REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1965804
Wydarzyło się 2018/2018


ODYSEJA UMYSU- KOLEJNY RAZ JEDZIEMY DO GDYNI!!!

Krótko przypominając: Odyseja Umysłu® to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, którego celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek.
Dla naszej szkoły to już siódmy rok przygód z Odyseją Umysłu. Od pierwszych zajęć uczniowie w pełni zaangażowali się do pracy. Nie marnując czasu, tworzyli coś z niczego. Jak zawsze uśmiechnięci, zgodnie współpracujący rozmyślali nad tematami.
W tym roku szkolnym do Eliminacji Regionalnych przygotowywały się 4 drużyny. Trzy z nich wystartowały w konkursie ubiegając się o wyjazd na kolejny etap, a jedna najmłodsza grupa JUNIORKÓW zaprezentowała się poza konkursem.
Kilka dni temu odbyły się eliminacje we Wrocławiu. Drużyny stanęły w ogniu pytań sędziego sceny, ale jak widać na załączonych zdjęciach, nie bali się i uśmiech nie schodził z ich twarzy. Była też chwila na zabawę, tuż przed zadaniami spontanicznymi. Nasi Odyseusze z dwóch drużyn rozwiązali zadania otrzymując najwyższą liczbę punktów. Brawo!!!
Najmłodsza grupa doświadczyła niesamowitych emocji podczas wręczania medali. A dlaczego? Oto sam OMER wręczył im medale.
Mamy ogromną przyjemność pochwalić się, że wszystkie trzy drużyny awansowały i niebawem wystąpią w Gdyni na Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu. Już po raz czwarty będziemy reprezentować naszą szkołę na poziomie krajowym. Szczegółów nie zdradzamy, bo konkurs wciąż trwa.
Zajęcia w szkole odbywają się pod okiem czujnych trenerów, czyli Pani Małgorzaty Łabentowicz, Pani Renaty Doroby, Pani Zuzanny Czyszczoń i Pani Małgorzaty Dobruckiej.
Wszystkim naszym Odyseuszom życzymy POWODZENIA!

Trenerki

 
Sukces na Olimpiadzie Destnation Imagination 2019

III miejsce otrzymały Kreatywne Dziki w wyzwaniu improwizacyjnym, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination 2019.

Drużynę tworzą Ania Lotko, Lilka Knichnicka, Kalina Jasieniecka, Małgosia Dratwa, Bianka Dąbrowska, Mateusz Czerniec i Artemii Palnitki. Ta wspaniała siódemka od początku roku szkolnego pracowała nad wyzwaniem drużynowym - improwizacyjnym oraz nad zadaniem “Na już”, aby jak najlepiej poradzić sobie na olimpiadzie. Poznali ciekawe postacie z monet, łączyli skojarzenia nie do połączenia i tworzyli przedstawienia “na poczekaniu”, niejednokrotnie nie używając słów. Z różnych, nieoczywistych przedmiotów budowali wieżę i mosty w zaledwie pięć minut i uczyli się współpracować w trudnych warunkach.

Ostatecznie spisali się na medal. Poradzili sobie z zadaniami mimo stresu i niewiadomej, którą cechuje improwizacja i zadanie “Na już”, dlatego tym bardziej jestem dumna z mojej drużyny i cieszę się z tego sukcesu.


Martyna Drzewiecka

 

III miejsce otrzymały Kreatywne Dziki w wyzwaniu improwizacyjnym, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination 2019. Drużynę tworzą Ania Lotko, Lilka Knichnicka, Kalina Jasieniecka, Małgosia Dratwa, Bianka Dąbrowska, Mateusz Czerniec i Artemii Palnitki. Ta wspaniała siódemka od początku roku szkolnego pracowała nad wyzwaniem drużynowym - improwizacyjnym oraz nad zadaniem “ Na już”, aby jak najlepiej poradzić sobie na olimpiadzie. Poznali ciekawe postacie z monet, łączyli skojarzenia nie do połączenia i tworzyli przedstawienia “ na poczekaniu”, niejednokrotnie nie używając słów. Z różnych, nieoczywistych przedmiotów budowali wieżę i mosty w zaledwie pięć minut i uczyli się współpracować w trudnych warunkach. Ostatecznie spisali się na medal. Poradzili sobie z zadaniami mimo stresu i niewiadomej, którą cechuje improwizacja i zadanie “ Na już”, dlatego tym bardziej jestem dumna z mojej drużyny i cieszę się z tego sukcesu.

Martyna Drzewiecka

 
Moja pierwsza książka

Klasy 2a i 2c na zajęciach z plastyki podjęły się próby napisania własnej książki. Pierwszym etapem powstawania naszych książek, było znalezienie odpowiedniego tematu. Pojawiły się treści obyczajowe, przyrodnicze, z wątkiem kryminalnym oraz fantastycznym.  Następnie zaprojektowaliśmy  strony tytułowe naszych książek zgodne  z ich z treścią. Po długich rozmowach każdy z nas wiedział już jaki temat chciałby poruszyć.  Wśród  nich znalazły się historie naszych zwierząt ,, Jak mój pies został milionerem”, ,,O kocie, który poleciał w kosmos”, , Mała Pantera”, historie fantastyczne,, Magiczna walizka”, ,,Przygody Ananasa”, ,,Zemsta Kapcia” oraz z wątkiem kryminalnym jak ,, Dziwna piżama”, ,,Szaleństwo”. Pojawiły się, także tematy związane z naszymi marzeniami ,, Jak zostać piłkarzem?, ,,Przygody piłkarza”. Nasze książki możecie poczytać i pooglądać w bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszamy do ciekawej lektury.

Małgorzata Symber

 
PROJEKT plastyczno-humanistyczny „AFRYKAŃSKA WĘDRÓWKA”

Uczniowie klasy 6c, przy okazji omawianiu lektury „W pustyni i w puszczy”, wzięli udział w projekcie plastyczno-humanistycznym. Celem projektu było zbudowanie od postaw latawca oraz dołączeniu do niego trzech kart z dziennika podróżnika. Uczniowie, wspominając wędrówkę Stasia i Nel, stworzyli przepiękne latawce oraz utrwalili jedną z form wypowiedzi pisemnej.
Zapraszamy na 1. piętro do oglądania naszych prac,

A. Ziober, K. Aksamit, klasa 6c

 


 
DZIENNIKARZE Z LONDYŃSKICH GAZET

Przy okazji omawiania lektury „W 80 dni dookoła świata” uczniowie klasy 6a wcielili się w role dziennikarzy z londyńskich gazet XIX wieku. Pracując w grupach przygotowali m.in. wywiad z prawdziwym dżentelmenem, notatkę na temat wynalazków XIX wieku, poradnik podróżnika oraz artykuł o najnowszych trendach w angielskiej modzie. Uczniowie utrwalili także krótkie formy wypowiedzi, pisząc reklamę kremu Auda Beauty, zaproszenie na ślub Fogga i jego wybranki, krótki poradnik tańca brzucha, ogłoszenie nauczyciela gry w wista z klubu Reforma oraz sondę uliczną.

Reprezentując „Times”, „Standard”, „Morning Chronicle” i „Daily Telegraph” uczniowie wzięli udział w konferencji prasowej z udziałem F. Fogg'a, Pani Audy, Passepartout i detektywa Fix'a. Główni bohaterowie książki odpowiadali na pytania dotyczące ich niesamowitej podróży.

K. Aksamit i klasa 6a

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 33


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.