REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1697429
Wydarzyło się 2018/2018


Podziękowanie

 
Z cukrzycą za pan brat!

 

Z cukrzycą za pan brat!
4a odwiedziła Pani Edukator ds. cukrzycy. Dzieci miały okazję poznać objawy oraz przyczyny tej powszechnej choroby,
ale i odkryć tajniki zdrowego odżywiania się, a co za tym idzie - również profilaktyki. Uczniowie poznali także przydatne
aplikacje i gry dot. radzenia sobie z chorobą i poszerzania wiedzy w jej zakresie.
Za wizytę serdecznie dziękujemy Pani prowadzącej oraz współpracującym Paniom Małgorzacie Dobruckiej i Ewie Misiejuk.
Aleksandra Kaźmierska
 
Pierwszy dzień wiosny we Wrocławskim Muzeum "Gry i komputery minionej ery"

21 marca klasa 6b wybrała się do Muzeum "Gry i komputery minionej ery" . W muzeum tym uczniowie nie tylko obejrzeli zabytkowy sprzęt komputerowy ale także mogli swobodnie korzystać ze wszystkich komputerów, konsol i innych urządzeń udostępnionych do samodzielnego korzystania. Dla  niektórych było to pierwsze spotkanie z pierwowzorami dzisiejszych najnowszych zdobyczy technologii, które czerpią szerokimi garściami z rozwiązań i pomysłów swoich poprzedników.

Anna Wasiak

 

 
Finał Strefy Wrocławskiej w tenisie stołowym dziewcząt.

Po raz pierwszy w historii Naszej Szkoły uczestniczyliśmy w Finale Strefy Wrocławskiej w tenisie stołowym dziewcząt.

Zawody odbyły się w hali sportowej im.Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym.

W turnieju, w którym brało udział 12 zespołów, naszą szkołę reprezentowały Magdalena Nieplowicz oraz Justyna Rojek-Nowosielska.

Dziewczynki mierzyły się z przeciwniczkami, które na co dzień trenują głównie w klubach sportowych, lecz rywalizowały z nimi jak równy z równym. W dwóch meczach brakło troszkę punktów i szczęścia. Przegraliśmy 2:3 z SP nr 4 Strzelin oraz również 2:3 z SP Sadków. Grupę wygrała SP nr 6 z Brzegu Dolnego, z którą przegraliśmy 0:3. Ostatecznie zajęliśmy 10 miejsce w całym turnieju.

Wielkie brawa należą się dla naszych tenisistek stołowych dla których był to pierwszy taki wielki turniej na tym szczeblu.

 
Powitanie wiosny

Leci pliszka
spod kamyczka:
- Ja się macie dzieci!
Już przybyła
wiosna miła,
już słoneczko świeci!

Poszły rzeki w
świat daleki,
płyną het - do morza;
A ja śpiewam,
a ja lecę,
gdzie ta ranna zorza!
/M. Konopnicka/

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego Szkoły Podstawowej nr16. Uczniowie klas 1-3 czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny, uroczysty sposób. Tego dnia uczniowie wraz z wychowawczyniami postawili na kreatywność w zabawie. W szkole było kolorowo i radośnie. Dzieci wykonały wspólnie wiosenne plakaty, malowały i wydzierały z papieru wielobarwne kwiaty. Nie zabrakło także elementów muzycznych. Śpiewając piosenki, przywoływały wiosnę, która w tym roku przychodzi dość opieszale. Uczniowie przystąpili również do rywalizacji  w wielu konkurencjach, rozwiązywały łamigłówki, quizy i zagadki o wiośnie za pomocą poznanych technik TRP. W klasach pojawiły się pierwsze ogródki wiosenne – małe hodowle, o które obiecali dbać uczniowie. To był niesamowity, dzień, działo się naprawdę wiele. Zabawom i radości z nadejścia wiosny nie było końca.

ZEW

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 33


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.