REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1704766
Wydarzyło się 2018/2018


Bierzemy udział w Największej Lekcji Świata

24 września po raz kolejny wystartowała Największa Lekcja Świata (The World’s Largest Lesson). Jest to inicjatywa zapoczątkowana we wrześniu 2015 roku, kiedy światowi liderzy uzgodnili 17 celów  na rzecz lepszego świata (Globalne Cele dla Zrównoważonego Rozwoju), które powinny zostać zrealizowane do 2030 roku. Cele te mają moc położyć kres ubóstwu, zwalczać nierówności i powstrzymywać zmiany klimatyczne. Największa Lekcja Świata przybliża światowe cele uczniom na całej Ziemi, docierając do ponad 130 krajów i milionów dzieci.  Powstała dzięki Project Everyone i jest organizowana co roku dzięki współpracy z UNICEF, UNESCO i wielu innych światowych organizacji.

Podczas lekcji informatyki i zajęć komputerowych z uczniami klas 5d, 5e, 6b,  6c, 6d , 6e i grupą uczniów z klasy 4d  zrealizowaliśmy aktywności związane z dwoma Globalnymi Celami dla Zrównoważonego Rozwoju: ZERO GŁODU oraz  DOBRE ZDROWIE I JAKOŚĆ ŻYCIA. Pracując z informacjami opracowanymi przez FAO oraz materiałami przygotowanymi przez organizatorów The World’s Largest Lesson wykorzystaliśmy aktualnie realizowane podczas lekcji zagadnienia. Uczniowie klas 5 tworzyli w edytorze tekstu proste komiksy, w których informowali o pochodzeniu ulubionych produktów spożywczych, miejscu, w którym je można kupić, sposobie zapakowania i dostarczeniu do sklepu, a także wartości kalorycznej.  Uczniowie klas 6 wykorzystali formuły arkusza kalkulacyjnego do obliczenia ilości marnowanej żywności w różnych miejscach świata. Dzieci z klas 4 zachęcały do zjadania całych porcji obiadu tworząc plakaty w edytorze graficznym. Mamy nadzieję, że udało nam się zwrócić uwagę naszych uczniów na problem głodu i konieczność szanowania żywności, jaką mamy szczęście otrzymywać.

Zachęcamy do obejrzenia prac naszych uczniów: Największa Lekcja Świata w SP16

Iwona Kowalik i Ewa Szabała

 
Mamy to! Najaktywniejsza szkoła we Wrocławiu.

Nasza szkoła wywalczyła świetne miejsca we „Współzawodnictwie Sportowym Wrocławskich Szkół 2017/2018”. Na 81 punktujących placówek w rankingu końcowym zajęliśmy we Wrocławiu 5 miejsce! W klasyfikacji generalnej „Najaktywniejsza Szkoła” zdobyliśmy 1 miejsce! Natomiast w rankingu dolnośląskim zajęliśmy 16 miejsce, a startowało aż 551 szkół! Poniżej zamieszczamy cały ranking końcowy, pokazujący ogrom pracy i ilość dyscyplin, w których dzielnie walczyliśmy. Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom, którzy przez cały rok świetnie reprezentowali szkołę. Wielkie brawa!!!

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

WSP 2017/2018

WSP najaktywniejsi 2017/2018

Wspólzawodnictwo SZS "Dolny Śląsk"

 
Runda II Aktywnych Szkół MultiSport

W dniach 19-21.09.2018r. w naszej szkole odbędzie się Runda II Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). Nasi uczniowie ponownie zmierzą się z wyzwaniami sprawnościowymi EuroFit+ i z Galaktyką Bezruchu!

Już niebawem uczniowie sprawdzą swoje siły w ćwiczeniach sprawnościowych i ostatecznie stawią czoła przybyszom z Galaktyki Bezruchu. Po upływie sześciu miesięcy od Rundy I, zespół ASM wraca do naszej szkoły, by przeprowadzić testy EuroFit+ i porównać pomiary z wcześniejszymi wynikami. Mamy nadzieję, że nasza wzmożona, codzienna aktywność zaowocuje poprawą.O zwycięstwie w Turnieju zadecyduje największy progres w zakresie wyników EuroFit+ oraz zmian wprowadzonych w szkole. Cała szkolna drużyna, nie tylko dzieci, ale także nauczyciele i rodzice zbierają punkty do rankingu szkół. Zapraszamy do wsparcia nas na sali gimnastycznej. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do koordynatora szkoły - Dawid Mikoś.Trzymajcie za nas kciuki! Zachęcamy do śledzenia rozgrywek:

https://aktywneszkoly.pl/

https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/

https://instagram.com/aktywne_szkoly_multisport

 
UWAGA

Z ogromną przyjemnością informuję ,że nasi uczniowie z klasy 6a oraz 6e na wniosek Rady Pedagogicznej oraz Dyrektora szkoły zostali  stypendystami  „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA” w roku szkolnym 2017/2018. Serdecznie gratuluję stypendystom życząc im dalszych sukcesów w rozpoczętym właśnie roku szkolnym.

 
Małgorzata Mazur- dyrektor SP 16 
 
 
 
« pierwszapoprzednia313233następnaostatnia »

Strona 33 z 33


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.