieci, że sport może być również bardzo dobrą zabawą. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich  w znakomity nastrój i wyzwoliło w dzieciach mnóstwo pozytywnej energii.


A.Olejnik, D.Krzeminiźniak


 
Dzień Marchewki

" Dnia 04.04.2019 swietlice szkolne w ZSP 16 już po raz drugi hucznie obchodziły Dzień Marchewki. Hucznie, ponieważ w niektórych grupach dzieci przyniosły sokowirówki za pomocą, których własnoręcznie oraz z dużą radoscią wyciskały sok z marchewek i jabłek. Soki zostały wypite natychmiast i ze smakiem. Po skonczonej pracy chłopcy umyli i poskładali sprzęt. W pozostałych grupach dzieci miały zajęcia plastyczne, podczas których malowały marchewkę w różnych postaciach"
Anna Malaga

 

 
Marcowe eksperymenty

Uczniowie klasy 1a w miesiącu marcu zainspirowani działalnością naukową wybitnych polskich wynalazców postanowili
wcielić się w ich role. Eksperymentowali, doświadczali, wyciągali wnioski a przy tym świetnie się bawili.

Przeprowadzili szereg doświadczeń w wyniku , których dowiedzieli się min. co to jest melanina, kiedy się wytwarza i w jakim celu, dlaczego garnki zrobione są z metalu, czy można zmieszać dwie niemieszalne ciecze, jakie są wymagania życiowe roślin. Wszystkie badania i doświadczenia przeprowadzone były z zachowaniem zasad bezpieczeństwa pod opieką wychowawcy i Pani Małgorzaty Kocowicz.

B.Waincetel

 
Wiosna - ach to Ty!

W tygodniu od 18. do 22. kwietnia tematem działań swietlicowych było "Wiosna -ach to Ty!".

Z tej okazji w grupie dziesiątej odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonały techniką dowolną kompozycje o tematyce wiosennej.
Dzieci z dużym zaangażowaniem i pomysłowoscią tworzyły swoje prace, które następnie zostały wykorzystane do przyozdobienia sali swietlicy.

Anna Malaga

 

 
Dzień Kolorowych Skarpetek

21 marca nie jest jedynie dniem powitania pięknej wiosny. Jest to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzień ten obchodzony jest od 14 lat, zaś od 2012 roku również pod patronatem ONZ (Organizacji Narodów Zjednoczonych). Data 21 marca symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi przyczynę zespołu Downa.

Przyłączyliśmy się do akcji organizowanych na całym świecie – w tym także w Polsce i również w naszej klasie zorganizowaliśmy Dzień Kolorowych Skarpetek. W tym dniu dzieci ubrały kolorowe, różnobarwne, wzorzyste lub niepasujące do siebie skarpetki. Tym gestem daliśmy znak naszej solidarności, jedności, tolerancji, ogromnego szacunku i wsparcia.

 
Sianie nasion

Uczniowie Grupy II wyrazili chęć posadzenia własnych roślin. Wspólnie z wychowawcą zgromadzili potrzebne rzeczy, nasiona rzeżuchy, watę i pojemniki. Dzieci przy niewielkiej pomocy nauczyciela zasiały rzeżuchę w dwóch pojemnikach. Uczniowie codziennie obserwowali zmiany zachodzące w nasionach, dbali o roślinę, nawadniając ją w odpowiedni sposób. Gdy rzeżucha osiągnęła już odpowiedni stan wzrostu, każdy z uczniów mógł jej skosztować, poznać smak i zapach wyhodowanej rośliny. Uczniowie dzięki temu mogli rozwinąć swoje zainteresowania przyrodnicze, nauczyć się siać nasiona oraz obserwować zmiany zachodzące we wzroście rośliny.

A. Olejnik

 
Grupowe Rozgrywki Logiczne

W ubiegłym tygodniu dzieci z Grupy II wzięły udział w Grupowych Rozgrywkach Logicznych. Zachęcone udziałem w szkolnym konkursie „Mistrz Logiki”, chciały odbyć rywalizację z kolegami z klasy. Podczas zajęć świetlicowych dzieci, wykonywały różne zadania rozwijające logiczne myślenie m.in. kodowanie, krzyżówki i wykreślanki, odnajdywanie różnic na obrazkach. Zwieńczeniem całego tygodnia były rozgrywki, w których udział wzięło jedenastu uczniów. Rywalizacja była zacięta, a o wygranej zadecydował jeden punkt.

Miejsce I zdobył Jurek, II miejsce Maja a III  miejsce Alisa.

Wszystkim uczestnikom Rozgrywek gratuluję zaciętości oraz chęci podjęcia rywalizacji!

A.Olejnik

 
Dzień Kobiet

8 marca w świetlicy szkolnej, dzieci z Grupy II uroczyście obchodziły „Dzień Kobiet”.

Z tej okazji chłopcy złożyli dziewczynkom serdeczne życzenia oraz odśpiewali głośne „Sto lat”. Dopełnieniem tego, było wręczenie im samodzielnie wykonanych, przez chłopców słodkich kwiatuszków. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach tanecznych przy dźwiękach muzyki, takich jak posągi, gorące krzesełka czy taniec na gazecie. Po wszystkich atrakcjach, czekał na nie słodki poczęstunek. Czas upłynął miłej i radosnej atmosferze, a dziewczęta miały okazję poczuć się tego dnia naprawdę wyjątkowo.

A.Olejnik

 

 
Dzień Kobiet

Miłym wydarzeniem w Naszej Świetlicy był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto  dziewczynom, chłopcy przygotowali niespodziankę. Wspólnie ze swoimi Paniami z grupy przyszykowali słodki poczęstunek. Gofry w kształcie serduszek ozdobione najlepszymi samkołykami bardzo umiliły wszystkim dziewczynkom ten wyjatkowy dzień. Przed deserem, każdy mógł się posilić ciepłym tostem.  Chłopcy złożyli wszystkim dziewczynkom uroczyste życzenia.

D. Krzemińźniak, A. Jakubas, D. Niedziela, R. Piotrowska - Kruczek.

 


 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.