Warning: Creating default object from empty value in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Dzień Języka Ojczystego

W środę 24 lutego w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski „Wiersze znane i lubiane”. W konkursie wzięło udział 47 uczestników ze wszystkich grup. Głównym celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, zachęcanie do występów przed publicznością jak i prezentowanie swoich umiejętności. Prezentacje odbyły się pod czujnym okiem Jury w składzie: pani dyrektor Małgorzata Woźniak oraz Kamila Bury - nauczycielka grupy IV. Jury oceniały występy dzieci w dwóch kategoriach: sześciolatki, dzieci młodsze.

Oto wyniki:

I miejsce zajęła Pola B. z grupy VI, wiersz „Żuk” J.Brzechwa

II miejsce Jakub W. z grupy VII, wiersz „Lokomotywa” J.Tuwim

III miejsce Piotr L. z grupy V, wiersz  „Kret i śliwki”

W grupie młodszej:

I miejsce Jakub B. z grupy IV wiersz „Lokomotywa” J.Tuwim

II miejsce Piotr G. z grupy III wiersz „Okulary” J.Tuwim

III miejsce Agata K. z grupy II „Na straganie” J.Brzechwa

Poziom przygotowania przedszkolaków był bardzo wysoki. Dzieci bardzo dobrze opanowały swoje teksty i pięknie je intepretowały podczas konkursu. Ogólnie prezentowały się znakomicie.

Wszystkie przedszkolaki na zakończenie konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Gratulujemy :)