REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1439111
PROJEKT plastyczno-humanistyczny „AFRYKAŃSKA WĘDRÓWKA”

Uczniowie klasy 6c, przy okazji omawianiu lektury „W pustyni i w puszczy”, wzięli udział w projekcie plastyczno-humanistycznym. Celem projektu było zbudowanie od postaw latawca oraz dołączeniu do niego trzech kart z dziennika podróżnika. Uczniowie, wspominając wędrówkę Stasia i Nel, stworzyli przepiękne latawce oraz utrwalili jedną z form wypowiedzi pisemnej.
Zapraszamy na 1. piętro do oglądania naszych prac,

A. Ziober, K. Aksamit, klasa 6c

 


 
DZIENNIKARZE Z LONDYŃSKICH GAZET

Przy okazji omawiania lektury „W 80 dni dookoła świata” uczniowie klasy 6a wcielili się w role dziennikarzy z londyńskich gazet XIX wieku. Pracując w grupach przygotowali m.in. wywiad z prawdziwym dżentelmenem, notatkę na temat wynalazków XIX wieku, poradnik podróżnika oraz artykuł o najnowszych trendach w angielskiej modzie. Uczniowie utrwalili także krótkie formy wypowiedzi, pisząc reklamę kremu Auda Beauty, zaproszenie na ślub Fogga i jego wybranki, krótki poradnik tańca brzucha, ogłoszenie nauczyciela gry w wista z klubu Reforma oraz sondę uliczną.

Reprezentując „Times”, „Standard”, „Morning Chronicle” i „Daily Telegraph” uczniowie wzięli udział w konferencji prasowej z udziałem F. Fogg'a, Pani Audy, Passepartout i detektywa Fix'a. Główni bohaterowie książki odpowiadali na pytania dotyczące ich niesamowitej podróży.

K. Aksamit i klasa 6a

 

 
WEEKEND Z KARATE

Ostatni weekend lutego był szczególny dla naszych uczniów w Karate WKF (karate olimpijskie).

23-24.02. w Bratysławie rozegrano 39th Grand Prix Slovakia. Był to turniej, w którym łącznie rywalizowało 1500 zawodników z 203 europejskich klubów, w kategoriach od dziecięcych do seniora. W grupie klubowej znalazła się Alicja KOSYDOR, która wniosła swój wkład w dorobek medalowy grupy. Ala startowała w konkurencji kata dziewcząt U-8 i zdobyła 3 miejsce i medal brązowy. Była najmłodszą uczestniczką w klubowym zespole, w Bratysławie.

Przedstawiciele szkolnej sekcji wybrali się w sobotę 23 bm. do Ścinawy na Turniej Karate WKF organizowany przez Shusheikan Goju Ryu pod auspicjami Polskiej Unii Karate.  Był to turniej rankingowy PUK, w którym brało udział 241 reprezentantów z 31 klubów członkowskich Polskiej Unii Karate. Tu również reprezentowane były pozostałe sekcje naszego klubu.

Nasz dorobek to:

 • 3 medale złote (ZSP16);

 • 1 medal srebrny (SP82);

 • 15 medali brązowych (ZSP16 -13; SP61-1; SP82-1);

  Na podium stawali:

 • Michalina KOTULSKA złoto w torze przeszkód i brąz w konkurencji kihon;

 • Janek KOWALECzłoto w torze przeszkód i brąz w konkurencji kihon;

 • Maria WRÓBLEWSKAzłoto w konkurencji kata w swoim roczniku;

 • Matsvei HARTSUEVsrebro w kata r.2010 i brąz w konkurencji fantom+2;(SP82);

 • Kacper BIELERZEWSKI brąz w konkurencji fantom w swoim roczniku;

 • Marcel BIELAWSKIbrąz w torze przeszkód;

 • Maksym LYSIUK – 2 brązowe medale (fantom i kihon w swoim roczniku);

 • Wiktor LYSIUK – 2 brązowe medale (fantom+2 i kihon);

 • Iga MIAŚKIEWICZ – 2 brązowe medale (kata dziewcząt wg rocznika i kata dziewcząt kat. open);

 • Aleksandra WĘGLARZ – brązowy medal w kata dziewcząt open; (SP61);

 • Mateusz BIELERZEWSKI2 brązowe medale (w kata WKF w roczniku i kumite również w roczniku);

 • Michał MATCZAKbrąz w kata WKF w swoim roczniku;

Kolejny raz choroby zawodników przyczyniły się do zmniejszenia osób w startującej grupie. Mieliśmy także zawodników w eliminacjach Odysei. Udało się wszystko pogodzić. Dorobek medalowy cieszy, aktywność dzieci również. Niebawem kolejne starty. Przygotowujemy się systematycznie, planów nie ujawniamy aby nie zapeszyć.

Wielkie podziękowania dla zawodników oraz dla rodziców, którzy wspierają nas w trudnych chwilach.

Oss,

S.G.Giliński

 

 

 
Poćwiczmy razem

Już niedługo nadejdzie upragniona wiosna. W wiosennym nastroju postanowiliśmy przygotować się na jej nadejście.
W słoneczny wtorkowy poranek klasy drugie spotkały się na wspólnych zabawach muzyczno – ruchowych. Jest to świetny sposób dla utrzymania naszego organizmu w zdrowiu i w dobrym nastroju. Ćwiczenia gimnastyczne przy muzyce nie tylko działają zbawiennie na nasze mięśnie, stawy, układ kostny, oddechowy, krwionośny, pokarmowy, ale także (a może przede wszystkim) na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne. Dlatego bardzo ważnym jest, abyśmy przyzwyczaili się do uprawiania jakiejś aktywności fizycznej. Wspólna zabawa z rówieśnikami wprowadziła nas w dobry nastrój. Zadowoleni, zrelaksowani oczekujemy nadejścia upragnionej wiosny.

Małgorzata Symber, Anna Zynek

 
KONTYNENT AFRYKAŃSKI

21 Lutego klasa III b/III d wirtualnie przemierzyła kontynent afrykański. Projekt był ściśle powiązany z realizacją aktualnej podstawy programowej, a dodatkowo uczył współpracy oraz wyszukiwania informacji.
Przystępując do projektu, klasa została podzielona na cztery grupy. Korzystając z  Internetu, czasopism, książek i albumów szukano wiadomości na następujące tematy:
I grupa  - MIESZKAŃCY AFRYKI
II grupa - AFRYKAŃSKIE KRAJOBRAZY
III grupa - ZWIERZĘTA AFRYKI
IV grupa - CIEKAWOSTKI O AFRYCE.
Wszyscy w interesujący sposób zaprezentowali wyniki swojej pracy. W ramach projektu edukacyjnego uczniowie wykonali prace plastyczne ukazujące osoby, krajobrazy, faunę i florę lub przedmioty charakterystyczne dla Afryki. Wszyscy uczestnicy projektu mogli w fantazyjny sposób podróżować po Afryce. Na zakończenie wspólnej przygody uczniowie wysłuchali afrykańską bajkę Ten co rękę na bęben podnosi, którą opowiedział gość w bibliotece szkolnej Pan Mikołaj Woubishet- aktor Capitol.
Opowieść ta pomogła zrozumieć, że nie ma takiego wyzwania, któremu nie można byłoby sprostać. Wszystko zależy od motywacji, chęci oraz zdolności do poświęcenia własnego czasu na potrzeby innych.

 
AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH w SP 16

W piątek 22 lutego gościliśmy w Naszej Szkole żołnierzy Akademii Wojsk Lądowych.  Tematem spotkania była historia i współczesność Wojska Polskiego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak na przełomie stuleci wyglądała Armia Polska, jak się zmieniała, jakie sukcesy w walkach odnosiła. Żołnierze opowiadali jak przebiega ich służba wojskowa, z jakim sprzętem mają na co dzień do czynienia, jakich przedmiotów się uczą. Pan pułkownik prowadzący wykład opowiadał również jakie kryteria trzeba spełnić, aby dostać się do szkoły wojskowej.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z piątkowego spotkania.

Pozdrawiam Katarzyna Krychowska

 
PROGRAM „UCZEŃ W FORMIE”

PROGRAM „UCZEŃ W FORMIE”
Profilaktyka nadwagi i otyłości oraz innych zaburzeń okresu rozwojowego
u dzieci i młodzieży

Drodzy Uczniowie i Rodzice

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do programu „Uczeń w formie”,
którego celem jest ograniczenie liczby dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością
oraz innymi zaburzeniami okresu rozwojowego poprzez:

-  zwiększenie poziomu wiedzy i świadomości dzieci, młodzieży i rodziców
o zagrożeniach zdrowotnych wynikających z nadwagi, otyłości oraz innych zaburzeń okresu rozwojowego

-  kształtowanie zachowań sprzyjających zdrowiu – nawyków prawidłowego odżywiania oraz motywowanie do aktywności

-  ocenę stanu zdrowia odbiorców programu.

Program adresowany jest do dzieci klas I, III i V. Rekrutacja prowadzona jest
przez pielęgniarkę medycyny szkolnej, która typuje do programu uczniów na podstawie badań przesiewowych przeprowadzonych w szkole.

Rodzice i uczniowie zakwalifikowani do programu zostaną powiadomieni drogą mailową.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem:

http://www.spzoz.wroc.pl/programy-zdrowotne/profilaktyka-nadwagi-dzieci

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z udziału w programie.

 

koordynator programu: Katarzyna Krychowska

 
Oczami zwierząt

Oczami zwierząt” to projekt z j.polskiego umieszczony na platformie Storybird, przeznaczonej dla pisarzy, ilustratorów i czytelników, gdzie w kreatywny sposób można się dzielić własną twórczością. Celem projektu, w którym wzięła udział klasa 6a, było stworzenie wizualnego dziennika. Uczniowie opisywali dzień z perspektywy wybranego bohatera zwierzęcego i urozmaicali swoje opowieści pięknymi obrazami, wykorzystując bazę ilustracji profesjonalnych ilustratorów.

I tak... mogliśmy wędrować z głodnym szczurem uliczkami Paryża, tuż przed wybuchem francuskiej rewolucji, wzięliśmy udział w spisku kotów przejmujących panowanie we Wrocławiu, dowiedzieliśmy się z kim rywalizuje Grand Szelma – koń czystej krwi arabskiej. Dowiedzieliśmy się też, co czuje kot, gdy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, albo jak to jest być perkozem, który niecierpliwie czeka na odwiedziny uczniów po zakończeniu roku szkolnego.

Tworzenie historii było nie tylko doskonałym treningiem pisania, ale również możliwością nauki od innych uczestników projektu. Swoje prace publikowaliśmy w zamkniętej grupie, wspieraliśmy się pozytywnymi komentarzami, a nauczyciel czuwał nad poprawnością językową naszych prac.

 

K. Aksamit i klasa 6a

 
Wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę walentynkową w języku angielskim

 

Wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę walentynkową w języku angielskim:


Kategoria klasy 1-3:


I miejsce Martyna Gołąbek z klasy 1b,
II miejsce Anastasiia Shumara z klasy 2b,
III miejsce Anna Shumara z klasy 2b.


Kategoria klasy 4-6:


I miejsce Ida Laskowska z klasy 4d,
II miejsce Olga Laskowska z klasy 6b,
III miejsce Mateusz Bielerzewski z klasy 4d.


Serdecznie gratulujemy!

 
Warsztaty w „Edukacji Kreatywnej”

Klasy 4a, 4b oraz 4e wzięły udział w trzech warsztatach, podczas których mogły się wykazać zdolnościami manualnymi, jak i spostrzegawczością oraz wiedzą.

Uczniowie SP16 samodzielnie wykonali maskotki przedstawiające wrocławskie krasnale, uczestniczyli w eksperymentach wykorzystujących podstawowe produkty spożywcze, a także zajadali się własnoręcznie udekorowanymi naleśnikami.

Ewa Misiejuk, Marta Herkt, Aleksandra Kaźmierska

 

 
Spotkania z ciekawymi ludźmi - ,,Australia jakiej nie znacie”

Klasa 2c ukończyła swój projekt ,,Kontynenty”. Ostatnim kontynentem, który poznaliśmy był najmniejszy kontynent pod względem wielkości - Australia. Naszą wiedzę udało nam się podsumować lekcją, którą poprowadziła z nami Pani Justyna, w ramach zajęć ,,Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Nasz gość pochodzi z Australii. Przyleciał do Polski nauczyć się języka polskiego. Dzięki temu, my mogliśmy utrwalić sobie słownictwo z języka angielskiego. Podczas lekcji dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o tym kontynencie oraz wiele ciekawostek o Sydney, największym mieście w Australii, gdzie mieszka pani Justyna. Ponadto obejrzeliśmy dużo zdjęć o Australii z prywatnych zbiorów naszego gościa. Lekcja bardzo nam się podobała. Pani Justyna podziękowała nam za ciekawą lekcje języka polskiego.

Małgorzata Symber

 
Wykład dr hab.inż. I. Michalak o recyklingu

21 lutego uczniowie klasy 4c oraz przedstawiciele koła eTwinning z klasy 5e wzięli udział w wykładzie pani dr hab.inż. Izabeli Michalak na temat recyklingu. Mieliśmy szansę dowiedzieć się jaki jest cel recyklingu i poznać jego bardzo ciekawe przykłady, np. kreatywne wykorzystanie opon samochodowych czy tworzenie materiałów z plastikowych odpadów . Dowiedzieliśmy się jak zapobiegać marnowaniu przydatnych surowców na wysypiskach śmieci, jednocześnie chroniąc środowisko naturalne oraz jak powinno się w bezpieczny dla przyrody sposób utylizować odpady. Poznaliśmy także ciekawe metody badania czystości powietrza i wody poprzez obserwację porostów, świerków oraz małży.

Śmieci stanowią zagrożenie dla gleby, wód gruntowych i organizmów żywych, więc właściwy  recykling  to obowiązek każdego z nas.  Pani Doktor opowiedziała nam jak długo rozkładają się niektóre materiały, np. plastikowa butelka lub pielucha aż 450 lat, a szklana butelka nigdy.

Bardzo dziękujemy Pani Doktor za interesujący wykładUśmiech Postaramy się uważnie segregować odpady, które produkujemy w domach.

Iwona Kowalik

 
NAJŻYCZLIWSI UCZNIOWIE

Zgodnie z tradycją 21.02 uczniowie klas młodszych dokonali wyborów najbardziej życzliwych.
Oby każdy dzień był nadal pełen dobroci, uśmiechu i wzajemnej sympatii.
Uprzejmość i życzliwość jest zawsze na miejscu. Pamiętajmy o tym!

Poniżej najżyczliwsi uczniowie z klasy: 1a, 1b, 2a, 2b, 2c, 3c.
ZEW

 
Rozpoczęliśmy przygotowania do Dnia Liczby π

W lutym  i marcu uczestnicy koła eTwinning z klas 5d i 5e zrealizują nowy projekt „Pi is travelling Europe!”.  Finał projektu będzie miał miejsce 14 marca, gdy obchodzimy Dzień Liczby π. Wszyscy partnerzy zaprezentują swoje przygotowania do tego matematycznego święta oraz jego obchody w swoich szkołach. W projekcie uczestniczą szkoły z Polski, Francji, Grecji, Ukrainy, Rumunii, Hiszpanii, Tunezji, Turcji, Serbii, Chorwacji, Macedonii Północnej, Włoch i Słowacji.

Rozpoczęliśmy projekt od przedstawienia 54 pierwszych cyfr liczby Pi w naszej szkole: FILM

Iwona Kowalik

 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Od 2004 roku obchodzony jest w lutym Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Dzień Bezpiecznego Internetu  2019 odbywał się  5 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” -  w naszej szkole obchodziliśmy go po feriach zimowych.  Uczniowie klas 4-6 brali udział w wielu aktywnościach, łączących naukę z zabawą: układali plakat z zasadami bezpiecznego zachowania w sieci z puzzli online, poznali żartobliwe „Bezpieczne odpowiedzi  na niebezpieczne pytania”, układali z rozsypanek online zasady antyhejtowe, poznali zasady netykiety i tworzyli do nich plakaty w programie Paint. Starsi uczniowie proponowali własne zasady netykiety we wspólnym dokumencie tekstowym lub na tablicy Lino, w dokumencie tekstowym na Dysku Google lub na tablicy AnswerGarden zapisywali propozycje bezpiecznych haseł. Korzystając z aplikacji do tworzenia chmur wyrazów tworzyli plakaty prezentujące zalety lub zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu.

Nasi uczniowie pokazali, że wiedzą, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Mamy nadzieję, że będą tych zasad przestrzegać na co dzień.

Przykłady prac uczniów

Iwona Kowalik

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 10


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.