REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka


Warning: Creating default object from empty value in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1291249
Aktualności rok szkolny 2017/2018


Konkurs wiedzy o Wrocławiu „Wrocław – moje miasto

Wszystkie najstarsze grupy w naszym przedszkolu wzięły udział w Konkursie wiedzy o Wrocławiu „Wrocław – moje miasto”. Mali Wrocławianie z grup III, V, VI i VII wykazali się m.in.: znajomością popularnych legend o Wrocławiu, umiejętnością rozpoznawania i nazywania charakterystycznych miejsc i budynków Wrocławia oraz znajomością herbu Wrocławia. Oprócz tego, jak się okazało, starszaki doskonale wiedzą, że najdłuższą rzeką przepływającą przez Wrocław jest Odra, że Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska oraz że Wrocław słynie z krasnali, a, że pytanie o nazwę dzielnicy, w której znajduje się nasze przedszkole było banalnie proste to już się na pewno Państwo domyślacie… Za wzorową postawę podczas konkursu oraz za wykazanie się ogromną wiedzą o naszym pięknym mieście, przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, puzzle przedstawiające charakterystyczne miejsca we Wrocławiu oraz smaczne co nieco. :)

 
Dzień Rodziny w grupie I i IV

W jedno z czerwcowych popołudni dzieci z grupy I i IV obchodziły uroczysty Dzień Rodziny. Przedszkolaki  wraz z paniami przedstawiły na scenie naszej szkoły program artystyczny poświęcony rodzinie.  Rodzice ze wzruszeniem słuchali pięknych wierszy i piosenek oraz podziwiali umiejętności taneczne swoich dzieci. Na koniec dzieci składały rodzicom życzenia oraz wręczały samodzielnie przygotowane prezenty. Po uroczystym spotkaniu wszyscy wybraliśmy się na lody i w miłej, rodzinnej atmosferze zakończyliśmy ten dzień. Mamy nadzieję, że te chwile pozostaną w pamięci na długo.

 
Pożegnanie Przedszkola w grupie VI

No cóż… nadszedł ten dzień… 15 czerwca 2018… smutny i radosny zarazem… czas pożegnania przedszkola… Dzieci z grupy VI zaprezentowały z tej okazji przepiękny i wzruszający program artystyczny. Były gromkie brawa, salwy śmiechu, miłe uściski i łezki, które czasem zakręciły się w oku. A więc… to już koniec… kropka… żegnamy przedszkole, kłaniamy się szkole. Powodzenia Dzieciaki – najlepsze w świecie Przedszkolaki.

 
Wrocławskie Mini Mistrzostwa Świata 2018 r.

13 czerwca dzieci z gr. III brały udział we Wrocławskich Mini Mistrzostwach Świata 2018 r. z WSZS i WKS Śląsk, które odbyły się w ZSP21 we Wrocławiu. Dzieci wspaniale się bawiły. Podczas rozgrywek wszyscy dopingowali się wzajemnie. Reprezentanci z grupy III są wspaniałymi piłkarzami, czego dowodem było zdobycie II i III miejsca. Dzieci otrzymały dyplomy, statuetki piłkarzy oraz upominki.

 
UWAGA

Uwaga Rodzice!!!

W dniach 26.07-27.07.2018r. oraz od 27.08-31.08.2018r.
w godzinach od 10:00-13:00
Rodzice dzieci, które rozpoczynają od września uczęszczanie do naszego przedszkola proszeni są o podpisanie dokumentów RODO, odebranie kart wejściowych i złożenie deklaracji dotyczącej pobytu dziecka w naszej placówce w gabinecie u intendenta.

Dziękujemy i zapraszamy

 
Tęczowy dzień w grupie II

15 czerwca zorganizowaliśmy w naszej grupie Tęczowy dzień – było to podsumowanie całego roku zabaw z kolorem.  Podczas tęczowego dnia dowiedzieliśmy się jak powstaje tęcza, jak kolory są w niej ułożone i który z nich jest najważniejszy. Po wysłuchaniu czytanej bajki o danym kolorze tęczy wybrane dzieci ułożyły na dywanie jeden jej fragment. Szukaliśmy tęczowych odpowiedników w przyrodzie i otaczającym nas świecie. Były zabawy z kolorową chustą animacyjną i doświadczenia – mieszaliśmy podstawowe kolory by uzyskać kolejne. Dzieci kolorowały też obrazek tęczy, używając do tego właściwych kolorów kredek. Na koniec na wszystkich nas czekał bajecznie kolorowy i smaczny poczęstunek. Był to dzień pełen wrażeń, a uśmiech na twarzach dzieci świadczył, że ciekawie i wesoło spędziły czas.

 
Spartakiada

Pod koniec maja 4 grupy najstarsze wzięły udział w spartakiadzie, którą poprowadziła nauczycielka gimnastyki Pani Tamara A. Na początku dzieci złożyły ślubowanie, m.in., że będą grały uczciwie i nie będą płakały, gdy przegrają. Przedszkolacy wygłosili swoje hasła grupowe, wykonały krótką rozgrzewkę i przystąpiły do zawodów. Podczas ćwiczeń dzieci głośno dopingowały się nawzajem. Ostatecznie I miejsce zdobyły grupy 5 i 6, II miejsce grupa 3 i III miejsce grupa 7. Na zakończenie Pani Dyrektor Małgorzata W. wręczyła wszystkim dzieciom medale oraz nagrody: piłki i skakanki.

 
Laureaci konkursów grupie VI

W szkolnym 2017 / 2018  dzieci z grupy VI brały udział w bardzo wielu konkursach organizowanych na szczeblu regionalnym, jak i ogólnopolskim. Warto pochwalić się naszymi sukcesami. I tak:


Zuzia P. zdobyła WYRÓŻNIENIE w regionalnym konkursie plastycznym „Drzewa wokół nas” organizowanym przez Przedszkole nr 149 „ Tęczowa Polanka” we Wrocławiu.


Martyna G. zajęła III MIEJSCE w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ Jesień w oczach dziecka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 42 w Lublinie.


Kacper S. zdobył WYRÓŻNIENIE w I Konkursie Piosenki Przedszkolnej „Mała Estrada Łowiecka” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.


Praca Mai J. zakwalifikowała się do grona prac WYRÓŻNIONYCH – FINAŁOWYCH w regionalnym konkursie plastycznym „Ulubione zabytki Wrocławia” organizowanym przez Przedszkole nr 106 we Wrocławiu w ramach Przedszkolnej Nagrody Wrocławia.


Praca Hani C. zajęła I MIEJSCE w regionalnym konkursie plastycznym „Wrocław w twórczości dziecięcej” organizowanym przez Przedszkole nr 149 „Tęczowa Polanka” we Wrocławiu w ramach Przedszkolnej Nagrody Wrocławia.


Damian R. zdobył WYRÓŻNIENIE w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Ja i mój niepełnosprawny kolega” organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szydłowcu.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy.

 
Doświadczenia chemiczne pachnące i kolorowe grupie VI

11 czerwca w grupie VI odbyły się powtórnie warsztaty chemiczne z niesamowitą panią Justyną. Tym razem mali szaleni chemicy mogli stworzyć swoje pachnące mydełko o zapachu kawy i płatków róży oraz bawić się kolorami – łącząc je i mieszając. Dzieci były zachwycone doświadczeniem, gdy w mleku pojawiły się tęczowe kolory w przeróżnych ruchomych obrazach. Efekt eksperymentów zachwycił  wszystkich. Brawo, mali szaleni chemicy –  warto eksperymentować.

 
Mamówka i Tatówka w grupie VI

8 czerwca z okazji świąt rodzinnych – Dnia Mamy i Dnia Taty, dzieci z grupy VI wraz z rodzicami spotkali się w plenerze – na polu golfowym, by wspólnie świętować najfajniejsze dla rodziców święto. Atrakcji było co niemiara – począwszy od pachnących smakowitych dań prosto z grilla przygotowywanych przez tatę Kacpra i innych tatusiów, wielkiej blachy z pysznym ciastem owocowym upieczonym przez mamę Hani, ożywczych lemoniad i pysznych przekąsek, wspaniałego aktorskiego występu o Admie i Ewie przygotowanego przez mamę, tatę i brata Kaliny, pięknego popisu wokalnego w wykonaniu siostry Kacpra do mnóstwa uśmiechu i wspólnych rozmów. Na polu golfowym nie zbrakło akcentu sportowego i potyczek rodzinnych. Było przeciąganie liny i zawody w drużynie, a także pierwsze wprawki z kijem golfowym i piłeczką. Na pewno zabawa była na 102. Trafiona w dołek… Szkoda, że ostatnia w takim składzie…

 
Grupy I, II i IV w Wiosce Indiańskiej Pocahontas

W środę 13 czerwca dzieci z grupy I, II i IV wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej Pocahontas, którą ufundowała z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców. Tego dnia mięliśmy okazję bliżej poznać kulturę Indian. Czekało na nas masę atrakcji i niesamowitych przeżyć. Mieliśmy okazję zobaczyć i wejść do tipi, w których własnoręcznie wykonywaliśmy amulety czy graliśmy na indiańskich instrumentach. Z indiańskimi barwami na twarzach zaklinaliśmy deszcz, łowiliśmy rybki, pokonaliśmy wielki labirynt i tor przeszkód oraz poznaliśmy tradycyjne indiańskie pozdrowienie. Mimo nieco niesprzyjającej pogody (pod chmurką i z lekkimi opadami deszczu) świetnie się bawiliśmy w towarzystwie uroczych Indian. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni ogromem wrażeń i z masą wspaniałych wspomnień.

 
Dzień Mamy i Taty w Grupie II

7 czerwca w grupie II obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt - Dzień Mamy i Taty. Dzieci elegancko ubrane przedstawiły krótki program artystyczny. Przedszkolaki z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem śpiewały piosenki, recytowały wiersze, dziękowały w ten sposób za miłość, trud wychowania, troskę i cierpliwość. Na koniec dzieci wręczyły upominki i zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze, pozostanie na długo w pamięci dzieci oraz ich Rodziców.

 
Odwiedziny pani policjant w grupie IV

Ostatnio odwiedziła nas pani Policjantka – mama jednej z naszych przedszkolanek, w ramach omawianego tygodnia „Zawody naszych rodziców”. Przeprowadziła pogadankę na temat własnej pracy, zaprezentowała  rekwizyty policjanta (kajdanki, pałka, policyjna gwiazda), które można było dotknąć i założyć. Dzieci otrzymały również małe niespodzianki breloczki z samochodem policyjnym, naklejki i kredki z komisarzem Lwem. Wizyta była bardzo ciekawa, pouczająca, a najbardziej dumna ze swej mamy była nasza wychowanka.

 
Realizacja programu "Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć"

W połowie maja w naszym przedszkolu został zrealizowany kolejny temat z programu zdrowotnego „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”, a mianowicie profilaktyka prozdrowotna i edukacja bez barier. We wszystkich grupach zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia o szacunku, akceptacji i tolerancji w stosunku do osób o różnych rodzajach niepełnosprawności. Panie czytały dzieciom odpowiednią do tematu literaturę, np. Pączkowe drzewo czy Smok Josh. Dzieci brały aktywny udział w proponowanych zajęciach, wcielały się w różne role (np. osoby niewidomej), poznały wybrane słowa w języku migowym. Dzieci zafascynował alfabet Braille’a, były bardzo zaskoczone, że osoby niewidome również mogą czytać. Oprócz tematu tolerancji przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych dowiedziały się także sporo nt. jak dbać o prawidłową postawę ciała, o ważnej roli sportu i wszelkiej aktywności fizycznej dla naszego zdrowia. Podsumowaniem tygodnia była Przedszkolna Spartakiada dla najstarszych grup. Nagrodą za aktywny udział w zawodach i zdrową rywalizację były medale oraz piłki i skakanki.

 

 
Wycieczka do Domasławic

24 maja starsze grupy: III,V,VI, i VII uczestniczyły w wycieczce do Domasławic ufundowanej przez Radę Rodziców. W campusie czekały na nich liczne zabawy. Boisko z piłkami (koszykówka, siatkówka i piłka nożna. Warsztaty- dzieci wykonały z papieru karpia przymocowanego do drewienka. Zabawy na huśtawkach i trampolinie. Zabawy w parku linowym oraz spotkanie z kozami, które mogły nakarmić. Wśród sosen czekały na wszystkich hamaki, gdzie można było odpocząć. W międzyczasie dzieci otrzymały posiłek parówki, ogórki kiszone, bułki, a na deser mleczne rogale i gruszki. Z żalem musieliśmy opuścić to przepiękne miejsce w nadziei, ze w przyszłym roku tu wrócimy.

 
Rajd Strachoty

W maju gr. III brała udział w Rajdzie Strachoty. Dopisała piękna pogoda. Dzieci wspaniale bawiły się na przygotowanych przez organizatora  stacjach: teatralnej, plastycznej, sportowej, ekologicznej i bezpieczeństwa. Nie odbyło się również bez pikniku podczas którego dzieci mogły posilić się i  odpocząć w cieniu. Na koniec przy fontannie wszystkie przedszkolaki mogły potańczyć. Na trawce czekał na nich deser: pączki i zdrowe soki. W nagrodę dzieci otrzymały tuję, która została posadzona przed przedszkolem.

 
Konkurs teatralny „ W teatrzyku Jasia i Małgosi”

29 maja dzieci z grupy V wzięły udział w konkursie teatralnym „W teatrzyku Jasia i Małgosi”. Konkurs bierze udział w XV edycji „Przedszkolnej Nagrody Wrocławia”. Jego głównym celem jest uaktywnienie placówek przedszkolnych w procesie pobudzania tożsamości regionalnej, kształtowania świadomości „małej ojczyzny” poprzez działania teatralne. We wtorek,  po długich przygotowaniach i wielu próbach dzieci miały okazję po raz pierwszy wystąpić na prawdziwej scenie przed ogromną  publicznością. Przedszkolaki przedstawiły legendę, pt. „Smok Strachota”. Po występie dzieci  otrzymały wielkie brawa oraz dyplom i drobny upominek.  Wszystkich młodym aktorom gratulujemy występu.

 
Pyszne, pachnące gofry w grupie II

Początek tygodnia rozpoczął się w grupie II wyjątkowo pachnąco i smakowicie, a to za sprawą przygotowywanych przez naszych najmłodszych przedszkolaków gofrów. Robienie tak pysznego deseru było niespodzianką z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Podczas zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego oraz utrwaliły nawyk kulturalnego zachowania się przy stole. Dzieci pod kierunkiem pań, z wielkim zapałem dodawały poszczególne produkty zgodnie z przepisem, dokładnie je mieszały aż powstało jednolite ciasto gotowe do robienia gofrów. Wyszły znakomite!!! Pysznymi dodatkami do naszych gofrów były nie tylko truskawki, ananas czy borówki, ale także słodka bita śmietana, cukier puder a nawet dżemy własnej roboty. Poza tym dzień obfitował w wiele ciekawych zabaw i tańców. Pojawiły się także bańki mydlane. Na pewno jeszcze kiedyś to powtórzymy.

 
Doświadczenia chemiczne z suchym lodem w grupie VI

23 maja dzieci z grupy VI mogły uczestniczyć w warsztatach chemicznych z suchym lodem prowadzonych przez panią Justynę. Mali szaleni chemicy mogli doświadczyć, jak pod wpływem suchego lodu napełnia się gazem – dwutlenkiem węgla –  lateksowa rękawica, jak tworzą się gazowe bąble o przeróżnej wielkości – od ogromnych po całkiem malutkie, jak wybuchają wulkany. Wiele atrakcji wśród dzieci wzbudziło tworzenie dymków – całkiem okrąglutkich. Z  wypiekami na twarzach przedszkolaki pracowały w przedszkolnym laboratorium prawie dwie i pół godziny. I to było naj…  naj… naj… najfajniejsze.

 
Dzień koloru żółtego w grupie II

W czwartek 17 maja ponownie bawiliśmy się kolorami, tym razem był to jeden z najcieplejszych, najweselszych i dodających pozytywnej energii kolorów - żółty. Żółte ubranka to trendy, jakie panowały w tym dniu w naszej grupie. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach z tym kolorem, słuchały opowiadania A. Galicy „Bajka żółtej kredce”, rozwiązywały zagadki, a ich rozwiązania wskazywały na odpowiednich przedmiotach, tańczyły „Kaczuchy”. Było również malowanie tylko żółtymi kredkami. Wyszukiwaliśmy żółtych zabawek i przedmiotów w sali. Zrobiliśmy wystawkę tematyczną związaną z żółtym kolorem. Na koniec odbyła się degustacja żółtych owoców, warzyw, soków, czy pysznej cytrynowej galaretki. Byli również odważni, którzy próbowali cytrynę! Tego dnia, pomimo, że za oknem było pochmurnie, to w naszej sali było żółto, ciepło i bardzo wesoło!

 

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 1 z 7


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.