REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1697425
Wydarzyło się 2018/2018


W Akademii Młodego Kucharza

27 maja klasa 6d wzięła udział w warsztatach kulinarnych w Akademii Młodego Kucharza. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się dlaczego warto jeść warzywa i dlaczego powinny być składnikiem zdrowej diety. Oprócz znanych nam warzyw, takich jak marchew, kapusta, ogórek, mieliśmy okazję spróbować kiełków fasoli mung -  bogatego źródła antyoksydantów i witamin. Wspólnymi siłami, zawijając pokrojone warzywa w w papier ryżowy, przygotowaliśmy przepyszne danie kuchni chińskiej - naleśniki wiosenne, czyli tzw. spring rolls'y. Były naprawdę przepyszne!

Klasa 6d, K. Aksamit, A. Garczyńska

 
KARATE W SZKOLE

TRZECI ROK Z RZĘDU MIĘDZYSZKOLNA LIGA KARATE

BUDOKAN CUP - NASZA !

  19 maja 2019 r., w gościnnej hali sportowej AWF we Wrocławiu przy ul. Paderewskiego, rozegrano kolejną edycję turnieju Budokan Cup – będącego rozgrywkami Międzyszkolnej Ligi Karate, której patronują Urząd Miasta, Kuratorium Oświaty i Wychowania oraz Szkolny Związek Sportowy.

  W zawodach wzięło udział 61 placówek oświatowych z Wrocławia i okolic (przedszkola, szkoły podstawowe, zespoły szkół i gimnazja).Najstarszym rocznikiem, który mógł startować w turnieju był rocznik 2003.

  Sekcja karate z ZSP 16, trzeci rok z rzędu wygrała Międzyszkolną Ligę Karate z dorobkiem:

  7 medali złotych;

  4 medali srebrnych;

  6 brązowych.


Nasi medaliści to:

LYSIUK Maksym – złoty medal w konkurencji KIHON dla początkujących;

KOSYDOR Alicja – złoty medal w konkurencji KATA dziewcząt, trenujących od 2016 r. i dłużej, grupa do 7 kyu. Rzetelność, poprawność wykonania zaowocowały kolejnym najwyższym stopniem na podium. Brawo Ala, brawo shihan M. Jędruszek, u którego aktualnie trenuje Alicja;

LYSIUK Wiktor – złoty medal w konkurencji KATA chłopców dla początkujących;

BOTROS Fabian – złoty medal w konkurencji KATA chłopców w swoim roczniku. Fabian zdobył również brązowy medal w KUMITE (walka). W tej konkurencji startował pierwszy raz w życiu;

WRÓBLEWSKA Maria – złoty medal w konkurencji KATA w swoim roczniku, w grupie dziewcząt początkujących;

Złoty medal w konkurencji KATA drużynowe chłopców r. 2009, drużyna w składzie: Mateusz BIELERZEWSKI, Tomasz ANTOLAK, Ignacy BIEDERMAN;

Złoty medal w konkurencji KATA drużynowe chłopców r. 2012, drużyna w składzie: Kacper BIELERZEWSKI, Antoni SKIBA,Marcel BIELAWSKI;

MEDALE SREBRNE:

 1. KOWALEC Jan – w konkurencji KIHON dla początkujących;

 2. BIELERZEWSKI Kacper – w konkurencji KATA w swoim roczniku;

 3. OSIAKOW Alina – w konkurencji KATA w swoim roczniku;

 4. BIELAWSKI Marcel – w konkurencji KIHON dla początkujących;

MEDALE BRĄZOWE:

 1. KOTULSKA Michalina – w konkurencji KATA dla początkujących;

 2. WARMUS Jakub – w konkurencji KIHON dla początkujących;

 3. BAIBORODIN Mykyta – w konkurencji KATA w swoim roczniku. Jest on też srebrnym medalistą w KATA drużynowym chłopców – startował w składzie drużyny SP 82;

 4. Brązowy medal w KATA drużynowym dziewcząt r. 2007 i starsze,

  drużyna w składzie M. WRÓBLEWSKA, M.KOTULSKA, A.OSIAKOW;

Wynik bardzo cieszy, tym bardziej, że szkolna drużyna rozwija się i nie ma „stałych” reprezentantów, którym zawdzięczamy wynik. Pracują wszyscy, reprezentują nas najlepsi i nikt w naszej grupie nie jest tzw. mistrzem jednego kata.

Tak jak mówi etykieta karate: cierpliwość, pracowitość, pokora to klucze do sukcesu, a tego naszym karatekom nie brakuje.

Gratuluję wyniku, dziękuję za sportowy wysiłek zawodnikom i zawodniczkom, a rodzicom za zaufanie, zrozumienie i zaangażowanie.

Oss,

Stefan G. Giliński

 

 

 
KARATE W SZKOLE

Sobota, 18. maja 2019 roku, szybki wypad reprezentacji naszej szkolnej sekcji karate do Kowar na XV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego. Zawody zorganizowane przez miejscowy Klub Sportowy Funakoshi Shotokan Karate i Dolnośląski Związek Karate, prowadzone wg przepisów World Karate Confederation.

Organizator – klub KS Funakoshi Shotokan Karate obchodził jednocześnie 40-lecie istnienia.

A oto co wywalczyliśmy w Kowarach:

 • medale złote – 5;

 • medale srebrne – 4;

 • medale brązowe - 2;

a było nas tylko 8 osób.

Medaliści:

 • Kamila Wiśniewska – złoty medal w kumite juniorek;

 • Bielerzewski Mateusz – złoty medal w kumite rocznikowym i srebro w kata;

 • Kacper Bielerzewski – złoty medal w kumite początkujących i brąz w kata;

 • Michalina Kotulska – złoto w kata początkujących dziewczynek;

 • Lyusiuk Maksym – złoto w konkurencji kihon i srebro w fantomie dla początkujących;

 • Antoni Skiba – srebrny medal w kata w swoim roczniku;

 • Ignacy Biederman – srebro w kumite w swoim roczniku i brąz w kata.

Wiktor Lysiuk – w konkurencji kata w swoim roczniku i grupie uplasował się na 5-miejscu.

Wyniki cieszą, tym bardziej, że jutro ( niedziela, 19.05. ) startujemy we Wrocławiu w Międzyszkolnej Lidze Karate Budokan Cup.

O czym niebawem poinformujemy.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G.Giliński

 
Projekt naszej szkoły na iEARN Virtual Project Exhibition

W bieżącym roku szkolnym realizujemy kilka międzynarodowych projektów korzystając głownie ze współpracy w ramach dwóch dużych sieci edukacyjnych: eTwinning oraz iEARN. iEARN jest międzynarodową siecią edukacyjną dla nauczycieli i szkół zaangażowanych w realizację globalnych projektów. W sieci, której główna siedziba mieści się w Nowym Yorku,  zaangażowanych jest 50 000 nauczycieli i edukatorów ze 140 krajów, którzy współpracują ze sobą dzięki nowym technologiom.

Co roku odbywa się iEARN Virtual Project Exhibition, czyli przegląd najlepszych projektów, które prezentowane są podczas wideokonferencji transmitowanej na cały świat, także poprzez Facebook. W tym roku na „wirtualną wystawę” zgłoszono ponad 100 przedsięwzięć, które w swojej tematyce zawarły realizację przynajmniej jednego z Celów Zrównoważonego Rozwoju ogłoszonych przez ONZ. Jednym z nich był realizowany w naszej szkole TALKING KITES AROUND THE WORLD IN THE FOOTSTEPS OF JANUSZ KORCZAK. Końcowym rezultatem projektu jest strona https://talkingkites.home.blog/, wykonana w języku angielskim, aby była zrozumiała dla uczestników wideokonferencji.   Nasz projekt, zaangażowanie uczniów i nauczycieli oraz ciekawe zdaniem komisji z USA aktywności, zostały docenione i wybrane do zaprezentowania podczas iEARN Virtual Project Exhibition, która odbyła się 22 maja 2019 r. Znaleźliśmy się wśród  13 inicjatyw, których realizację w swoich szkołach przedstawiło 17 nauczycieli m.in. z Mołdawii, Japonii, Pakistanu, Libanu, Gruzji, USA, Algierii, Brazylii i Kataru. Byliśmy jedyną polską szkołą prezentującą swoje aktywności.

Wyrazy uznania i gratulacje od  uczestników i organizatorów iEARN Virtual Project Exhibition kierujemy do  wszystkich uczestników projektu – uczniów klas 4 i 6d  (szczególnie dzieci z klasy 4c) oraz wszystkich zaangażowanych nauczycieli: pani wicedyrektor Grażyny Warchoł, Aleksandry Kaźmierskiej, Ewy Misiejuk, Agnieszki Barańskiej, Marty Herkt, Katarzyny Aksamit, Anny Ziober, Anny Sobieskiej, Martyny Drzewieckiej oraz Pauliny Soluch.

Iwona Kowalik
Koordynator projektu w SP16

 
Warsztaty kulinarne

W ramach realizowanego w Naszej Szkole programu „Uczeń w formie” odbyły się w klasach I-VI warsztaty kulinarne. Głównym celem spotkania ze specjalistą od spraw zdrowego żywienia, było zwrócenie uwagi na znaczenie odpowiedniego odżywiania się w ciągu całego dnia. Uczniowie poznali  ważne dla człowieka składniki odżywcze, mineralne i witaminy. W części praktycznej uczestnicy warsztatów przygotowywali smaczne i wartościowe posiłki np. kaszą jaglaną z jabłkiem, miodem, cynamonem i rodzynkami. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Z pozdrowieniami koordynator programu Katarzyna Krychowska

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 33


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.