REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1560830
Wydarzyło się 2018/2018


Dzień Kobiet

8 MARCA obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Kobiet. Z tej okazji odbyły się wybory SUPER DZIEWCZYNY klasy Ia.
Aby zasłużyć na to zaszczytne miano należało wziąć udział w wielu konkurencjach. Były zmagania sportowe, konkursy wiedzy, rozwiązywanie zagadek, popisy taneczne itd. Dziewczynki zdobyły tytuł SUPER DZIEWCZYNY otrzymały stosowne dyplomy
oraz prezenciki ufundowane przez rodziców. Wszyscy dobrze się bawili!

 
ODYSEJA UMYSU- KOLEJNY RAZ JEDZIEMY DO GDYNI!!!

Krótko przypominając: Odyseja Umysłu® to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, którego celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek.
Dla naszej szkoły to już siódmy rok przygód z Odyseją Umysłu. Od pierwszych zajęć uczniowie w pełni zaangażowali się do pracy. Nie marnując czasu, tworzyli coś z niczego. Jak zawsze uśmiechnięci, zgodnie współpracujący rozmyślali nad tematami.
W tym roku szkolnym do Eliminacji Regionalnych przygotowywały się 4 drużyny. Trzy z nich wystartowały w konkursie ubiegając się o wyjazd na kolejny etap, a jedna najmłodsza grupa JUNIORKÓW zaprezentowała się poza konkursem.
Kilka dni temu odbyły się eliminacje we Wrocławiu. Drużyny stanęły w ogniu pytań sędziego sceny, ale jak widać na załączonych zdjęciach, nie bali się i uśmiech nie schodził z ich twarzy. Była też chwila na zabawę, tuż przed zadaniami spontanicznymi. Nasi Odyseusze z dwóch drużyn rozwiązali zadania otrzymując najwyższą liczbę punktów. Brawo!!!
Najmłodsza grupa doświadczyła niesamowitych emocji podczas wręczania medali. A dlaczego? Oto sam OMER wręczył im medale.
Mamy ogromną przyjemność pochwalić się, że wszystkie trzy drużyny awansowały i niebawem wystąpią w Gdyni na Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu. Już po raz czwarty będziemy reprezentować naszą szkołę na poziomie krajowym. Szczegółów nie zdradzamy, bo konkurs wciąż trwa.
Zajęcia w szkole odbywają się pod okiem czujnych trenerów, czyli Pani Małgorzaty Łabentowicz, Pani Renaty Doroby, Pani Zuzanny Czyszczoń i Pani Małgorzaty Dobruckiej.
Wszystkim naszym Odyseuszom życzymy POWODZENIA!

Trenerki

 
Sukces na Olimpiadzie Destnation Imagination 2019

III miejsce otrzymały Kreatywne Dziki w wyzwaniu improwizacyjnym, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination 2019.

Drużynę tworzą Ania Lotko, Lilka Knichnicka, Kalina Jasieniecka, Małgosia Dratwa, Bianka Dąbrowska, Mateusz Czerniec i Artemii Palnitki. Ta wspaniała siódemka od początku roku szkolnego pracowała nad wyzwaniem drużynowym - improwizacyjnym oraz nad zadaniem “Na już”, aby jak najlepiej poradzić sobie na olimpiadzie. Poznali ciekawe postacie z monet, łączyli skojarzenia nie do połączenia i tworzyli przedstawienia “na poczekaniu”, niejednokrotnie nie używając słów. Z różnych, nieoczywistych przedmiotów budowali wieżę i mosty w zaledwie pięć minut i uczyli się współpracować w trudnych warunkach.

Ostatecznie spisali się na medal. Poradzili sobie z zadaniami mimo stresu i niewiadomej, którą cechuje improwizacja i zadanie “Na już”, dlatego tym bardziej jestem dumna z mojej drużyny i cieszę się z tego sukcesu.


Martyna Drzewiecka

 

III miejsce otrzymały Kreatywne Dziki w wyzwaniu improwizacyjnym, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination 2019. Drużynę tworzą Ania Lotko, Lilka Knichnicka, Kalina Jasieniecka, Małgosia Dratwa, Bianka Dąbrowska, Mateusz Czerniec i Artemii Palnitki. Ta wspaniała siódemka od początku roku szkolnego pracowała nad wyzwaniem drużynowym - improwizacyjnym oraz nad zadaniem “ Na już”, aby jak najlepiej poradzić sobie na olimpiadzie. Poznali ciekawe postacie z monet, łączyli skojarzenia nie do połączenia i tworzyli przedstawienia “ na poczekaniu”, niejednokrotnie nie używając słów. Z różnych, nieoczywistych przedmiotów budowali wieżę i mosty w zaledwie pięć minut i uczyli się współpracować w trudnych warunkach. Ostatecznie spisali się na medal. Poradzili sobie z zadaniami mimo stresu i niewiadomej, którą cechuje improwizacja i zadanie “ Na już”, dlatego tym bardziej jestem dumna z mojej drużyny i cieszę się z tego sukcesu.

Martyna Drzewiecka

 
Moja pierwsza książka

Klasy 2a i 2c na zajęciach z plastyki podjęły się próby napisania własnej książki. Pierwszym etapem powstawania naszych książek, było znalezienie odpowiedniego tematu. Pojawiły się treści obyczajowe, przyrodnicze, z wątkiem kryminalnym oraz fantastycznym.  Następnie zaprojektowaliśmy  strony tytułowe naszych książek zgodne  z ich z treścią. Po długich rozmowach każdy z nas wiedział już jaki temat chciałby poruszyć.  Wśród  nich znalazły się historie naszych zwierząt ,, Jak mój pies został milionerem”, ,,O kocie, który poleciał w kosmos”, , Mała Pantera”, historie fantastyczne,, Magiczna walizka”, ,,Przygody Ananasa”, ,,Zemsta Kapcia” oraz z wątkiem kryminalnym jak ,, Dziwna piżama”, ,,Szaleństwo”. Pojawiły się, także tematy związane z naszymi marzeniami ,, Jak zostać piłkarzem?, ,,Przygody piłkarza”. Nasze książki możecie poczytać i pooglądać w bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszamy do ciekawej lektury.

Małgorzata Symber

 
PROJEKT plastyczno-humanistyczny „AFRYKAŃSKA WĘDRÓWKA”

Uczniowie klasy 6c, przy okazji omawianiu lektury „W pustyni i w puszczy”, wzięli udział w projekcie plastyczno-humanistycznym. Celem projektu było zbudowanie od postaw latawca oraz dołączeniu do niego trzech kart z dziennika podróżnika. Uczniowie, wspominając wędrówkę Stasia i Nel, stworzyli przepiękne latawce oraz utrwalili jedną z form wypowiedzi pisemnej.
Zapraszamy na 1. piętro do oglądania naszych prac,

A. Ziober, K. Aksamit, klasa 6c

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 33


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.