REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1338420
100 meczów na 100-lecie niepodległości

11.11.2018 uczniowie naszej szkoły w sportowy sposób uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Brali udział w turnieju „100 meczów na 100-lecie niepodległości”, który równocześnie był pierwszym turniejem klas czwartych w projekcie Volleymania. Uczniowie walczyli dzielnie, przegrali tylko jedno spotkanie i awansowali do II ligi! Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

Magdalena Gmerek

 
Styl życia i higiena osobista

Nasze zdrowie zależy od naszego stylu życia. Wszystkie czynniki – sport lub jego brak, dobre lub złe odżywianie się, dbałość o higienę – wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. Bardzo ważne jest to, jakie składniki odżywcze dostarczamy organizmowi. Inne dostarczają energii, następne są potrzebne do rozwoju, a jeszcze inne do prawidłowego przebiegu procesów życiowych. Dlatego powinniśmy starannie dobierać sobie menu, aby niczego w nim nie zabrakło.

Nieprzestrzeganie zasad higieny prowadzi do infekcji, zatruć, schorzeń i zmian w budowie części układu pokarmowego lub zaburzeń w ich funkcjonowaniu.
Regularne ćwiczenia lub gimnastyka wspaniale wpływają na sylwetkę oraz nasze zdrowie. Po wysiłku poprawia nam się nastrój i nabieramy chęci do życia. Pracujące mięśnie korzystnie wpływają na krążenie krwi, co całemu organizmowi zapewnia doskonałe ukrwienie i dotlenienie oraz usprawniają pracę serca i naczyń krwionośnych. Aby zachować zdrowie psychiczne należy też zaplanować sobie cały dzień, aby nie zabrakło w nim miejsca na obowiązki, jak i przyjemności.

Na czwartkowym spotkaniu z panią pielęgniarką omawialiśmy wyżej wymienione tematy. Uczniowie mieli wiele pytań, dlatego spotkanie przybrało formę dyskusji podczas, której dzieci chętnie zabierały głos.

Pozdrawiam Katarzyna Krychowska

 

 
ŚNIADANIE DAJE MOC

Szkoła Podstawowa nr 16 po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.
Jak co roku uczniowie z klas I-III przygotowywali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach, podobnie jak w latach ubiegłych, pomagali również rodzice naszych uczniów. Na stołach pojawiły się kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki, jogurty i produkty zbożowe oraz przeróżne sałatki warzywno-owocowe. Nie zabrakło również soków.

Akcja w szkole trwała kilka dni. Wcześniej uczniowie brali udział w lekcjach na temat zdrowego odżywiania. Przypominali sobie 12 zasad zdrowego odżywiania, przygotowywali plakaty namawiające do zdrowego stylu życia. W niektórych klasach powstały gazetki ze zdrowymi przepisami kulinarnymi.
Najważniejszym tematem rozmów podczas zajęć, był ten dotyczący roli drugiego śniadania. Wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że jest to bardzo ważny posiłek w ciągu dnia. Daje siłę i energię do nauki i zabawy. Była też mowa o ruchu, który jest potrzebny do prawidłowego rozwoju.

Akcja Śniadanie Daje Moc jest bardzo lubiana przez uczniów. To dzień, w którym nauce towarzyszy wspaniała zabawa, a w każdej klasie unoszą się cudowne zapachy zdrowych i smacznych potraw.

ZEW

 
Piękna nasza Polska cała - projekt eTwinning z okazji 100-lecia naszej Niepodległości

Program eTwinning umożliwia współpracę także z partnerami z tego samego kraju. Wykorzystaliśmy tę możliwość biorąc udział w projekcie PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA, który powstał aby wspólnie uczcić 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Nasi uczniowie prezentowali w projekcie swoje miasta i tworzyli zagadki dla partnerów.  Powstały prezentacje w programie Power Point, zamienione następnie na książeczki elektroniczne Calameo, przedstawiające najciekawsze miejsca Wrocławia: PREZENTACJA 1, PREZENTACJA 2, PREZENTACJA 3, PREZENTACJA 4, PREZENTACJA 5.

Uczniowie lubiący kodowanie stworzyli spacery po naszym mieście w formie animacji wykonanej w programie Scratch: ANIMACJA 1, ANIMACJA 2, ANIMACJA 3, ANIMACJA 4.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 16 we Wrocławiu przygotowała dwa quizy dla wszystkich partnerów - w pierwszym można sprawdzić swoją podstawową wiedzę o naszym kraju (lLINK DO TESTU, a w drugim należy rozpoznać polskie miasta (LINK DO QUIZU).

Powstały także zagadki, które wymagają ułożenia puzzli online – po wykonaniu zadania można zobaczyć najmniejszych mieszkańców naszego miasta, czyli krasnale: PUZZLE 1, PUZZLE 2, PUZZLE 3, PUZZLE 4.

Nasz projekt, choć był realizowany tylko przez miesiąc, pozwolił połączyć rozwijanie wiedzy o naszym mieście i kraju z doskonaleniem umiejętności w zakresie posługiwania się nowoczesnymi technologiami. Mamy nadzieję, że naszym partnerom spodobały się prace przygotowane przez uczniów SP16.

Iwona Kowalik

 
Gość specjalny na lekcji wychowania do życia w rodzinie ,,UCZUCIA I EMOCJE. JAK JE ROZPOZNAWAĆ I NAZYWAĆ?”.

Uczniowie klas 5 i 6 mieli okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych z panią socjoterapeutką. Celem spotkania było zrozumienie własnych stanów emocjonalnych oraz uczuć innych osób. Uczniowie musieli zastanowić co to są uczucia i emocje oraz skąd się one biorą. Wspólnie z naszym gościem stworzyliśmy definicję uczuć i emocji. Uczucie, to proces psychiczny odzwierciedlający stosunek jednostki do otoczenia, do jego elementów i do samego siebie. Emocja, to stan duszy, umysłu i ciała, który jest reakcją na zdarzenia życiowe i na innych ludzi. Dużo atrakcją okazała się zabawa w kręgu „ Moje uczucia” oraz ,,Zgadnij, co lubię?”. Warsztaty były bardzo interesujące. Pomogły nam w zrozumieniu własnych emocji, wskazały skuteczne sposoby łagodzenia napięć oraz  w zrozumieniu potrzeb i emocji innych, uczucie empatii.
Dziękujemy
Małgorzata Symber, Katarzyna Krychowska z uczniami.

 
Biblioteka - miejsce szczególne

Uczniowie klasy 1a odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną przy ulicy Jesiennej by porozmawiać o tym, jakim miejscem jest biblioteka, jakie panują w niej zasady, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz by poznać pracę bibliotekarza.
Dodatkowo podczas wizyty uczniowie wspólnie czytali wybrane książki, oglądali min. pozycje wydane pismem punktowym, książki z szablonami, z elementami 3d, z odgłosami zwierząt i lasu. Nie zabrakło też czasu na zwiedzenie placówki, obejrzenie najciekawszych albumów, wystawy prac.
Cel spotkania został zrealizowany - dzieci zapewniły Panią Bibliotekarkę, że chętnie przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

B. Waincetel, A. Jakubas

 
Wizyta w American Corner

We wtorek 30.10 klasa 6b uczestniczyła  warsztatach  "Halloween customs and traditions". Uczniowie wysłuchali historii o Halloween, wykonywali ćwiczenia językowe zarówno po polsku jak i angielsku. Wykazali się kreatywnością robiąc przebrania oraz dekoracje Halloweenowe.

Anna Wasiak


 
Życzliwek

Kontynuacją z  ubiegłego roku w ZSP 16 startuje Życzliwek program pozytywnego nastawienia, dobroci dla innych i promocji życzliwych postaw. Pomysł, aby uczcić życzliwość, zrodził się spontanicznie, ze sprzeciwu wobec ordynarności otaczającego nas świata. W tym dniu wszyscy są sobie przychylni, promowana jest uczynność, szacunek do innych i otwartość nie tylko raz w miesiącu, ale również przez resztę dni. Współpracują ze sobą nauczyciele, dzieci, by ten dzień był możliwie najmilszy i najbardziej życzliwy dla wszystkich.

 
Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców

W dniu 25.10.2018r. odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców. Zawody odbyły się w hali sportowej MCS przy ulicy Parkowej we Wrocławiu.

Reprezentacja naszej szkoły po wygraniu Finału Strefy Wrocławskiej została rozlosowana do najlepszych zespołów z pozostałych stref (legnickiej, wałbrzyskiej i jeleniogórskiej). W finale dolnośląskim uczestniczyło 8 najlepszych szkół z naszego województwa.

W pierwszym pojedynku spotkaliśmy się z SP 3 Głogów i po wyrównanej grze mecz zakończył się wynikiem 1:0. W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z SP Krzeszów, która wygrała swój pierwszy mecz w grupie. Po bardzo dobrym meczu zremisowaliśmy 1:1 i zbliżyliśmy się do gry w półfinale. W ostatnim spotkaniu grupowym wygraliśmy 3:0 z SP Imbramowice. Dzięki lepszemu bilansowi bramek wywalczyliśmy pierwsze miejsce w grupie B. W półfinale spotkaliśmy się z reprezentacją SP Mysłakowice, która od kilku dobrych lat gra w finałach dolnośląskich. W meczu o finał nikt nie odpuszczał na centymetr i dopiero w końcówce meczu udało nam się wyrwać cenne zwycięstwo. W finale znów spotkaliśmy się ze szkołą z Krzeszowa i po bardzo wyrównanym pojedynku przegraliśmy 0:1.  W ostatecznym rozrachunku nasza drużyna zajęła 2 miejsce na Dolnym Śląsku! Poprawiając tym samym wynik z ubiegłego roku, gdzie zajęliśmy 4 miejsce.

Wielkie brawa dla naszych chłopców za ogromny sukces!!!

 
Mistrzostwo Strefy Wrocławskiej w unihokeju chłopców dla SP 16!

Dnia 19 października w hali SP nr 47 we Wrocławiu odbył się Finał Strefy Wrocławskiej Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców. W tym roku nasi  zawodnicy w pierwszym meczu spotkali się z SP 72 W-w i po zaciętym spotkaniu wygraliśmy 1:0. W drugim grupowym meczu wygraliśmy z SP 2 Wrocław 2:0. Ostatni mecz grupowy rozegraliśmy z SP 3 Oleśnica i zwycięstwem 2:0 zapewniliśmy sobie wyjście z pierwszego miejsca do fazy pucharowej.  W półfinale zagraliśmy z reprezentacją SP Dobroszyce, po idealnym meczu wygraliśmy 2:1 i zapewniliśmy sobie awans do finału! W najważniejszym spotkaniu zagraliśmy z  gospodarzem SP 47 W-w i po ciężkim boju wygraliśmy 1:0 tym samym oborniliśmy tytuł najlepszej drużyny Strefy Wrocławskiej!

Gratulujemy naszym reprezentantom!

 
Kiermasz ciast

We wtorek 30 października odbył się w szkole charytatywny kiermasz ciast zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariat. Pieniądze przekazano na zakup gier dla dzieci z chorobą nowotworową w Przylądku Nadziei we Wrocławiu.

Tak wysoką kwotę zebraliśmy dzięki zaangażowanym w akcję Rodzicom naszych uczniów którzy przekazywali słodkości na sprzedaż. Jesteśmy Państwu ogromnie wdzięczni oraz dumni, że wspólnie z nami mogliście pomóc i uzbierać tak dużą sumę na szczytny cel. Dziękujemy!

SZKOLNY KLUB WOLONATRIATU

 

 
3 miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt!

W dniu 17.10.2018r. odbył się Finał Strefy Wrocławskiej Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt.

Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 47 przy ulicy Januszowickiej we Wrocławiu.

Reprezentacja Naszej Szkoły rywalizowała w fazie grupowej z SP nr 2 we Wrocławiu oraz z SP w Łozinie.

W pierwszym meczu padł remis 1:1 po bramce Justyny Rojek-Nowosielskiej. W drugim pojedynku przegraliśmy z faworytem rozgrywek SP Łozina 0:2.

2 miejsce w grupie dało nam awans do półfinałów gdzie do ostatniej minuty spotkania prowadziliśmy 1:0 po bramce Poli Michalskiej z SP nr 90 we Wrocławiu. Bramka stracona w samej końcówce meczu spowodowała, że do rozstrzygnięcia o tym kto zagra w finale zadecydują rzuty karne. Ostatecznie przegraliśmy w rzutach karnych 0:1.

W meczu o 3 miejce pokonaliśmy SP Dobroszyce 2:0 po bramkach najlepszych naszych zawodniczek w tych zawodach czyli Poli Michalskiej i Justyny Rojek-Nowosielskiej. Brawa natomiast należą się wszystkim dziewczętom

za zaangażowanie i wysokie 3 miejsce w zawodach!!!

Reprezentacja Naszej Szkoły SP 16 wystąpiła w składzie:

 1. Maja Skorupa (bramkarka) – klasa Va
 2. Justyna Rojek-Nowosielska – klasa VId
 3. Agnieszka Ruchel – klasa VIa
 4. Milena Szczyrba – klasa VIb
 5. Pola Michalska – klasa VIb
 6. Julia Młudzik – klasa Ve
 7. Malwina Śliwińska – klasa VIb
 8. Zosia Dyrkacz – klasa VIc
 9. Julia Maślany - klasa Vd
 10. Alicja Tekiela – klasa Vd
 11. Maja Rutkowska – klasa VIa

Zapraszamy również do galerii zdjęć w zakładce „Sport w Naszej Szkole”.

 
Spotkanie z pisarzem

29 października w bibliotece szkolnej uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Krzysztofem Petkiem. Autor opowiedział dzieciom o swoich książkach oraz o tym skąd czerpie tematy i pomysły do pisania. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali o podróżach i wyprawach pisarza, oglądali wykonane przez niego zdjęcia, byli zafascynowani przygodami, jakie go spotkały. Na zakończenie pisarz przedstawił swoją najnowszą powieść pt. „Amulet pecha”. Jej akcja rozgrywa się na Mazurach, a bohaterami są trzej chłopcy znani dzieciom z poprzedniego tomu pt. "Spokojne wakacje".

Autor wpisał wielu uczniom pamiątkowe dedykacje do książek.

 

 
Mali Wspaniali

Szanowni Rodzice,

Z przyjemności informujemy, że nasza szkoła weźmie udział w programie „Mali Wspaniali”.

Zajęcia o charakterze ogólnorozwojowym będą prowadzone przez instruktora z zewnątrz raz w tygodniu. Zajęcia mają zachęcić uczniów do dbania o rozwój swojego ciała i sprawności fizyczną. Jest to już kolejna edycja programy, który swoje początki miał w 2008 r. Program działa i skutkuje tym, że dzieci nie tylko rozwijają się fizycznie, ale także behawioralnie, kształtując umiejętności i motywację niezbędną do życia.

 

 
Bieg dla Niepodległej

Dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wraz z innymi placówkami edukacyjnymi Wrocławia – od przedszkoli, przez szkoły inne podstawowe, gimnazja po szkoły ponadgimnazjalne, nasza Szkoła wzięła udział w Biegu dla Niepodległej. Celem nie było tylko włączenie naszej szkoły w obchody święta Niepodległej, ale również umocnienie świadomości narodowej i przynależności do „Małej Ojczyzny” – Wrocławia.

24 października wraz z innymi uczniami i nauczycielami wrocławskich placówek przebiegliśmy trasę parku Słowackiego, wspólnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikami: Juliusza Słowackiego oraz Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Spotkał się z nami Dolnośląski Kurator Oświaty oraz Wojewoda Dolnośląski, z którymi pod Urzędem Wojewódzkim wspólnie odśpiewaliśmy hymn oraz dwie pieśni patriotyczne. Ułożyliśmy również obraz ze 100 puzzli z numerami każdej placówki. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tej inicjatywie.

 


 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.