REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1560854
Wydarzyło się 2018/2018


Ostatnie aktywności projektu SNOPP

Uczestnicy projektu eTwinning SNOPP – SAY NO TO PLASTIC POLLUTION  zrealizowali ostatnie zadania naszego projektu. Wykorzystaliśmy „Kalkulator odpadów z tworzyw sztucznych”, stworzony przez krakowskich  naukowców, który  
pozwala obliczyć, ile odpadów plastikowych produkuje się rocznie i przez całe życie. Obywatel Unii Europejskiej produkuje rocznie około 31 kg plastikowych śmieci. Sprawdziliśmy, ile kilogramów odpadów produkujemy. Większość 
z nas produkuje mniej - na szczęście!

LINK DO MATERIAŁU
Po 7 miesiącach wykopaliśmy z naszego ogródka zakopane w październiku śmieci: plastik, szkło, drewno, papier, metal. Dokładnie obejrzeliśmy wykopane odpady i stwierdziliśmy, że plastik i szkło zostały nienaruszone. Papier rozpadł się 
i widać na nim ślady rozkładu, na metalu pojawiły się ślady rdzy, a drewno było już miękkie na powierzchni. Potwierdziliśmy zatem informacje znalezione wcześniej, że szkło i plastik praktycznie się nie rozkładają. Jest to kolejny powód do segregacji odpadów.
ZDJĘCIA Z AKTYWNOŚCI


Aby podsumować nasz projekt uczniowie przygotowali plakaty, zebrane w aplikacji Canva, na których przedstawili informacje dotyczące plastikowych odpadów, które nas najbardziej zaskoczyły podczas realizacji projektu:


Nasz projekt dobiegł końca, ale mamy nadzieję, że wszystko, czego się dowiedzieliśmy zostanie w naszej pamięci. Zaśmiecenie Ziemi plastikowymi odpadami jest bardzo groźne dla środowiska i wszystkich żyjących na niej istot. Dbajmy o naszą planetę i segregujmy odpady!


Iwona Kowalik

 
Mistrzostwa Wrocławia w Piłce Nożnej Chłopców

Nasi chłopcy dwukrotnie uczestniczyli w międzyszkolnych zawodach piłkarskich. W Finale Strefy Centrum uzyskali znakomity wynik i zajęli 2 miejsce w całym turnieju! W grupie nie daliśmy szans rywalom pokonując 5:0 SP nr 2 Wrocław oraz 9:0 SP nr 9 Wrocław. W ćwierćfinale zwyciężyliśmy 7:0 SP nr 77 oraz w półfinale również 7:0 pokonaliśmy SP nr 30. Finał był bardzo wyrównanym pojedynkiem, w którym padł remis 2:2 i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których ulegliśmy 1:3 SP nr 80.

W Mistrzostwach Wrocławia rozegraliśmy 2 mecze w mocnej grupie i oba przegraliśmy -  1:2 z SP nr 45 Wrocław oraz 0:3 z SP nr 37 Wrocław.

Ostatecznie nasi chłopcy zajęli 9 miejsce we Wrocławiu.

Naszą szkołę reprezentowali:

Jan Woroniec (9 bramek)

Wiktor Słowiński (8 bramek)

Klaudiusz Szczepański (7 bramek)

Adam Andruszkiewicz (2 bramki)

Mikołaj Wieczorek (2 bramki)

Kajetan Terpiłowski (1 bramka)

Adam Cebula (1 bramka)

Stanisław Nowakowski (1 bramka)

Tymon Biernacki (1 bramka)

oraz bramkarz Michał Wieczorek.

Serdecznie gratulujemy chłopcom bardzo dobrych wyników !!!

Bogumił Włodarczyk

 
KARATE W SZKOLE

W niedzielę 07.04.2019 r., w Stargardzie odbył się Ogólnopolski Turniej Karate SHOTOKAN dla Dzieci i Młodzieży. Jak się okazało na miejscu – po konsultacji organizatora z FSKA ( Funakoshi Shotokan Karate Association ) - turniej zkwalifikuje do krajowych zawodników do jesiennych Mistrzostw Świata Karate Shotokan, tzn. finaliści turnieju uzyskali kwalifikację upoważniającą do startu w MŚ.

W zawodach wystartowało 173 uczestników z 21 klubów krajowych. Z Wrocławia i Dolnego Śląska byliśmy jedyni. Styl trudny, różniący się od karate sportowego ( WKF ).

Startowaliśmy skromną grupką, ale wszyscy startujący ( 5-cioro zawodników ) oprócz medali uzyskali prawo startu w Mistrzostwach Świata:

  • Michalina KOTULSKA – srebrny medal w konkurencji kata ind.

    dziewcząt, grupa początkujących;

  • Kacper BIELERZEWSKI – srebrny medal w konkurencji kata ind. chłopców, grupa początkujących;

  • Ignacy BIEDERMAN – złoty medal w konkurencji kata ind. chłopców w swoim roczniku;

  • Mateusz BIELERZEWSKI – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne chłopców, w swoim roczniku;

  • Kamila WIŚNIEWSKA - srebrny medal w konkurencji kumite kadetek ( Kamila jest uczennicą GIMBASKETu, a trenuje w naszej sekcji ).

Treningowy trud został wynagrodzony, a medale w prestiżowym/stylowym turnieju cieszą podwójnie. A co dopiero zdobyte kwalifikacje!

Szczerze gratuluję.

Wiemy co nas czeka na jesieni i trzeba się do tego spokojnie przygotowywać.

Stefan G.Giliński

 
KARATE W SZKOLE

13. kwietnia br., wystartowaliśmy w XXVIII Mistrzostwach Ziemi Legnickiej w Karate Olimpijskim ( turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski juniorów młodszych, juniorów i U-21 ). Zgrana ekipa z naszej szkolnej sekcji wraz z reprezentacją klubu WKSA „Budokan” była najliczniejsza wsód 52 reprezentacji klubowych ( łącznie startowało 480 zawodniczek i zawodników ). I wyszło jak zawsze – tradycyjnie i medalowo:

Alicja Kosydor – ( podopieczna shihan M. Jędruszka ) - w kata ind. dziewcząt w swoim roczniku wywalczyła medal złoty;

Maria Wróblewska – srebrny medal wkata, w grupie dziewcząt początkujących;

Michalina Kotulska – medal srebrny w konkurencji tor przeszkód 6-latków;

Kacper Bielerzewski – brązowy medal w konkurencji kata w swoim roczniku;

Wiktor Lysiuk – brązowy medal w konkurencji kata chłopców, grupa początkujących;

Mykyta Baiborodin – brązowy medal w konkurencji kata chłopców, grupa początkujących;

a ponadto tzw. małe medale brązowe w konkurencjach „pierwszego kroku” :

Jakub Warmus – tor przeszkód ( startował ze znacznie starszymi od siebie );

Kacper Bielerzewski – w konkurencji fantom;

Maksym Lysiuk – brąz w torze przeszkód i fantomie;

Wiktor Lysiuk – brąz w fantomie;

Mykyta Baiborodin – brąz w torze przeszkód i fantomie;

Mateusz Bielerzewski, Ignacy Biederman i Tomasz Antolak w konkurencji kata indywidualne chłopców, w swoim roczniku plasowali się na lokatach 5-8.

Wszystkim startującym, bez względu na osiągnięty wynik, dziękuję, gratuluję odwagi i zaangażowania.

Przed nami kolejne turnieje, a przede wszystkim treningi dające radość i zadowolenie. A to, że czasem bolą mięśnie wynagradzają nam zawisające na szyjach krążki od brązu do srebra.

Kolejne zawody przed nami. Oczywiście zdamy relację z naszego startu.

Pozdrawiam,

Oss,

S.G.Giliński

 

 

 
1C I 2A NA WYCIECZCE W SZKLARSKIEJ PORĘBIE

W dniach 9-10 maja klasy 1c i 2a uczestniczyły w wycieczce do Szklarskiej Poręby. Gdy wyjeżdżaliśmy z Wrocławia wszystko wskazywało na to, że spędzimy dwa dni w deszczu. Ale cóż… prognozy się nie sprawdziły. Na niebie bardzo często pojawiało się słońce, które towarzyszyło nam podczas pieszych wycieczek po Karkonoszach. W ciągu dnia spacerowaliśmy górskimi szlakami docierając w piękne miejsca. Mimo, że nogi nas trochę bolały, to nie zrezygnowaliśmy z wieczornej zabawy na powietrzu i ogniska z pieczeniem kiełbasek. Starczyło nam też sił na wspólne gry. Wszyscy wróciliśmy do domu szczęśliwi i nieco zmęczeni. Ale przecież o to chodziło:) Spędzić wesoło czas w miłym towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy oraz ze szkoły.

M. Łabentowicz,  R. Piotrowska- Kruczek

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 33


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.