REKRUTACJA

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Odwiedziny


Warning: Creating default object from empty value in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 2328443
Nasz udział w Międzynarodowym Projekcie WODA

Jako Szkoła Stowarzyszona UNESCO uczestniczymy w projekcie WODA  i obchodach „Dekady nauki oceanicznej na rzecz zrównoważonego rozwoju”. Jedną z aktywności projektu jest Tydzień Morza Bałtyckiego, w którym biorą udział europejskie szkoły z krajów leżących wokół Bałtyku.

W akcji uczestniczyli uczniowie klas 3-6 naszej szkoły. Uczniowie klas 3 i 4 poznawali sposób tworzenia się płatków śniegu, zarówno  w warunkach naturalnych jak i laboratoryjnych, kiedy osiągają niezwykle dokładną symetrię w swojej budowie. Dowiedzieli się dlaczego płatki śniegu, powstające w naturze, nie są identyczne. Dzieci z klas 3 tworzyły 6 – ramienne płatki śnieżynki stosując kleksografię, a uczniowie z klas 4 tworzyli swoje modele stosując aplikację do tworzenia mandali. Prace uczniów: KLEKSOGRAFIA i MANDALE.

Uczniowie klas 5 tworzyli na lekcjach informatyki prezentacje na temat zwierząt zamieszkujących nasze morze, zwracając szczególną uwagę na zagrożone gatunki -  FRAGMENTY PRAC UCZNIÓW.  W ramach lekcji geografii piątoklasiści prezentowali informacje dotyczące rekordów mórz i oceanów, ich wielkości, zasolenia, głębokości, zanieczyszczeń, żyjących gatunków – FRAGMENTY PREZENTACJI.

Uczniowie klas 6 na geografii zbierali i prezentowali informacje o obszarach chronionych w polskiej części Bałtyku. Uczniowie zajmowali się m.in. Wolińskim i Słowińskim Parkiem Narodowym, parkami krajobrazowymi, fauną i florą omawianych miejsc, zagrożeniami dla ich przetrwania. Uczniowie tworzyli plakaty, prezentacje lub referaty – PRZYKŁADY FRAGMENTÓW PRAC.

Zuzanna Czyszczoń, Iwona Kowalik, Kazimiera Smolnicka


 
Międzynarodowy Dzień Zabytków

W kwietniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zabytków. Jako Szkoła Stowarzyszona UNESCO wzięliśmy udział w celebrowaniu tego święta.  Uczniowie klas 4, 5 i 6 wykorzystali aplikacje internetowe do przedstawienia zabytków w atrakcyjny sposób. Uczniowie klas 4 skupili się na wybranym przez siebie zabytku z dowolnego kraju, poszukali informacji na jego temat,  a następnie musieli zareklamować obiekt tworząc komiksowy obrazek w aplikacji ToonyTool. Wybrane prace uczniów można obejrzeć w PREZENTACJI.

Zadaniem uczniów klas 5 i 6 było zareklamowanie wrocławskich zabytków na gifie w kształcie obracającej się kostki – dzieci wykorzystały aplikację BlogGif. Część prac uczniów umieszczono w PREZENTACJI.

Iwona Kowalik

 
Magiczna opowieść o sile przyjaźni i potędze miłości.

W klasie I A odbył się cykl spotkań z Panią Dorotą Bindarowską autorką książki Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma. Uczniowie mieli okazję przez kilka dni poznać przygody Małego Białego Księcia, które były czytane przez rodziców, autorkę książki i wychowawcę. Na ostatnim spotkaniu dzieci uczestniczyły w ciekawym wywiadzie i usłyszały rozstrzygnięcie konkursu.

Książka Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma to fascynująca opowieść o sile przyjaźni i potędze miłości. Autorka na podstawie losów głównego bohatera pokazuje, że wszystkie odczuwane przez nas emocje są dobre. Nawet te mniej pożądane, jak zazdrość czy strach, możemy wykorzystać w dobrym kierunku. Młody czytelnik będąc świadkiem podjętych przez Małego Białego Księcia decyzji, widzi co niesie za sobą poświęcenie, współpraca i pielęgnowanie bliskich relacji.

Renata Piotrowska - Kruczek

 
Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi - akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko.

Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. Z tej okazji w klasach pojawiło się wiele ciekawych form pracy.
Sami zobaczcie… :)

ZEW

więcej<

 
Skarpetkowy zawrót głowy - Niesamowite przygody 10 skarpetek!

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dzieci z klasy Ia uczestniczyły w czytaniu z klasą Va.
Podczas cyklu spotkań uczniowie wysłuchali dużo ciekawych opowieści, z których każda przedstawiała przygody jednej
z dziesięciu tytułowych skarpetek.
Ważnym zadaniem spotkań było rozbudzenie zainteresowania książką, czyli przygotowanie dziecka do częstego 
i przyjemnego kontaktu z literaturą. Dziecko słuchając czytanej książeczki, ćwiczy niezwykle ważną funkcję poznawczą,
czyli uwagę.
Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, rozwija u dzieci umiejętność wysławiania się i rozpoznawania własnych emocji.

R. Piotrowska - Kruczek, K. Aksamit

 
Lekcja online - wychowanie fizyczne

W piątek 23 kwietnia, gościliśmy na lekcji wychowania fizycznego siatkarkę Klubu „Volley Wrocław”, Panią Annę Bączyńską. Dziewczynki zadawały mnóstwo pytań związanych z dyscypliną sportową, jaką jest siatkówka. Rozmowy dotyczyły również dodatkowych zainteresowań Pani Ani. Spotkanie było też okazją do pochwalenia się swoimi domowymi pupilami – pieskami, świnkami morskimi. Miła atmosfera, uśmiechy na twarzach uczennic oraz pogodne usposobienie gościa, umiliły nam cały dzień. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję wszystkim za czynny udział w lekcji.

Katarzyna Krychowska

 
Świeta Geometria 2021

 

https://www.youtube.com/watch?v=nQmf9VmvNCI

 
WROCŁAWSKI KONKURS NA KOSMICZNĄ ANIMACJĘ POKLATKOWĄ

Podczas wrocławskiego wydarzenia HUMAN IN SPACE nasza szkoła oraz WCRS organizuje Wrocławski Konkurs na Kosmiczną Animację Poklatkową. Celem wydarzenia jest pobudzanie zainteresowania dzieci i ich rodzin tematyką związaną z historią zdobywania i badania kosmosu, przedmiotami z grupy STEM,  tworzeniem prostych filmów techniką poklatkową i rozwijanie kreatywności uczestników.  Konkurs jest przeznaczony dla uczniów ze szkól z Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej oraz ich rodzin.

Zadaniem zespołów, złożonych z uczniów i ich rodzin, jest stworzenie filmu z wykorzystaniem techniki poklatkowej (np. aplikacji Stop Motion Studio) i ewentualnie i dowolnej aplikacji, którego tematem jest historia podboju kosmosu lub jedna z prelekcji zaprezentowanych podczas wydarzenia HUMAN IN SPACE.  Uczestnicy mają  stworzyć własną scenografię, bohaterów i fabułę filmu. Wszystkie ruchome elementy filmu (bohaterowie i rekwizyty) muszą być wykonane samodzielnie przez uczestników zespołu - nie można wykorzystać gotowych elementów np. klocków, zabawek, rysunków. Ukończone filmy należy przesłać na konto: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 4 maja 2021 roku, podając nazwę zespołu, który go wykonał.

Fundatorem nagrody jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 we Wrocławiu. Nagrodą główną dla zwycięskiego zespołu jest zestaw dwóch Smartbandów XIAOMI: Mi Smart Band 4C. Zespoły, których filmy uzyskają drugie i trzecie miejsce, otrzymają nagrody rzeczowe nawiązujące do tematyki kosmicznej.

Wyniki konkursu zamieszczone zostaną w dniu 14 maja 2021 roku na stronach organizatorów. Prace zespołów zostaną zaprezentowane na kanale HUMAN IN SPACE na YouTube.

Uczestnicy konkursu proszeni są o zapoznanie się z REGULAMINEM KONKURSU.

Iwona Kowalik

 
List od DKO

 
Rowerowy Maj 2021

Masza Szkoła po raz kolejny bierze udział w kampanii "Rowerowy Maj"

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Zrodziła się w 2014 w Gdańsku, a od 2016 roku do kampanii przyłączył się Wrocław.

 

Poprzez kampanię:

-       wpływamy na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych,

-       promujemy zdrowy styl życia,

-       wspieramy samodzielność dzieci,

-       poprawiamy bezpieczeństwo komunikacyjne,

-       dbamy o środowisko,

-       angażujemy środowiska lokalne – społeczne i biznesowe.

 

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów aktywnego uczestnictwa w akcji. W celu zgłoszenia dziecka do rywalizacji należy wypełnić zgodę na udział w kampanii Rowerowy Maj 2021 oraz odesłać ją wychowawcy.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronach internetowych: https://rowerowymaj.eu/ i https://www.wroclaw.pl/rowerowy-maj-2021.

 

 

 
TALKING KITES AROUND THE WORLD IN THE FOOTSTEPS OF JANUSZ KORCZAK ponownie online!

Po raz kolejny obchodziliśmy finał projektu “Mówiące Latawce…” na zdalnej edukacji w domach, przed komputerami. Postaraliśmy się jednak uczestniczyć w projekcie w miarę naszych możliwości. O prawach i marzeniach dzieci rozmawialiśmy w szkole i przed monitorami komputerów.

Uczniowie klasy 6c otrzymali zadanie zaplanowania międzynarodowej konferencji o prawach dziecka. Uczniowie pracowali na tablicy Jamboard tworząc listę prelegentów, tematów oraz gości, którzy zdaniem dzieci mają wpływ na tworzenie Ich praw. Następnie chętni uczniowie stworzyli animację w aplikacji Scratch z prawami i marzeniami dzieci: LATAWCE KLASY 6C

Uczniowie klas 5 tworzyli na lekcji informatyki krótkie prezentacje multimedialne – jeden ze slajdów miał przedstawiać rysunek latawca z prawem lub marzeniem autora pracy. Przykładowe prace można zobaczyć w książeczce Calameo: LATAWCE KLAS 5

Podobne prace ze swoją wychowawczynią, Panią Agnieszką Barańską, stworzyli uczniowie klasy 6d: LATAWCE KLASY 6D

Dzieci z klas 4 tworzyły na lekcji informatyki swoje latawce korzystając z dowolnych edytorów graficznych m.in. AutoDraw, PixelArt, Paint czy też programów na swoich smartfonach i tabletach. Oto niektóre z prac czwartoklasistów: LATAWCE KLAS 4

Do projektu dołączył także Szymonek z klasy 1c, który z Panią Dorotą Dziemieszkiewicz przygotował także w swój latawiec w języku angielskim.


W projekcie wzięły udział z dzieci z klasy 2c. Tworzyły latawce razem z Panią Zuzanną Czyszczoń. Poniżej prezentujemy Ich dzieła:

Latawce z marzeniami i prawami dzieci tworzyli też wychowankowie Pani Katarzyny Aksamit - uczniowie klasy 5a:

W tegorocznej edycji projektu wzięli udział m.in. uczniowie z Izraela, Tajwanu, Rosji, Niemiec i Brazylii.

Mamy nadzieję, że kolejny finał będziemy świętować wykorzystując wiatr:)

Iwona Kowalik, Agnieszka Barańska, Zuzanna Czyszczoń, Dorota Dziemieszkiewicz, Katarzyna Aksamit

 
Rozstrzygnięcie konkursu

 
życzenia świąteczne

https://www.youtube.com/watch?v=ehqEVgMjKpo

 
Życzenia

Z wiosną przychodzi słońce i nadzieja.

Niech ta Wielkanoc będzie słoneczna, jak  nigdy dotąd, i niech da nam wszystkim siłę na kolejne miesiące. Mimo ciężkich czasów radujmy  się wiosennym świętem. Bądźmy uśmiechnięci, życzliwi, zdrowi  i nie traćmy nadziei na dobre zakończenie.

Małgorzata Mazur – dyrektor

 
Ogłaszamy WROCŁAWSKI KONKURS NA KOSMICZNĄ ANIMACJĘ POKLATKOWĄ

Podczas wrocławskiego wydarzenia HUMAN IN SPACE nasza szkoła oraz WCRS organizuje Wrocławski Konkurs na Kosmiczną Animację Poklatkową. Celem wydarzenia jest pobudzanie zainteresowania dzieci i ich rodzin tematyką związaną z historią zdobywania i badania kosmosu, przedmiotami z grupy STEM,  tworzeniem prostych filmów techniką poklatkową i rozwijanie kreatywności uczestników.  Konkurs jest przeznaczony dla uczniów ze szkól z Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej oraz ich rodzin.

Zadaniem zespołów, złożonych z uczniów i ich rodzin, jest stworzenie filmu z wykorzystaniem techniki poklatkowej i ewentualnie i dowolnej aplikacji, którego tematem jest historia podboju kosmosu lub jedna z prelekcji zaprezentowanych podczas wydarzenia HUMAN IN SPACE.  Uczestnicy mają  stworzyć własną scenografię, bohaterów i fabułę filmu. Wszystkie ruchome elementy filmu (bohaterowie i rekwizyty) muszą być wykonane samodzielnie przez uczestników zespołu - nie można wykorzystać gotowych elementów np. klocków, zabawek, rysunków. Ukończone filmy należy przesłać na konto: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 4 maja 2021 roku, podając nazwę zespołu, który go wykonał.

Fundatorem nagrody jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 we Wrocławiu. Nagrodą główną dla zwycięskiego zespołu jest zestaw dwóch Smartbandów XIAOMI: Mi Smart Band 4C. Zespoły, których filmy uzyskają drugie i trzecie miejsce, otrzymają nagrody rzeczowe nawiązujące do tematyki kosmicznej.

Wyniki konkursu zamieszczone zostaną w dniu 14 maja 2021 roku na stronach organizatorów. Prace zespołów zostaną zaprezentowane na kanale HUMAN IN SPACE na YouTube.

Uczestnicy konkursu proszeni są o zapoznanie się z REGULAMINEM KONKURSU.

Iwona Kowalik

 

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.