Warning: Creating default object from empty value in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Wyniki konkursu plastycznego "Kopiujemy mistrzów"

Z ogromną przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego „Kopiujemy mistrzów”. Wiemy, że czekaliście na nie z niecierpliwością, niestety pandemia pokrzyżowała nam szyki. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w nim udział aż 69 dzieci z naszego przedszkola. Wszystkim rodzicom i dzieciom dziękujemy za zainteresowanie oraz oddane głosy.

Oto wyniki głosowania:

Grupa młodsza:

I miejsce- Stanisław Sz.

II miejsce- Klara Ł.

III MIEJSCE- Julia H.

Grupa starsza:

I miejsce- Jaś R.

II miejsce Agata T.

III miejsce Milena K.

"Dzień Ziemi" w przedszkolu nr 16

22 kwietnia 2021 r. w  naszym przedszkolu  obchodziliśmy  „Dzień Ziemi”.  W tym dniu dzieci  wzbogaciły swoją wiedzę na temat ekologii, dowiedziały się jak ważne jest dbanie o naszą planetę, co należy robić by jej pomóc a w szczególności poznały potrzebę segregowania śmieci, oszczędzania wody oraz szanowania zieleni.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Warsztaty - klocki LEGO

We wtorek 20 kwietnia 2021 r. w naszym Przedszkolu gościliśmy Panie z Centrum Kreatywności Bricks 4 Kidz, które przygotowały różnorodne zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO. W trakcie warsztatów, dzieci poprzez zabawę uczyły się i budowały tematyczne modele z klocków oraz doskonaliły umiejętność współpracy w grupie. Celem zajęć było pobudzenie kreatywności naszych Przedszkolaków, umiejętności logicznego myślenia oraz odkrywania zależności matematycznych. Dzieci doskonaliły także, takie zachowania społeczne i emocjonalne, jak cierpliwość oraz wzajemna komunikacja w trakcie realizacji wyznaczonych zadań. A wszystko to odbywało się w formie zabawy! Konstruowanie modeli ogromnie zaciekawiło nasze Przedszkolaki, jak widać na załączonych obrazkach, duma i zadowolenie z wykonanej przez nie pracy były widoczne gołym okiem!

LITERKOWE LAPTOPY

W marcu w ramach realizacji projektu „Technikoludek czyli Przedszkolak w świecie technologii” nasze Przedszkolaki bardzo ciężko pracowały. Zrealizowały marcowe wyzwanie i stworzyły cudowne "literkowe laptopy". Dzieci wykonując swoje laptopy, omówiły ich wygląd oraz zastosowanie. Ponadto utrwalały poznane wcześniej litery i cyfry. Do wykonania laptopów wykorzystały pudełka po pizzy, stare kartony, nic się nie zmarnowało. Pięknie pomalowały je farbami i powyklejały. Powstały prawdziwe dzieła. Kolejny raz dzieci pokazały jakie są zdolne, oraz jakie mają wspaniałe pomysły.

List od DKO

Życzenia

Z wiosną przychodzi słońce i nadzieja.

Niech ta Wielkanoc będzie słoneczna, jak  nigdy dotąd, i niech da nam wszystkim siłę na kolejne miesiące. Mimo ciężkich czasów radujmy  się wiosennym świętem. Bądźmy uśmiechnięci, życzliwi, zdrowi  i nie traćmy nadziei na dobre zakończenie.

Małgorzata Mazur – dyrektor

Powitanie Wiosny w Przedszkolu nr 16

22 marca 2021 dzieci z Przedszkola nr 16 powitały Wiosnę. Przedszkolaki w tym dniu założyły  ubrania w wiosennych  kolorach. Powitanie Wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście Wiosny. Przedszkolaki młodszej i starszej grupy zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną Wiosnę. Tego dnia każda grupa w swojej sali wysłuchała listu od Pani Wiosny. Dzieci rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki o wiośnie. Przedszkolaki rozwiązywały wiosenne zadania proponowane przez panie, a także w grupach dzieci wspólnie wykonały  sukienkę dla Pani Wiosny. Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zagości u nas na dobre.

Dzień Kolorowej Skarpetki w grupie VII

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Ponieważ w tym roku dzień ten przypadł w niedzielę. Dzieciaki z grupy VII obchodziły go w poniedziałek. Wszystkie przyszły do przedszkola w kolorowych, wesołych i niepasujących skarpetkach, utożsamiając się tym samym z problemami osób dotkniętych tym schorzeniem. Jedna niepasująca skarpetka, to jak jeden inny, niepasujący chromosom. Przedszkolaki m.in. wysłuchały opowiadania A. Chmielewskiej „Tajemnica znikających ciasteczek. Bajka bez barier. Zespół Downa.”, bawiły się w skarpetkowe memory, szukały skarpetek do pary, czy ilustrowały wierszyk za pomocą stóp. Dowiedziały się również, że dzieci z Zespołem Downa potrafią pokazać nam jak po prostu kochać i czerpać radość z małych rzeczy.

Dzień Matematyki w grupie VII

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Z tej okazji w grupie VII odbyły się wyjątkowe, matematyczne zabawy i konkursy, podczas których mogły sprawdzić swoje umiejętności. Przedszkolaki brały udział w wielu zabawach i grach matematycznych, które były dostosowane do ich wieku. Liczyły, mierzyły, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich oryginalne obrazy. Ponadto rozwiązywały „Łąkowe sudoku”, czy bawiły się w „Liczbową gąsienicę”. To był naprawdę ciekawy i radosny dzień.

Dzień Kobiet

W poniedziałek 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. W tym dniu dziewczynki z naszego przedszkola zostały obdarowane życzeniami, uśmiechem i upominkami wręczonymi przez chłopców. Chłopcy z zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym dla dziewczynek. Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, dlatego z pewnością tegoroczny Dzień Kobiet zapamiętają na długo.

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 1 z 7