REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1560818
Wydarzyło się 2018/2018


Marzec miesiącem matematyki

Klasa 2 c miała przyjemność uczestniczyć w lekcji matematyki w klasie 6c. Temat lekcji brzmiał -,,Obliczanie drogi,
prędkości i czasu”. Temat wydawał się nam bardzo trudny i niezrozumiały.  Jednak dzięki ciekawej lekcji, która poprowadzona została w dużej części w formie zabawowej zrozumieliśmy pojęcie drogi , prędkości i czasu.
Sami spróbowaliśmy ułożyć definicję prędkości i drogi. Dużą atrakcją były autka, które służyły nam do obliczeń matematycznych. Największa atrakcja była jednak przed nami. Pani Ewa zwróciła się do klasy szóstej słowami „Wyjmijcie smartfony”! Pomyśleliśmy – lekcja matematyki, daje się być lekcją marzeń. Każdy z nas potrafi świetnie posługiwać się smartfonem. Wykorzystaliśmy  te urządzenia na naszej lekcji. Dzięki platformie Kahoot , na której pracowaliśmy, przeprowadziliśmy z naszymi starszymi kolegami interaktywny quiz. Rozwiązywaliśmy zadania na obliczanie drogi, prędkości i czasu. Wykorzystanie platformy Kahoot okazało się wspaniałym pomysłem. Lekcja matematyki z klasą 6c i Panią Ewą Szabałą
okazała się być lekcją marzeń.

Małgorzata Symber z klasą 2c

 
Podziękowanie

 
Z cukrzycą za pan brat!

 

Z cukrzycą za pan brat!
4a odwiedziła Pani Edukator ds. cukrzycy. Dzieci miały okazję poznać objawy oraz przyczyny tej powszechnej choroby,
ale i odkryć tajniki zdrowego odżywiania się, a co za tym idzie - również profilaktyki. Uczniowie poznali także przydatne
aplikacje i gry dot. radzenia sobie z chorobą i poszerzania wiedzy w jej zakresie.
Za wizytę serdecznie dziękujemy Pani prowadzącej oraz współpracującym Paniom Małgorzacie Dobruckiej i Ewie Misiejuk.
Aleksandra Kaźmierska
 
Pierwszy dzień wiosny we Wrocławskim Muzeum "Gry i komputery minionej ery"

21 marca klasa 6b wybrała się do Muzeum "Gry i komputery minionej ery" . W muzeum tym uczniowie nie tylko obejrzeli zabytkowy sprzęt komputerowy ale także mogli swobodnie korzystać ze wszystkich komputerów, konsol i innych urządzeń udostępnionych do samodzielnego korzystania. Dla  niektórych było to pierwsze spotkanie z pierwowzorami dzisiejszych najnowszych zdobyczy technologii, które czerpią szerokimi garściami z rozwiązań i pomysłów swoich poprzedników.

Anna Wasiak

 

 
Finał Strefy Wrocławskiej w tenisie stołowym dziewcząt.

Po raz pierwszy w historii Naszej Szkoły uczestniczyliśmy w Finale Strefy Wrocławskiej w tenisie stołowym dziewcząt.

Zawody odbyły się w hali sportowej im.Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym.

W turnieju, w którym brało udział 12 zespołów, naszą szkołę reprezentowały Magdalena Nieplowicz oraz Justyna Rojek-Nowosielska.

Dziewczynki mierzyły się z przeciwniczkami, które na co dzień trenują głównie w klubach sportowych, lecz rywalizowały z nimi jak równy z równym. W dwóch meczach brakło troszkę punktów i szczęścia. Przegraliśmy 2:3 z SP nr 4 Strzelin oraz również 2:3 z SP Sadków. Grupę wygrała SP nr 6 z Brzegu Dolnego, z którą przegraliśmy 0:3. Ostatecznie zajęliśmy 10 miejsce w całym turnieju.

Wielkie brawa należą się dla naszych tenisistek stołowych dla których był to pierwszy taki wielki turniej na tym szczeblu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 33


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.