REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1965842
Wydarzyło się 2018/2018


Finał projektu „Mówiące latawce śladami Janusza Korczaka”

22 marca uczniowie klas 4a, 4b, 4c, 4d, 4e oraz 6d wzięli udział w finale globalnego  projektu TALKING KITES IN THE FOOTSTEPS OF JANUSZ KORCZAK, którego celem było zwrócenie uwagi na prawa i marzenia dzieci na całym świecie. Podczas realizacji projektu uczniowie poznawali prawa dziecka, także te zebrane w Konwencji Praw Dziecka, tworzyli plakaty i mapy myśli oraz poznawali postać Janusza Korczaka, wielkiego przyjaciela dzieci. W dniu finału spotkaliśmy się na szkolnym boisku, aby zaprezentować wykonane przez uczniów latawce, na których znalazły się prawa dzieci, ich marzenia oraz cytaty Janusza Korczaka mówiące o szacunku dla dzieci. Finał projektu odbywał się w wielu szkołach z całego świata, m.in. z Izraela, Ukrainy, Mołdawii, USA, Meksyku, Pakistanu, Rosji, Gruzji.

Przebieg finału w naszej szkole prezentujemy w skrócie filmowym  LINK DO FILMU.

Oto przykłady materiałów filmowych z finału projektu w zagranicznych szkołach: Carol Stream w Illinois, USA, Severance w Kolorado, USA, Krasnojarsk, Rosja, Tamaulipas w Meksyku, Syberia w Rosji, Drochia, Mołdawia.

Zdjęcia z kilku  szkół prezentujemy w galerii:

Dziękujemy Nauczycielom, którzy pracowali z uczniami naszej szkoły podczas realizacji projektu „Mówiące latawce…” - paniom:  wicedyrektor Grażynie Warchoł, Aleksandrze Kaźmierskiej, Ewie Misiejuk, Agnieszce Barańskiej, Marcie Herkt, Katarzynie Aksamit, Annie Ziober, Annie Sobieskiej, Martynie Drzewieckiej oraz Paulinie Soluch.

Iwona Kowalik

 
Życzliwek

21 marca to również święto najżyczliwszych uczniów klas 1-3. Dzięki żółtym koszulkom, które pojawiły się na szkolnych korytarzach zawitało słońce, nadeszła upragniona wiosna.

 
Sukces Klubu Młodego Odkrywcy

Klub Młodego Odkrywcy w SP16 świętuje sukces Amelki Michalak z klasy 4c, która została finalistką konkursu "Merkury" Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA Kids). Dziś odebrała nagrodę, która dotarła z Holandii:)

Pracę Amelki została zaprezentowana na stronie Europejskiej Agencji Kosmicznej w zakładce Space for Kids (LINK do strony)

Serdeczne gratulacje Amelko!

Iwona Kowalik

 
Matematyczne Finały

Finaliści III Memoriału Urszuli Marciniak

Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte, ogólnopolskie zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak – szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków.

Z naszej szkoły do finału III MUM dostali się:

Magdalena Nieplowicz (kl. 6a), Zuzanna Biezmienow (kl. 6c) oraz Paweł Czujowski (kl. 6e).

Finał odbędzie się 24 marca o godz. 10 w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Gratulujemy finalistom i życzymy kolejnych łamigłówkowych sukcesów!

Finaliści Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku

Do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku zakwalifikowali się:

Emilia Koreń (5c), Magdalena Nieplowicz (6a), Martyna Papierska (6a), Zuzanna Biezmienow (6c), Jakub Troska (6c), Gerard Wierciński (6c), Amelia Krawiec (6d), Justyna Rojek – Nowosielska (6d) oraz Paweł Czujowski (6e).

Finał odbędzie się 30 marca o godz. 9:40 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

Gratulujemy finalistom i życzymy kolejnych sukcesów! 

Zespół Matematyczno-Przyrodniczy

 
Mówiące latawce śladami Janusza Korczaka

Talking Kites Around the World in the Footsteps of Janusz Korczak” to globalny projekt propagujący dialog kulturowy i społeczny, podczas którego uczniowie przygotowują latawce z obrazami marzeń o lepszym świecie. Projekt „Mówiące latawce…” jest dedykowany Januszowi Korczakowi, który opowiadał  się za prawami dzieci i jest znany na całym świecie jako niezwykły przyjaciel dzieci. W tym roku w projekcie  biorą  udział szkoły z Izraela, Polski, USA, Serbii, Azerbejdżanu, Rosji, Gruzji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii, Tajlandii, Indonezji, Ugandy, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Słowenii, Kanady, Meksyku, Kostaryki i Brazylii i in.

W ramach projektu dzieci  z różnych krajów tworzą kolorowe latawce, na których zapisują prawa i  marzenia dzieci lub cytaty Janusza Korczaka. Na zajęciach poznawały prawa dzieci zapisane także w Konwencji Praw Dziecka, tworzyły mapy myśli, na których zapisywały poznane prawa każdego dziecka. Na lekcjach informatyki uczniowie klasy 4c i 4d poszukiwali informacji o życiu i działalności Janusza Korczaka, jego cytatów mówiących o tym, jak należy traktować najmłodszych, a następnie na podstawie znalezionych informacji tworzyli plakaty o jego postaci.

Finał projektu przypada na 21 marca – wtedy uczestnicy mają spotkać się w swoich szkołach i zaprezentować przygotowane latawce, aby zademonstrować znaczenie praw dziecka.

Iwona Kowalik

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 33


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.