REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka


Warning: Creating default object from empty value in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1291219
Aktualności rok szkolny 2018/2019
Wakacje

 
Plakat

 
Spotkanie z panią leśnik w grupie VI

13 maja  do naszej grupy  przybyła pani leśnik z Nadlesnictwa w Sławie Śląskiej. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika. Nasz gość opowiedział dzieciom o zwierzętach występujących w lesie, zaznajomił dzieci ze śladami tych zwierząt.  Pani leśnik opowiedziała również o sadzeniu lasu, poszerzyła wiadomości o ochronie drzew przed szkodnikami, a także zachęcała dzieci do oszczędzanie papieru w celu ratowania naszych lasów. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych wychowanków... Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki, broszury przyrodnicze o Nadleśnictwie i drobne upominki. Dzieci podziękowały pani leśnik za ciekawe spotkanie piosenką i wręczyły wykonaną  wspólnie laurkę.

 
Wizyta grupy VI w Zoo

8 maja 2019 dzieci z grupy VI odwiedziły wrocławskie ZOO. Na miejsce  dojechaliśmy tramwajem. Po przywitaniu z panią edukator dzieci brały udział w zajęciach na temat życia małp. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapisały  się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. ZOO jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy o zwierzętach  całego świata. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

 
Konkurs „Inspiracje Ludowe”

Grupa IV wybrała się do Zespołu Szkół przy ul. Słubickiej na konkurs „Inspiracje Ludowe”. Celem konkursu było pogłębianie postaw patriotycznych poprzez propagowanie polskiej twórczości ludowej oraz kształtowanie twórczych postaw u dzieci poprzez aktywność plastyczną i muzyczną. Przedszkolaki podczas konkursu zaprezentowały piosenkę „Płynie Wisła, płynie…”, za którą otrzymały gromkie brawa. Dla naszych wychowanków był to debiut wystąpienia na dużej scenie. Na koniec wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy za występ oraz małe upominki dla grupy.

 
Zajęcia z programowania w grupie VII

Dzieci z grupy VII czekała miła niespodzianka. Na zajęcia przyszła mama Michaliny, która przygotowała dla dzieci ciekawe warsztaty z wykorzystaniem Photona. Jest to robot edukacyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia oraz nauczenie dzieci podstaw programowania. Pani Małgosia zajęcia rozpoczęła więc od wyjaśnienia dzieciom, na czym polega programowanie oraz omówiła budowę robota. Następnie przyszedł czas na działanie. Każdy mógł samodzielnie na tablecie zaznaczyć drogę, którą musiał pokonać robot. Dzieci ustalały, m.in.  kierunek poruszania się photona i wydawane przez  niego dźwięki. Zajęcia sprawiły dzieciom ogromną radość. Mamie Michaliny dziękujemy za świetną zabawę podczas warsztatów oraz poświęcony czas.

 
„Mali czytelnicy” z grupy VII w bibliotece szkolnej

Dzieci z grupy VII wybrały się na zajęcia edukacyjne do biblioteki szkolnej w ZSP nr 16. Pani Basia - bibliotekarka, przybliżyła dzieciom specyfikę jej pracy, opowiedziała, w jaki sposób można korzystać z książek znajdujących się w bibliotece. Przypomniała dzieciom także zasady zachowania się w bibliotece.  Na koniec, w celu utrwalenia przekazanych wiadomości Pani Basia przeczytała książkę, pt. „Basia w bibliotece”. Barwne ilustracje do książki dzieci mogły oglądać na tablicy multimedialnej. Już od września przedszkolaki z grupy VII- jako uczniowie 1 klasy będą mogli samodzielnie korzystać z bogatych zbiorów biblioteki. Pani Basi dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

 
Życzenia

 
Grupa IV i V z wizytą w Teatrze Lalek

We wtorkowy poranek grupy IV i V wybrały się z wizytą do Teatru Lalek na przedstawienie „Calineczka”. Mieliśmy okazję poznać opowieść o maleńkiej Calineczce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Pewnej nocy porywa ją Ropucha Aga, która szuka męża dla swojego syna Remigiusza. Dziewczynce, dzięki pomocy rybki, szczęśliwie udaje się uwolnić, wkrótce jednak trafia na kolejnego kandydata do swej ręki - kreta. W podziemnych korytarzach jego domu nasza bohaterka natyka się na przemarzniętą jaskółkę, która pomaga jej uciec do pięknej i ciepłej krainy pełnej bajecznych kwiatów. Calineczka zaprzyjaźnia się z elfem i postanawia wieść u jego boku szczęśliwe życie. Przedszkolaki były zafascynowane spektaklem. Wzrok dzieci przyciągały lalki wykonane z niezwykłą starannością szczegółów. Na uwagę zasługuje fakt, że przedstawienie zostało uhonorowane nagrodą Stowarzyszenia Przyjaciół Śląskiego Teatru Lalki i Aktora "Ateneum" za walory plastyczne oraz nagrodą Śląskiego Oddziału ZASP dla Anny Kramarczyk za najlepszą animację.

 
Wizyta grupy VI w Bibliotece przy ulicy Jesiennej

Dzieci z grupy VI wraz z paniami odwiedziły w bibliotekę przy ulicy Jesiennej i uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Pani bibliotekarka powitała dzieci i zaprosiła do zajęć na których omówiła sposoby wypożyczania książek oraz zasady prawidłowego zachowania się w bibliotece. Przedstawiła też dzieciom wiele ciekawych pozycji książkowych i czytała fragmenty ciekawych bajki. Dzieci wybierały z półek wybrane przez siebie pozycje, oglądały obrazki i dzieliły się wrażeniami. Na koniec pani bibliotekarka zaprosiła nas na kolejne zajęcia i zachęcała dzieci do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek wraz  z rodzicami. Dzieci otrzymały małe upominki w postaci zakładek do książek.

 
Powitanie wiosny

21 marca – w dzień kalendarzowej wiosny, cała społeczność przedszkolna uroczyście powitała wiosnę.  W tym celu zebraliśmy się w sali wielofunkcyjnej, by wspólnie pobawić się z wiosną,  wsłuchać utworu Antonio Vivaldiego „Wiosna”, rozwiązać proste zagadki o wiośnie. Każda grupa wspaniale zaprezentowała się w wiosennej piosence, wymyślając oryginalną interpretację ruchową utworu. Ciekawe przyrody – przedszkolaki szukały tropów wiosny, zapachów wiosny ukrytych na parapecie. Na zakończenie, robiąc wielki hałas, dzieci przemaszerowały się w wiosennym korowodzie – na znak, że wiosna już zagościła w przyrodzie. Powitaliśmy wiosnę wesoło i kolorowo.

 
Wizyta grupy IV w kwiaciarni

W związku ze zbliżającą się wiosną dzieci z grupy IV wybrały się do pobliskiej kwiaciarni. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem tego miejsca, dowiedziały się, jakie rodzaje kwiatów można tam spotkać, oraz czego potrzebują rośliny by rosnąć. W kwiaciarni zakupiliśmy kilka wiosennych kwiatów, którymi później udekorowaliśmy kącik przyrody. Korzystając ze zdobytej wiedzy dzieci z pewnością będą  wiedziały, jak dbać o rośliny w przedszkolnym kąciku przyrody.

 
Grupa VI na Tanecznej Gali Przedszkolaka

19.03. dzieci z grupy VI wzięły udział w XII edycji Tanecznej Gali Przedszkolaka organizowanej przez Przedszkole nr 104 „Na Misiowej polanie” we Wrocławiu. Głównym celem Gali było promowanie zajęć tanecznych organizowanych w przedszkolu jako metod stymulujących wszechstronny rozwój dziecka. W całym przedsięwzięciu wzięło udział 12 grup tanecznych z wrocławskich przedszkoli, które prezentowały swoje choreografie. Podczas występów mogliśmy obejrzeć różne style tańca, od poloneza i krakowiaka przez balet i taniec nowoczesny. Całą Galę rozpoczął uroczysty korowód oraz występ pary tanecznej w tańcu standardowym. Nie tylko naszym dzieciakom, ale wszystkim tancerzom tego dnia kibicowali zgromadzeni rodzice. Ku dodatkowej uciesze i rozrywce dzieci pokazy taneczne przerywane były wspólnymi zabawami z animatorem. Na zakończenie każdy zawodnik otrzymał upominek w postaci gry „Słówka” oraz pamiątkowy dyplom dla grupy. Był to dzień pełen artystycznych wrażeń i emocji.

 
O pokoleniach słów kilka...

11.03. dzieci z grupy VI uczestniczyły w spektaklu przygotowanym przez Wrocławski Teatr In-Art. pt. „Przygody kota. Mądrość pokoleń”. Przedstawione przygody Bonifacego i Filemona przekonały dzieci, że pokolenia mogą i powinny uczyć się od siebie nawzajem, a współpraca jest drogą do sukcesu. Dzieci z zapartym tchem oglądały występy aktorów, którzy wcielali się w różne postacie. Ponadto uwagę przykuwały  barwne kostiumy, piękne maski, urocze lalki oraz autorska przepiękna muzyka. Tego dnia obejrzeliśmy mądre, zabawne i pełne przygód przedstawienie, opowiadające o ważnej umiejętności słuchania i postawie szacunku.

 
Dzień Matematyki w grupie V

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia prawie na każdym kroku. Mówimy, że jest królową nauk, a jej święto przypada na dzień 12 marca. Z tej właśnie okazji w grupie V przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zabawy i zadania, podczas których mogły sprawdzić swoje umiejętności. Dzieciaki m.in. liczyły, rozpoznawały figury geometryczne, czy układały rytmy. Wszystkie zadania matematyczne dostarczały im dużo emocji i dobrej zabawy. Trzeba przyznać, że przedszkolaki poradziły sobie wspaniale przy rozwiązywaniu zadań ze świata matematyki.

 
Spektakl w przedszkolu

W piątkowy poranek na scenie w holu szkoły wystąpili aktorzy Studia Artystycznego Arlekin ze spektaklem pt. „Czarownica u dentysty”.  Była to historia o pewnej czarownicy, która miała wielki problem. Co zrobić, gdy bardzo boli Cię Twój jedyny, używany do straszenia dzieci ząb i żadne czary mary nie zdają egzaminu?! Jedyną nadzieją wiedźmy okazuje się być sąsiadka – dentystka. Sama postać czarownicy była dla dzieci wielką atrakcją, wszystkie żywo reagowały śmiechem. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się z przedstawienia, że aby uniknąć podobnych kłopotów o zęby należy systematycznie dbać i zdrowo się odżywiać oraz że wizyta stomatologiczna to nic strasznego.

 
Dzień Kobiet w grupie V

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W grupie V postanowiliśmy uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. Wspólnie z chłopakami zorganizowaliśmy dla dziewczynek wybory Miss. Jurorami byli oczywiście nasi mali mężczyźni. Przy piosence Jerzego Połomskiego „Bo z dziewczynami nigdy nie wie, oj nie wie się…” oraz głośnym aplauzie chłopców, dziewczynki zaprezentowały się na „czerwonym” dywanie. Uczestniczyły w różnych konkurencjach sprawnościowych, rozwiązywały zagadki, śpiewały, itp. Każda dziewczynka okazała się być najlepsza w jakiejś dziedzinie, każda otrzymała koronę, szarfę, a przede wszystkim dużo braw za piękne występy. Na koniec czekały na wszystkich pyszne babeczki oraz ciasto domowej roboty. Panie Ewa, Agnieszka i Justyna oraz wszystkie dziewczynki z grupy pięknie dziękują chłopcom za miłe życzenia, kwiaty, czekoladki, upominki, a przede wszystkim za promienny uśmiech.

 
„Mali czytelnicy” z grupy VII w bibliotece szkolnej

7  lutego dzieci z grupy VII wybrały się na zajęcia edukacyjne do biblioteki szkolnej w ZSP nr 16. Pani Basia- bibliotekarka, przybliżyła dzieciom specyfikę jej pracy, opowiedziała, w jaki sposób można korzystać z książek znajdujących się w bibliotece. Przypomniała dzieciom także zasady zachowania się w bibliotece.  Na koniec, w celu utrwalenia przekazanych wiadomości Pani Basia przeczytała książkę, pt. „Basia w bibliotece”. Barwne  ilustracje do książki dzieci mogły oglądać na tablicy multimedialnej. Już od września przedszkolaki z grupy VII- jako uczniowie 1 klasy będą mogli samodzielnie korzystać z bogatych zbiorów biblioteki. Pani Basi dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

 
Tłusty czwartek w grupie IV

28 lutego przedszkolaki z grupy IV świętowały Tłusty Czwartek. W tym dniu dzieci brały udział w zabawach z pączkami w roli głównej: układały je od najmniejszego do największego, grały w pączkowe memory, ozdabiały swoje kolorowe pączki, oraz zobaczyły film jak powstają te słodkie przysmaki. Dzieci dowiedziały się również skąd wzięła się tradycja obchodzenia Tłustego Czwartku. Na koniec wszyscy udaliśmy się do cukierni, gdzie mogliśmy spróbować tych słodkich wyrobów. To był pyszny dzień! :)

 
Dzień Niedźwiedzia Polarnego w grupie V i VI

Luty, jak każdy miesiąc w przedszkolu był pełen niespodzianek, a także okazji do zdobywania wiedzy o świecie. 27 lutego grupa V i VI obchodziła Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Jak wygląda niedźwiedź polarny? Gdzie mieszka? Co je? Dlaczego niedźwiedzie polarne nie marzną? Czy duża jest niedźwiedzia łapa? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas środowych zajęć. Dzieci m.in. obejrzały film na tablicy multimedialnej pt. „Misie polarne”, czy porównywaliśmy misia brunatnego i polarnego. Niedźwiedzie polarne znajdują się w rejestrze gatunków narażonych na wyginięcie. Dlatego ich święto było znakomitą okazją do poruszenia z przedszkolakami tematu ochrony środowiska i zwrócenie uwagi na wpływ człowieka na środowisko naturalne. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczną z wizerunkiem misia.

 

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.