REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1560856
Wydarzyło się 2018/2018


DZIENNIKARZE Z LONDYŃSKICH GAZET

Przy okazji omawiania lektury „W 80 dni dookoła świata” uczniowie klasy 6a wcielili się w role dziennikarzy z londyńskich gazet XIX wieku. Pracując w grupach przygotowali m.in. wywiad z prawdziwym dżentelmenem, notatkę na temat wynalazków XIX wieku, poradnik podróżnika oraz artykuł o najnowszych trendach w angielskiej modzie. Uczniowie utrwalili także krótkie formy wypowiedzi, pisząc reklamę kremu Auda Beauty, zaproszenie na ślub Fogga i jego wybranki, krótki poradnik tańca brzucha, ogłoszenie nauczyciela gry w wista z klubu Reforma oraz sondę uliczną.

Reprezentując „Times”, „Standard”, „Morning Chronicle” i „Daily Telegraph” uczniowie wzięli udział w konferencji prasowej z udziałem F. Fogg'a, Pani Audy, Passepartout i detektywa Fix'a. Główni bohaterowie książki odpowiadali na pytania dotyczące ich niesamowitej podróży.

K. Aksamit i klasa 6a

 

 
WEEKEND Z KARATE

Ostatni weekend lutego był szczególny dla naszych uczniów w Karate WKF (karate olimpijskie).

23-24.02. w Bratysławie rozegrano 39th Grand Prix Slovakia. Był to turniej, w którym łącznie rywalizowało 1500 zawodników z 203 europejskich klubów, w kategoriach od dziecięcych do seniora. W grupie klubowej znalazła się Alicja KOSYDOR, która wniosła swój wkład w dorobek medalowy grupy. Ala startowała w konkurencji kata dziewcząt U-8 i zdobyła 3 miejsce i medal brązowy. Była najmłodszą uczestniczką w klubowym zespole, w Bratysławie.

Przedstawiciele szkolnej sekcji wybrali się w sobotę 23 bm. do Ścinawy na Turniej Karate WKF organizowany przez Shusheikan Goju Ryu pod auspicjami Polskiej Unii Karate.  Był to turniej rankingowy PUK, w którym brało udział 241 reprezentantów z 31 klubów członkowskich Polskiej Unii Karate. Tu również reprezentowane były pozostałe sekcje naszego klubu.

Nasz dorobek to:

 • 3 medale złote (ZSP16);

 • 1 medal srebrny (SP82);

 • 15 medali brązowych (ZSP16 -13; SP61-1; SP82-1);

  Na podium stawali:

 • Michalina KOTULSKA złoto w torze przeszkód i brąz w konkurencji kihon;

 • Janek KOWALECzłoto w torze przeszkód i brąz w konkurencji kihon;

 • Maria WRÓBLEWSKAzłoto w konkurencji kata w swoim roczniku;

 • Matsvei HARTSUEVsrebro w kata r.2010 i brąz w konkurencji fantom+2;(SP82);

 • Kacper BIELERZEWSKI brąz w konkurencji fantom w swoim roczniku;

 • Marcel BIELAWSKIbrąz w torze przeszkód;

 • Maksym LYSIUK – 2 brązowe medale (fantom i kihon w swoim roczniku);

 • Wiktor LYSIUK – 2 brązowe medale (fantom+2 i kihon);

 • Iga MIAŚKIEWICZ – 2 brązowe medale (kata dziewcząt wg rocznika i kata dziewcząt kat. open);

 • Aleksandra WĘGLARZ – brązowy medal w kata dziewcząt open; (SP61);

 • Mateusz BIELERZEWSKI2 brązowe medale (w kata WKF w roczniku i kumite również w roczniku);

 • Michał MATCZAKbrąz w kata WKF w swoim roczniku;

Kolejny raz choroby zawodników przyczyniły się do zmniejszenia osób w startującej grupie. Mieliśmy także zawodników w eliminacjach Odysei. Udało się wszystko pogodzić. Dorobek medalowy cieszy, aktywność dzieci również. Niebawem kolejne starty. Przygotowujemy się systematycznie, planów nie ujawniamy aby nie zapeszyć.

Wielkie podziękowania dla zawodników oraz dla rodziców, którzy wspierają nas w trudnych chwilach.

Oss,

S.G.Giliński

 

 

 
Poćwiczmy razem

Już niedługo nadejdzie upragniona wiosna. W wiosennym nastroju postanowiliśmy przygotować się na jej nadejście.
W słoneczny wtorkowy poranek klasy drugie spotkały się na wspólnych zabawach muzyczno – ruchowych. Jest to świetny sposób dla utrzymania naszego organizmu w zdrowiu i w dobrym nastroju. Ćwiczenia gimnastyczne przy muzyce nie tylko działają zbawiennie na nasze mięśnie, stawy, układ kostny, oddechowy, krwionośny, pokarmowy, ale także (a może przede wszystkim) na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne. Dlatego bardzo ważnym jest, abyśmy przyzwyczaili się do uprawiania jakiejś aktywności fizycznej. Wspólna zabawa z rówieśnikami wprowadziła nas w dobry nastrój. Zadowoleni, zrelaksowani oczekujemy nadejścia upragnionej wiosny.

Małgorzata Symber, Anna Zynek

 
KONTYNENT AFRYKAŃSKI

21 Lutego klasa III b/III d wirtualnie przemierzyła kontynent afrykański. Projekt był ściśle powiązany z realizacją aktualnej podstawy programowej, a dodatkowo uczył współpracy oraz wyszukiwania informacji.
Przystępując do projektu, klasa została podzielona na cztery grupy. Korzystając z  Internetu, czasopism, książek i albumów szukano wiadomości na następujące tematy:
I grupa  - MIESZKAŃCY AFRYKI
II grupa - AFRYKAŃSKIE KRAJOBRAZY
III grupa - ZWIERZĘTA AFRYKI
IV grupa - CIEKAWOSTKI O AFRYCE.
Wszyscy w interesujący sposób zaprezentowali wyniki swojej pracy. W ramach projektu edukacyjnego uczniowie wykonali prace plastyczne ukazujące osoby, krajobrazy, faunę i florę lub przedmioty charakterystyczne dla Afryki. Wszyscy uczestnicy projektu mogli w fantazyjny sposób podróżować po Afryce. Na zakończenie wspólnej przygody uczniowie wysłuchali afrykańską bajkę Ten co rękę na bęben podnosi, którą opowiedział gość w bibliotece szkolnej Pan Mikołaj Woubishet- aktor Capitol.
Opowieść ta pomogła zrozumieć, że nie ma takiego wyzwania, któremu nie można byłoby sprostać. Wszystko zależy od motywacji, chęci oraz zdolności do poświęcenia własnego czasu na potrzeby innych.

 
AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH w SP 16

W piątek 22 lutego gościliśmy w Naszej Szkole żołnierzy Akademii Wojsk Lądowych.  Tematem spotkania była historia i współczesność Wojska Polskiego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak na przełomie stuleci wyglądała Armia Polska, jak się zmieniała, jakie sukcesy w walkach odnosiła. Żołnierze opowiadali jak przebiega ich służba wojskowa, z jakim sprzętem mają na co dzień do czynienia, jakich przedmiotów się uczą. Pan pułkownik prowadzący wykład opowiadał również jakie kryteria trzeba spełnić, aby dostać się do szkoły wojskowej.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z piątkowego spotkania.

Pozdrawiam Katarzyna Krychowska

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 33


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.