REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1560851
Wydarzyło się 2018/2018


Powitanie wiosny

Leci pliszka
spod kamyczka:
- Ja się macie dzieci!
Już przybyła
wiosna miła,
już słoneczko świeci!

Poszły rzeki w
świat daleki,
płyną het - do morza;
A ja śpiewam,
a ja lecę,
gdzie ta ranna zorza!
/M. Konopnicka/

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego Szkoły Podstawowej nr16. Uczniowie klas 1-3 czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny, uroczysty sposób. Tego dnia uczniowie wraz z wychowawczyniami postawili na kreatywność w zabawie. W szkole było kolorowo i radośnie. Dzieci wykonały wspólnie wiosenne plakaty, malowały i wydzierały z papieru wielobarwne kwiaty. Nie zabrakło także elementów muzycznych. Śpiewając piosenki, przywoływały wiosnę, która w tym roku przychodzi dość opieszale. Uczniowie przystąpili również do rywalizacji  w wielu konkurencjach, rozwiązywały łamigłówki, quizy i zagadki o wiośnie za pomocą poznanych technik TRP. W klasach pojawiły się pierwsze ogródki wiosenne – małe hodowle, o które obiecali dbać uczniowie. To był niesamowity, dzień, działo się naprawdę wiele. Zabawom i radości z nadejścia wiosny nie było końca.

ZEW

 
Finał projektu „Mówiące latawce śladami Janusza Korczaka”

22 marca uczniowie klas 4a, 4b, 4c, 4d, 4e oraz 6d wzięli udział w finale globalnego  projektu TALKING KITES IN THE FOOTSTEPS OF JANUSZ KORCZAK, którego celem było zwrócenie uwagi na prawa i marzenia dzieci na całym świecie. Podczas realizacji projektu uczniowie poznawali prawa dziecka, także te zebrane w Konwencji Praw Dziecka, tworzyli plakaty i mapy myśli oraz poznawali postać Janusza Korczaka, wielkiego przyjaciela dzieci. W dniu finału spotkaliśmy się na szkolnym boisku, aby zaprezentować wykonane przez uczniów latawce, na których znalazły się prawa dzieci, ich marzenia oraz cytaty Janusza Korczaka mówiące o szacunku dla dzieci. Finał projektu odbywał się w wielu szkołach z całego świata, m.in. z Izraela, Ukrainy, Mołdawii, USA, Meksyku, Pakistanu, Rosji, Gruzji.

Przebieg finału w naszej szkole prezentujemy w skrócie filmowym  LINK DO FILMU.

Oto przykłady materiałów filmowych z finału projektu w zagranicznych szkołach: Carol Stream w Illinois, USA, Severance w Kolorado, USA, Krasnojarsk, Rosja, Tamaulipas w Meksyku, Syberia w Rosji, Drochia, Mołdawia.

Zdjęcia z kilku  szkół prezentujemy w galerii:

Dziękujemy Nauczycielom, którzy pracowali z uczniami naszej szkoły podczas realizacji projektu „Mówiące latawce…” - paniom:  wicedyrektor Grażynie Warchoł, Aleksandrze Kaźmierskiej, Ewie Misiejuk, Agnieszce Barańskiej, Marcie Herkt, Katarzynie Aksamit, Annie Ziober, Annie Sobieskiej, Martynie Drzewieckiej oraz Paulinie Soluch.

Iwona Kowalik

 
Życzliwek

21 marca to również święto najżyczliwszych uczniów klas 1-3. Dzięki żółtym koszulkom, które pojawiły się na szkolnych korytarzach zawitało słońce, nadeszła upragniona wiosna.

 
Sukces Klubu Młodego Odkrywcy

Klub Młodego Odkrywcy w SP16 świętuje sukces Amelki Michalak z klasy 4c, która została finalistką konkursu "Merkury" Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA Kids). Dziś odebrała nagrodę, która dotarła z Holandii:)

Pracę Amelki została zaprezentowana na stronie Europejskiej Agencji Kosmicznej w zakładce Space for Kids (LINK do strony)

Serdeczne gratulacje Amelko!

Iwona Kowalik

 
Matematyczne Finały

Finaliści III Memoriału Urszuli Marciniak

Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte, ogólnopolskie zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak – szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków.

Z naszej szkoły do finału III MUM dostali się:

Magdalena Nieplowicz (kl. 6a), Zuzanna Biezmienow (kl. 6c) oraz Paweł Czujowski (kl. 6e).

Finał odbędzie się 24 marca o godz. 10 w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Gratulujemy finalistom i życzymy kolejnych łamigłówkowych sukcesów!

Finaliści Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku

Do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku zakwalifikowali się:

Emilia Koreń (5c), Magdalena Nieplowicz (6a), Martyna Papierska (6a), Zuzanna Biezmienow (6c), Jakub Troska (6c), Gerard Wierciński (6c), Amelia Krawiec (6d), Justyna Rojek – Nowosielska (6d) oraz Paweł Czujowski (6e).

Finał odbędzie się 30 marca o godz. 9:40 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

Gratulujemy finalistom i życzymy kolejnych sukcesów! 

Zespół Matematyczno-Przyrodniczy

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 33


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.