REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1801460
Bal karnawałowy

Śmiech, światła, muzyka, dobra zabawa i piękne stroje! Wszystko to towarzyszyło nam w piątek, 10 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 16.
Już od rana na hali sportowej odbywały się tańce ze znanym nam już DJ-em. Najpierw bawili się uczniowie klas młodszych, a po południu klasy IV, V i VI. Na sali było kolorowo - królowie i królewny, piłkarze i jednorożce, myszki Minnie i najpiękniejsze sukienki z dziewczęcych szaf. Jednym słowem: karnawał w pełni!
Szkoda, że kolejna taka zabawa dopiero za rok.

Serdecznie dziękujemy za organizację i zaangażowanie Radzie Rodziców.
ZEW

 
Spotkanie z generałem brygady pilotem Tomaszem Drewniakiem

13 stycznia 2019 roku uczniowie klas 5 naszej szkoły mieli okazję spotkać się z wyjątkowymi gościem – generałem brygady dyplomowanym pilotem Tomaszem Drewniakiem. Pan Generał  w swojej zawodowej karierze pełnił m.in. funkcje Szefa Wojsk Lotniczych i  Zastępcy Szefa Szkolenia Sił Powietrznych. Nasi uczniowie mogli dowiedzieć się jak zostać pilotem, jakie szkoły należy ukończyć, aby być lotnikiem. Pan Generał T. Drewniak opowiadał dzieciom o swojej zawodowej karierze, zachęcając dzieci do nauki, ciężkiej pracy i konsekwencji w dążeniu do spełniania swoich marzeń. Zaprezentował uczestnikom kilka filmów dotyczących lotnictwa, startu myśliwca czy ważnej funkcji, jaką pełni Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które Pan Generał Tomasz Drewniak cierpliwie odpowiadał. Pytano o umundurowanie generała lotnictwa, o najszybsze samoloty, rekordy wysokości, wypadki lotnicze czy katapultowanie. Dzieci zadawały także pytania dotyczące udziału Pana Generała w misjach wojskowych za granicami Polski, ulubionych samolotów czy liczbą żołnierzy, którymi dowodził. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Generałowi Tomaszowi Drewniakowi za przybliżenie uczniom kariery lotnika, warunków jakie muszą spełniać piloci, wszystkich ciekawostek związanych z tym zawodem. Kto wie, może dzisiejsza wizyta zachęciła naszych uczniów do bliższego przyjrzenia się karierze lotnika?

 

Wizyta nie odbyłaby się bez życzliwej opieki Pana Doktora Inżyniera  Wiesława Wróblewskiego pracującego w Katedrze Kriogeniki i Inżynierii Lotniczej na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej, który od  ponad roku wspiera działalność Klubu Młodego Odkrywcy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zorganizowanie tego spotkania.
Miło nam było także gościć Pana Jerzego Musiała, Prezesa Klubu Seniorów Lotnictwa we Wrocławiu.

Iwona Kowalik  i Paulina Soluch

 
Podziękowanie

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz przyjaciołom szkoły,  za coroczne wsparcie w szkolnej akcji  charytatywnej ,, I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. W tym roku spotkaliśmy się z ogromną  życzliwością i pomocą wielu ludzi dobrej woli, którzy wsparli nas w naszej akcji. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy dar serca, który uświadamia nam, że mamy wielu Przyjaciół, na których możemy liczyć.

Małgorzata Symber, Małgorzata Łabentowicz

 
Moja pierwsza książka

Klasa 3c wzięła udział w klasowym projekcie edukacyjnym  ,,I ja też mogę napisać książkę”. Pierwszym etapem powstawania naszych książek, było znalezienie odpowiedniego tematu. Pomogła nam w tym wizyta w szkolnej bibliotece. Pani bibliotekarka zapoznała nas z bogatą ofertą książek, które były dla nas dużą inspiracją do wyboru tematyki. Pojawiły się treści obyczajowe, przyrodnicze, z wątkiem kryminalnym oraz fantastycznym.  Następnie zaprojektowaliśmy  strony tytułowe naszych książek zgodne  z ich z treścią. Po długich rozmowach każdy z nas wiedział już jaki temat chciałby poruszyć.  Wśród  nich znalazły się historie naszych zwierząt, opowiadania o naszych pasjach i marzeniach. Poruszyliśmy także tematy fantastyczne, przygodowe oraz kryminalne. O to, niektóre nasze propozycje ,,Moja pasja”, ,,Ola i magiczna moneta”,,, Aga i Jednorożec”, ,,Znajda”, ,, Kocia historia”, ,,Dziennik Ani”, ,,Asia i Alfred”, ,,Julia i niespodziewana przeprowadzka”.  Nasze książki możecie poczytać i pooglądać w bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszamy do ciekawej lektury.

Małgorzata Symber

 
Warsztaty czytelnicze w bibliotece

W grudniu uczniowie wszystkich klas 1-3 uczestniczyli w czytelniczych warsztatach detektywistycznych prowadzonych przez panią Karolinę Bartkowiak z wydawnictwa Zakamarki.  Temat warsztatów nawiązywał do przygód dwojga przyjaciół opisanych w serii  książek "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" Martina Widmarka i Heleny Willis. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o wydarzeniach w miasteczku Valleby, wspólnie rozwiązywały zagadki i odkrywały tajemnice. Po zajęciach znacznie zwiększyło się grono czytelników książek z tej serii, która liczy już dwadzieścia siedem tytułów.

 
Świąteczne spotkanie w klasie Ve

Dnia 20 grudnia wszyscy uczniowie klasy Ve wraz ze swoją wychowawczynią

wzięli udział w świątecznym spotkaniu.

 

Od samego jego początku panowała wyjątkowa atmosfera. Wszyscy byli uśmiechnięci

i z przejęciem nakrywali stół świątecznymi przysmakami.

Zapachy: pomarańczy, pierników oraz choinki, wydostawały się z sali

i roznosiły się po całym korytarzu.

 

Zebrani, po złożeniu sobie wzajemnych życzeń, zasiedli do wspólnego stołu.

Jedząc, przysłuchiwali się świątecznym piosenkom, kolędom oraz pastorałkom.

Nie zabrakło również chwili na rozmowę o tradycjach świątecznych jakie panują

w Polsce, Rosji i na Ukrainie.

 

Nadszedł także czas na dekorowanie pierników. Z brązowych ciasteczek, po chwili

powstały prawdziwe dzieła sztuki! Ponadto uczniowie malowali szklane bombki,

które potem zostały zawieszone na klasowej choince.


Kulminacyjnym punktem spotkania było wzięcie udziału w Szkolnych Jasełkach,

przygotowanych przez Panią Joannę Cech. Piątoklasiści zachwycali się grą aktorską

młodych aktorów, którzy brali udział w przedstawieniu.

 

Na sam koniec spotkania odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu, które wprowadzały w świąteczny klimat, mimo iście wiosennej aury pogodowej.

 

Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów klasy Ve za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.

 

A.Grabara

 

 
Certyfikat

 
Wizyta Pana Policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

W ramach programu ,, Spotkania z ciekawymi ludźmi” gościł w naszej szkole pan policjant. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem? Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa, niektórych akcesoriów policjanta. Uczniowie mogli przymierzyć kamizelkę kuloodporną oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Małgorzata Symber

 
Znajdź się wśród życzliwych!

Uczniowie klas 1-3 kolejny raz wybrali spośród swoich kolegów i koleżanek osobę która cechuje się dobrocią, empatią, która wykazywała się odruchami serca, pomocą słabszym…

Zachęcamy wszystkich, aby cały rok byli ambasadorami życzliwości…

ZEW


 
Olimpijski projekt eTwinning

Po raz drugi uczniowie klasy 5c współpracują w ramach projektu eTwinning  z węgierską szkoła w Dunakeszi. Tym razem tematem przewodnim  projektu CITIUS, ALTIUS, FORTIUS ("Szybciej, wyżej, dalej")  są igrzyska olimpijskie.

Projekt rozpoczęła wspólna wideokonferencja, podczas której dzieci przedstawiły się partnerom i opowiedziały  o tym, jakie dyscypliny sportowe uprawiają. Miała miejsce 13 listopada.

Następnie uczniowie stworzyli swoje propozycje logo naszego projektu: POLSKIE PROPOZYCJE LOGO. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w głosowaniu w formularzu online, w którym znalazło się ponad 20 propozycji z Polski i Węgier. Naszym znakiem graficznym została piękna węgierska praca.
Polska i węgierska drużyna przystąpiła już do projektowania strojów dla swoich sportowych drużyn narodowych na najbliższą olimpiadę. Oto propozycje uczniów klasy 5c dla polskiej drużyny: POLSKIE PROPOZYCJE STROJÓW.

Druga wideokonferencja odbyła się 18 grudnia. Składała się z dwóch części: pierwszą z nich poświęciliśmy na podanie wyjaśnień dlaczego lubimy konkretną dyscyplinę sportu, a druga dotyczyła narodowych tradycji świątecznych. Nasza drużyna przygotowała dekoracje świąteczne w sali oraz kolorowy napis z życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kolędy "Silent Night". Wystąpienia polskiej ekipy można zobaczyć na poniższym nagraniu:

FILM Z WIDEOKONFERENCJI

Iwona Kowalik


 
Sprawozdanie z realizacji projektu – Podróż kulturowa do 4 krajów: Polski, Ukrainy, Białorusi i Rosji.

Sprawozdanie z realizacji projektu - PDF

 
WROCŁAWSKI DZIEŃ CZYTANIA

10 grudnia Pani Olga Tokarczuk odebrała w Sztokholmie Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.

W tak ważnym dniu, nasza szkoła– sercem była przy pisarce i wraz z Nią świętowała uhonorowanie tego najważniejszego wyróżnienia, jakie może otrzymać pisarz.

Uczniowie uczestniczyli w szeregu akcji, które miały na celu przybliżenie sylwetki oraz twórczości naszej świeżo upieczonej laureatki. Nie zabrakło również inicjatyw, które promowały samo czytelnictwo.

Od pierwszego dzwonka na szkolnych korytarzach zrobiło się bajecznie. I to dosłownie! Bowiem nasi uczniowie poprzebierali się za swych ulubionych bohaterów z książek dla dzieci i młodzieży.

Ponadto podczas przerw, uczniowie klasy Vd odczytywali fragmenty utworów Olgi Tokarczuk. Słuchacze mieli także okazję zapoznać się z samym życiorysem pisarki.

Dodatkowo klasa IVa przygotowała dla wszystkich naklejki z wartościowymi cytatami na temat czytania książek. Wlepki te były przepiękną dekoracją i znalazły się na wszystkich uczniowskich plecakach, piórnikach i zeszytach.

Natomiast klasa IVd zaangażowała się w czytanie bajek naszym najmłodszym milusińskim – przedszkolakom, którzy z zapartym tchem wysłuchali najpiękniejszych baśni.

Kulminacyjnym momentem czytelniczej akcji była inscenizacja pod tytułem „Książka przed Sądem” przygotowana przez uczniów należących do Szkolnego Koła Teatralnego.

Podsumowując – tego dnia atrakcjom nie było końca.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy Pani Oldze Tokarczuk tak ogromnego sukcesu.

A.Grabara

 
Dzień życzliwości w klasach 4-6

W dniu 21 listopada klasa 4d we współpracy z Biurem Promocji Miasta Wrocławia przeprowadziła happening dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 we Wrocławiu. Chętni uczniowie wpisywali na arkusz papieru jak rozumieją słowo życzliwość, co można zrobić aby być życzliwym, natomiast uczniowie klasy 4d przekazywali uczniom materiały związane z dniem życzliwości oraz wybrali najżyczliwszą uczennicę klasy 4d i najżyczliwszego nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 16.

Wychowawca klasy 4d

Anna Wasiak

 
Uroczyste rozdanie nagród – Konkurs Lapbook – my favourite book

W dniu 06.12.2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie "Lapbook - My favourite book". Rozdanie nagród uświetnił występ grupy teatralnej pod kierunkiem pani Agnieszki Grabary. Natomiast o nagrody zadbała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 16, nagrody wręczyła pani wicedyrektor Aleksandra Chmiel.

A oto i laureaci:

W kategorii klas IV

I miejsce – Alina Ionko SP 15

II miejsce – Maria Sutor SP „Arka”

III miejsce – Patrycja Sikora SP 15

W kategorii klas V

I miejsce – Franciszek Basiński SP 15

I miejsce – Ida Laskowska SP 16

II miejsce – Natalia Tyrcz SP 16

III miejsce – Alicja Dec SP 47

W kategorii klas VI

I miejsce – Zuzanna Laskowicz SP 44

II miejsce – Jakub Świtalski SP 47

II miejsce – Adam Godlewski SP 16

III miejsce – Julia Dębska SP 99

Wyróżnienia otrzymali: Kacper Kumor, Marek Marciniak, Natalia Wojciechowska

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Koordynator konkursu

Anna Wasiak

 
Nasza biblioteka

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania biblioteki szkolnej i korzystania z jej bogatej oferty książkowej. W naszych zbiorach znajdują się zarówno bajki dla najmłodszych jak i pozycje książkowe dla starszego czytelnika.  Każdy  z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą lekturę na jesienno-zimowe wieczory.

We wtorek, 10 grudnia w holu szkoły zostanie wyłożona dłuuuuga biała kartka, na którą uczniowie będą mogli wpisywać tytuły swoich ulubionych książek, rysować ilustracje i portrety bohaterów. Kreatywne pomysły mile widziane.

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.