REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1338600
"Bezpieczna droga do szkoły"

W ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna droga do szkoły" nasi uczniowie z kl.I mieli możliwość spotkania  z niecodziennym gościem. Każdą z klas odwiedziła Pani Policjant. Uczniowie mogli przypomnieć sobie najważniejsze zasady związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, przechodzeniem przez pasy czy jazdą na rowerze.  Był też czas na bliższe poznanie charakteru pracy Policji, co bardzo ciekawiło naszych uczniów. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie.

 
Srebrny medal Alicji na zawodach karate WKF - Polish Open

W Dniach 5-7.10.2018 w Bielsko-Białej odbył się Międzynarodowy Turniej Karate WKF  POLISH OPEN - XII INTERNATIONAL KARATE GRAND PRIX BIELSKO-BIAŁA, w którym udział wzięło ponad 1600 zawodników z 211 klubów z 33 państw. Bardzo dobry start zaliczyła Ala Kosydor - uczennica klasy 0 w ZSP16 zdobywając srebrny medal w kata indywidualnym dziewcząt U8 (poniżej 8 lat). Jak mówi trener Maciej Jędruszek w konkurencji Ali startowało 10 zawodniczek z Czech, Rosji i Słowacji. Ala stoczyła 3 pojedynki ulegając jedynie w finale zawodniczce ze Słowacji. Gratulujemy sukcesu i czekamy na więcej :-).

 
Wycieczka
Dnia 5 października 2018 r. odbyła się wycieczka dla uczniów, którzy z ponadprzeciętnym sukcesem zakończyli  rok szkolny 2017/2018. O godz. 7.00 wyruszyliśmy do Krośnic.
Tam czekał na nas bajkopisarz, który zaprosił uczniów do bajkowej gry terenowej, w której należało wykonać kilka zadań zespołowych. Po zakończonej grze bajkopisarz wraz z postaciami ze swoich bajek wyśpiewali przy dźwiękach lutni przepiękną historię krasnoludków.
Uczniowie i panie opiekunki bardzo chętnie dołączyli do bajkowego chóru.

Następnym punktem programu była wizyta w pijalni soków „Malinea”.Dowiedzieliśmy się tam jak ekologicznie i zdrowo wytwarza się  soki oraz dżemy i konfitury. Wielu z nas spróbowało tych wspaniałych specjałów znad Baryczy. 
Za pomocą autokaru przedostaliśmy się nad Stawy Milickie, gdzie obserwowaliśmy ptaki i przyrodę. 
A na koniec odbyło się ognisko. Po tylu atrakcjach kiełbaski z milickiego ogniska smakowały naprawdę wybornie. Bawiliśmy się świetnie!


 
W projekcie SNOPP poszukujemy plastiku

Uczestnicy projektu SNOPP (Say No to Plastic Pollution) określali wpływ plastiku na nasze życie oraz jego wpływ na środowisko naturalne. Zaskakujące, jak dużo plastiku jest wokół nas. Uczniowie klas 5d i 5e zapisywali swoje pomysły na mapach myśli. Kolejnym zadaniem było przygotowanie listy pytań do ankiety, którą przeprowadzimy w szkołach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Polsce, biorących udział w projekcie. Uczniowie pracowali w grupach, w których tworzyli pytania, a nasze propozycje zamieściliśmy na stronie TwinSpace projektu, gdzie zbierane są pomysły wszystkich partnerów. Oto jak wyglądała nasza praca LINK DO POKAZU ZDJĘĆ.

Na kolejnych zajęciach uczniowie dokładnie przejrzeli swoje szkolne plecaki, aby sprawdzić ile plastiku w nich mają. Wszystkie odkrycia przedstawiliśmy w języku angielskim na krótkim nagraniu filmowym:PLASTIC THINGS IM MY SCHOOL BAG.

Zakończyło się także międzynarodowe głosowanie na logo naszego projektu. Wybraliśmy projekt wykonany przez ucznia ze szkoły podstawowej w Mayflower Primary School w Leicester w Wielkiej Brytanii.


Iwona Kowalik

 
Podsumowanie Eksperymentu Eratostenesa

Dwa razy w roku szkoły na całym świecie mają okazję wziąć udział w ciekawym wydarzeniu - Eksperymencie Eratostenesa. Eksperyment pozwala na wyznaczenie przybliżonego obwodu Ziemi. Jego nazwa pochodzi od imienia jego twórcy- Eratostenesa, wszechstronnego uczonego: matematyka, geografa, filozofa, a także poety i znawcy literatury. W realizację wydarzenia w naszej szkole zaangażował się Klub Młodego Odkrywcy i uczniowie klasy 4c. Byliśmy jedną z 1512 szkół z 52 krajów świata!

Mimo niepokojącej pogody w południe nad naszą szkołą na chwilę pojawiło się Słońce! Udało nam się zmierzyć cień metrowego gnomonu, którym była linijka tablicowa. Nasze wyniki wymieniliśmy z ośmioma europejskimi szkołami. Naszymi partnerami były szkoły z Krusevac w Serbii, szkoły z Lipovljani, Križevci, Zagrzebia, miejscowości NovskaKarlovac w Chorwacji, miejscowości Medvoda ze Słowenii oraz szkoła z Neapolu we Włoszech. Obwód Ziemi jest równy 40 075 km. Nasze obliczenia, które były najbliżej tego wyniku, to 41805,64 km (rezultat współpracy z serbską szkołą); 38656,32 km (współpraca ze szkołą w Križevci) oraz 38139,48 km (rezultat współpracy ze szkołą z Zagrzebia). Dzieci uzyskały te wyniki korzystając z kalkulatorów i informacji o odległościach między miastami oraz wysokości Słońca 24 września w południe astronomiczne. Kolejne wydarzenie będzie miało miejsce we wrześniu 2018 r.

 

Iwona Kowalik

 
Rozpoczynamy polsko-węgierski projekt eTwinning

Uczniowie klasy 4c rozpoczęli pracę w ramach polsko-węgierskiego projektu eTwinning WELCOME TO EARTH - GOLDEN RECORDS FOR ALIENS. Ideą projektu jest stworzenie "Złotych dysków" o naszej planecie, aby wysłać je w kosmos jako zaproszenie dla obcych cywilizacji. Inspiracją są 2 Złote Dyski, które zostały umieszczone na pokładzie obu sond Voyager wysłanych w przestrzeń kosmiczną w 1977 roku. Nasi uczniowie będą przygotowywać informacje o partnerskich krajach, planecie i osiągnięciach ludzi, aby przedstawić je kosmitom. Partnerem naszego projektu jest węgierska szkoła w Dunakeszi.

Tradycyjnie pierwszą aktywnością w projekcie jest przygotowanie wizytówki szkoły i ekipy. Wspólnie z uczniami klasy 4c przygotowaliśmy krótki materiał filmowy: LINK DO FILMU

Iwona Kowalik


 
Nasza klasa jest na medal – Witamy ponownie

Klasa 2c ponownie  uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w ramach programu „Nasza klasa jest na medal”. Podczas zajęć dzieci miały okazję rozmawiać z naszym gościem na temat znaczenia zwycięstwa i porażki w ich życiu. Jak uniknąć porażek? Na te pytania i wiele innych próbował odpowiedzieć nasz gość.  Po burzliwych rozmowach i przygotowanych scenkach tematycznych stwierdziliśmy zgodnie, że niezależnie od sytuacji zwycięstwo zawsze przynosi sporo satysfakcji. Podnosi poczucie naszej wartości i przygotowuje do kolejnych zmagań. Dziękujemy naszemu gościowi za bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.
Uczniowie klasy 2c

 
Projekt SNOPP rozpoczęty!

Uczniowie klas 5d i 5e mają okazję współpracować ze szkołami w Wielkiej Brytami, Niemczech, Francji i USA realizując projekt eTwinning SNOPP (SAY NO TO PLASTIC POLLUTION). Chcemy współpracować z ludźmi, którzy razem z nami zbadają sposoby rozwiązania problemów, jakie plastik przynosi naszej społeczności, poprzez zachęcanie dzieci do badania alternatywnych sposobów używania plastiku i różnych sposobów pakowania przedmiotów codziennego użytku. Projekt SNOPP będzie trwał od września do kwietnia 2019 r.

Po pierwszej wideokonferencji koordynatorów projektu, podczas której ustaliliśmy szczegóły współpracy na najbliższe 2 miesiące, rozpoczęliśmy pierwsze aktywności. Dzieci zostały zapoznane z funkcjonowaniem platformy Twinspace i uzupełniły swoje profile. Następnie uczniowie przygotowali propozycje logo projektu:  Projekty uczniów SP26

Z naszych propozycji drogą głosowania wybraliśmy do międzynarodowej części konkursu na logo projektu pracę Rysia.

 

Przygotowaliśmy także materiał filmowy, w którym zaprezentowaliśmy naszą szkołę i polską drużynę projektu SNOPP: SP16 Wrocław_Introduction

Iwona Kowalik

 
Bierzemy udział w Największej Lekcji Świata

24 września po raz kolejny wystartowała Największa Lekcja Świata (The World’s Largest Lesson). Jest to inicjatywa zapoczątkowana we wrześniu 2015 roku, kiedy światowi liderzy uzgodnili 17 celów  na rzecz lepszego świata (Globalne Cele dla Zrównoważonego Rozwoju), które powinny zostać zrealizowane do 2030 roku. Cele te mają moc położyć kres ubóstwu, zwalczać nierówności i powstrzymywać zmiany klimatyczne. Największa Lekcja Świata przybliża światowe cele uczniom na całej Ziemi, docierając do ponad 130 krajów i milionów dzieci.  Powstała dzięki Project Everyone i jest organizowana co roku dzięki współpracy z UNICEF, UNESCO i wielu innych światowych organizacji.

Podczas lekcji informatyki i zajęć komputerowych z uczniami klas 5d, 5e, 6b,  6c, 6d , 6e i grupą uczniów z klasy 4d  zrealizowaliśmy aktywności związane z dwoma Globalnymi Celami dla Zrównoważonego Rozwoju: ZERO GŁODU oraz  DOBRE ZDROWIE I JAKOŚĆ ŻYCIA. Pracując z informacjami opracowanymi przez FAO oraz materiałami przygotowanymi przez organizatorów The World’s Largest Lesson wykorzystaliśmy aktualnie realizowane podczas lekcji zagadnienia. Uczniowie klas 5 tworzyli w edytorze tekstu proste komiksy, w których informowali o pochodzeniu ulubionych produktów spożywczych, miejscu, w którym je można kupić, sposobie zapakowania i dostarczeniu do sklepu, a także wartości kalorycznej.  Uczniowie klas 6 wykorzystali formuły arkusza kalkulacyjnego do obliczenia ilości marnowanej żywności w różnych miejscach świata. Dzieci z klas 4 zachęcały do zjadania całych porcji obiadu tworząc plakaty w edytorze graficznym. Mamy nadzieję, że udało nam się zwrócić uwagę naszych uczniów na problem głodu i konieczność szanowania żywności, jaką mamy szczęście otrzymywać.

Zachęcamy do obejrzenia prac naszych uczniów: Największa Lekcja Świata w SP16

Iwona Kowalik i Ewa Szabała

 
Mamy to! Najaktywniejsza szkoła we Wrocławiu.

Nasza szkoła wywalczyła świetne miejsca we „Współzawodnictwie Sportowym Wrocławskich Szkół 2017/2018”. Na 81 punktujących placówek w rankingu końcowym zajęliśmy we Wrocławiu 5 miejsce! W klasyfikacji generalnej „Najaktywniejsza Szkoła” zdobyliśmy 1 miejsce! Natomiast w rankingu dolnośląskim zajęliśmy 16 miejsce, a startowało aż 551 szkół! Poniżej zamieszczamy cały ranking końcowy, pokazujący ogrom pracy i ilość dyscyplin, w których dzielnie walczyliśmy. Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom, którzy przez cały rok świetnie reprezentowali szkołę. Wielkie brawa!!!

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

WSP 2017/2018

WSP najaktywniejsi 2017/2018

Wspólzawodnictwo SZS "Dolny Śląsk"

 
Runda II Aktywnych Szkół MultiSport

W dniach 19-21.09.2018r. w naszej szkole odbędzie się Runda II Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). Nasi uczniowie ponownie zmierzą się z wyzwaniami sprawnościowymi EuroFit+ i z Galaktyką Bezruchu!

Już niebawem uczniowie sprawdzą swoje siły w ćwiczeniach sprawnościowych i ostatecznie stawią czoła przybyszom z Galaktyki Bezruchu. Po upływie sześciu miesięcy od Rundy I, zespół ASM wraca do naszej szkoły, by przeprowadzić testy EuroFit+ i porównać pomiary z wcześniejszymi wynikami. Mamy nadzieję, że nasza wzmożona, codzienna aktywność zaowocuje poprawą.O zwycięstwie w Turnieju zadecyduje największy progres w zakresie wyników EuroFit+ oraz zmian wprowadzonych w szkole. Cała szkolna drużyna, nie tylko dzieci, ale także nauczyciele i rodzice zbierają punkty do rankingu szkół. Zapraszamy do wsparcia nas na sali gimnastycznej. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do koordynatora szkoły - Dawid Mikoś.Trzymajcie za nas kciuki! Zachęcamy do śledzenia rozgrywek:

https://aktywneszkoly.pl/

https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/

https://instagram.com/aktywne_szkoly_multisport

 
UWAGA

Z ogromną przyjemnością informuję ,że nasi uczniowie z klasy 6a oraz 6e na wniosek Rady Pedagogicznej oraz Dyrektora szkoły zostali  stypendystami  „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA” w roku szkolnym 2017/2018. Serdecznie gratuluję stypendystom życząc im dalszych sukcesów w rozpoczętym właśnie roku szkolnym.

 
Małgorzata Mazur- dyrektor SP 16 
 
 
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 3 z 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.